Skocz do zawartości
azgan

LG 27GL850B - Nowość 27 cali WQHD 1440p, 144Hz, 98% DCI-P3, G-SYNC Compatible i NANO IPS

Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba czekać na ViewSonic Elite XG270QG lub Acer Nitro XV273U S – 27’’, rozdzielczość 2560 x 1440 pikseli, odświeżanie 165 Hz.

 

LG poszło po bandzie niski kontrast, dużo zwrotów. Na tu i teraz optymalnym wyborem byłby chyba Gigabyte AORUS AD27QD ale cena mogłaby być niższa o 200 stówki.

Przeciez wszystkie wymienione monitory klepane sa na jedno kopyto i beda mialy sporo wad oraz duzo zwrotow jak to przy ips bywa. Zaden viewsonic nie okaze sie nagle cudem w kwesti monitorow.

 

Co premierze nowgo ipsa sa wielkie zachwyty a po premierze szczena opada.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ViewSonic chyba ma być bezramkowy (jedynie ramka od dołu) więc może istnieje szansa na mniejszy backlight bleeding z powodu braku nacisku ramek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ViewSonic chyba ma być bezramkowy (jedynie ramka od dołu) więc może istnieje szansa na mniejszy backlight bleeding z powodu braku nacisku ramek?

LG też jest "bezramkowy". Bezramkowość sprowadza się do tego, że ramki o szerokości zazwyczaj 5-10mm są ukryte pod wierzchnią warstwą wyświetlacza co sprawia, że przy wyłączonym ekranie ich nie widać. Ale tylko wtedy, bo po uruchomieniu widać jak jest naprawdę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest w XKOM ;P

Nie ma w x-kom. Na magazyn x-koma mają wjechać koło 8 listopada. Nie wiem dlaczego jest możliwość zamówić.. Być może to coś ala przedsprzedaż lub po prostu błąd. Pisałem do nich, informację potwierdziłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tego monitora nie polecam, oddałem. Przereklamowany, zresztą jak każdy ips do gier i filmów :)

Srebrzenie w zależności od kąta widzenia to tragedia, ludzie co mówią że ips ma lepsze kąty widzenia od tn muszą mieć niezłą beke wciskając ludziom taki kit. Efekt srebrzenia jest imo dużo gorszy od zmiany kolorów na tn. Nie wspominając o glowie.. A jeśli chodzi o szybkość to fakt, jest szybszy od xb271hu ale co z tego skoro overshoot jest zdecydowanie większy niż ma moja stara 60hz tnka. IPS to co najwyżej tylko do biura. VA tylko do filmów bo czcionki nie ostre. Jeśli ktoś potrzebuje monitora do wszystkiego - jak ja to tylko dobra tn'ka nowej generacji. Takie są moje odczucia po wypróbowaniu wielu monitorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tego monitora nie polecam, oddałem. Przereklamowany, zresztą jak każdy ips do gier i filmów :)

Srebrzenie w zależności od kąta widzenia to tragedia, ludzie co mówią że ips ma lepsze kąty widzenia od tn muszą mieć niezłą beke wciskając ludziom taki kit. Efekt srebrzenia jest imo dużo gorszy od zmiany kolorów na tn. Nie wspominając o glowie.. A jeśli chodzi o szybkość to fakt, jest szybszy od xb271hu ale co z tego skoro overshoot jest zdecydowanie większy niż ma moja stara 60hz tnka. IPS to co najwyżej tylko do biura. VA tylko do filmów bo czcionki nie ostre. Jeśli ktoś potrzebuje monitora do wszystkiego - jak ja to tylko dobra tn'ka nowej generacji. Takie są moje odczucia po wypróbowaniu wielu monitorów.

 

 

a jaka jest obecnie matryca TN która może konkurować z IPS ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze sprawdzę Dell Alienware AW3418DW jak będzie się sprawdzał jakoś wielkość tego monitora mnie przeraża i do tego ten współczynnik 21:9 nie wiem czy przyzwyczaję się do ultrawide zobaczymy...

nadal chętnie poczytam, który model z matryc TN może konkurować z IPS ( kąty mnie mało obchodzą i tak siedzę na wprost - raczej głębie kolorów i ich gamut )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem dziś Program ON Screen control i poszła mi aktualizacja oprogramowania monitora - ale nie mogę nigdzie znaleźć info czego ona dotyczyła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 6 lat mam LG 23EA63, czy po przesiadce na LG 27GL850B odczuję sporą różnicę? Zmieniał ktoś podobnie po tak długim czasie monitor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Razer Raptor 27 ktoś coś?

 

Wiele zbyt szczegółowych testów nie ma. Wygląd kwestia indywidualna, mi się podoba. W trybie HDR niezła jasność ~470cd/m2, szerokie pokrycie DCI-P3,. Mało jednak opinii o BLB, testów motion blur, no i cena na stronie 699$ to 100$ więcej niż LG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele zbyt szczegółowych testów nie ma. Wygląd kwestia indywidualna, mi się podoba. W trybie HDR niezła jasność ~470cd/m2, szerokie pokrycie DCI-P3,. Mało jednak opinii o BLB, testów motion blur, no i cena na stronie 699$ to 100$ więcej niż LG.

Interesuje mnie BLB GLOW Konrast jak lepszy niż LG to warto dopłacić ja tak na ścianie będę miał monitor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem dziś Program ON Screen control i poszła mi aktualizacja oprogramowania monitora - ale nie mogę nigdzie znaleźć info czego ona dotyczyła.

 

Widzę że jednak zrobiłeś przesiadkę z Gigaszrota ;). Jak wrażenia?

 

Od 6 lat mam LG 23EA63, czy po przesiadce na LG 27GL850B odczuję sporą różnicę? Zmieniał ktoś podobnie po tak długim czasie monitor?

 

Będzie spora zwłaszcza w kolorach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dell wywarł na mnie pozytywne wrażenia fajnie się go użytkuje BLB występuje nie da się tego uniknąć w matrycach IPS ale jest naprawdę minimalny i nie wali tak po oczach jak w innych monitorach, które miałem trochę duży i na biurku na drugi monitor już jest mało miejsca no i cena też trochę duuuża ale czerń bardzo ładna porównywalna do matrycy VA którą testowałem efekt 21:9 okazuje się nie taki zły w codziennym użytkowaniu i graniu naprawde fajnie się sprawdza, szkoda tylko, że taki drogi... może spróbuję Gigabyte Aorus CV27Q i zobaczę jak to będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tego monitora nie polecam, oddałem. Przereklamowany, zresztą jak każdy ips do gier i filmów :)

Srebrzenie w zależności od kąta widzenia to tragedia, ludzie co mówią że ips ma lepsze kąty widzenia od tn muszą mieć niezłą beke wciskając ludziom taki kit. Efekt srebrzenia jest imo dużo gorszy od zmiany kolorów na tn. Nie wspominając o glowie.. A jeśli chodzi o szybkość to fakt, jest szybszy od xb271hu ale co z tego skoro overshoot jest zdecydowanie większy niż ma moja stara 60hz tnka. IPS to co najwyżej tylko do biura. VA tylko do filmów bo czcionki nie ostre. Jeśli ktoś potrzebuje monitora do wszystkiego - jak ja to tylko dobra tn'ka nowej generacji. Takie są moje odczucia po wypróbowaniu wielu monitorów.

 

To jaką TN'kę polecasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż tak źle z jakością tego monitora? A miał to być mój faworyt. Na to wychodzi, że ciężko o dobry IPS. Ktoś poleci jakąś TN'kę z dobrą jakością obrazu (duże pokrycie sRGB, kontrast, podświetlenie DC, niska minimalna jasność - choć z tym pewnie ciężko)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisząc tamten post miałem na myśli HP Omen X 27, nie mylić z HP Omen 27.

https://www.rtings.com/monitor/reviews/hp/omen-x-27

 

Nie jest g-sync compatybile ale u mnie freesync działał bez zarzutu. Kolorki bardzo przyjemne, >100%sRGB - nie mam nic do zarzucenia a po drodze miałem va i 2 ipsy. Kąty widzenia imo lepsze niż w ipsach uwzględniając ich srebrzenie - ale to kwestia indywidualna. Na reddicie/yt narzekali, że za kursorem przy szybkim ruchu ciągnie się zielona poświata i z tego powodu oddają. Rozwiązanie problemu zajęło mi całą minute. Wystarczy którąś z wartości r/g/b podbić lekko w górę lub w dół (np. z 255 na 250 ;) ) i problem całkowicie rozwiązany. Natomiast ja go jednak oddałem. Miał być flicker-free a nie jest. Kupiłem go jeszcze przed ukazaniem się recenzji na rtings i w oczach czułem, że coś było nie tak. Niby migocze z bardzo dużą częstotliwością, na tyle, że nie powinno tego widać ale moje oczy to odczuwały - a szkoda bo monitor bardzo fajny. 240hz to miał być tylko miły dodatek ale po przejściu z powrotem na 144hz odczuwałem to samo co po przejściu ze 144hz do 60hz :E

Podstawka bardzo mi sie podobała ponieważ nie zajmuje z tyłu dużo miejsca i można go przysunąć bliżej ściany. Ostrość czcionki - nie mam nic do zarzucenia, na równi z 27gl850. Kontrast lepszy niż w 27gl850 ale gorszy niż w xb271hu - kwestia sztuki. Brak ipsowsego glowa to błogosławieństwo, szczególnie dla osób siedzących w ciemnym pokoju i oglądających filmy. Delikatny blb występuje w prawym rogu ale widać go tylko na kompletnie czarnym tle.

Natomiast HDR to pic na wode. W 27gl850 robił dużo większe wrażenie (mimo, że obydwa są hdr400) - pewnie przewaga 10bitowej matrycy.

Edytowane przez Noa3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie co mówią że ips ma lepsze kąty widzenia od tn muszą mieć niezłą beke wciskając ludziom taki kit. Efekt srebrzenia jest imo dużo gorszy od zmiany kolorów na tn.

Uwzględniając nawet srebrzenie, kąty na IPS są lepsze niż na TN i to znacznie. Nie chciałbym oglądać filmu na TN. Inna sprawa, że ekrany IPS na których oglądałem filmy miały kontrast od okolic 1300:1 do okolic 1500:1. Na modelu IPS z kontrastem ~1000:1 kiedyś z ciekawości odpaliłem klip, to było nieco gorzej. Inna sprawa, że to srebrzenie IPS to już powinni wreszcie usunąć w monitorach konsumenckich (profesjonalne graficze IPS już od dawna nie srebrzą pod kątem) Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwzględniając nawet srebrzenie, kąty na IPS są lepsze niż na TN i to znacznie. Nie chciałbym oglądać filmu na TN. Inna sprawa, że ekrany IPS na których oglądałem filmy miały kontrast od okolic 1300:1 do okolic 1500:1. Na modelu IPS z kontrastem ~1000:1 kiedyś z ciekawości odpaliłem klip, to było nieco gorzej. Inna sprawa, że to srebrzenie IPS to już powinni wreszcie usunąć w monitorach konsumenckich (profesjonalne graficze IPS już od dawna nie srebrzą pod kątem)

Gdyby to było proste, pewnie dawno problem byłby zażegnany.

Profesjonalne IPSy z kolei nie nadają się do grania ze względu na makabryczne czasy reakcji no i 60Hz only.

Przypuszczam, że gdzieś tu jest pies pogrzebany. Patrząc pobieżnie na parametry IPSów, im bardziej zredukowany jest czas reakcji, tym gorszy jest kontrast i ogólnie jakość czerni.

 

Na prawdę wątpię żeby to była tylko i wyłącznie upierdliwość producentów, że nie chcą zrobić szybkiego IPSa z dobrą czernią.

Ktoś, kto zrobiłby taki monitor, zgarnąłby niezłe kokosy. A jednak nikt taki dotąd się nie pojawił.

 

Patrząc na rozwój monitorów przez ostatnie 10 lat, prędzej uwierzę w VA z genialnymi kolorami bez przekłamań, kątami widzenia, brakiem glow, super czernią i czasami reakcji TNek, niż w szybkiego IPSa z dobrą czernią :lol2:

Edytowane przez Artistwolf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to było proste, pewnie dawno problem byłby zażegnany.

Profesjonalne IPSy z kolei nie nadają się do grania ze względu na makabryczne czasy reakcji no i 60Hz only.

To że nie nadają się do grania z powodu 60Hz to bzdura. Z tymi "makabrycznymi czasami" to też różnie bywa (i raczej też bzdura). Może z kilkanaście lat temu graficzne monitory miały "makabryczne czasy reakcji", a nie dziś.

 

Patrząc pobieżnie na parametry IPSów, im bardziej zredukowany jest czas reakcji, tym gorszy jest kontrast i ogólnie jakość czerni.

Na LG 32UD99 z kontrastem w okolicach 1500:1 nie narzekam na czas reakcji. Ponadto na rynku jest jakiś tani IPS FullHD 144Hz z kontrastem 1500:1 i też nie słyszałem by ktoś na czas reakcji marudził. Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na LG 32UD99 z kontrastem w okolicach 1500:1 nie narzekam na czas reakcji.

https://i.rtings.com/images/reviews/monitor/lg/32ud99/32ud99-motion-blur-large.jpg

To jest makabra... Zastanowiłbym się, czy mamy tutaj do czynienia z czasem rekacji, czy z brakiem reakcji :D

Dla porównania 27GL850: https://i.rtings.com/images/reviews/monitor/lg/27gl850/27gl850-motion-blur-large.jpg

 

Jeżeli ktoś nie jest wrażliwy na czytelność obrazu w ruchu, to w sumie ok. Na wszystkim można przecież grać.

Ja osobiście grając na 27GL850 w League of Legends widzę czasem niedoskonałość obrazu w ruchu. Nie jest irytująca, ale zdecydowanie jest jeszcze spore pole do poprawy, Szczególnie w sytuacjach gdy jasny obiekt przemieszcza się po ciemnym tle.

Tak czy siak po przesiadce z poprzedniego IPSa 60Hz różnica jest kolosalna, wcześniej nawet nie zwracałem uwagę na szybkie komunikaty o ilości wyrządzonego DMG z pojedynczego ataku, w tej chwili te komunikaty są bardzo czytelne.

 

EDIT: jeszcze a propos porównania monitorów - 27GL850 ma o połowę krótsze czasy reakcji od 32UD99

Edytowane przez Artistwolf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś nie jest wrażliwy na czytelność obrazu w ruchu, to w sumie ok. Na wszystkim można przecież grać.

Jak ktoś jest wrażliwy jak sugerujesz, to nie powinien kupować LCD, bo na LCD jest makabra ( tak makabryczne czasy reakcji ma typowy monitor LCD :lol2: ) Także wolę już mieć "makabryczny" (czytaj: typowy) czas reakcji, niż "tragiczny" (czytaj: najgorszy jaki obecnie jest sprzedawany na rynku) kontrast.

 

Dla porównania typowy przedstawiciel LCD:

https://www.rtings.com/monitor/reviews/dell/u2719d

 

... "czas reakcji" gorszy od makabrycznego 32UD99 :lol2:

 

ps. makabryczne określenie czasu reakcji przez recenzentów przy 32ud99 : " Excellent fast response time. ". Natomiast przy powyższym DELL " This monitor has an excellent response time, with almost no noticeable overshoot." - :o

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...