Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość sir.walazz

i5 8400 na R5 2600 czy R7 1700?

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem. Ale:

 

1. Ten patent stosuje Asrock bardzo często! I jest to słabe rozwiązanie.

2. Takie rozwiązanie nie jest złe jeśli............ nie zamierzasz robić OC - a ja nie zamierzam.

3. Sekcje Asrocka grzeją się często a Gigabyte nie (bez OC).

4. Problem może być gdy taka sekcja nie ma radiatora - obie mają więc nie ma problemu.

ryzen 1700 ma dość niskie standardowe taktowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sir.walazz

Wiem że ma niskie ale i tak nie planuję OC. A R 3xxx już za rogiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to masz fajną platformę by potem stwierdzić, że płyty pod ryzen 3000 są jednak lepsze i by odsprzedać to co kupiłeś bardzo tanio ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sir.walazz

No to masz fajną platformę by potem stwierdzić, że płyty pod ryzen 3000 są jednak lepsze

Rozwiń myśł bo nie kumam. Plyty pod ryzen 3xxx ??? To ryzen 3xxx nie bedzie na AM4?

 

Tyle plyt co mialem z intelem to jest koszmar. Ostatnie 5 lat to co nowy procesor to nowa plyta. U AMD na AM2 dzialaly nawet niektore procesory z AM3. A AM2 to prechistoria. U intela sztucznie wymuszaja wymiane plyt.dwa razy ostatnie podstawki byly zgodne fizycznie ale mialy po dwa rozne konfiguracje nie do konca z soba zgodne. Czyli bylo np. 4 sockety intela a 6 rodzajow podstawek, kazda dka innej generacji CPU.

 

Także to co napisales swiadczy o jekach osoby z cepem dobrym ale ze zdechla plyta na ktora juz nic ciekawego nie polozysz.

 

 

A na AM4 jest odwrotnie. I nie ma czegos takiego jak plyty dla ryzen 3xxxx. Pojda na kazdej AM4. I to jest fajne. A takie podjazdy ktore robisz wkladam w jeczenie goscia co kupil rok temu dobry procesor i probuje zatrzymac czas i obrot ziemi. Ćzas plynie dalej, ziemia sie kreci. Razem z premiera ryzenow 3xxx, gdy potwierdzi sie ze low end to 6c 12t , Twoj wspanialy wgniatajacy w fotel procesor za prawie 1k stanie sie low endem, czyms na poziomie ryzen nie 5, a porownywalny do ryzen 3. I inni beda kupowac na swoje plyty kolejne cepy bo latwiej wymienic cepa gdy nowe procki sa zgodne ze starymi plytami a Ty juz dzisiaj wiesz ze jestes skazywany na wymiane wszystkiego bo intel zaplanowal ze musi ci sprzedac "nowy lepszy" chipset i sie mu nie przeciwstawisz. I mozna powiedziec juz dzisiaj ze Twoja plyta juz nie nadaje sie do niczego. A kazda na AM4 dostaje bios i masz nowa generacje procesorow 100% kompatybilna.

 

 

A jak wyjda kolejne patche na kolejnie ujawniane luki to wydajnosc i5 8400 bedzie spadac znowu i znowu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co mają powiedzieć właściciele R7 1700 którzy kupili go po premierze :) To ceny AMD lecą na łeb na szyje...

Płyty pod Ryzen 3000 czyli chipset x570, wiadomo, że będzie chodził na starszych płytach,ale mogą i pewnie zrobią zagrywkę by ci co kupili Ryzena 3000 chcieli kupić też nową płytę, wtedy ceny tych co kupujecie teraz również spadną...

Najsensowniej jest poczekać z jakimikolwiek zmianami aż wyjdą nowe Ryzeny i nowe płyty x570.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co mają powiedzieć właściciele R7 1700 którzy kupili go po premierze

 

amd ma ten okres już za sobą. za kombinatora Roryego ukuli spiżowe hasło że karty graficzne cały czas mają constans w kategorii wydajność do ceny bo chcą być fair w stosunku do klientów którzy kupili gpu rok, dwa czy pięć temu :) jak na tym wyszli dziś widać. tak, tak, za Roryego takie cuda się działy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekać można do końca życia, zawsze będzie coś lepszego cena-wydajność !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sir.walazz

Ciekawe co mają powiedzieć właściciele R7 1700 którzy kupili go po premierze :) To ceny AMD lecą na łeb na szyje...

Płyty pod Ryzen 3000 czyli chipset x570, wiadomo, że będzie chodził na starszych płytach,ale mogą i pewnie zrobią zagrywkę by ci co kupili Ryzena 3000 chcieli kupić też nową płytę, wtedy ceny tych co kupujecie teraz również spadną...

Najsensowniej jest poczekać z jakimikolwiek zmianami aż wyjdą nowe Ryzeny i nowe płyty x570.

Gadasz tak bo jak ja - kupiłeś i5 8400 gdy był tani i ten trzyma cenę. A jak spadnie cena to co wtedy powiesz?

 

Akurat ryża 1700 nie porównuj do i5 8400 który trzyma cene tylko przez problemy intela. I nie jest wart 900pln. Nawet nowy. Ryz 1700 stracil mocno ....... ale i7 z serii 8 i 9 też tracą! im wieksza cena na starcie tym wieksza strata. Normalne chyba?

 

Ale nie mow ze ryz 1700 za 640 bedzie zaraz wart 300 bo po prostu Cie wysmieje. A takie podjazdy robisz i sugestie w tym kierunku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie mow ze ryz 1700 za 640 bedzie zaraz wart 300 bo po prostu Cie wysmieje. A takie podjazdy robisz i sugestie w tym kierunku.

 

To samo byś pisał jakby 2 lata temu ktoś napisał, że z 1600 spadnie na 630, a jest jak jest. Zresztą to standardowe, bujasz w obłokach i liczysz na cuda na kiju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sir.walazz

To samo byś pisał jakby 2 lata temu ktoś napisał, że z 1600 spadnie na 630, a jest jak jest. Zresztą to standardowe, bujasz w obłokach i liczysz na cuda na kiju.

Thle ze dzisiaj nie jest dwa lata temu i r7 1700 nie kosztuje 1600 thlko 600......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No te 4-5 tyg można poczekać, jak się czekało już tyle, pytanie tylko na ile te czekanie będzie opłacalne :)

 

 

 

Pamiętam, jak jeszcze parę lat temu AMD w ogóle nie było brane pod uwagę, jeśli chodzi o ,,wyścig''. Ba, wszyscy mówili że nigdy nie zmienią Intela, i że AMD nigdy im nie do równa :D

 

Sam byłem w tej grupie i przez 10 lat miałem samego Intela. Dla +5% zmieniałem kolejno ...->4770K->4790K->6700K->... i właśnie go sprzedałem, by kupić 7700K i wyszedł Ryzen 1700 :-) Na przedpremierowym AGESA 4x16GB chodziło @2133, ale po 2 aktualizacjach było 64GB@2666 (pamięci 2666+3000) i byłem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiń myśł bo nie kumam. Plyty pod ryzen 3xxx ??? To ryzen 3xxx nie bedzie na AM4?

 

Tyle plyt co mialem z intelem to jest koszmar. Ostatnie 5 lat to co nowy procesor to nowa plyta. U AMD na AM2 dzialaly nawet niektore procesory z AM3. A AM2 to prechistoria. U intela sztucznie wymuszaja wymiane plyt.dwa razy ostatnie podstawki byly zgodne fizycznie ale mialy po dwa rozne konfiguracje nie do konca z soba zgodne. Czyli bylo np. 4 sockety intela a 6 rodzajow podstawek, kazda dka innej generacji CPU.

 

Także to co napisales swiadczy o jekach osoby z cepem dobrym ale ze zdechla plyta na ktora juz nic ciekawego nie polozysz.

 

 

A na AM4 jest odwrotnie. I nie ma czegos takiego jak plyty dla ryzen 3xxxx. Pojda na kazdej AM4. I to jest fajne. A takie podjazdy ktore robisz wkladam w jeczenie goscia co kupil rok temu dobry procesor i probuje zatrzymac czas i obrot ziemi. Ćzas plynie dalej, ziemia sie kreci. Razem z premiera ryzenow 3xxx, gdy potwierdzi sie ze low end to 6c 12t , Twoj wspanialy wgniatajacy w fotel procesor za prawie 1k stanie sie low endem, czyms na poziomie ryzen nie 5, a porownywalny do ryzen 3. I inni beda kupowac na swoje plyty kolejne cepy bo latwiej wymienic cepa gdy nowe procki sa zgodne ze starymi plytami a Ty juz dzisiaj wiesz ze jestes skazywany na wymiane wszystkiego bo intel zaplanowal ze musi ci sprzedac "nowy lepszy" chipset i sie mu nie przeciwstawisz. I mozna powiedziec juz dzisiaj ze Twoja plyta juz nie nadaje sie do niczego. A kazda na AM4 dostaje bios i masz nowa generacje procesorow 100% kompatybilna.

 

Dla mnie AM4 ma tę zaletę, że mogę sobie kupić płytę, procka, później gdy mi się znudzi, mogę oddać rodzinie płytę, osobno procka. Co jakiś czas przesunięcie/upgrade przy okazji zrobić. Kiedyś wymieniałem wszystkie platformy na s775, s1155, później wszystko na 1151v1. Dobrze, że już nie zmieniałem na 1151v2, bo za chwilę znowu będzie zmiana u Intela. Na s1156 jak mi się spaliła płyta (bez obciążenia), to zostałem z fajnym X3440, a płytę musiałem kupić używaną za cenę nowej. Mam jeszcze fajne ITXy s1151v1 i pewnie bym zmienił procki z i5 na i5 6c (miałem nawet kupione), ale musiałbym się płyt pozbyć i kolejne kupić identyczne, ale v2.

 

Skylake wraz z refreshami mają tę wadę, że te ostatnie łaty, które przywracają wydajność sprzed roku nie będą na nich działać.

Tylko Gen1 do Gen5 oraz wszystkie AMD dostaną poprawki z Retpoline. Mam jeszcze i7 i na nim czuć jak co chwilę obciążenie skacze pod 100%, czego ponad rok temu nie było.

 

I popatrz na to

https://www.tweaktown.com/reviews/8694/gigabyte-b450-aorus-pro-wifi-amd-motherboard-review/index3.html

 

Czesc sekcji masz zdublowana,wiec pisanie ze takie same to lekkie naciaganie,jest 4/3 Nadal ale masz double low-side MOSFETs

 

Podwajanie elementów rozkłada temperatury na większej powierzchni płyty, ale przy kawałku metalowego radiatora nie powinno być źle.

 

Warto zwrócić uwagę, że u Gigabyte często Rev1.x jest o klasę lepsza, od Rev2.x :(

Rev1.0 potrafiło mieć lepsze komponenty VRM na 4 fazach, a Rev2.0 słabsze 3 fazy. Miałem 2 kompy na 4770K+B85M-D3H w domu i Rev1.0 kręcił się do poziomu turbo (na wszystkich rdzeniach), a ten drugi zestaw z 2.0 nawet @default po pół minuty zwalniał w okolice 2GHz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sir.walazz

Hmmm patrzę i jeszcze widzę B450M GAMING. I co ona daje? Nic. Nie różni się od B450M S2H niczym......... a prawie stówkę taniej :D

ad4Gkqx.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że ma niskie ale i tak nie planuję OC. A R 3xxx już za rogiem.

 

Z wydajnością +10-12% za większa kaselol2.gif...same wróżki tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm patrzę i jeszcze widzę B450M GAMING. I co ona daje? Nic. Nie różni się od B450M S2H niczym......... a prawie stówkę taniej :D

ad4Gkqx.jpg

Co daje o wiele nizsze temperatury na vrm.Na tych gigusiach licz sie 80-90c na stock przy 8 core

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie składam kompa i nie wiem czy brać r5 2600 czy r7 1700 .

 

Cena wydaje się podobna, różnica cenowa to +-20zł

 

Oba procesory wydają się wypadać podobnie ale jednak w grach po podkręceniu r5 daje sobie lepiej radę niż r7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Cały czas na tym samym kablu jedziesz? A np. wyciągnięcie i ponowne włożenie kabla nie likwiduje problemu?
    • Jak oni te pasty nakładają? Ręcznie czy maszynowo? Bo jak miałem 970 strixa, to po chyba 4-5 latach od kupna uznałem że wymienię pastę, bardziej z ciekawości jak to się robi, niż ze wzrostu temperatur, jak ściągnąłem chłodzenie, to sobie myślę WTF? Pasta tak walnięta jakby ktoś to po kilku głębszych robił, nie wiem ale połówka rdzenia była bez pasty  może to tak miało być, bo wsumie jeden jedyny raz wymieniałem pastę na gpu.
    • Nie ma czegoś takiego... ta zgoda podobno istniała już kilka razy w ciągu kilku miesięcy, a jednak... Obecnie Partia Republikańska w większości to opłacane przez Putina pionki, mniejszość to ta, która chce pomóc Ukrainie. Do tego masz karierowiczów, którzy zrobią wszystko(Johnson, który bez przyzwolenia Trumpa nie kiwnie palcem). Trump jest najważniejszym politykiem po prawej stronie w USA i to on decyduje o kształcie i kierunkach polityki Partii Republikańskiej. Właśnie z tego powodu rozdzielili te pakiety pomocowe, bo okazało się, że część demokratów nie chciała poprzeć pomocy dla Izraela(morderstwa osób cywilnych w Gazie), a tym samym dla Ukrainy i zrobił się kłopot. Teraz pomoc dla Izraela przejdzie, a pomoc dla Ukrainy zostanie uwalona, jeśli w ogóle zostanie poddana pod głosowanie. Reagan przewraca się w grobie, bo jest totalnie niezrozumiałe czym stała się prawica w USA i czyich interesów broni.    Kiedy Russia Today wchodzi za mocno... "Ukraińscy naziści, którzy powinni oddać Rosji część swojego terytorium". Tak wygląda dzisiaj przeciętny Republikanin, który przedstawia narrację i propagandę rosyjską. Przerażające do czego mogą doprowadzić pieniądze i głosowanie na populistów. To pokazuje jak mocne wpływy ma Rosja w USA(ale to już wiadomo oficjalnie po raporcie dotyczącym wyborów i wygranej Trumpa).
    • To już druga osoba bodajże w tym temacie z tym samym modelem i po własnej aplikacji pasty taka duża różnica, gwarancji nie trzeba żegnać jak przyrosty są tak fajne to warto to zrobić, jak jest plomba na którejś śrubie to można zamówić i nakleić jeżeli np suszarka + żyletka nie dały rady lub w ogóle ktoś robi dziurę w plombie od razu  Chwile temu zamawiałem z alledrogo do xfx https://allegro.pl/oferta/5x-naklejki-gwarancyjne-asus-msi-palit-xfx-evga-gigabyte-zotac-15362612792
    • Dane CFM z opakowań producentów nie można porównywać między nimi, a najlepiej kompletnie na te dane nie patrzeć. Nie dość, że nie ma żadnego ogólne standardu względem którego dokonywane są te pomiary, więc każdy producent mierzy jak uważa, to dodatkowo zarówno te dotyczące przepływu jak i ciśnienia są dokonywane przy skrajnych i nierealnych sytuacjach. Na przykład w przypadku ilości przepchniętego powietrza mogą być stosowane kilkudziesięciocentymetrowe tunele z "prostownikami przepływu" na końcu którego znajduje sie wentylator i po przeciwnej stronie przyrząd do pomiaru, czyli coś czego nikt w domowym komputerze nie zastosuje przez co taki wynik jest niestosowalny w praktyce dla wentylatora zamontowanego bezpośrednio na radiatorze (czy to od wieży chłodzenia czy układu cieczą) lub kratce obudowy. Zostają tylko praktyczne testy jak np. TechPowerUP czy HWCooling.net lub takie przy stałej metodologii dla wszystkich śmigieł jak np. Cybenetics. W takim przypadku będziesz miał miarodajne wyniki. Nie potrzebujesz takiej przejściówki dopóki gniazdo do którego wpinasz 4 pinową wtyczkę nie jest blokowane plastikiem z boku w którym wtyczka by wystawała (a jeżeli blokuje to możesz próbować tę blokadę usunąć). Rozstaw pinów w wentylatorze 2, 3 i 4 pinowym jest teoretycznie identyczny, bo dwa pierwsze piny to kolejno uziemienie i napięcie, kolejny to pomiar obrotów i ostatni czwarty to pin do sterowania PWM. Wentylator 2 i 3 pin można sterować tylko poprzez zmianę napięcia pracy, a dla wentylatora PWM nie ma teoretycznie znaczenia czy steruje się go sygnałem czy napięciem, tak długo jak jego sama konstrukcja nie przeszkadza w sterowaniu jego obrotami poprzez zmianę napięcia zamiast sygnałem modulacyjnym (jak np. nie powinno się robić w przypadku łożysk magnetycznych jak w wentylatorach Phanteks T30 lub Corsair ML120 czy konstrukcjach Sunona MagLev).
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...