Skocz do zawartości
azgan

LG 27GL850B - Nowość 27 cali WQHD 1440p, 144Hz, 98% DCI-P3, G-SYNC Compatible i NANO IPS

Rekomendowane odpowiedzi

Monitor odebrany, testuję od ok. 4 godzin w AC: Odyssey i...... może ja mam coś z oczami, ale nie widzę w sumie zasadniczej różnicy między tym, a moim aktualnym 4K/60hz.

Ale od początku - sztuka praktycznie idealna, brak "paprochów" pod matrycą, znikomy blb, brak bad pixeli. Cud, miód i zimny paulaner ogólnie. Na 2K klatki 70-90.

I teraz się pytam, zaznaczam, jako gracz ogólnie "weekendowy" - jaki jest sens kupowania takiego monitora? Może to pytanie retoryczne, ale ja naprawdę nie widzę jakiejś szczególnej różnicy pomiędzy tym, a poprzednim monitorem.

Na dzień dzisiejszy to raczej go zwrócę/ewentualnie odsprzedam dalej.

W pamięci mam jak niektórzy pisali, że "144hz robi różnicę nawet w pulpicie, przy przeglądaniu neta". No ja nie jestem przekonany do tego.

Sprawdź w jakiejś innej grze FPS np. Borderlands czy Battlefield. Różnicę na pulpicie powinieneś dostrzec od razu, ja się bawiłem przez parę minut kursorem i otwieraniem różnych folderów :P

Nawet na telefonie z ekranem 90Hz czuć ogromną różnicę a co dopiero przy tych 144.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor odebrany, testuję od ok. 4 godzin w AC: Odyssey i...... może ja mam coś z oczami, ale nie widzę w sumie zasadniczej różnicy między tym, a moim aktualnym 4K/60hz.

Ale od początku - sztuka praktycznie idealna, brak "paprochów" pod matrycą, znikomy blb, brak bad pixeli. Cud, miód i zimny paulaner ogólnie. Na 2K klatki 70-90.

I teraz się pytam, zaznaczam, jako gracz ogólnie "weekendowy" - jaki jest sens kupowania takiego monitora? Może to pytanie retoryczne, ale ja naprawdę nie widzę jakiejś szczególnej różnicy pomiędzy tym, a poprzednim monitorem.

Na dzień dzisiejszy to raczej go zwrócę/ewentualnie odsprzedam dalej.

W pamięci mam jak niektórzy pisali, że "144hz robi różnicę nawet w pulpicie, przy przeglądaniu neta". No ja nie jestem przekonany do tego.

 

A jak oceniasz kontrast?

 

Jak nie grywasz w FPSy to 144hz aż tak bardzo Ci się nie przydajdzą. Ściągnij sobie przykładowo darmowego CS: GO (tam osiągniesz spokojnie ponad 144 FPSy czy to w 1440p czy w 4K) i pobiegaj po mapie raz grając na jednym, a raz na drugim monitorze. Różnica w płynności powinna być zauważalna.

 

Jeśli będziesz odsprzedawał to pewnie znajdą się chętni tu na forum zważywszy, że nie wiadomo kiedy znów monitor pojawi się w sklepach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie między stabilnym 60 fps a 70-90 to wow aż takie nie będzie - jest płynniej - osobiście to dostrzegam - ale jak gra idzie od tak 110 do 144 to wtedy jest frajda - sam pogrywam teraz w granicach - do 100-110 fps na ultra - ale jak zjadę ze szczególami i wskakuje mi te 130-144 to wtedy micha się cieszy. Musisz odpalić jakąś grę gdzie osiągniesz zbliżoną wartość do 144 tak żeby dotknąć maksa i wtedy każdy spadek poniżej tej wartości będzie już dla ciebie dostrzegalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor odebrany, testuję od ok. 4 godzin w AC: Odyssey i...... może ja mam coś z oczami, ale nie widzę w sumie zasadniczej różnicy między tym, a moim aktualnym 4K/60hz.

Ale od początku - sztuka praktycznie idealna, brak "paprochów" pod matrycą, znikomy blb, brak bad pixeli. Cud, miód i zimny paulaner ogólnie. Na 2K klatki 70-90.

I teraz się pytam, zaznaczam, jako gracz ogólnie "weekendowy" - jaki jest sens kupowania takiego monitora? Może to pytanie retoryczne, ale ja naprawdę nie widzę jakiejś szczególnej różnicy pomiędzy tym, a poprzednim monitorem.

Na dzień dzisiejszy to raczej go zwrócę/ewentualnie odsprzedam dalej.

W pamięci mam jak niektórzy pisali, że "144hz robi różnicę nawet w pulpicie, przy przeglądaniu neta". No ja nie jestem przekonany do tego.

 

sprawdź w ustawieniach czy na pewno masz ustawione 144Hz. Były posty czy tu czy na Reddicie że ktoś kupił monitor z szybkim odświeżaniem by potem po dwóch latach się zorientować że cały czas był ustawiony na 60Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej trudno nie dostrzec różnicy między 60 a 144Hz, jest zasadnicza. Kiedyś ktoś to analizował na przykładzie quickscope'ów w counterstrike'u. W przypadku montiora 60Hz przy szybkim ruchu myszką, monitor wyświetli ze 3-4 klatki, gdzie 144Hz ekran wyświetli ich 10-12.

Edytowane przez Artistwolf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie interesuje ten Asus TUF, tylko coś czytałem że poniżej 90 klatek toto błyska gorzej albo wcale i lepiej mieć te 100 klatek i więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem jak mozna nie dostrzec roznicy, jakims cudem przelaczyl mi sie monitor raz z 155hz na 60hz i bez odpalania gry wystarczylo myszka na pulpicie ruszyc zeby zoabczyc ze cos jest nie tak. Wgl temat 60hz a 144hz nie podlega dyskusji :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest na 100% 144hz, od razu bawiłem się ustawieniami w menu monitora i nvidia.

W fps`y ogólnie nie gram (ostatni raz bodajże Quake 4). Assasyny, Total Ware, jakieś inne strategie, Tomb Raider, Wiedźminy. Ale chyba faktycznie zainstaluję jakiegoś fpsa... Albo postawię jeden monitor obok drugiego.

Mam do 5.10 możliwość zwrotu więc w dwa kolejne weekendy sprawdzę bo w tygodniu nie mam czasu na bzdety.

 

Kolor czarny nie jest idealnie czarny jak w va, ale mi nie nieszczególnie przeszkadza bo na tym kompie wyłącznie gram. Taka cecha ips.

Ogólnie to na weekend planuję pogrzebać w ustawieniach, popatrzeć na forach bo w Odyssey kolory wydały mi się jakieś takie cukierkowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest na 100% 144hz, od razu bawiłem się ustawieniami w menu monitora i nvidia.

W fps`y ogólnie nie gram (ostatni raz bodajże Quake 4). Assasyny, Total Ware, jakieś inne strategie, Tomb Raider, Wiedźminy. Ale chyba faktycznie zainstaluję jakiegoś fpsa... Albo postawię jeden monitor obok drugiego.

Mam do 5.10 możliwość zwrotu więc w dwa kolejne weekendy sprawdzę bo w tygodniu nie mam czasu na bzdety.

 

Kolor czarny nie jest idealnie czarny jak w va, ale mi nie nieszczególnie przeszkadza bo na tym kompie wyłącznie gram. Taka cecha ips.

Ogólnie to na weekend planuję pogrzebać w ustawieniach, popatrzeć na forach bo w Odyssey kolory wydały mi się jakieś takie cukierkowe.

Monitor ma pokrycie 98% przestrzeni DCI-P3, jeśli wcześniej miałeś monitor, który operował na sRGB, albo nawet <sRGB, to nie dziwne, że kolory wydają Ci się cukierkowe. W ustawieniach masz tryb emulacji sRGB, aczkolwiek szeroka gama to jedna z zalet tego monitora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś widziałem tabelkę z grami, gdzie testowano czy działa CMS i w części gier nie działał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy właściciele tego modelu mogą się wypowiedzieć jak się pracuje na tym monitorze? Wiem, że monitor jest przeznaczony do gier, ale jestem ciekawy czy ten sprzęt może robić za uniwersalny nabytek. Zastanawiam się co kupić. Sprzedałem swoją iiyamę XUB2492 60 Hz, gdyż nie dało się na tym grać, do pracy była całkiem OK. Wiadomo, że idealnie byłoby mieć dwa monitory, jeden do pracy, drugi do zabawy, ale przestrzeń na moim biurku jest ograniczona.

Edytowane przez PeterQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczy, od dłuższego czasu przymierzałem się do zakupu tego monitora, ale dzisiaj na niemieckim amazonie natrafiłem na opinię gościa, który mówi że ogólnie monitor jest świetny ale powłoka matrycy go przekreśla, że niby obraz nie jest ostry tylko taki rozmyty i że dużo lepszy pod tym względem jest aoc ag271qg, ktoś tutaj miał styczność z jednym i z drugim i mógłby się wypowiedzieć? Albo ogólnie pytanie do posiadających ten monitor, jakie macie zdanie na ten temat? Jakieś porównania do innych monitorów ips 1440p 144/165 hz?

Edytowane przez BlackSilv3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz na myśli powłokę antyrefleksyjną to jest ona w tym modelu tzw. "semi-glossy". Moim zdaniem jest bardzo dobra i nie zauważyłem problemów z ostrością. Porównując do innych monitorów, z którymi miałem styczność (o ile mnie pamięć nie zwodzi już :E) - bardzo podobna do tej a Aorusie AD27QD, znacznie lepsza moim zdaniem niż ta w Acerze 271hu IPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemiecki amazon to chyba najgorsze źródło zasięgania opinii na tej ziemi :D Tam dosłownie każdy produkt, nie ważne jaki, ma średnią 3 gwiazdki (nie licząc tych, które nie zdążyły jeszcze dorobić się wystarczającej liczby opinii).

Jeśli na prawdę chcesz dowiedzieć się jakie są wady i zalety danego produktu, poczytaj recenzje. Ostatecznie, jeśli na coś się zdecydujesz, i jakiś aspekt produktu Ci nie odpowiada, możesz go zwrócić.

Edytowane przez Artistwolf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako człowiek mocno przewrażliwíony na punkcie ostrości obrazu , skaleczony mocno przez asusa pg27q który miał mydlo zamiast obrazu stwierdzić mogę że w lg jest wszystko w porządku. Obraz na tyle ostry że nie męczy oczu, można pracować z tekstem , nie ma co narzekać. Pod tym względem najlepszy był aorus ad27qd którego ciepło wspominam ;-)

Edytowane przez Tenzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod tym względem najlepsz był Auros którego ciepło wspominam ;-)

A nie Aorus przypadkiem? : )

Edytowane przez Artistwolf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu miałem chwilę to porobiłem zdjęcia monitora. Jedne telefonem huawei p9, drugie bezlusterkowcem olympus z bardzo fajnym obiektywem 45mm, jasność 1.8. Wszystkie zdjęcia robione w tych samych warunkach oświetleniowych.

 

I przyznam, że mam pewien dysonans po porównaniu zdjęć. Jedna fota z blb, dwie pozostałe bez.

 

Zresztą, oceńcie sami:

 

 

https://ibb.co/6D20qp1

 

https://ibb.co/0qCjgJr

 

https://ibb.co/YfRfntY

 

I poproszę o komentarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aparatem ciężko uchwycić. Jak na żywo masz tak jak na 1szym zdjeciu no to nieciekawie powiem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://pclab.pl/news81992.html

https://www.tftcentral.co.uk/blog/viewsonic-elite-xg270qg-with-27-nano-ips-panel-and-nvidia-g-sync/

 

Dobra alternatywa sie szykuje, na tej samej matrycy.

Troche droższy, ale ma pełny G-sync (+ dla posiadaczy nvidii)

 

Patrzac na to jak LG olewa sprawe i nie informuje o zadnych dostawach, to ten monitor może być szybciej w sprzedaży niż 27GL850 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aparatem ciężko uchwycić. Jak na żywo masz tak jak na 1szym zdjeciu no to nieciekawie powiem :/

 

No właśnie na żywo tego praktycznie nie widać. Moja Żona też potwierdza.

Pierwsza fota zrobiona telefonem. Dwie pozostałe aparatem. I ekran na żywo wygląda właśnie tak na foto z aparatu. Nie mam pojęcia dlaczego foto z tel wygląda tak "przeciętnie". Przecież P9 ma całkiem niezły aparat. Zdjęć zrobiłem kilka, za każdym razem efekt podobny. Aparatem tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, na monitor patrzysz oczami a nie przez aparat :D. Jak jest w porządku i bez innych wad to dałbym sobie spokój bo albo zwariujesz od zwrotów albo gorszy z widocznymi wadami trafisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...