Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kaag

Co kupić po SG S6

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

 

jestem posiadaczem, całkiem szczęśliwym, Samsunga Galaxy S6 Edge. Mam go już ze trzy lata i służył mi dobrze. Niestety ostatnio narzekam na spadek wydajności plus zaczął mi się nudzić (ach te reklamy). Niewykluczone, że jakbym go wyczyścił to odzyskałby dobrą sprawność ale pozostaje znudzenie.

 

Pooglądałem trochę dostępnych rozwiązań na rynku i nijak nie umiem się zdecydować. W większości przypadków albo różnic oprócz loga nie ma, albo są ale trzeba się znać, żeby wiedzieć co i jak.

 

Ogólnie interesuje mnie sprzęt na kolejne "trzy" lata.

Budżet nie gra roli tzn. mogą być flagowce, ale musi być jakiekolwiek uzasadnienie.

Żadnych ajfonów.

Najważniejsze dla mnie jest szybkie działanie (nie tylko w głupich gierkach ale i w systemie) i właśnie z zapasem na lata. Office, notatki, przeglądarka, onedrivy, takie rzeczy.

Koniecznie ładowanie indukcyjne - bez tego nie ma o czym mówić.

Bateria taka, żeby realnie wytrzymywała od rana do wieczora (obecnie S6 wytrzymuje z 6h), w szczególności biorąc pod uwagę, że bardzo często udostępniam internet.

Rozmiar może być jak teraz (S6), może być większy. Miałem kiedyś Note2 i mi nie przeszkadzał.

Aparat mnie właściwie w ogóle nie interesuje szczególnie, że w dużym przedziale cenowym na pewno po prostu będzie dobry.

A no i kompletnie nieistotna ostatnio właściwość w telefonach - super jakość rozmowy a w szczególności wyłapywanie MOJEGO głosu co kuleje w nowych telefonach, że szok i niedowierzanie (jakieś mikrofony kierunkowe czy ki diabeł, że trzeba sobie je do gęby wsadzać).

 

 

Jako, że się tematem słabo interesuje to bez porad bym poszedł do sklepu i wziął SG S9 (względnie 10 w przedsprzedaży) lub Note9 - na innych się nie znam - ale może to właśnie nie jest najlepszy wybór. Budżet mam, ale nie na bezsensowne wydatki sprokurowane przez potężne machiny marketingowe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymóg indukcyjnego ładowania mocno ogranicza wybór. Jeśli jesteś zadowolony z Samsunga to S9+/S10+ wydają się sensowne (podaję wersję z plusem, gdyż bez mają mierne baterie, które raczej nie wystarczą na pełny dzień). Ja bym raczej już szedł w którąś opcję S10 (bo zastosowana ilość RAMu wg pierwszych recenzji robi dużą różnicę względem S9). Opcjonalnie masz jeszcze Mi8/Mi9 lub Mi Mix 3 od Xiaomi z indukcyjnym ładowaniem. Wydajność i optymalizacja też będzie topowa. Można też spojrzeć na LG - G7, V40. Albo jeśli kasa nie jest problemem to Pixel 3 XL, chociaż to już spory koszt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z całą moją niechęcią do Samsunga jednak q niemu bym się skierował. Ma wszystko, czego potrzebujesz + po prostu znasz sprzęt, nakładkę itp. No i indukcja skreśla u12 plus, którego bym tu polecił przede wszystkim za szybkość, system i ogół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja powiem tak - kiedys sprzety sprzeciki itp - dzis najwieksza przeszkoda rzeczywiscie na co dzień wydaje sie przesiadka z nakladki samsunga ktróra obsługuje z zamknietymi oczami. a miedzy samsungami 2x zmiana na miui wiąze sie z tym ze mnie "denerwuje".

Ogólnie sam brałbym samsunga jednak bardzo obawiam sie o telefon i wytrzymałość ekranów samsungowskich i koszt wymiany w razie uszkodzenia (a brak ramek...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ogólnie sam brałbym samsunga jednak bardzo obawiam sie o telefon i wytrzymałość ekranów samsungowskich i koszt wymiany w razie uszkodzenia (a brak ramek...)

Obecnie większość flagowców ma AMOLEDy - produkują je praktycznie 3 firmy - Samsung, LG, BOE (firm jest wiecej, ale w smartfonach chyba ich nie używają) z tych 3 Samsung ma zdecydowanie najlepsze i najmniej problematyczne ekrany.

 

Od tego się raczej nie ucieknie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym że zobacz koszt wyswietlacza do samsunga a koszt do np huwaweia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym że zobacz koszt wyswietlacza do samsunga a koszt do np huwaweia

Mate 20 Pro - 1019 zł

Note 9 - 999 zł

Pixel 3 XL 1190

XS Max - 1740 zł

 

W autoryzowanym serwisie (Poza Pixel 3 bo tam nie znalazłem)

Porównywalne kwoty - no poza Apple - ale tam to i tak tanio bo Cię w końcu stać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale juz koszt zaku;u na alldrogo jest rozny a samej usługi w nieautoryzowanym serwisie podobny/ W samsungu tego nie przeskoczysz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde wiem, że ta indukcja to "problem" ale nie wiem czy umiałbym już naładować bez niej komórkę. Serio... przychodzę do domu, kładę fona na biurku a tam ładowarka leży :P No i w samochodzie mam ładowarkę indukcyjną. Czemu ta rewelacyjna funkcja jest tak niszowa?

 

Ten S10+ i Pixel (ciekawa propozycja) są straszliwie drogie. Nie patrzyłem nawet na wersję z plusem a to 7 koła kiedy S9+ <3000 (a jeszcze lubię wziąć jakieś powystawowe :D). Ten + przy S10 rzeczywiście wart jest tyle co dobrej klasy telefon? Toż to można mieć dwa topowe, które wytrzymają pół dnia każdy :D Nie wiem czy mam aż taki budżet, nawet tego nie rozważałem tak jak nie rozważałem jakiegoś "Folda".

 

Telefonami nie szpanuje, nie potrzebuję "najnowszego" (S6 kupiłem chyba zaraz po premierze S7). Oby mi służył co oczywiście idzie w parze z ceną, wiem.

 

A te nakładki to o co chodzi? Launchery czy "ustawienia" itd.? To pierwsze to używam od długiego czasu Mucrosoft Launcher (synchro z OneDrive).

 

A Note9 jak ma się do S9 czy S10 bez +? Jak pisałem kiedyś miałem Note2 i byłem mega zadowolony (czkolwiek rysik to ogólnie bajer i nic więcej...).

 

PS. nigdy w życiu nie musiałem oddać komórki do serwisu. Zużycie też mnie średnio interesuje, bo po pierwsze raczej dbam (nigdy mi np. ekran nie pękł) po drugie zawsze komuś oddaje żeby nie leżał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Note 9 będzie najlepszą opcją jeśli mowa o wersjach bez plusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czepiasz się, że wytykam Ci polecanie wszędzie gdzie tylko można tego HTC, ale znowu. Telefon nijak nie spełnia najważniejszego wymagania autora a i tak go forsujesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czepiasz się, że wytykam Ci polecanie wszędzie gdzie tylko można tego HTC, ale znowu. Telefon nijak nie spełnia najważniejszego wymagania autora a i tak go forsujesz...

 

Bo nie w tym wątku co chcialem podlinkowałem, co właśnie zauważyłem.

A sam chyba nie zwróciłeś uwagi, że o u12 plus pisałem wcześniej, że nie pasuje za brak indukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...