Skocz do zawartości
Dafney

Problem z RTX 2060

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 7 dni temu zakupilem nowego kompa z rtx'em 2060 (specyfikacje ponizej) i mam problemy z grami otoz czesto freezuje ekran np. w grze apex legends. W innych grach zdarza sie to rowniez i zastanawiam sie czy cos jest nie tak z karta czy ze sterami nvidii, karta trzyma temperature kolo 70 stopni podczas gry. Ponizej film z gameplaya wraz z odpalonym msi afterburnerem, freezy ekranu widac najlepiej w 1:58 az do konca filmiku (wyraznie widac freeze dwukrotnie)

 

 

 

 

najlepiej widac je w 1:58-2:05 wystapily dwa razy

 

 

Specyfikacje kompa:

Intel i5-9400F

RTX 2060 od Gigabyte

ASRock z370 Pro4

SilentumPC Vero l2 bronze 600W

RAM 16GB G.SKILL

 

Czy ktos ma jakies pomysli czy wada fabryczna karty i od razu ja reklamowac czy po prostu nvidia przekombinowala z tymi nowymi sterkami?

Dodam, ze na starych sterownikach rowniez sie pojawia cos takiego, aczkolwiek o wiele rzadziej niz na najnowszych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wina gry i optymalizacji, poki co jest najwiecej narzekan na bledy od strony gpu jesli chodzi o ta gre. Wiec mysle ze to kwestia patchy i sterownikow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wyjasnic spadki fpsow w lolu w tym samym czasie co kolega na gtx 1060? Sterowniki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na filmiku to było zwykłe zacięcie.

 

Gra mu przycieła i już panika haha.

Nowy komputer już się psuje.

 

W metro na pustyni zobaczysz jak ustawisz za wysokie detale dopiero przycięcie.

Ta gierka to jeszcze ma małe wymagania :)

Od razu na serwis bo tak nie może być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na filmiku to było zwykłe zacięcie.

 

Gra mu przycieła i już panika haha.

Nowy komputer już się psuje.

 

W metro na pustyni zobaczysz jak ustawisz za wysokie detale dopiero przycięcie.

Ta gierka to jeszcze ma małe wymagania :)

Od razu na serwis bo tak nie może być.

 

 

Te przyciecia zdarzaja sie co 30 sekund, na starym laptopie z gtx'em 1050ti nie bylo zadnych problemow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Na filmiku na początku jak wjeżdzasz windą widac że wywala artefakty od rdzenia może kupiłeś felerną sztuke.

 

Obniż taktowanie rdzenia albo podbij power limit albo to i to jak pomoże to nagwarancje.

Powód za wysokie taktowanie rdzenia powoduje artefakty, może za wysoko boostuje.

Niech wymienia na nową bo ci wgraja nowy bios z mniejszym boostem i odeslą to samo.

Edytowane przez VirtuaBoy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RTX 2060 ma kości microna i ja już mam, zaczynam mieć artefakty, mam 70 godzin w BF5 i już widzę że z PALITEM rtx 2060 będą problemy, coś strasznego, 1600 zł dać za kartę i takie problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RTX 2060 ma kości microna i ja już mam, zaczynam mieć artefakty, mam 70 godzin w BF5 i już widzę że z PALITEM rtx 2060 będą problemy, coś strasznego, 1600 zł dać za kartę i takie problemy.

Nie powielaj nieprawdziwych informacji bo bo to opisales w innym temacie to nie jest wina karty bo takie bledy graficzne sie po prostu trafiaja i chyba nie jestes swiadom co to sa wgl te "artefakty"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Niczego nie powielam mi się pokazują artefakty w BF5 nie wiem co jest tego przyczyną. Masz rację, powielam z netu ale ktoś za kim powielam to jakiś autor i to nie jeden który coś wie bo czyta fora więc nie wiem czy ty wiesz więcej od takich ludzi co są w stanie niezależnie opisać ten sam problem i poświęcić mu swój czas, ale może rzeczywiści i tak być że jeden coś palnie a reszta to bezmyślnie powiela... nie można tego wykluczyć masz rację. No to nie wiem czy to pamięci czy nie pamięci, nie ważne co, ale widzę że coś się zaczyna dziać. https://zapodaj.net/80334c9333b54.png.html, https://zapodaj.net/3d037121faf7e.png.html, https://zapodaj.net/1d141f70c7bce.png.html. PS No oby to były błędy gry, ale uwierz że wiem jak wyglądają artefakty a i artefakty są różne w zależności co się w karcie psuje i uwierz że często w środowisku pulpitu czyli 2D nie dzieje się nic a "choroba" karty się maskuje, żeby zamanifestować że coś z nią jest nie tak przy renderowaniu środowiska 3D. Rozciągnięty spadochron to jest jak najbardziej niepokojący objaw a ja nawet nie wiem czy ty dobrze patrzysz, ale być może rzeczywiście że są to błędy wynikające z samej gry i uwierz że chciałbym bardzo żebyś miał rację. No nic, działamy dalej... najlepiej z innym grami i obserwujemy uważnie i bacznie co się będzie dziać.

Edytowane przez Romulus84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze nie sprawdziles innych gier :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jezeli masz pamieci microna to szkoda mi cie, jezeli masz pamieci samsunga to blad gry.. a czemu? pamieci microna byly wadliwe we wszystkich RTX.. dlatego tych kart juz nie ma w sprzedazy a zastapili je kartami z pamieciami samsunga.. a zeby nie byc goloslownym zapraszam do lektury:

 

https://www.extremetech.com/gaming/280654-nvidia-confirms-some-rtx-2080-ti-gpus-are-defective-promises-remedy

 

 

https://www.techpowerup.com/forums/threads/failing-rtx-2080-ti-cards-caused-by-micron-gddr6-memory.249975/

 

itp...

Edytowane przez Byakurei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja kupiłem kartę w połowie lutego, ledwo co te karty wyszły wtedy więc pewnie microny. @Byakurei Skąd mam wiedzieć jakie tam są pamięci, to nigdzie nie pisze. Gdzie to mam niby sprawdzić, gdzie są takie informacje, jak wiesz to mi powiedz? Zresztą kolego pomyśl, te karty są 3 miechy na rynku (2070 i 2080 chyba też miały wtedy premierę ale nie jestem pewny) więc w wszystkich tych kartach są microny, we wszystkich jak jedna. Jak zaczęło się coś zmieniać i dają do nich samsungi to dosłownie od dzisiaj. Swoją drogą FOREST mówił że micron ma całkiem dobre pamięci bo by od niego tych pamięci nie brali i nie wsadzali do układów NVIDIA bo by mieli same zwroty. Choć akurat proces technologiczny GDDR56 jest nowy i akurat te pamięci albo jakaś ich seria micron mógł zwalić. Załóż się że dopracują tylko proces i znowu wszędzie będą walić microny a NVIDIA będzie ja wsadzać jak wsadzała? No trudno pójdzie najwyżej na gwarancję jak by co albo skorzystam z rękojmi i już. Byłoby to złe i uciążliwe i nikt tego nie chce ale co zrobić? To nie koniec świata... na razie karta jest wnikliwie obserwowana. Gram sporo więc jak by to była wina karty to musi to wyjść szybciej czy później a gwarancję mam jeszcze 3 lata.

Edytowane przez Romulus84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja kupiłem kartę w połowie lutego, ledwo co te karty wyszły wtedy więc pewnie microny. @Byakurei Skąd mam wiedzieć jakie tam są pamięci, to nigdzie nie pisze. Gdzie to mam niby sprawdzić, gdzie są takie informacje, jak wiesz to mi powiedz?

 

sciagnij sobie program GPU-z i sprawdz model pamieci.. jezeli micron to powodzenia.. jezeli samsung to nie ma co sie martwic :) sciagnij wersje sterownikow archiwalna ze strony nvidi wersja 416.01 i zostan na niej :)

Edytowane przez Byakurei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jezeli masz pamieci microna to szkoda mi cie, jezeli masz pamieci samsunga to blad gry.. a czemu? pamieci microna byly wadliwe we wszystkich RTX.. dlatego tych kart juz nie ma w sprzedazy a zastapili je kartami z pamieciami samsunga.. a zeby nie byc goloslownym zapraszam do lektury:

 

https://www.extremetech.com/gaming/280654-nvidia-confirms-some-rtx-2080-ti-gpus-are-defective-promises-remedy

 

 

https://www.techpowerup.com/forums/threads/failing-rtx-2080-ti-cards-caused-by-micron-gddr6-memory.249975/

 

itp...

Ale piszesz bzdury, zaczerpnij najpierw wiedzy a pozniej pisz konkrety bo wprowadzasz ludzi w blad. Od samej premiery przerobilem kilka RTXow, ktore dzialaja na Micronach do dzis, karty ktore padaja to Microny jak i rowniez Samsungi i nikt Microna niczym nie zastapil bo Microny produkowane sa do dzis i produkowane beda lacznie z Samsungami. Po prostu zlozylo sie tak ze Samsunga kosci byly produkowane pozniej. Kilka dni temu kupilem kolejnego RTXa i tez na Micronach.

 

Ja kupiłem kartę w połowie lutego, ledwo co te karty wyszły wtedy więc pewnie microny. @Byakurei Skąd mam wiedzieć jakie tam są pamięci, to nigdzie nie pisze. Gdzie to mam niby sprawdzić, gdzie są takie informacje, jak wiesz to mi powiedz?

A ja kupilem na premiere i dzialaja do dzis. Zamiast zajmowac sie pierdolami to bys odpalil inne gry bo widze ze robisz wszytko tylko nie to co trzeba i przedluzasz swoja agonie:E

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

RTX 2060 ma kości microna i ja już mam, zaczynam mieć artefakty, mam 70 godzin w BF5 i już widzę że z PALITEM rtx 2060 będą problemy, coś strasznego, 1600 zł dać za kartę i takie problemy.

jeśli chcesz koniecznie samsungi to z 2060tek tylko u Zotaca widziałem, że stosuje w modelu amp.

Ja microna unikam, jedna z marek do której nie mam zaufania, np: po tym co ppc napisał na temat 1070 z ich pamieciami https://www.purepc.pl/karty_graficzne/geforce_gtx_1070_modele_z_pamieciami_micron_z_problemami

Edytowane przez RaVen01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ale piszesz bzdury, zaczerpnij najpierw wiedzy a pozniej pisz konkrety bo wprowadzasz ludzi w blad. Od samej premiery przerobilem kilka RTXow, ktore dzialaja na Micronach do dzis, karty ktore padaja to Microny jak i rowniez Samsungi i nikt Microna niczym nie zastapil bo Microny produkowane sa do dzis i produkowane beda lacznie z Samsungami. Po prostu zlozylo sie tak ze Samsunga kosci byly produkowane pozniej. Kilka dni temu kupilem kolejnego RTXa i tez na Micronach.

 

 

A ja kupilem na premiere i dzialaja do dzis. Zamiast zajmowac sie pierdolami to bys odpalil inne gry bo widze ze robisz wszytko tylko nie to co trzeba i przedluzasz swoja agonie:E

 

taa? ciekawe czemu nvidia sama na swojej stronie przyznala sie ze pierwsze rtxy na micronach byly wadliwe i wymieniali je na gwarancje juz na pamieciach samsunga? pisz co chcesz ale w necie jest mnostwo informacji na ten temat :) rtxy to sa karty-nie wypaly i tego sie nie da ukryc.

Edytowane przez Byakurei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mam microny ale też mi się wydaje że mogę mieć problem ale nie muszę, na ten moment to 3 foty widzieliście, i szachownice na palmach, ale w sumie to mógł być błąd tekstury jakiś, tak bym chciał tak se to tłumacze ale nie, serio, mógł to być błąd jakiś choć przyznam dziwny. Tylko ta szachownica to była na palmach 10-20 widzianych z dalsza z 150-300m, to nie było tak że mi kokos spadł na łeb a nad nią zielono-jasnozielona szachownica się pojawiła na pół ekranu, to był widok na palmy z dystansu, ale ja ma super wzrok i zaraz to wyłapałem, że palmy mają inną teksturę niż zwykle, ja myślę że 85% z was by nawet na to mogło nie zwrócić uwagi ale ja zwróciłem i wiem co widziałem, ze to nie były normalne tekstury bo potem już były normalne jak znowu załączyłem grę, ale w tym czasie spadek FPS też jest dziwny... dobra już nie spekuluję ale jednak anomalia to jakaś była na pewno. Trudno, trzeba dziada poddać wnikliwej obserwacji medycznej, stawiam 50 na 50, że karta i nie karta. @Phoenixsuple Przedłużam agonię mówisz hehe, no widzisz tobie chodzi na micronach to jest dobry znak, jak będę miał coś z kartą to mi wymienią kartę z micronami na kartę z micronami, pewnie już proces usprawnili produkcji "nowych" micronów i heja, lecimy dalej... i będzie dobrze hehe no bo co innego zrobią? A microny są ogólnie dobre wszystko na nich teraz chodzi wszystkie 2060, 2070, 2080. Nie wiem w ilu tam są samsungi ale w przytłaczającej większości siedzą tam wszędzie microny. Dobra lecę skakać... pograć w burzę ognia póki mi artefaktami karta nie wali na lewo i prawo. ;) @Byakurei Te karty są mega wydajne, MEGA wydajnościowo są kozackie... wymiatają, mogły się jakieś błędy w procesie produkcji wkraść no zdarza się choć nie powinno, ale nie pisz -karty niewypały bo winne jest "coś" i może być ze te microny tu akurat są winne, ale to jest winny nawet nie micron a wadliwa partia i to nie że cała firma tylko GDDR6 są nowe, wszędzie tylko szybkość i kasa się liczy i mogli zwalić partie micronów do pierwszych kart to akurat jest całkiem możliwe i mogło tak się stać. Pieprzę to, mam 3 lata czasu, ja się wysypie to dostanę nową i tyle. Daj linka do tego przyznanie się firmy NVIDIA konkretnie chcę przeczytać ten tekst? Ale co, wszystkim na tych pierwszych micronach te karty padły? Jaki procent był zwrotów? To jest mega ważne.

Edytowane przez Romulus84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

taa? ciekawe czemu nvidia sama na swojej stronie przyznala sie ze pierwsze rtxy na micronach byly wadliwe i wymieniali je na gwarancje juz na pamieciach samsunga? pisz co chcesz ale w necie jest mnostwo informacji na ten temat :) rtxy to sa karty-nie wypaly i tego sie nie da ukryc.

W takim razie dlaczego do dzis inni producenci stosuja mikrony a karty sa zdrowe :hmm: Nvidia nigdzie nie przyznala ze byly to wadliwe pamieci, na poczatku tak sadzili dlatego poszly samsungi a pozniej zaczely i na samsungach padac.

 

Za mna jest juz jakies 7szt RTX i wszystkie zdrowe do dzis ;)

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Spróbuj:

 

Odinstaluj sterowniki DDU w trybie awaryjnym, zainstaluj najnowsze, wyłącz wszystkie programy działające w tle (monitorujące np. HW monitor.), odinstaluj antywirusy zostaw Windows defender,

Zobacz czy pomogło.

Edytowane przez okapi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Dafney Freezy to nie wina karty graficznej tylko gry, gry która ma strasznie nierówny FPS. Wiedźmin 3 ma to samo. Włącz MSI Afterburner i licznik klatek i sobie patrz na momenty jak masz freeza i zobaczysz że ci w tym momencie nagle FPS spada dajmy na to z 100 do 70 i to jest freez i za to winę ponosi gra a nie karta graficzna. Zresztą to się też bierze z tego ze jak patrzysz w jednym kierunku i tam się w grze nic nie dzieje, jest statycznie, a potem się odwrócisz gdzie wszyscy biegają i jest masa ruchu, a w grach wszyscy się ciągle ruszamy jak mrówki to jest ruch non stop, to karta ci momentalnie wyświetla mniej klatek lub więcej w zależności od rodzaju sytuacji, a ta jest mega dynamiczna, mega i to jest normalne i tak zawsze będzie. Jeszcze nie widziałem gry co ma stałe 80 klatek czy tam 83 czy 64. Freezy to spadki FPS w grze z powodu nierównej gry a nie błędu karty graficznej. W jednej grze jest bardziej nierówny FPS a w innej mniej i wtedy się freezy odczuwa mniej. Z kartą masz wszystko w porządku. Panie gry tak mają mi BFV jak gram Firestorm tez freezuje, gry tak już mają i tyle. Spadki FPS będą zawsze w tak dynamicznych grach i to nie jest wina karty graficznej. Chyba że ci nagle spadnie FPS z 120 do 70 klatek i tak się trzyma w miejscach gdzie zawsze miałeś 120 to nie jest normalne, ale jak ci w zależności od dynamiki gry skaczą klatki od 140 do 90 to jest wszystko ok i to właśnie odczuwa się jak zacinanie a freezy też są częste bo gry tak mają już i tyle. Ja jak lecę samolotem w Firestorm w BFV to mam 180 FPS a jak latam po ziemi to i często z 120, mówię o najniższych ustawieniach graficznych. Dobra freezy a przycięcia może to jest trochę coś innego bo ścinki są jak skacze FPS a skacze ciągle a freezy nie wiem ale na pewno to wina gry a nie karty. Na twoim filmiku nie jest to wina karty na pewno. Może sterowników ale stawiam na optymalizację.

 

@Phoenixsuple Możesz się jakoś wytłumaczyć z tych twoich 7 przerobionych RTX'ów bo wydaje mi się to jakoś podpadające? Wszystkie RTX'y miały premierę niedawno bo jakoś w lutym... mało ważne, niedawno, a ty piszesz że przerobiłeś 7 RTX'ów, rozumiem, chodzi ci że z tyloma miałeś do czynienia ale parę miechów to jeszcze nic nie znaczy że działają, zobaczymy za 3 lata albo za 6 czy będą dalej działały. 5 miesięcy to jest nic, ale i tak wydaje mi się to jakieś podejrzane że Ty już miałeś do czynienia z aż tyloma tymi kartami. Jeśli byś mógł słówkiem się odnieś byłbym wdzięczny. ;) Ja tylko pytam.

Edytowane przez Romulus84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do padających RTXów i pamięci samsunga to już w miesiąc po premierze nVidia wypuszczała RTXy na pamięciach Samsunga i te również padały. Najwyraźniej był to jakiś błąd po stronie projektu lub błąd na montażu w fabryce.

 

ps. Czy tylko mi się wydaje, czy ludzie grający w BF5 to ludzie z problemami, Forii, Romulus...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak z czystej ciekawości zapytam:

 

Mam jak w moim opisie: ASUS ROG-STRIX-RX570-O4G-GAMING i GPU-Z mi pokazuje że kości pamięci są firmy Elpida - to jest to źle czy dobrze? Co to jest takiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak z czystej ciekawości zapytam:

 

Mam jak w moim opisie: ASUS ROG-STRIX-RX570-O4G-GAMING i GPU-Z mi pokazuje że kości pamięci są firmy Elpida - to jest to źle czy dobrze? Co to jest takiego?

 

Spółka córka Microna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

@Phoenixsuple Możesz się jakoś wytłumaczyć z tych twoich 7 przerobionych RTX'ów bo wydaje mi się to jakoś podpadające? Wszystkie RTX'y miały premierę niedawno bo jakoś w lutym... mało ważne, niedawno, a ty piszesz że przerobiłeś 7 RTX'ów, rozumiem, chodzi ci że z tyloma miałeś do czynienia ale parę miechów to jeszcze nic nie znaczy że działają, zobaczymy za 3 lata albo za 6 czy będą dalej działały. 5 miesięcy to jest nic, ale i tak wydaje mi się to jakieś podejrzane że Ty już miałeś do czynienia z aż tyloma tymi kartami. Jeśli byś mógł słówkiem się odnieś byłbym wdzięczny. ;) Ja tylko pytam.

Testy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do padających RTXów i pamięci samsunga to już w miesiąc po premierze nVidia wypuszczała RTXy na pamięciach Samsunga i te również padały. Najwyraźniej był to jakiś błąd po stronie projektu lub błąd na montażu w fabryce.

 

ps. Czy tylko mi się wydaje, czy ludzie grający w BF5 to ludzie z problemami, Forii, Romulus...

foriego przestałem czytać jak napisał mi że mam ciekawe ustawienie ramu bo zszedłem do 1950mhz, zapytał do czego to i że może sprawdzi :E chłop nie wiedział o istnieniu DDR3 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...