Skocz do zawartości
azgan

LG 27GL850B - Nowość 27 cali WQHD 1440p, 144Hz, 98% DCI-P3, G-SYNC Compatible i NANO IPS

Rekomendowane odpowiedzi

"The LG 27GL850 has an outstanding response time, better than almost any monitor we've tested so far. Some of the transition times are even faster than 240Hz TN monitors we've tested, including the HP OMEN X 25f. This results in exceptionally clear motion in any scene, with almost no blur trail behind fast-moving objects."

No i to jest coś. Czyli dobrze mi się wydawało, że jest lepiej niż w Predatorze 180Hz na matrycy TN, którego ma kolega.

 

EDIT: Ale muszę ponarzekać trochę. Wczoraj pomajstrowałem trochę w ustawieniach, potem zrobiłem fabryczny reset i od tego momentu nie mogę kontrolować joystickiem jasności ekranu w trybie Gamer 1. Nie mogę stworzyć swojego trybu. W każdym innym trybie na sztywno ustawiona jest kalibracja. Więc tylko w Gamer 1 mogę regulować gammę i prawie wszystkie opcje, oprócz jasności (która reguluje się sama). Wydaje mi się, że jest to jakaś wada oprogramowania, bo za cholerę nie mogę tego zmienić. Mam nadzieję, że pojawi się jakiś update.

Edytowane przez Artistwolf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"The LG 27GL850 has an outstanding response time, better than almost any monitor we've tested so far. Some of the transition times are even faster than 240Hz TN monitors we've tested, including the HP OMEN X 25f. This results in exceptionally clear motion in any scene, with almost no blur trail behind fast-moving objects."

No i to jest coś. Czyli dobrze mi się wydawało, że jest lepiej niż w Predatorze 180Hz na matrycy TN, którego ma kolega.

 

To tylko pokazuje jaką miazgę robi w kwestii szybkości matrycy z Gigabyte Aorus AD27QD (jak ktoś miał wątpliwości to właśnie zostały rozwiane)

 

O kur..... z tą czernią jest ładnie mówiąc nie zaciekawie ;) nawet moja biurwa deklasuje go wszerz i wzdłuż z tego co widać po zdjęciach :E

 

Natywny kontrast 735:1 więc czego się spodziewać? Tam nie ma czerni. Czerń na IPS'ach to jest dobra w TV Panasonic z lokalnym wygaszaniem a nie w tych śmiesznych monitorach, względnie Asus ROG Swift PG27UQ a nie LG czy Gigabyte.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kur..... z tą czernią jest ładnie mówiąc nie zaciekawie ;) nawet moja biurwa deklasuje go wszerz i wzdłuż z tego co widać po zdjęciach :E

 

Standard w szybkich IPS. Ty się serio rewolucji spodziewałeś w tym aspekcie? Wystarczy ta szybkość i cena i mamy lidera w tym segmencie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś możliwość zrobić jakieś realnie wyglądające fotki/filmy z tej czerni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak kolorowe plamy na "czarnym" tle identyczne jak w Gigabyte Aorus AD27QD czyli dla mnie totalna katastrofa i coś czego nie jestem w stanie zaakceptować :thumbdown:.

 

hgDoMmk.jpg

 

20 letnia technologia a sprzedają cały czas straszny crap za nie małe pieniądze :kwasny:.

 

Czy tylko Panasonic i EIZO potrafią robić dobrze IPS'y :E?

 

Nie wymagam żeby każdy monitor miał jakość Dolby Pulsar ale to co serwują nam producenci to zwykłe odpady nadające się na śmietnik.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U Eizo widywałem gorsze w zależności od sztuki więc się nie pompuj za bardzo.

Edytowane przez pepe06

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja nie wiem jakie ty widywałeś te Eizo podaj może modele

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś możliwość zrobić jakieś realnie wyglądające fotki/filmy z tej czerni?

... tylko jak? Fotkę można zrobić tak, że będziesz miał czerń jak smoła, albo tak, że będą kolorowe plamy ... wszystko na jednym i tym samym monitorze, przy tych samych ustawieniach ekranu.

 

Mam pewien pomysł: zrobić planszę, z celownikiem, gdzie pewne jego fragmenty są o "jasności" 80% (204 204 204) 90% (230 230 230) 100% (255 255 255). Foto tej planszy trzeba by standardowo wykonywać tak, by "przepalić" tylko 90% i 100%, a 80% by było jeszcze rozróżnialne od tych 90%/100%. Dzięki temu można by nieco ustandaryzować te fotki i uniezależnić od różnych czasów naświetlania, ISO i jasności obiektywu F ... a nawet nastawionej jasności monitora . Jak myślicie?

 

To ja nie wiem jakie ty widywałeś te Eizo podaj może modele

https://mva.pl/viewtopic.php?f=33&t=3254

 

... NEC też nieidealny.

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standard w szybkich IPS. Ty się serio rewolucji spodziewałeś w tym aspekcie? Wystarczy ta szybkość i cena i mamy lidera w tym segmencie.

niczego się nie spodziewałem piszę to w postach od długiego czasu ale myślałem że chociaż 900-950 zrobi a nie 700

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak kolorowe plamy na "czarnym" tle identyczne jak w Gigabyte Aorus AD27QD czyli dla mnie totalna katastrofa i coś czego nie jestem w stanie zaakceptować :thumbdown:.

 

hgDoMmk.jpg

 

20 letnia technologia a sprzedają cały czas straszny crap za nie małe pieniądze :kwasny:.

 

Czy tylko Panasonic i EIZO potrafią robić dobrze IPS'y :E?

 

Nie wymagam żeby każdy monitor miał jakość Dolby Pulsar ale to co serwują nam producenci to zwykłe odpady nadające się na śmietnik.

 

To czerń czy gwieździste niebo? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czerń czy gwieździste niebo? :E

 

Raczej zachmurzone niebo, bo czerń to miałbyś nocą :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim egzemplarzu nie ma czegoś takiego. Jest bardzo minimalny (trzeba się naprawdę mocno przyjrzeć nawet na czarnym tle) BLB na dolnej krawędzi o długości jakiejś 1/15 całości.

Poza tym jest IPS glow w lewym dolnym rogu, który jest widoczny z normalnej pozycji użytkownika. Jest irytujący, nie powiem, ale nie jest tragiczny (jak się o tym nie myśli, to nie widać :P). Gdyby przesunę głowę w lewo znika całkowicie, za to pojawia się lekki glow w prawym dolnym rogu. Jak się siądzie trochę dalej to efekt jest niwelowany.

 

Jak szukałem monitora, straciłem nadzieję, że znajdę coś idealnego w kwocie do 3500 tysiąca. W tym segmencie nie ma niczego co zagwarantowałoby jednocześnie dobrą czerń, czas reakcji, bezproblemowy VRR, kolory, kąty widzenia, jasność, kontrast, HDR itp.

Nawet jeśli są lepsze monitory w wyższej cenie, zazwyczaj są już 4k, a przecież nie po to kupuję 144Hz monitor, żeby osiągać mniej niż 60 klatek... Dlatego 1440p to dla mnie rozdzielczość idealna.

 

Wydaje mi się jednak, że w tej cenie (2100zł), ten nowy LG to jest na prawdę solidna propozycja, spokojnie konkurujący nawet ze sporo droższymi modelami 1440p IPS 144Hz. Jeśli ktoś ma problem z czernią, musi sięgnąć po VA i pogodzić się z o wiele gorszymi czasami reakcji, z reguły dodatkowo pogorszonymi gdy dodamy do tego VRR, i być może z różnymi artefaktami typowymi dla VA.

Edytowane przez Artistwolf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP zgadzam się - to zdjęcie z celownikiem to nie wiem kto i jak robił - mam tą samą plansze i wszystko po za celownikiem jest czarne a nie jakieś niebieskie jak na powyższym zdjęciu - ktoś ustawił albo wysokie iso przy zdjęciu albo czas naświetlania. Czegoś takiego nie ma. Jest IPS glow i to sporo, lewy i prawy dolny róg ale do przeżycia.

Edytowane przez Tenzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Up wiem że rtings bo czytałem. Chodziło mi o konkretną osobą tam w redakcji. Powinni oddać zdjęcie tak jak postrzegają oczy. Owszem aby pokazać niedoskonałości matrycy takie zdjęcie wyciąga to co oczy nie widzą ale po co takie coś robić , tylko negatywnie nastraja i potencjalny nabywca myśli że będzie miał takie cuda podczas korzystania. Co do monitora - potwierdzam - czerń średnia jak za 2 tyś IPS , kontrast podobnie - matryca szybka. U mnie brak BLB ale sporo IPS GLOW - ale za 2 tyś akceptuje .

Edytowane przez Tenzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam tą reckę i... wszystko wypas tylko ta czerń... no i po trochu syfiasty kontrast... mój entuzjazm troszkę umarł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam tą reckę i... wszystko wypas tylko ta czerń... no i po trochu syfiasty kontrast... mój entuzjazm troszkę umarł.

 

No mój też, ale i tak jest lepiej od Gigabyte Aorus AD27QD bo przynajmniej tutaj ta szybkość matrycy sporo rekompensuje i ma to sens przy monitorze 144Hz w dodatku to IPS a szybkość porównywalna do TN a kąty widzenia i kolorki lepsze.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no matryca i jej kolory to kategoria BADASS. Ale miałem po cichu nadzieję że będzie to przyzwoity uniwersalny monitor także do np. filmów.

 

Nie wiem że zamiast 326M6 momentuma przytuliłbym to. Ale że monitor robi mi za TV a 2070S nie zawsze da radę w 4K to... ale chyba jednak nope.

Poczekam chyba na dostępność i zamówię oba.

 

PS: Gdyby ktoś zwracał jakikolwiek monitor przez bad pixele, ultra paranormalny bleeding (nie mówię o zwykłym) itp piszcie o tym na zwrotach... wtedy na pewno nie trafią one znów jako "nówki"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to się tylko zastanawiam czy ta czerń i kontrast są lepsze niż w moim TNkowym HP Omenie 25. :D Nie mam kompletnie jak porównać, historia mojej styczności z monitorami kończy się na TN, 14" IPS i TV na VA (fajny, smuży jak się przyjrzę ale mi nie przeszkadza przy padzie).

Edytowane przez Ksamek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest już recenzja Tftcentral, na razie dostępna tylko dla patronów. W poniedziałek ma być dostępna dla wszystkich.

Co ciekawe, już pojawił się na ich liście polecanych wyświetlaczy, z odznaczeniem recommended (czyli najlepsze odznaczenie jakie dają).

https://www.tftcentral.co.uk/awards.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że wciąż nigdzie go nie można dostać. Owocowy rzucił kilkanaście sztuk i od tego czasu cisza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam tą reckę i... wszystko wypas tylko ta czerń... no i po trochu syfiasty kontrast... mój entuzjazm troszkę umarł.

Jestem ciekaw czy kazda szt tego asusa ma taki wysoki kontrast jak na tescie wyzej bo ten LG tragedia troche. Troszke mi zapal opadl a szykowalem sie na niego.. Jest szybki co dla mnie stanowi glowny czynnik jesli chodzi o wybor monitora.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kontrastu, to istnieje cień szansy, że RTings źle go zmierzyli (robią błędy, robią i to nie małe)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panel panelowi nierówny, równie dobrze mogli dostać kiepską sztukę. W większości szczęśliwcom którzy zakupili z Polskiej dystrybucji monitor odpowiada. Co nie oznacza że musi to być reguła, równie dobrze kolejna partia może być skaszaniona. W każdym razie trzeba trzymać kciuki, bo cena/jakość wydaje się być ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...