Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

munio1000

pomoc przy postfixie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jako początkujący z konfiguracją postfixa potrzebuję pomocy z następującym problemem:

 

Na postfixie mam kilka kont, z których całą pocztę wychodzącą potrzebuję przekierować do innej skrzynki lub całkowicie do dev/null lub w inny sposób wyłączyć możliwość wysyłania maili.

Natomiast potrzebuję zostawić działającą możliwość odczytania poczty przychodzącej.

 

Jak to najłatwiej rozwiązać? Znalazłem takie coś w internetach:

 

create a file at /etc/postfix/recipient

with a list inside

user@a.com REJECT
user@b.com REJECT


and add smtpd_recipient_restrictions = check_recipient_access hash:/etc/postfix/recipient,..... to the main.cf file

 

Czy podmieniając user@b.com REJECT na *@* REJECT zablokuję wszystkie maile wychodzące?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

będę właśnie to próbować, dzięki, przy czym jeśli można prosić o objaśnienie: tworzę przekierowanie (transport map) w /etc/postfix/transport (plik tam jest już jakiś, ale wszystko wyhashowane więc nieaktywne), dodając:

 

nazwa_domeny.pl:
* local:nazwa_uzytkownika 

 

w /etc/aliases

nazwa_uzytkownika:  /dev/null

 

(i czy następne skrzynki dodaję w ten sam sposób, tzn: nazwa_uzytkownika2: /dev/null wraz z wpisem do /etc/postfix/transport oraz main.cf?)

 

w main.cf:

luser_relay = nazwa_uzytkownika@nazwa_domeny.pl
transport_maps = hash:/etc/postfix/transport
alias_maps = hash:/etc/aliases
alias_database = hash:/etc/aliases

 

no i przeładowanie ustawień i uruchomienie zmian, każdy wiersz przeklepany enterem

postmap /etc/postfix/transport
postmap /etc/aliases
service postfix reload

 

niestety przejąłem administrację tego serwera po innej osobie a z postfixem u mnie słabo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W /etc/aliases dodaje się adresy na które ma przekierowywać, a nie /dev/null

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W /etc/aliases dodaje się adresy na które ma przekierowywać, a nie /dev/null

dzięki za podpowiedź, ze wsparciem innego admina rozwiązaliśmy to w następujący sposób:

 

w main.cf doszła linijka kodu:

 

smtpd_sender_restrictions = check_sender_access hash:/etc/postfix/sender_access

 

a w etc/postfix/sender_access wpadła lista skrzynek które mają mieć zablokowaną wysyłkę z dopiskiem REJECT.

nazwa_usera@domena.pl REJECT

Próba wysyłki maila kończy się komunikatem "access denied", niestety blokuje to też wysyłkę w obrębie domeny, ale okazało się że to nawet lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...