Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Deportivo88

Drukarka Xerox Phaser 3140 - problem pierwszych stron

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Mam problem z drukarką laserową Xerox Phaser 3140. Od ostatniej wymiany tonera jest problem z drukowaniem pierwszych stron. Strony te wychodzą tak rozmazane jak na zdjęciu, widać cienie tego co jest drukowane. Drukarka w chwili gdy już wydrukuje 1 i 2 stronę to zaczyna drukować bardzo czysto.

Wczoraj zakupiłem nowy toner bo byłem pewny, że będzie zmiana na lepsze, ale niestety sytuacja wygląda tak samo, jak ze starym tonerem.

Czy można samemu coś zaradzić ? jest jakaś część, którą warto przeczyścić ?

 

Pozdrawiam serdecznie,

Marcin

post-606818-15514219263349_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, u mnie w pracy często do fuzera się jakiś syf przyklejał i podobnie brudził, ewentualnie na bębnie. Możesz mieć jeszcze problemy z utrwalaczem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dobre chęci, ale rozebrałem ją przeczyściłem wszystko i dalej pierwszej dwie strony brudzi. Chyba, że jest nagrzana i lecą dokumenty po kolei to wtedy jest czysto.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz coś z tym że narzuca Ci przy pierwszej zbyt dużo a następne już zbierają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie strasznie dziwne coś, bo jak nagrzana jest dobrze to i po wydrukowaniu np. 15-20 stron minuta/dwie przerwy zrobić można i następny druk idzie ładnie od 1 strony. Problem zaczyna się, gdy jest dłuższa przerwa i nie jest nagrzana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli utrwalacz/fuzer więcej opcji chyba nie będzie choć dokładnie nie wiem. w pracy mam inne xeroxy ale budowa podobna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy do czyszczenia fusera używasz jakiś specjalnych środków ? Ja starałem się przeczyścić pałeczkami do uszu, ale sam nie wiem czy to cokolwiek dało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wygląda proces czyszczenia bo u mnie się je po prostu wymienia więc w tym wypadku nie pomogę jeśli jakiś znajomy ma zamień i zobacz czy pomogło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...