Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Jachu3133

AMD PHENOM II x4 955

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, planuje zakupić nowy procesor pod mój socket AM3 i tchnąc w mój stary komputer trochę nowego życia.

 

Tak jak w tytule, planuje zakupić AMD PHENOM II x4 955. Tylko nie mogę znaleźć odpowiedzi na pytanie:

 

Czy istnieją dwie odmiany tego procesora AMD PHENOM II x4 955 i AMD PHENOM II x4 955 BE, czy to ten sam procesor?

Jeśli to ten sam procesor to czy boxowe chłodzenie obsłuży jego jakiekolwiek podkręcenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z tym BE ale raczej są dwa rodzaje jeden 95W i 125W więc możliwe że BE. Boxowe na AM3 chyba żadne nie jest wartę świeczki,pod AM4 się poprawiło ale lepiej dorzucić parę złociszy i coś zakupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tydzień temu przesiadłem się z Phenoma II x4 945 na Ryzena R5 2600 - przeskok wydajnościowy kosmiczny :D czemu akurat tego procka sobie upatrzyłeś? Podaj płytę jaką masz, może znajdzie się coś jeszcze wartego uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to ze chce sobie pograć w mniej wymagające tytuły niskim kosztem np, CS:GO, FORTNITE, FIFA 19, APEX lub nawet PUBG na niskich ustawieniach.

Moja płyta główna to gigabyte m68m-s2p, obsługująca pamiec ramm ddr2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze patrze(niech wypowie się mądrzejszy he) ale pójdzie chyba tylko ten 95W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to jest tylko wersja 125W, chce tylko wiedzieć czy wersja Black Edition to inny procesor ;)

 

a do tego czy płyta go obsłuży, to z pewnoscią.

 

A przepraszam jest tez wersja 95W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BE to black edition, czyli odblokowany mnożnik. Twoja płyta ma gołą sekcję, także nawet nie radzę na niej cokolwiek kręcić.

 

Osobiście nie pchałbym się w phenoma w 2019 roku, nawet jak go za grosze dają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w sumie nie opłacalne, ale jak człowiek chce odświeżyć trochę kompa, nie wydając milion monet..sam chciałem tak zrobić,nawet ramy ddr3 już kupiłem, ale jednak zrezygnowałem z tej opcji :) Nie wiem, może AMD PhenomII X4 910e 512KBx4 6MB Deneb 45nm 65W ?? :hmm: ale trochę ze świeczką szukać, widzę że na aledrogo jest 810, 840,850.. tylko jak płyta to udźwignie to nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad Phenom II x4 970 3,5ghz, jest on na liscie obsługiwanych procesorów tej płyty głównej(oczywiscie na stronie producenta). Jest to wersja BE, bo innej nie znalazłem, ale nie będe na tej płycie podkręcał, bo tak jak ktos wyzej napisał, mam gołą sekcje zasilania i nie ma nawet do tego podchodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup I5 2400 (130zł) jakieś mobo 1155 (150zł) i ram DDR3 4-8gb (100-200zł)

I za 350-450zł masz sprzęt, który tego phenoma bije na głowę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak używasz win10 to przesiadka na athlon 200ge jak win7 to Pentium G4560 i wyższe. Oczywiście obydwa rozwiązanie są budżetowe, ale przepaść dzieli obydwie platformy pod względem wydajności i możliwości.

 

Kupić i5 jak wyżej proponują też można, niemniej jednak i tak musisz wymienić pamięci to lepiej przesiąść się od razu na ddr4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...