Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

szmitu

Najtańsza płyta pod Ryzen 2600/1600x

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jaka jest najtańsza płyta która obsłuży ryzena 2600/1600x. Nie będę się bawił w oc procka.

 

Myślałem nad Gigabyte GA-A320M-S2H. Czy uciągnie ona tego proca i pamięci Ram na 3000MHz? ew. alternatywa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaka jest najtańsza płyta która obsłuży ryzena 2600/1600x. Nie będę się bawił w oc procka.

 

Myślałem nad Gigabyte GA-A320M-S2H. Czy uciągnie ona tego proca i pamięci Ram na 3000MHz? ew. alternatywa?

 

Też niedługo może będę "ulepszał" mojego blaszaka, też zastanawiam się nad Ryzenem 5 2600 (aczkolwiek chyba chwilę poczekam i wezmę i5 9400f - też nie podkręcam i raczej nie będę). Natomiast tutaj masz najtańszą płytę jaką znalazłem obecnie pod Ryzena 5 2600.

 

https://proline.pl/asrock-a320m-dgs-am4-p1302425

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepsza z najtańszych: gigabyte b450m ds3h. nic tańszego nie opłaca się brać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natomiast tutaj masz najtańszą płytę jaką znalazłem obecnie pod Ryzena 5 2600.

 

https://proline.pl/asrock-a320m-dgs-am4-p1302425

Chipset a320 nie jest pod 12 wątkowe Ryzeny, co prawda obsługuje je, ale tam na sekcji zasilania będzie można smażyć naleśniki a wraz z tym pojawiać będą się same problemy. a320 to płyta pod Athlony, Ryzeny 2200G Ryzen 3 może max Ryzen 2400g/1400.

 

Różnica miedzy najtańszą płytą na B450 a rozsądna to pewnie okolice 100zł, nie widzę sensu oszczędzania. Zresztą w ogóle nie widze sensu przycebulenia paru złotych na płycie, tak jak i zasilaczu, to w końcu 2 najważniejsze podzespoły, potem tylko problemy z tego.

 

Ten Gigabyte B450 DSH3 zaproponowany w w poście powyżej, będzie najtańszym akceptowalnym rozwiązaniem. polecam dorzucić koło stówy MSI B450 A-PRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepsza z najtańszych: gigabyte b450m ds3h. nic tańszego nie opłaca się brać.

 

To raczej subiektywna opinia, zależy do czego kto potrzebuje komputer. Ja nie podkręcam, WiFi nie potrzebuję, 4 slotów RAM też nie więc nie a za 4 lata i tak zmienią sockety i bez względu jak wypasioną płytę główną ktoś będzie miał, zapewne trzeba będzie ją wymieniać ;) Najlepiej żeby kupujący sam zdecydował po oględzinach każdego produktu z różnych pułapów cenowych. Ja 5 lat temu kupiłem za ok 150 zł płytę główną h81m-p33 (która też wg. wielu była badziewna i "nieopłacalna" a mam ją do dzisiaj).

 

P.S ok w tym temacie może być trochę racji powyżej, Ryzeny mają wsteczną kompatybilność więc może tutaj rzeczywiście warto zainwestować w coś lepszego. Podzespołami AMD zainteresowałem się w zasadzie dopiero kilka tyg temu więc jeśli kolega gsh może to proszę o kilka punktów dlaczego warto brać b450m a nie a320m? (mówimy tutaj jednak o prawie 100 zł różnicy) ;)

 

Obecnie zakładam temat (Mój link) odnośnie wyboru zestawu komputerowego więc tam też możecie coś dodać od siebie :)

 

Chipset a320 nie jest pod 12 wątkowe Ryzeny, co prawda obsługuje je, ale tam na sekcji zasilania będzie można smażyć naleśniki wraz z tym pojawiać będa się same problemy. a320 to płyta pod Athlony, Ryzeny 2200G Ryzen 3 może max Ryzen 2400g/1400.

 

Różnica miedzy najtańszą płytą na B450 a rozsądna to pewnie okolice 100zł, nie widzę sensu oszczędzania. Zresztą w ogóle nie widze sensu przycebulenia paru złotych na płycie, tak jak i zasilaczu, to w końcu 2 najważniejsze podzespoły, potem tylko problemy z tego.

 

Konstruktywna odpowiedź więc rzeczywiście chyba zacznę się rozglądać za B450 zamiast A320 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lub wyrwać coś od zwrotu od klienta, np jak mi się udało b450 tomahawka za 280zł z wysyłką, uszkodzony karton tylko miała, a tak to nie ma żadnych uszkodzeń i w dodatku wersja box się trafiła . Posiada też pełną gwarancję, i śmiga bez problemu. Co najmniej przycebuliłem z 170zł , a jednak płyta jest jedną z lepszych do 500zł, z tego co wyczytałem ;). Mam niezłego farta do wyszukiwania okazji, wszedłem z nudów na znany portal aukcyjny , przeglądnąłem płyty i akurat trafiłem na tego tomahawka , wcześniej w taki sam sposób wyrwałem b350 pc mate, więc jak widać można , tylko trzeba sporo obserwować. Płyty pod am4 z outletu się nie boję brać, pod intela bym się lekko bał, piny w sockecie intela lubią być pogięte, a w amd raczej nie ma możliwości uszkodzić socket :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co najmniej przycebuliłem z 170zł

Nie porównuj cebulenia z łapaniem okazji :E outlet jest jak najbardziej ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sir.walazz

Chipset a320 nie jest pod 12 wątkowe Ryzeny, co prawda obsługuje je, ale tam na sekcji zasilania będzie można smażyć naleśniki a wraz z tym pojawiać będą się same problemy. a320 to płyta pod Athlony, Ryzeny 2200G Ryzen 3 może max Ryzen 2400g/1400.

 

Różnica miedzy najtańszą płytą na B450 a rozsądna to pewnie okolice 100zł, nie widzę sensu oszczędzania. Zresztą w ogóle nie widze sensu przycebulenia paru złotych na płycie, tak jak i zasilaczu, to w końcu 2 najważniejsze podzespoły, potem tylko problemy z tego.

 

Ten Gigabyte B450 DSH3 zaproponowany w w poście powyżej, będzie najtańszym akceptowalnym rozwiązaniem. polecam dorzucić koło stówy MSI B450 A-PRO

Błagam!!! BZDURY PISZESZ CHŁOPIE.

 

1. A320 to nazwa chipsetu.

2. Chipset nie ma nic wspólnego z sekcją zasilania.

3. Są płyty z A320 które mają dobre sekcje zasilania. NP. ASRock A320M Pro4

 

A320M Pro4(L1).png

 

 

 

Btw. NIE KUPUJCIE PLYT DO WYZSZYCH RYZENOW JESLI NIE MAJA CHLODZONEJ SEKCJI ZASILANIA!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A320 to owszem chipset... który ląduje się w najsłabiej wyposażonych płytach, złożonych z najtańszych podzespołów, z najsłabszymi sekcjami zasilania. Po czym poznajesz ze ma dobrą sekcje? po zdjęciu? czy ze ma PRO w nazwie? Poza tym jaki jest sens ją kupować, gdy za parę złotówek więcej są już płyty na b450? Jak by miały takie dobre sekcje to 80 % kupujących celowało by właśnie w tą płytę.

 

Płyt opartych o chipset a320 nawet niema w porównywarkach sekcji zasilania, z prostej przyczyny, nie ma co porównywać. No i nie na darmo A320 = brak OC

 

Bardzo fajnie to wygląda....na zdjęciach!

Masz swoje bzdury!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ram 3000-3200 chyba też nie podpasuje na A320?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegar pamięci można normalnie podnosić - Aegisy sprawdzałem niedawno na bieda Biostarze A320, normalnie ruszyły na 3200 CL16.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko OC Procka jest wyłączone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sir.walazz

A320 to owszem chipset... który ląduje się w najsłabiej wyposażonych płytach, złożonych z najtańszych podzespołów, z najsłabszymi sekcjami zasilania. Po czym poznajesz ze ma dobrą sekcje? po zdjęciu? czy ze ma PRO w nazwie? Poza tym jaki jest sens ją kupować, gdy za parę złotówek więcej są już płyty na b450? Jak by miały takie dobre sekcje to 80 % kupujących celowało by właśnie w tą płytę.

 

Płyt opartych o chipset a320 nawet niema w porównywarkach sekcji zasilania, z prostej przyczyny, nie ma co porównywać. No i nie na darmo A320 = brak OC

 

Bardzo fajnie to wygląda....na zdjęciach!

Masz swoje bzdury!

Ty w ogole nie czytasz ze zrozumieniem. Chipset nie ma nic wspolnego z VRM procesora. Tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaka jest najtańsza płyta która obsłuży ryzena 2600/1600x. Nie będę się bawił w oc procka.

 

Myślałem nad Gigabyte GA-A320M-S2H. Czy uciągnie ona tego proca i pamięci Ram na 3000MHz? ew. alternatywa?

 

https://www.sferis.pl/procesor-amd-ryzen-7-1700-yd1700bbaebox-3000-mhz-min-3700-mhz-max-am4-p479608

 

Zacznij sobie od tego lepiej i tak ;)

 

Bez OC każda płyta powinno sobie dać radę jak nie planujesz upalania proca w syntetykach.

 

TDP - 65 W

Proc nie działa agresywnie w turbo to wymagań wielkich nie ma. 1600x ma już 95wat TDP. 2600 też ma 65wat więc tez nie powinien robić problemów z tanimi płytami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty w ogole nie czytasz ze zrozumieniem. Chipset nie ma nic wspolnego z VRM procesora. Tyle.

I nie ma, i ma. Nie jest w stanie obsłużyć wielu funkcji, które obsługują chipsety b3/450, x370 więc w płyty z tym chipsetem, nie ma sensu pakować dobrych sekcji zasilania, a Ty wyskakujesz mi z marną płytą na a320 i nakręcony radiatorkiem na sekcji, zachwalasz zdjęciami jak dobrą ma sekcje. Pokazałem Ci -Nie ma!

 

Nie lubię się powtarzać ale..

 

Płyty oparte o ten chipset są najsłabiej wyposażone, złożone z najtańszych podzespołów, z najsłabszymi sekcjami zasilania. Skierowane są do procesorów najtańszych, co za tym idzie najsłabszych, z najmniejszą ilością wątków, dla mało wymagających użytkowników, którym wystarczą niskobudżetowe zestawy.

 

Poza tym nie mają najmniejszego sensu zakupu, gdy jak już mówiłem niewiele drożej można kupić płytę na b450.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiony asrock ab350m pro 4. Z tego co widzę ma niezła sekcje zasilania,, także powinien dać radę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiony asrock ab350m pro 4. Z tego co widzę ma niezła sekcje zasilania,, także powinien dać radę

 

sekcja słaba 3+3 ale przyzwoicie chłodzona. nawet małe oc przejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypnę się do pytania, bo była tutaj mowa o gigabyte b450m ds3h.

Czy do tej płyty odpowiednie będą pamięci ram:

Pamięć G.Skill Aegis DDR4 16GB (2x8GB) 3000MHz CL16 XMP2 F4-3000C16D-16GISB

 

Czy lepiej wybrać coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypnę się do pytania, bo była tutaj mowa o gigabyte b450m ds3h.

Czy do tej płyty odpowiednie będą pamięci ram:

Pamięć G.Skill Aegis DDR4 16GB (2x8GB) 3000MHz CL16 XMP2 F4-3000C16D-16GISB

 

Czy lepiej wybrać coś innego?

jeśli do Ryzena to według obiegowej opinii tak

 

to teraz ja się podłącze Gigabyte B450M DS3H czy AB350M-DS3H V2?

czy zagłosować portfelem i wziąć tańsza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...