Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Salvien

Brak i7 8700k na stanie sklepow

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Ze względów technicznych musiałem oddać procesor i ram na gwarancje. Niestety sklep nie może wymienić sprzętu, ponieważ nie maja obu rzeczy na stanie ( ram i procesor z miniaturki pod profilem). Proponują inny sprzęt w tej cenie lub niższej lub zwrot pieniędzy. Nie znają tez dokładnej daty przybycia asortymentu. Ktoś może bardziej doinformowanym ode mnie wie kiedy można się spodziewać dostawy procesorow jak i ramow? Obecne ceny mojego procesora skoczyły do 2k. Zastanawiam się czy będzie to dłużej niż miesiąc, wtedy rozważę przejście na i9. Dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor odeślij do Intela i czekaj na wymianę.

 

Na czas reklamacji kup sobie i3 8100 po powrocie proca z wymiany odsprzedasz go raczej bez strat finansowych. Ewentualnie jakiś 8700 bez K z allegro za 1200zl. Też spokojnie później go odsprzedasz.

 

Ram tak samo używany, najtańszy żeby później było łatwo odsprzedać. Jeżeli za ram zwrócą Ci dobre siano to ewentualnie możesz przyjąć i kupić 3200CL14 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor 1529. Ram 479/szt. Procesor i ram niestety został już odesłany do sklepu. Można zwrócić po 30 dniach bezproblemowo?

2400 za i9-9900k to normalna cena oraz za i7 9700k 2000 zł? 

 

Edit : Dobra biorę 9700. A odnośnie ramu w tej cenie znajdę tez coś na podobnym poziomie wydajnościowych, a nawet lepszym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale wpędzasz się tylko w koszta.

 

Do ramu jak dopłacisz 50zl to dostaniesz zaledwie 3200cl16.

 

Kupiłeś wszystko w dołku cenowym to teraz będziesz stratny jak wymienisz sprzęt na kasę.

 

 

Trzeba było kupić sobie jakieś GPU na czas wymiany karty na gwarancji, a tak pół sprzętu odsyłasz i oddajesz ?

 

i7-9700K za 2000zl ? Za tyle można kupić ryzena 2700x + bardzo przyzwoita płytę główną a jeszcze na kratę browarów zostanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czasie kiedy oddałem grafikę, padl procesor wiec musiałem odesłać siła rzeczy procesornplus plyte i ram na ewentualne sprawdzenie, który został również zatrzymany, naprawdopodobniej wadliwy. Masz racje, chociaz jak ma się sprawa gier pod ryzena? Nigdy nie miałem tej platformy i zbytnio się nią nie interesowałem, większość testów (intel vs amd)to średnio mniej o 10,15 fps w grach. A zaraz 3700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żyjemy niestety w erze totalnie zaczadzonych fanboyów i wszystkie informacje są powykrzywiane...

 

Ryzeny do gier są wyraźnie słabsze, ale weź pod uwagę, że testy, którymi się sugerujesz, zakładają podpinanie najmocniejszej karty na rynku. W praktyce zazwyczaj to właśnie grafika ogranicza grę, nie procesor, więc nawet jeśli na ryzenie będzie mniej klatek, to nieznacznie. Możesz spokojnie brać 2700X i wyjdzie ci taniej od intela za to samo, jeśli nie grasz przy bardzo wysokim fps.

Na ryzeny 3xxx bym się specjalnie nie napalał, bo nawet wyznawcy AMD tutaj nie zapowiadają jakiejś specjalnej rewolucji. Korki od szampana będą strzelać prawdopodobnie przy niewielkim wzroście wydajności jednego wątku i delikatnym wzroście zegarów, czyli rzeczami, które poza benchmarkami pewnie nie będą specjalnie odczuwalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj np jest różnica +/- 15 fps, platforma porównawcza ta sama.

Dlatego tez niestety skłaniam się bardziej ku intelowi. Nie stoję po żadnej stronie, raczej jestem po prostu za wydajnością obecnego sprzętu na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj np jest różnica +/- 15 fps, platforma porównawcza ta sama.

Dlatego tez niestety skłaniam się bardziej ku intelowi. Nie stoję po żadnej stronie, raczej jestem po prostu za wydajnością obecnego sprzętu na rynku.

+- 15 jest z RTX 2080 w 1080p. Z gtx 1080 w 1080p lub z RTX 2080 w 1440p będzie +-5. Z gtx 1080 w 1440p będzie +-2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..

Na ryzeny 3xxx bym się specjalnie nie napalał, bo nawet wyznawcy AMD tutaj nie zapowiadają jakiejś specjalnej rewolucji. Korki od szampana będą strzelać prawdopodobnie przy niewielkim wzroście wydajności jednego wątku i delikatnym wzroście zegarów, czyli rzeczami, które poza benchmarkami pewnie nie będą specjalnie odczuwalne.

 

Wzrost IPC + niewielki wzrost zegarów z 4.0 do nawet 5.0GHz + nawet podwojenie ilości rdzeni + PCIE 4.0

Tego można się spodziewać po Zen3. Ale co wyjdzie ostatecznie dowiemy się za jakieś pół roku ?

 

Na dziś dzień napisałem o ryzenie 2700x bo po prostu jeżeli chcesz platformę tymczasową, to i7-9700K jest najgorszym wyborem. 2000zl za procesor, którego raczej od Ciebie nikt nie odkupi za więcej niż 1500zl. Porównanie do ryzena pokazuje jak bardzo oderwaną ma cenę. Wymiana 8700K na 9700K również jest beznadziejna jeśli zdecydujesz się zostać z tym drugim. Jak chcesz dobry procesor na przeczekanie to weź sobie lepiej 8700 bez K.

 

1450zl, jak odsprzedasz stracisz ze 200zl a nie 500zl.

https://www.komputronik.pl/product/421797/intel-core-i7-8700.html

https://www.mediaexpert.pl/procesory/cpu-intel-core-i7-8700-box-3-20ghz-lga1151,id-997400

 

 

Co do benchmarków, ważne jest to na jakiej rozdzielczości grasz, bo przy WQHD róznice będą się już zacierać nawet na 1080TI, tym bardziej na 1080.

 

Wyjdzie wówczas coś takiego:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1551808133' post='15430019']+- 15 jest z RTX 2080 w 1080p. Z gtx 1080 w 1080p lub z RTX 2080 w 1440p będzie +-5. Z gtx 1080 w 1440p będzie +-2.

Skłaniałbym się ku +/- 10 w porywach do 15 :

 

Teoretycznie tak jak mówiliście moge po miesiącu odesłać, dlatego tez zastanawia mnie czy nie brać 8700 bez k, druga sprawa to to ze w xkomie tez nie ma ramu który posiadałem obecnie. Dlatego tez, zastanawiam się czy jest sens brać cokolwiek :(

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
.. Dlatego tez, zastanawiam się czy jest sens brać cokolwiek :(

 

Najrozsądniej byłoby czekać na rozpatrzenie reklamacji, bo i tak nie masz nawet GTXa na podmianę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reklamacja została uwzględniona, moge na obecna chwile dostać wlasnie kasę za podzespoły lub czekać aż producent dosle ramy i procesory, ale xkom nie zna żadnej daty :/. Z drugiej strony lutowany ihs i niższe temperatury srednio przekonują mnie do wydania 500zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8700K po odesłaniu bezpośrednio do Intela miałbyś wymieniony raczej od ręki.

 

Ramy nie wiem. Gskill przyjmuje chyba części na reklamację tak jak intel. ADATA to nie wiem..

 

Ale widzę, że chyba też:

https://www.adata.com/lk/ss/prowar/

 

Intel w najgorszym przypadku dałby Ci 9700K na podmianę. ADATA jakieś pamięci z innej linii o podobnej specyfikacji.

 

Door2door było raczej dużo rozsądniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Co do benchmarków, ważne jest to na jakiej rozdzielczości grasz, bo przy WQHD róznice będą się już zacierać nawet na 1080TI, tym bardziej na 1080.

 

Wyjdzie wówczas coś takiego:

Dlaczego zakładasz, że jedyna forma gry to ta z bottleneckiem gpu? Wiesz, że istnieje coś takiego jak możliwość obniżenia detali celem zwiększenia płynności, grania na monitorze 144Hz, czy używania fast synca i wtedy cpu ma dokładnie takie samo znaczenie jak przy 1080p?

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dziś dzień napisałem o ryzenie 2700x bo po prostu jeżeli chcesz platformę tymczasową, to i7-9700K jest najgorszym wyborem. 2000zl za procesor, którego raczej od Ciebie nikt nie odkupi za więcej niż 1500zl.

 

A ile będzie warty ten ryzen za kilka miesięcy, skoro ceny takiego 1700 poleciały w ciągu kilku miesięcy na łeb(tysiąc złotych)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzrost IPC + niewielki wzrost zegarów z 4.0 do nawet 5.0GHz + nawet podwojenie ilości rdzeni + PCIE 4.0

Tego można się spodziewać po Zen3. Ale co wyjdzie ostatecznie dowiemy się za jakieś pół roku ?

 

Widzę że jak dzieci wierzycie w każdą plotkę, potem będzie ujadanie na AMD, bo Hype-Train krążył obłąkany po chmurach, a rzeczywistość stąpała po ziemi ;)

 

I przestań bredzić o PCIe 4.0 bo w 85% przypadków trzeba będzie się zaopatrzyć w płytę X570/B550, w przeciwnym wypadku GPU-Z pokaże PCIe 4.0 a przepustowość dalej będzie ograniczona do 32GB/s w dwie strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do sprawnego działania FastSync potrzeba 2x144FPS, czyli najlepiej stabilne 300FPS+. W CSie intel wypadnie tutaj lepiej, masz rację. W pozostałych grach nawet intel nie pomoże, więc czemu miałem zakładać inaczej? :)

 

A ile będzie warty ten ryzen za kilka miesięcy, skoro ceny takiego 1700 poleciały w ciągu kilku miesięcy na łeb(tysiąc złotych)?

 

Sugerujesz że wymiana gwarancyjna procesora zajmie kilka miesięcy? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reklamacja została uwzględniona, moge na obecna chwile dostać wlasnie kasę za podzespoły lub czekać aż producent dosle ramy i procesory, ale xkom nie zna żadnej daty :/. Z drugiej strony lutowany ihs i niższe temperatury srednio przekonują mnie do wydania 500zl

Jak będziesz robić OC to temperatury wcale nie będą lepsze, lut leży pod IHS, ale co z tego jak lustro krzemowe zrobiło się sporo głębsze i przewodnictwo temperatury nadal ssie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8700K po odesłaniu bezpośrednio do Intela miałbyś wymieniony raczej od ręki.

 

Ramy nie wiem. Gskill przyjmuje chyba części na reklamację tak jak intel. ADATA to nie wiem..

 

Ale widzę, że chyba też:

https://www.adata.com/lk/ss/prowar/

 

Intel w najgorszym przypadku dałby Ci 9700K na podmianę. ADATA jakieś pamięci z innej linii o podobnej specyfikacji.

 

Door2door było raczej dużo rozsądniejsze.

 

Napisałem do serwisu. Jeśli odeślą wyślę pod wskazane adresy. Tylko w wypadku Intela, adres jest za granica ? 

W przypadku ADATA serwis jest polski : https://www.adata.com/pl/support/online/

Zaś intel ma serwis zagraniczny:, chyba że siedziba intela w Gdańsku przyjmuje produkty na gwarancje. https://supporttickets.intel.com/warrantyinfo?lang=us-EN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adresy mogą być zza granicy. Jeśli tak będzie to nawet lepiej, bo trafia w miejsce bardziej kompetentne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem na forum, że serwisy czasami nie przyjmują takich paczek, bo była brana przez sklep. Jak wygląda sprawa w Intelu i ADATA ? Są to serwisy d2d ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytaj adata. Z opisu co wkleiłem wychodzi że można zrobić RMA.

 

W Intel na bank się da. Też zakład W się ticket RMA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok ,napisałem do nich o zwrot sprzętu, czy mogą mi taktowego odmówić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla sklepu to raczej problem z głowy, skoro sam chcesz zrobić RMA bezpośrednio do producenta.

 

Upewnij się tylko z ADATA, że tak się da. Chociaż wątpię w uszkodzenie pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla pewności wolę wysłać, i tak nie miałem za bardzo jak sam tego sprawdzić. Czemu wątpisz w uszkodzenie pamięci ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...