Skocz do zawartości
azgan

LG 27GL850B - Nowość 27 cali WQHD 1440p, 144Hz, 98% DCI-P3, G-SYNC Compatible i NANO IPS

Rekomendowane odpowiedzi

Ja po dłuższym zastanowieniu śmiem go postawić poniżej TN'ki. Co z tego że ma PCI-P3?

Tu nie chodzi o gamut. Tylko o kąty. Także mimo wszystko wolałbym takiego IPS, a czas reakcji matrycy w trybie dopalacza, gdzie jeszcze nie ma dostrzegalnego przebicia i tak przecież byłby wystarczający. Jedyne co by mnie bolało, to ten kontrast.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki natywny kontrast robią teraz najlepsze TN'ki?

 

W monitorach dla graczy oczywiście ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam o konkrety a nie około :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym filmiku co był podawany zmierzyli 941:1 na najbardziej kontrastowej TN z ich listy ... czyli lepiej niż ten IPS - no szkoda, że tak odpuścili z tym kontrastem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontrast na poziomie średnio 700:1 to jest niezła lipa jak na 2019 rok pytanie tylko czy pomiar został prawidłowo wykonany? Jeśli tak to trzeba być "masochistą", żeby kupić taki monitor, gdzie w notebookach IPS'y potrafią mieć po 1600:1 (blisko wygiętych VA w których kontrast potrafi spaść do 1700:1) :E

 

Odpuście sobie to czekanie - nie warto. LG wydało monitor widmo i jak widać nie jest on objawieniem na jakie liczyliśmy. Szukajcie czegoś innego.

 

PS> Te nowe NANO IPS'y miały kręcić właśnie lepszy kontrast w granicach 1300:1 a nie bieda 700.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy pomiar został prawidłowo wykonany?

Szacuję, że błąd pomiarowy w pomiarze tej matrycy, z którego kalkulowali kontrast, w powyższym teście, mają mały ( nie chcę nikogo zanudzać z jakiego powodu ). Także wszystko wskazuje na to, że jest na prawdę tak źle. Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może LG nie jest zadowolone z kontrastu i dlatego dostępność taka słaba?

 

Ciekawe jest to, że osoby tu na forum posiadające ten monitor jakoś bardzo na kontrast nie narzekały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może LG nie jest zadowolone z kontrastu i dlatego dostępność taka słaba?

 

Ciekawe jest to, że osoby tu na forum posiadające ten monitor jakoś bardzo na kontrast nie narzekały.

Wszystko mozliwe, ktos tu pisal wczesniej ze sklep napisal ze monitor zostal wycofany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkowicie wycofany na pewno nie skoro LG pokazywało go niedawno na targach IFA. W ogóle dziwne jest to, że można było go kupić już wcześniej skoro samo LG chwali się premierą na targach i dostępnąścią w Q4 tego roku

 

http://www.lgnewsroo...up-at-ifa-2019/

 

Wkrótce na pewno znów trafi do sprzedaży. Może faktycznie były wprowadzane jakieś poprawki, albo uzysk matryc był zbyt słaby i musieli zrobić zapas

Edytowane przez JohnyWol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie recenzje to 90% ludzi słabości kontrastu by nie zauważyła. Zgadzam się, patrząc na liczby ~700 kontrastu wypada blado przy reszcie "gamingowych" IPSów mających ~1000. Moim zdaniem jednakże różnica taka jest niezauważalna dla przeciętnego użytkownika. Osobiście użytkując tego LG byłem w 100% zadowolony - czerń wyglądała zdecydowanie lepiej niż na moim TN. Jak ktoś chce kontrast niech weźmie VA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Różnica między panelem, który osiąga przynajmniej 1100 (nie mówiąc o 1300:1) a takim, który ma jakieś 700 jest zauważalna. Ofc, jeżeli porównamy 850 z 1000 to różnicy... prawie nie będzie; ale tutaj jest ona duża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli, to szczerze powiedziawszy poszukiwanie tego perfekcyjnego monitora mnie już znudziło. Aorus zauważalnie smużył, acer predator to była porażka na całej linii - silny glow, dużo blb, nie podobał mi się coating. Mija dziewiąty miesiąc odkąd się wstrzymuję, szukam, a znaleźć nie mogę. Jak mi się ten LG spodobał, to nagle wyparował z rynku (o ile w ogóle istnieniem jego można nazwać 20 monitorów na kraj).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli, to szczerze powiedziawszy poszukiwanie tego perfekcyjnego monitora mnie już znudziło. Aorus zauważalnie smużył, acer predator to była porażka na całej linii - silny glow, dużo blb, nie podobał mi się coating. Mija dziewiąty miesiąc odkąd się wstrzymuję, szukam, a znaleźć nie mogę. Jak mi się ten LG spodobał, to nagle wyparował z rynku (o ile w ogóle istnieniem jego można nazwać 20 monitorów na kraj).

 

A teraz pomyśl ile osób ma ten sam problem? Ja sam byłem jedną z nich (rok czasu walczyłem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli, to szczerze powiedziawszy poszukiwanie tego perfekcyjnego monitora mnie już znudziło.

Jeśli go już kupiłeś, kontrast Ci nie przeszkadza, to po prostu ciesz się tym monitorem, bo jak kupisz inny, to będzie miał inne wady (np. będzie wolniejszy, albo będzie miał gorsze kąty itd. itp.) ;) Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się cieszyć, ale go zwróciłem za paprochy pod matrycą :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się cieszyć, ale go zwróciłem za paprochy pod matrycą :E

 

Było nie marudzić, ten paproch miał lepszy kontrast niż sam panel. :lol2::E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Różnica między panelem, który osiąga przynajmniej 1100 (nie mówiąc o 1300:1) a takim, który ma jakieś 700 jest zauważalna. Ofc, jeżeli porównamy 850 z 1000 to różnicy... prawie nie będzie; ale tutaj jest ona duża.

Mam Surface Pro 4 (IPS), według testów osiąga kontrast powyżej 1200:1. Różnica nie jest dramatyczna. Jest nieco lepiej ale bez szału.

IPS to jednak IPS i taki czy siaki nie będzie dobry w czerni i tyle.

 

Sam się zastanawiam czy w przyszłości nie kupić drugiego monitora na VA i tyle (do filmów i ciemnych gier).

Edytowane przez Artistwolf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IPS to jednak IPS i taki czy siaki nie będzie dobry w czerni i tyle.

Kup sobie EIZO na IPS z kontrastem 1500:1 i filtrem OCF, to przestaniesz wypisywać takie głupoty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie EIZO na IPS z kontrastem 1500:1 i filtrem OCF, to przestaniesz wypisywać takie głupoty.

Szkoda tylko, że Eizo monitory o podobnych parametrach (min. 1440p 144Hz) ma minimum 2x droższe. A przy tym gorsze czasy reakcji, na których mi zależy najbardziej.

W ramach różnicy w cenie spokojnie kupię niezły monitor VA, który kontrastem wyłoży Eizo na łopatki.

I nie twierdzę, że Eizo nie ma zastosowania - po prostu w moim przypadku to jest totalny overkill.

Edytowane przez Artistwolf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że Eizo monitory o podobnych parametrach (min. 1440p 144Hz) ma minimum 2x droższe. A przy tym gorsze czasy reakcji, na których mi zależy najbardziej.

Chodzi mi o to, że istnieją monitory na IPS z dobrą czernią. Jak również o to, że jest różnica w czerni między IPS mającym kontrast ~750:1 a ~1500:1. Natomiast Ty wrzuciłeś wszystkie IPS do jednego wora (te z najgorszym kontrastem i najlepszym) i napisałeś, że generalnie żaden nie ma dobrej czerni.

 

ps. EIZO Foris FS2735 akurat kontrastem nie bryluje. Filtra OCF lub innego A+TW też nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, że istnieją monitory na IPS z dobrą czernią. Jak również o to, że jest różnica w czerni między IPS mającym kontrast ~750:1 a ~1500:1. Natomiast Ty wrzuciłeś wszystkie IPS do jednego wora (te z najgorszym kontrastem i najlepszym) i napisałeś, że generalnie żaden nie ma dobrej czerni.

 

ps. EIZO Foris FS2735 akurat kontrastem nie bryluje. Filtra OCF lub innego A+TW też nie ma

No to czy istnieje 1440Hz 144p od eizo, który ma dobry kontrast?

Może się zagalopowałem, ale generalnie cały czas myślę o monitorach do gamingu. 60hz odpada.

A porównuję kontrast tego LG do mojego Surface Pro 4 (wg parametrów 1300:1, wg testów jakieś 1250:1) i na prawdę dramatycznej różnicy nie widzę.

 

Nie wiem czy dobrze myślę, ale chyba jest tendencja, że monitory wolniejsze (np. 60Hz, z gorszymi czasami reakcji) mają lepszy kontrast.

Edytowane przez Artistwolf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, że istnieją monitory na IPS z dobrą czernią.

1500:1 wypada lepiej na tle 700:1, ale to nadal nie jest dobra czerń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety kontrast to jedno i jak są ( nie wiem nie sprawdzałem ) matryce VA z lepszą czernią które niszczą kontrastem IPS'y to pewnie mają inne mankamenty jak flickering czy inne śmieszne jest to, że za takie pieniądze strasznie ciężko jest znaleźć coś bez wad.. a ludzie i tak się na nie godzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor odebrany, testuję od ok. 4 godzin w AC: Odyssey i...... może ja mam coś z oczami, ale nie widzę w sumie zasadniczej różnicy między tym, a moim aktualnym 4K/60hz.

Ale od początku - sztuka praktycznie idealna, brak "paprochów" pod matrycą, znikomy blb, brak bad pixeli. Cud, miód i zimny paulaner ogólnie. Na 2K klatki 70-90.

I teraz się pytam, zaznaczam, jako gracz ogólnie "weekendowy" - jaki jest sens kupowania takiego monitora? Może to pytanie retoryczne, ale ja naprawdę nie widzę jakiejś szczególnej różnicy pomiędzy tym, a poprzednim monitorem.

Na dzień dzisiejszy to raczej go zwrócę/ewentualnie odsprzedam dalej.

W pamięci mam jak niektórzy pisali, że "144hz robi różnicę nawet w pulpicie, przy przeglądaniu neta". No ja nie jestem przekonany do tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Witam Może na wstępie podam specyfikacje kompa. Procesor: Intel Core i5-8400, 2.8 GHz RAM: GOODRAM 16GB (2x8GB) 3000MHz CL16 IRDM X Black Płyta główna: ASRock Z370 PRO4 (https://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-z370-pro4-1533534/) Zasilacz: SilentiumPC Vero L2 500W Karta Graficzna: GeForce RTX 3060 Ti GAMING Z TRIO LHR 8GB GDDR6 Dysk SSD: SSD GOODRAM IRDM 240GB 2,5 SATA III   Dysk HDD: Toshiba P300 1TB 3.5" SATA III   Na dysku SSD zainstalowany jest system + utworzona druga partycja na gry. Z racji, że to mało miejsca, a dysk HDD już nie daje rady przy nowszych tytułach, chciałbym zastąpić go nowym SSD. W ciągu 1-2 lat planuję wymienić również procesor i w razie potrzeby płytę główną z zasilaczem. Na razie jednak jest kolej na nowy dysk i na nim teraz się skupiam. Nie jestem na czasie jeśli chodzi o obecny rynek dlatego potrzebuję pomocy. Czytałem trochę o dyska NVMe i przemawiają do mnie dużo bardziej. Myślę, że pojemność 2 TB będzie wystarczająca. Natrafiłem na model KC3000 firmy Kingston polecany przez wiele osób. Moje główne pytanie jest takie czy ten dysk pasowałby do mojego komputera? Wiem, że to PCIe 4.0, a w płycie głównej mam 3.0, ale podobno też pasuje, a skoro w przyszłości wymieniałbym płytę główną, to już z PCIe 4.0. Czy dokładając ten dysk nie obciąży mi się za bardzo zasilacz (o ile w ogóle będzie mieć na niego wpływ, bo znajduje informację, że pobór mocy to około 3W, ale nie wiem ile w tym prawdy)? Czy nie będzie żadnego problemu, żeby wszystkie dane ze starego HDD przenieść na nowy SSD?   Pozdrawiam i dziękuję za wszystkie odpowiedzi.      
    • @leelooo Niestety, ponowne wyszukiwanie nie dostarczyło bezpośrednich informacji dotyczących ostatniego logowania użytkownika @koziakaka ani danych o zdjęciu blokady konta. Jeśli potrzebujesz konkretnych informacji o stanie konta tego użytkownika, najlepiej będzie skontaktować się bezpośrednio z administracją forum, ponieważ takie dane często obejmują prywatne informacje, które nie są publicznie dostępne na forum.
    • Czyli co 5090 będzie odpryskiem od B200. Ciekawe czy dadzą DP 2.1 i Neural Texture Compression.
    • Ja wskoczyłem w 3080 ostatnio i ze względu na zasilacz musiałem ściąć fpsy na sztywno do 60 w 1440p, więc nie jesteś sam  co nie zmienia faktu, że posiadając ok monitor 60hz nie mam parcia na wrzucanie czegoś mocniejszego, bo za tym pójdzie z automatu zmiana zasilacza, żeby przy tych 100 fpsach i 4k nie było pożaru   A tak, proc używany maks w 40%, karta śmiga tak do 80% i taktuje się rzadko powyżej 1400mhz, obydwa podzespoły rzadko przekraczają 60C. Cisza, zużycie energii na poziomie 200-250W,  a efekt jakby nie bardzo mi uwierający  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...