Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

obik

Wybór telefonu do okolic 2600zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, tematów takich jest dużo więc z góry przepraszam.

 

Posiadam aktualnie LG Nexusa 5X i jego wydajność sprawia że czasami mam ochotę rozbić go o podłogę.

Od tygodnia nie mogę się zdecydować jaki telefon zakupić i zamiast pracować to oglądam/czytam recenzje i porównania.

 

Nie zmieniam telefonów co roku więc będzie to raczej zakup na trochę dłużej (~3lata). Najchętniej kupił bym Google Pixel 3 ale nie uśmiecha mi się wydawać 3300-3500zł na telefon z 4GB ramu który już dzisiaj potrafi przymulić.

 

Praktycznie zdecydowałem się już na Oneplus 6 8/128. Można go kupić za ok 2tyś zł z fakturą VAT. Wydaje się najlepszym wyborem pod względem możliwości i wykonanie / cena. Jedyne co mnie hamuje to jego aparat (Nexus przyzwyczaił mnie jednak do świetnych zdjęć). Preferuję wersję bez T, bardziej pasuje mi standardowy czytnik linii papilarnych, posiada gniazdo 3,5mm (przeżyje bez niego jak coś), certyfikowana wodoszczelność, do notcha jakoś się przyzwyczaję, jest tańszy...

 

Największym jego konkurentem był Xiaomi Mi Mix 3, ale pobawiłem się telefonami Xiaomi w sklepach i po prostu nie mam żadnej przyjemności z ich użytkowania. Miui chyba kompletnie mi nie leży (kwestia przyzwyczajenia i zakładam że po czasie bym się przestawił). Chociaż ten bezramkowy front bardzo mnie cały czas kusi.

 

Oczywiście przypatruję się także HUAWEI P20 PRO (podobają mi się jego gabaryty i wykonanie), honor view 20 (nie miałem w ręku).

 

Telefonu używam głównie do komunikacji, nawigacji, przeglądania internetu i zdjęć (często robię wszystko na raz, czyli rozmawiam w trzech komunikatorach, nawigacja włączona, do komunikatora potrzebuję szybko zrobić zdjęcie itd.). W gry praktycznie nie gram. Lubie doświadczenie których dostarcza czysty Android...

 

Może coś poradzicie, rzucicie jakimiś propozycjami albo podzielicie się własnymi doświadczeniami? Albo utwierdzicie w przekonaniu że OP+6 będzie najlepszym wyborem i nie będę się już tak stresował :)

Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OnePlus 6T ma też większą baterię co przekłada się na wyraźnie dłuższy czas pracy - według mnie to spora zaleta.

 

OxygenOS jest dość blisko czystego Androida, więc jeśli na tym ci zależy, to dobrze szukasz. W kwestii MIUI to początkowo też nie mogłem się przyzwyczaić (przesiadka z Galaxy S6), ale po kilku tygodniach użytkowania uważam ten system za bardzo dobry (choć czasami lubi coś się przywiesić, np. aparat czy powiadomienia).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OnePlus 6T ma też większą baterię co przekłada się na wyraźnie dłuższy czas pracy - według mnie to spora zaleta.

 

OxygenOS jest dość blisko czystego Androida, więc jeśli na tym ci zależy, to dobrze szukasz. W kwestii MIUI to początkowo też nie mogłem się przyzwyczaić (przesiadka z Galaxy S6), ale po kilku tygodniach użytkowania uważam ten system za bardzo dobry (choć czasami lubi coś się przywiesić, np. aparat czy powiadomienia).

 

Dzięki za odpowiedź. W przypadku Oneplus zostanę raczej przy wersji bez T. Dopłata około 500zł do większej baterii i mniejszego notcha, mimo że kusząca, jest za duża.

Jak gdzieś znajde mi mixa 3 w sklepach żeby go podotykać to dam mu jeszcze szanse.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spóźniłes się nieznacznie na u12 plus za 2150zl, teraz znów 3k. Ew gdzieś można znaleźć ofertę za jakies 2600-2700zl.

A to taki europejski pixel, który z jego apka robi od niego lepsze fotki, pixel ściskanie wzial właśnie od niego, do pixela 2 robilo je htc, pixel 3 że ścisła współpraca htc powstał.

Może nie wypuszcza co miesiąc aktualizacji ale dwie wersje andka w górę są.

Sam mam u11 i jest to przetelefon (a prze to lepsze super ;))

 

A tak, to ja honor view20 w wersji 128gb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro MIUI Ci nie leży to sprawdź też lepiej EMUI w P20 Pro/View 20, bo same nakładki pod wieloma względami są do siebie zbliżone. Co do wyboru to kwestia jak bardzo zależy Ci na aparacie, OP6t jest świetny pod względem wielozadaniowości, płynności działania jak i dobrym wsparciu, ale aparat od ścisłego topu odstaje.

PS: OnePlus nie ma żadnego certyfikatu wodoszczelności ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi9

 

 

 

W de juz jest za 1700 zl i do nawet 2500 zl telefon wymiata.a cena to 1700 zł, nawet w Pl za 2000 tys zl to i tka super.

Antutu 380 tys.

 

 

https://www.alternate.de/Xiaomi/Mi-9-64GB-Handy/html/product/1524195?campaign=Mobiltelefon/Xiaomi/1524195

 

Jak Ty to przeliczyłeś, bo mi wychodzi nieco ponad 1900 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co podlinkowałeś to nie jest Mi9 tylko wersja SE, która nie ma i nie będzie mieć softu global.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pixel jest bardzo drogi ale ta cena w mojej ocenie jest w pełni uzasadniona. To zdecydowanie najlepszy telefon z Androidem. Pod względem dopracowania i oprogramowania Pixel deklasuje konkurencję. Biorąc pod uwagę ogólne wrażenia z użytkowania jest to zawsze najlepszy wybór. Stary Pixel 2 będzie w podobnej cenie jak op6 ale ma ip67, głośniki stereo, AOD i generalnie trudno znaleźć choć jeden element, który będzie lepszy w oneplus.

 

4 gb w Pixelu 3 może wyglądać źle ale jeśli google nadal będzie rozwijać Androida w taki sposób jak teraz to niedługo pewnie wielozadaniowość przestanie istnieć w aplikacjach nie systemowych.

 

Pojemność baterii też z czasem straci na znaczeniu przez coraz to agresywniejsze mechanizmy oszczędzania energii i ograniczenia aplikacji w kolejnych wersjach androida. Nie zdziwię jak w Androidzie 10 system będzie zrywał łączność z siecią gsm w godzinach kiedy zazwyczaj nikt nie dzwoni albo wyłączał całkiem telefon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zdziwię jak w Androidzie 10 system będzie zrywał łączność z siecią gsm w godzinach kiedy zazwyczaj nikt nie dzwoni albo wyłączał całkiem telefon.

 

Czyli że co, że rozmowy tylko planowe w określonym przedziale czasu, bez mkiwosci wykonywania połączeń sytuacyjnych poza wcześniej ustalonym godzinami?

Że nie dodzwoni się nikt do mnie z informacją że żona miała wypadek albo że córka nie wróci na noc, ojciec zmarł itp bo jest czas, w którym zazwyczaj nikt nie dzwoni? A przy próbie połączenia głos w słuchawce będzie mi powtarzał "rozmowy kontrolowane"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał one plus 6. Mi 9 bym odpuścił z powodu braku optycznej stabilizacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli że co, że rozmowy tylko planowe w określonym przedziale czasu, bez mkiwosci wykonywania połączeń sytuacyjnych poza wcześniej ustalonym godzinami?

Że nie dodzwoni się nikt do mnie z informacją że żona miała wypadek albo że córka nie wróci na noc, ojciec zmarł itp bo jest czas, w którym zazwyczaj nikt nie dzwoni? A przy próbie połączenia głos w słuchawce będzie mi powtarzał "rozmowy kontrolowane"?

 

Tak ale za to bateria będzie się wolniej zużywać. Developerzy borykają się z coraz większą ilością ograniczeń i wszystko wskazuje na to, że idzie to w tym kierunku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to podważa sens istnienia telefonu komórkowego, który z założenia miał umożliwić kontakt o każdej porze w dowolnym miejscu :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na dzien dzisiejszy kupilbym op 6t ze wzgledu na baterie i dlatego ze jest nowszy, nie wiem co ludzie maja do czytnika w ekranie skoro i tak w 90% odblokowuje sie go twarza, sam tak mam na op5T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Petru czemu wszedzie go wciskasz jako najlepszego flagowca w tej cenie? brodka gora gol po prostu wyglada staro :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Petru czemu wszedzie go wciskasz jako najlepszego flagowca w tej cenie? brodka gora gol po prostu wyglada staro :/

ale co ma wygląd do rzeczy? Jest kwestią gustu - jeśli ktoś szuka po parametrach, to telefon spełnia je wszystkie albo prawie wszystkie, a jak autor stwierdzi, że nie podoba mu się, to i tak będziesz szukał innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Petru czemu wszedzie go wciskasz jako najlepszego flagowca w tej cenie? brodka gora gol po prostu wyglada staro :/

 

Bo takim jest. Pokaż mi lepszy telefon w tej cenie. A nawet w swojej nominalnej 3k jest dogny zakupu.

Wygląd to kwestia gustu a i tak nie można powiedzieć, że jest brzydki. Po prostu nie ma nocza, a brodki to ma u11.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pierweszy z brzegu s9+? albo nawet note 9?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 2200? Weź Ty się ogarnij.

 

S9 można znaleźć w tej cenie, np w Sferis, tylko co w nim jest lepszego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo takim jest. Pokaż mi lepszy telefon w tej cenie. A nawet w swojej nominalnej 3k jest dogny zakupu.

Wygląd to kwestia gustu a i tak nie można powiedzieć, że jest brzydki. Po prostu nie ma nocza, a brodki to ma u11.

 

Nominalna cena to 3000 zł? Jeśli tak to wtedy jest jednym z najgorszych możliwych wyborów :E

Za 2200 zł można spokojnie s9+ kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale co ma wygląd do rzeczy? Jest kwestią gustu - jeśli ktoś szuka po parametrach, to telefon spełnia je wszystkie albo prawie wszystkie, a jak autor stwierdzi, że nie podoba mu się, to i tak będziesz szukał innego.

musze sie z tym zgodzic,

 

a co do @Petru23, chociazby mi9 ktory mozna miec w tej cenie, obecna chwila na zakup telefonu w tej cenie jest slaby ze wzlegu na wchodzenie nowosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówimy o cenach z oficjalnej polskiej disti?

No i mi 9 jeszcze nie ma, także troszkę naciągany przykład. ;) wiadomo, że z biegiem czasu pojawia się fony co najmniej tak samo dobre, ale na dziś dzień za 2200 z oficjalnej polskiej disti nie ma lepszego. Całościowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry ale nie znam ani jednej osoby ktora by uwazala podobnie albo posiadala na dzien dzisiejszy htc, kiedys ta firma rzeczywiscie byla super a dzisiaj to zwykle przecenione sluchawki ktore updatey dostaja od czapy, funkcjonalnosc ze sciskaniem ciekawa ale dla mnie osobiscie niewarte ceny

 

bronienie sie ze znajdz lepsza cene w oficjalnej dystrybucji jest slabe i nadal uwazam ze ten telefon ze zdjecia wyglada slabo, ale kto co lubi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Witam Może na wstępie podam specyfikacje kompa. Procesor: Intel Core i5-8400, 2.8 GHz RAM: GOODRAM 16GB (2x8GB) 3000MHz CL16 IRDM X Black Płyta główna: ASRock Z370 PRO4 (https://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-z370-pro4-1533534/) Zasilacz: SilentiumPC Vero L2 500W Karta Graficzna: GeForce RTX 3060 Ti GAMING Z TRIO LHR 8GB GDDR6 Dysk SSD: SSD GOODRAM IRDM 240GB 2,5 SATA III   Dysk HDD: Toshiba P300 1TB 3.5" SATA III   Na dysku SSD zainstalowany jest system + utworzona druga partycja na gry. Z racji, że to mało miejsca, a dysk HDD już nie daje rady przy nowszych tytułach, chciałbym zastąpić go nowym SSD. W ciągu 1-2 lat planuję wymienić również procesor i w razie potrzeby płytę główną z zasilaczem. Na razie jednak jest kolej na nowy dysk i na nim teraz się skupiam. Nie jestem na czasie jeśli chodzi o obecny rynek dlatego potrzebuję pomocy. Czytałem trochę o dyska NVMe i przemawiają do mnie dużo bardziej. Myślę, że pojemność 2 TB będzie wystarczająca. Natrafiłem na model KC3000 firmy Kingston polecany przez wiele osób. Moje główne pytanie jest takie czy ten dysk pasowałby do mojego komputera? Wiem, że to PCIe 4.0, a w płycie głównej mam 3.0, ale podobno też pasuje, a skoro w przyszłości wymieniałbym płytę główną, to już z PCIe 4.0. Czy dokładając ten dysk nie obciąży mi się za bardzo zasilacz (o ile w ogóle będzie mieć na niego wpływ, bo znajduje informację, że pobór mocy to około 3W, ale nie wiem ile w tym prawdy)? Czy nie będzie żadnego problemu, żeby wszystkie dane ze starego HDD przenieść na nowy SSD?   Pozdrawiam i dziękuję za wszystkie odpowiedzi.      
    • @leelooo Niestety, ponowne wyszukiwanie nie dostarczyło bezpośrednich informacji dotyczących ostatniego logowania użytkownika @koziakaka ani danych o zdjęciu blokady konta. Jeśli potrzebujesz konkretnych informacji o stanie konta tego użytkownika, najlepiej będzie skontaktować się bezpośrednio z administracją forum, ponieważ takie dane często obejmują prywatne informacje, które nie są publicznie dostępne na forum.
    • Czyli co 5090 będzie odpryskiem od B200. Ciekawe czy dadzą DP 2.1 i Neural Texture Compression.
    • Ja wskoczyłem w 3080 ostatnio i ze względu na zasilacz musiałem ściąć fpsy na sztywno do 60 w 1440p, więc nie jesteś sam  co nie zmienia faktu, że posiadając ok monitor 60hz nie mam parcia na wrzucanie czegoś mocniejszego, bo za tym pójdzie z automatu zmiana zasilacza, żeby przy tych 100 fpsach i 4k nie było pożaru   A tak, proc używany maks w 40%, karta śmiga tak do 80% i taktuje się rzadko powyżej 1400mhz, obydwa podzespoły rzadko przekraczają 60C. Cisza, zużycie energii na poziomie 200-250W,  a efekt jakby nie bardzo mi uwierający  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...