Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Taub

dobór płyty głównej z390

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Potrzebuję porady. Poszukuję dobrej płyty głównej w cenie do 1400 zł, najlepiej Asus lub MSI. Interesuje mnie przede wszystkim bardzo dobra sekcja zasilania z niskimi temperaturami po oc procka. Będzie wymieniany również procesor na i7-8700k lub i9-9900k. Dużym plusem również byłaby obecność radiatorów na dyski m.2 nvme.

 

Zestaw:

-Asus ROG Strix GeForce GTX 1080 Ti OC 11GB GDDR5X

-Pamięć Corsair Vengeance LPX, DDR4, 16 GB,3000MHz, CL15

-Chłodzenie wodne Nzxt Kraken X72

-Zasilacz SeaSonic FOCUS Plus 850W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie sprzęt jak w sygnaturce.

Polecam Gigabyte Z390 AORUS PRO (cena 869 pln)

Podkręcony Procesor i9-9900K na 5.0 GHz wszystkie 8 rdzeni.

CPU Vcore: 1,300 Volt

CPU VCCIO: 1,150 Volt

CPU Vcore Loadline Calibration: Turbo

All 8 Cores ustawione na sztywno 5.0 GHz (CPU Clock Ratio = 50)

 

Temperatury płyty są rewelacyjne, procesor chłodzony powietrzem. Poniższe wyniki zapisane zaraz po zakończeniu kilkugodzinnego grania w BATTLEFIELD V

 

https://photos.app.goo.gl/3A8T5BtKzseQeFhN9

https://photos.app.goo.gl/BTEjJRRbUkTJxEeUA

https://photos.app.goo.gl/o5KdaucnpKs2LjCw6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUSy Z390 mają słabe sekcje, tylko Apex / Extreme są OK.

Ja brałbym Gigabyta albo Z390 Taichi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też długo się zastanawiałem nad płytą Z390. Wcześniej zawsze wybierałem Asus`a ale trochę poczytałem o sekcji zasilania i ostatecznie wybrałem Gigabyte Aorus Z390 PRO. Jestem całkowicie zadowolony.

 

Okazuje się, że nie bez powodu niektóre firmy korzystają z tego modelu w swoich stacjach roboczych.

Płyta jest stabilna jak skała, moim zdaniem lepsza niż droższe Asus`y Strix.

Ma zdecydowanie lepszą strefę zasilania i świetne wykonanie.

 

Zalecam korzystanie z modułów pamięci z listy QVL producenta płyty.

Później pojawiają się lamenty, że coś nie działa a mało kto sprawdza i dobiera poprawnie komponenty.

To samo tyczy się dysków twardych.

 

Ja idąc tym tropem wybrałem moduły Kingston HyperX 16GB 2666MHz Fury Black CL16 (2x8GB) HX426C16FB2K2/16 oraz dysk Samsung 250GB 970 EVO M.2 2280 NVMe MZ-V7E250BW.

 

Efekt jest taki, że ani jednego spowolnienia czy zwiechy od początku (już kilka tygodni działania non stop).

Polecam tym bardziej, że Gigabyte już poprawiło oprogramowanie płyty. Były podobno problemy ze sterowniem RGB, wiatrakami we wcześniejszych wersjach. Nic podobnego nie zauważyłem, oczywiście instalujemy nowy Bios oraz nowe wersje programów ze strony Gigabyte.

Płytkę z pudełka zachowujemy w celach kolekcjonerskich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na polu bitwy został:

 

Aourus Pro, MSI Pro Carbon i najdroższy ze stawki Asrock Phantom Gaming 6. Nie wiem czy jest sens, żeby iść wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei posiadam Aorusa Master - kupiłem pod przyszłościową zmianę na i7/i9. Płyta bardzo dobrze się sprawdza, możliwości OC ogromne, sekcja zasilania bardzo solidna - aczkolwiek w niższych modelach jest niewiele gorsza, więc to należy zaliczyć również na plus dla tańszych konstrukcji. Gigabyte przy Z390 naprawdę się postarał, śmiało mogę polecić, z kolei omijać Asusa, MSI też odradzam ze względu na kiepski serwis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asusy nie

MSI spoko tylko zależy która ale ceny wysokie

 

Z tego co czytam to wszyscy polecają Gigabyte Z390 AORUS PRO https://www.x-kom.pl/p/454037-plyta-glowna-socket-1151-gigabyte-z390-aorus-pro.html ze względu na świetną sekcję zasilania

 

Z fajnych rzeczy to jeszcze jest + dobre audio + dużo portów USB + dwa złącza M.2 + RGB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...