Skocz do zawartości
azgan

LG 27GL850B - Nowość 27 cali WQHD 1440p, 144Hz, 98% DCI-P3, G-SYNC Compatible i NANO IPS

Rekomendowane odpowiedzi

¥3299.00 - to 460$, czyli ~1850zł, więc cenowo będzie podobnie, jak nie troche taniej. No i Acer dodał redukcje bluru.

 

Ciekawe jakim kosztem. Poza tym ta matryca prawie nie ma bluru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jakim kosztem. Poza tym ta matryca prawie nie ma bluru.

 

Prawie nie ma blura?

 

To jest ten LG :

 

ed7fcbe8c4e649bf.jpg

 

 

A tu dla porównania redukcja blura (którą ma mieć ten nowy Acer na matrycy LG):

 

413ae29d65c0d020.jpg

 

 

Jak dla mnie różnica jest jak dzień a noc.

Edytowane przez Gromitek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obrazki nie działają.

 

Jeżeli redukcja blura będzie bez żadnych "konsekwencji" (overshootingu itp) to będzie git.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obrazki nie działają.

 

Jeżeli redukcja blura będzie bez żadnych "konsekwencji" (overshootingu itp) to będzie git.

 

Na tablecie (ipad) rzeczywiście nie widać obrazków ale na PC widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tablecie (ipad) rzeczywiście nie widać obrazków ale na PC widać.

No niestety nie bardzo. Coś nie wyszło :P

 

Jest tylko napis dodaj obrazek i tyle. Sprawdź w załączniku

post-154083-15676170588228_thumb.png

Edytowane przez JohnyWol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie bardzo. Coś nie wyszło :P

 

Jest tylko napis dodaj obrazek i tyle. Sprawdź w załączniku

 

Przerzuciłem na fotosika, teraz widać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać, jak to jest ten Acer to jest na co czekać chyba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest ten Acer - jego jeszcza nie ma. To jest tylko przykład jak drastycznie technika reducji blura poprawia jakość w ruchu i że dobrze mieć taką opcję do szybkich gier. Przykład był wzięty z innego Acera.

 

Czy technika będzie dobrze zaimplementowana (tak jak na obrazku) to się dopiero okaże jak wyjdzie ten monitor. Ja poczekam.

 

Niestety ten Asus TUF Gaming VG27AQ (redukcja blura+ freesync/ gsync jednocześnie) okazał się niewypałem.

Edytowane przez Gromitek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer według pierwszych zapowiedzi ma być w styczniu 2020 i kosztować według różnych źródeł ok. 600€ więc cenowo będzie powyżej LG jeśli oczywiście Koreańczycy niczego nie zmienią gdy 27GL850 wróci do sprzedaży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie nie ma blura?

 

To jest ten LG :

 

ed7fcbe8c4e649bf.jpg

 

 

A tu dla porównania redukcja blura (którą ma mieć ten nowy Acer na matrycy LG):

 

413ae29d65c0d020.jpg

 

 

Jak dla mnie różnica jest jak dzień a noc.

Przecież jeden i drugi przykład nie jest idealny. Ja tam nie widzę znaczącej poprawy dzięki tej redukcji bluru, w zamian dostajesz sporego overshoota.

Nie po to walczy się o matryce flicker-free, żeby potem samemu sobie walić stroboskopem po oczach. Jak dla mnie szkoda wzroku i niepotrzebnego bólu głowy.

 

EDIT: poza tym tych zdjęć nie można za bardzo porównywać jeśli były robione innymi aparatami, przez inne osoby w innych warunkach.

Edytowane przez Artistwolf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie widzisz różnicy to radzę udać się do okulisty. Zdjęcia były robione w tych samych warunkach (tft central).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie widzisz różnicy to radzę udać się do okulisty. Zdjęcia były robione w tych samych warunkach (tft central).

 

Przeczytaj jeszcze raz co napisał, chyba że masz problemy z interpretacją zanim wyskoczysz z takim tekstem. Bo według mnie napaliłeś się na to jak 16 latek na koleżankę w okresie dojrzewania i nie przyjmujesz żadnych konstruktywnych wiadomości od innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj jeszcze raz co napisał, chyba że masz problemy z interpretacją zanim wyskoczysz z takim tekstem. Bo według mnie napaliłeś się na to jak 16 latek na koleżankę w okresie dojrzewania i nie przyjmujesz żadnych konstruktywnych wiadomości od innych.

dla ciebie konstruktywne dla innych błache

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na reddicie pojawiły się wpisy, gdzie ludzie mówili o niewyraźniej czcionce w tym monitorze. Czy faktycznie tak jest?

Miałem przez jakiś czas lg 32gk650f - płaskie va i nie zdzierżyłem tej nieostrej czcionki... Mówili, że to charakterystyka monitorów na matrycy va. A tu się okazuje, że na tym ips jest to samo?

Edytowane przez Noa3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na reddicie pojawiły się wpisy, gdzie ludzie mówili o niewyraźniej czcionce w tym monitorze. Czy faktycznie tak jest?

Miałem przez jakiś czas lg 32gk650f - płaskie va i nie zdzierżyłem tej nieostrej czcionki... Mówili, że to charakterystyka monitorów na matrycy va. A tu się okazuje, że na tym ips jest to samo?

Ja nie mam zastrzeżeń co do ostrości. Jak na takie parametry ekranu jest w porządku. Zresztą, ostrość w razie czego można wyregulować w OSD.

Edytowane przez MiMaty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zresztą, ostrość w razie czego można wyregulować w OSD.

Przecież "regulacja ostrości" w OSD każdego monitora to pic na wodę. Jak włączysz to pseudo wyostrzanie, to po prostu nakładany jest filtr, który zwiększa kontrast na krawędziach, co generuje zniekształcenia obrazu (biała obwódka na brzegu czarnego obiektu na np. niebieskim tle). Jak chcesz większą ostrość obrazu, to po prostu kupujesz monitor z większym PPI (+skalujesz interface) i wówczas obraz jest gładki i ostry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś widziałem info o październiku, ale nie wiem na ile to prawda i nie pamiętam gdzie to było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest że go ngdzie nie ma wiecie coś na ten temat?

Pewnie były problemy z uzyskiem w pierwszej serii, lub po prostu linia produkcyjna nie jest jeszcze rozbudowana dla nowej matrycy.

Lepiej poczekać niż dostać bubla :P Ja w zasadzie chciałem kupić monitor na początku czerwca, ale wpadłem na informację o tym LG i poczekałem. Kupiłem od razu jak tylko się pojawił i nie żałuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko że LG tak bujnie go reklamowało, zapowiadało... a skończyło się na żałosnym braku dostępności. Nawet nie mają odwagi podać daty. Z tego punktu widzenia jest to absolutna klapa & porażka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12:31 - o pokrycie którego gamutu chodzi? - juz "znalazłem" - chodzi o DCI-P3 a zafajdane jutuby zasłaniają masę filmu swoimi śmieciami informacyjnymi w trybie pełnego ekranu.

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny raz bardzo tragiczny kontrast... jest bardzo źle. Jest to bardzo duża pięta achillesowa tego modelu, i to dość poważna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny szybki monotorek ale kontrast go skresla... A juz sie cieszylem bo czekalem na szybki IPS. Aorus na testach ponad 1k przekraczal z kontrastem.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po dłuższym zastanowieniu śmiem go postawić poniżej TN'ki. Co z tego że ma PCI-P3? 1ms też z d... przy najgorszy możliwym overshoocie, który dyskwalifikuje go jest to bardizej 2ms :E Kontrast na poziomie (średnio) 700-800? Totalny trash. Jest to kolejny monitor z toną bardzo bolesnych kompromisów, a miał być tym "mesjaszem" wśród "paczałek". :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...