Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Neki

Pomoc w doborze Myszki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zwracam się do was z pomocą doboru myszki.Ja się kompletnie na tym nie znam.

Poszukuję myszki uniwersalnej takiej do FPS i do strategii lub przygodowek.

Z racji tego że mam 2m wzrostu robi ręce też mam spore. Więc szukam czegoś na moją miarę xD. Jestem praworęczny ale jak będzie myszka uniwersalna to też się nic nie stanie. Obecnie używam A4Tech Bloody V8

Obowiązkowo myszka na kabelku żadnych bez przewodowych. Teraz kwesta cenny jestem otwarty na wasze propozycje. Wiadomo majątku wydać nie chcę i jestem świadomy że za jakość też trzeba zapłacić xD

 

 

Pozdrawiam i liczę na was

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki rodzaj myszki by Cię interesował, profilowana , symetryczna?

 

Do dużych dłoni spoko opcją jest DM2 Comfy S(profilowana) z dobrym sensorem Pixart 3360 . Ma dwa boczne przyciski, a główne to wytrzymałe OMRON'y.

 

DM2 COMFY S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to chyba nie ma znaczenia chce żeby dobrze w dłoni leżała i tyle. Przez 5 lat używałem Bloody V8 i jestem z niej zadowolony tylko powoli już sensor wysiada i szukam czegoś lepszego. Najlepiej by nie miała zbytnio dużo przycisków. Czyli standard 2 z boku mi wystarcza aczkolwiek jestem też otwarty na propozycje. Trochę na necie czytałem jedni piszą że trzeba wydać 300-400zł a inni 100-250zł więc sam nie wiem, tak jak pisałem nie znam się. Spodobała mi się riva 310 ale podobno jest mała więc odpada tak samo patrzyłem na zowie z11 z12 ale też są zdania podzielone. Też widzę że pełno myszek z RGB jest jakoś mi to obojętne czy coś świeci czy nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G403 to świetna duża myszka https://www.x-kom.pl/p/329397-myszka-przewodowa-logitech-g403-prodigy-gaming-mouse.html i jeszcze w dobrej cenie teraz. Myszki od DM też są solidne.

 

 

Patrzyłem na tą myszkę :) Kurde jak nie problem z ciuchami bo wzrost to i z myszką problem bo duża dłoń xD xD

Ogólnie patrzyłem na tego g403 i jest ciekawa a co do DM to brat ma laptopa od nich i jest mega zadowolony więc myszki pewnie też robią fajne

 

 

Jeszcze jakieś propozycje macie ? Im więcej tym więcej zamówię do sklepu i sobie wtedy wybiorę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rival jest bardziej duży niż mały. Zdecydowanie bralbym Rivala zamiast G403.

 

Jeśli chcesz naprawdę dużą myszkę to popatrz na Zowie EC1-B, ale ponad 300zł za myszkę moim zdaniem to przesada.

 

@ chociaż teraz jest promocja i jest poniżej 300zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rival jest bardziej duży niż mały. Zdecydowanie bralbym Rivala zamiast G403.

 

Jeśli chcesz naprawdę dużą myszkę to popatrz na Zowie EC1-B, ale ponad 300zł za myszkę moim zdaniem to przesada.

 

@ chociaż teraz jest promocja i jest poniżej 300zł.

 

 

 

Patrzyłem na tą myszkę ale ludzie ją kiepsko oceniają wszyscy piszą że jest głośna głównie scroll no i że daje wrażenie że jest z takiego plastiku. Od zowie patrzyłem również na Z11 ale nie leżą mi przyciski po obu stronach zbytnio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie scrolle nie są najlepsze, ale co do reszty to nie powiedziałbym. Miałem zowie ZA13 i oprocz scrolla bylo wszystko si.

 

W takim razie jedyne co jest warte uwagi jeszcze: Cougar Revenger S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie scrolle nie są najlepsze, ale co do reszty to nie powiedziałbym. Miałem zowie ZA13 i oprocz scrolla bylo wszystko si.

 

W takim razie jedyne co jest warte uwagi jeszcze: Cougar Revenger S

 

 

Ciekawe poczytam o tej myszy. Jak na razie DM jest moim faworytem ale im większa konkurencja tym lepiej. A tak z ciekawości myszki Bloody ogólnie jak wypadają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DM będzie spoko, DM1 FPS/PRO S mają chyba jeden z najlepszych (i najbezpieczniejszych) kształtów no i świetne sensory. Dmy mają przyciski huano - w ich przypadku musisz użyć więcej siły do kliknięcia (w przypadku przycisków LPM I PPM). Nie wszystkim to pasuje, omrony np. stawiają dużo mniejszy opór przy klikaniu. Niby pierdoła, ale ma znaczenie dla niektórych, no a różnica jest znacząca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę powiedzieć że ten Cougar Revenger S na prawdę mnie zaciekawił :) To jak na razie DM2 Comfy S lub Cougar Revenger S

Choć się zastawiam jak będzie mi leżało ustawienie palcy 1+2+1+1 ? Bo jak poczytałem w szybszych grach może to sprawiać problem ktoś ma jakieś doświadczenia z tym ustawieniami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dziś się natknąłem na myszkę od Aorus-a

 

Myszka M5

 

ktoś coś wie o niej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aorus M5 - ponoć jakość wykonania pozostawia wiele do życzenia i zupełnie nie jest warta swojej ceny. Tutaj gostek z YT, który testuje każdą możliwą mysz, wypowiada się na jej temat:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aorus M5 - ponoć jakość wykonania pozostawia wiele do życzenia i zupełnie nie jest warta swojej ceny. Tutaj gostek z YT, który testuje każdą możliwą mysz, wypowiada się na jej temat:

 

 

Super za chwile zerknę

 

Już z kreśliłem Rival 310 jak czytam to ludzie mają problem z tą gumą na bokach i do tego się szybko brudzi. Szkoda bo fajne bebechy ma

Tak samo jest z G403 wszytko ładnie pięknie ale ślizgi mają niecałe 0,5mm więc odradzają dla podkładek materiałowych lub gumowych bo zdarza się że trze brzuchem o nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Genius M6-400,M6-600, sam używam 600 kupiona jak jeszcze za 70pln do kupienia była, soft jak u logitecha, wygodna przesiadłem się z SS, w którym grypy się wytarły, od roku zero problemu, no i topka sensor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super za chwile zerknę

 

Już z kreśliłem Rival 310 jak czytam to ludzie mają problem z tą gumą na bokach i do tego się szybko brudzi. Szkoda bo fajne bebechy ma

Tak samo jest z G403 wszytko ładnie pięknie ale ślizgi mają niecałe 0,5mm więc odradzają dla podkładek materiałowych lub gumowych bo zdarza się że trze brzuchem o nie

 

Ja akurat mam Senseia 310 - gumy są w bardzo dobrym stanie (1,5 roku). Te gumy boczne są poprawione względem starszej serii 3xx. Ktoś chyba musiał katować te myszki w takim razie.

Przemyśl tego Rivala, naprawdę. Ja akurat SteelSeriesa nigdy nie lubiłem, te ich produkty na początku (myszki/słuchawki) to były niezłe gówna ale od jakiegoś czasu poprawili się i to mocno. Seria 310 jest tego dobrym przykładem.

 

Rival 310 ma giętki kabel, porządne ślizgacze, materiał, przyciski Omrony i rewelacyjny scroll, o sensorze nie wspominając.

 

Oczywiście nic na siłe, ale nie ma myszek idealnych :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat mam Senseia 310 - gumy są w bardzo dobrym stanie (1,5 roku). Te gumy boczne są poprawione względem starszej serii 3xx. Ktoś chyba musiał katować te myszki w takim razie.

Przemyśl tego Rivala, naprawdę. Ja akurat SteelSeriesa nigdy nie lubiłem, te ich produkty na początku (myszki/słuchawki) to były niezłe gówna ale od jakiegoś czasu poprawili się i to mocno. Seria 310 jest tego dobrym przykładem.

 

Rival 310 ma giętki kabel, porządne ślizgacze, materiał, przyciski Omrony i rewelacyjny scroll, o sensorze nie wspominając.

 

Oczywiście nic na siłe, ale nie ma myszek idealnych :D.

 

Ale tych opinii jest pełno co do tych gum bocznych ludzie się masowo na to skarżą tak jak i na to że trzeba ją często czyścić bo inaczej ślizga się. No nie wiem na prawdę nawet jak recenzje czytałem czy oglądałem tych co po dłuższym użytkowaniu się wypowiadali to też o tym mówili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jednak g403 jest lepszy w ogólnym rozrachunku od rivala, ale co człowiek to opinia. Tak mi przyszła jeszcze na myśl Corsair Glaive https://www.x-kom.pl/p/362391-myszka-przewodowa-corsair-glaive-czarna-16000dpi.html dość duża i bardzo fajnie wypada w recenzjach

 

 

Ta g403 mi się też podoba ale mam podkładkę gumowo materiałowa i boje się że będzie brzuchem szorować.

Jak też zauważyłeś szukam też karty dźwiękowej ;) więc mam dylemat na którym przyoszczędzić

 

Co do tego corsair to oglądałem go ale nie mam doświadczenia z modularnymi myszkami i nie wiem czy z czasem coś się nie ulamie i nie zacznie odpadać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym się różni g403 Prodigy od normalnej g403?

 

Nie ważne za dużo ludzi się skarży na scroll

 

Chyba zdecyduje się na Cougar Revenger S lubię inne rzeczy a nie oklepane ;) jak na razie wszędzie gdzie o niej czytałem to bardzo pozytywne opinie zbiera a wy co sądzicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Cougar wydaje się naprawdę spoko, sam się kiedyś zastanawiałem czy go nie wziąć, ale jednak za duża dla mnie :E. Bierz, najwyżej zwrócisz jak nie będzie Ci pasować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Cougar wydaje się naprawdę spoko, sam się kiedyś zastanawiałem czy go nie wziąć, ale jednak za duża dla mnie :E. Bierz, najwyżej zwrócisz jak nie będzie Ci pasować.

 

 

Dziś będę zamawiał ale widzę że tylko na morele są. I na proshop. Co to za sklep?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też na nią patrzyłem i oglądałem w sklepie i jedna rzecz mi nie leży w niej rozkład palcu 1+2+1+1 a ja wolę 1+2+2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...