Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

geforc

Program do zmiany jakości mp3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam bardzo dużo plików mp3, kopii zapasowych płyt które posiadam. Pliki mp3 są z częstotliwością VBR czyli zmienną, chcę to przerobić na CBR 320kb. Szukam programu który to odpowiednio zrobi i wszystko za jednym razem a nie że po jednym albumie i podmiana plików w folderach, zajmie to wieki...

 

Jaki program polecacie? może być płatny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co próbujesz zrobić nie ma logicznego sensu.

 

Przy zapisie utworu z źródła bezstratnego do MP3 (niezależnie czy do CBR czy VBR, i jaki preset) następuje utrata danych, tym większa im niższy docelowy bitrate.

Przerabiając istniejące VBR na CBR 320 nic nie zyskasz, a możesz dalej stracić (w granicy błędu pomiarowego) na jakości dźwięku przez ponowną rekompresję. Już nie wspominając o tym, że w takiej samej/gorszej jakości będą zajmować więcej miejsca ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli czeka mnie ponowne rippowanie do 320 cbr ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakim presecie VBR masz teraz muzykę? V2? V0?

Robiłeś ślepy test i porównywałeś, czy faktycznie słyszysz różnicę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

V0 w dbpoweramp pokazuje "EXTREME"

 

tzn głównie chcę to zrobić bo radio w aucie mi świruje coś i długo wczytuje z usb te pliki, podejrzewam że to przez vbr i te "zmienne" częstotliwości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podejrzewaj tylko zweryfikuj, bo szkoda marnować czas na reenkodowanie całej kolekcji jeżeli to nie w tym problem.

 

Bez szczegółów co konkretnie się dzieje ciężko coś poradzić. Bo "świruje" (co to w ogóle znaczy?) podczas uruchamiania? Zmiany utworu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo wczytuje, nie pokazuje nazwy utworu ale po chwili już pokazuje normalnie, tagi bez polskich znaków są porobione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radio w samochodzie nie ma nie wiadomo jakiej mocy obliczeniowej. Moje też ma problem, jeżeli na penie jest powyżej 50 piosenek i zanim się wszystko wczyta, to zdążę wyjechać z parkingu nie spiesząc się. Dlatego przeniosłem się na odtwarzanie muzyki przez BT z telefonu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam chiński transmiter i nie ma żadnego problemu z czytaniem mp3 od 32 do 320 kbps, VBR, CRB - co tylko się nawinie. Na penie (32 GB) dosłownie tysiące empetrójek. Wkładam transmiter do gniazda, czekam kilka sekund i gra muzyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yhm. I po transmiterze masz stratę, a tu gość odtwarza bezpośrednio z radia.

 

Jeśli radio ma obsługę FLAC, to aby uniknąć rekompresji, można spróbować zakodować to z domyślnym upakowaniem FLAC, a potem z najwyższym dla oszczędzenia miejsca. Dodatkowo są jeszcze narzędzia do FLAC do jeszcze mocniejszej kompresji niż domyślna w koderze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yhm. I po transmiterze masz stratę, a tu gość odtwarza bezpośrednio z radia.

No mam stratę, ale jakość dźwięku mnie zadowala (tak sama jak z radia). Dziwi mnie tylko, że solidne (jak mniemam) radia mają problemy z odczytaniem plików, a tani chiński transmiter nie ma żadnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że tutaj naprawdę nie wiemy, z czym autor ma problem.

Radio do dupy?

Kaszana w filesystemie na pendrive?

Sam pendrive się sypie?

Muzyka z problematycznymi metadanymi? (raz widziałem osadzone w mp3 półmegowe obrazki okładek :D )

 

O ile martwienie się o utratę jakości przy reenkodowaniu audio do domowego odsłuchu jestem w stanie zrozumieć, to do samochodu już nie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem w aucie kiedyś wszystkie źródła.

Kablem liniowym - też gorzej niż czytnik z radia

Transmiter - jeszcze gorsza strata (może też miałem szczególnie lipny)

BT - chyba najlepiej z powyższych, ale nadal raczej brak szału.

Z SD - lepiej, ale do Audio CD daleko. I to mimo tych samych ustawień dźwięku co w trybie CD.

Jakością odczytu z SD byłem autentycznie zawiedziony. Nie zdziwiłbym się gdyby ta sama MP3 wypalona na CD Audio była tam odtwarzana przez radio lepiej.

 

Oczywiście w różnych przypadkach sprzętów może być różnie. Mogłem mieć do czynienia ze specyficznym przypadkiem. Mam nadzieję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...