Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Michał00

1 i 2 slot RAM'u nie działa i Blue screen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Złożyłem dzisiaj następujący komputer:

- Gigabyte Aorus Pro Z390

- I7 9700K

- Gskill Ripjaws V 3200 MhZ CL16 8 GB x2

 

Wszystko cacy, jedynie problem polega na tym, że gdy włożę pamięci do 1 albo 2 slotu to pamięci nie działają i komputer się nie bootuje, za to jest 5 beepnięć z płyty głównej.

Dalej testowałem i pamięci na 3 i 4 slocie działają normalnie, jednak jak odpalam windowsa to mam blue screena z "Critical Process Died". Jeszce nie próbowałem przeinstalowywać windowsa po starym setup'ie, może to pomoże.

 

Co mi doradzicie, zwrot płyty głównej do sklepu? Od razu mówię, że piny na sockecie są prościutkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Złożyłem dzisiaj następujący komputer:

- Gigabyte Aorus Pro Z390

- I7 9700K

- Gskill Ripjaws V 3200 MhZ CL16 8 GB x2

 

Wszystko cacy, jedynie problem polega na tym, że gdy włożę pamięci do 1 albo 2 slotu to pamięci nie działają i komputer się nie bootuje, za to jest 5 beepnięć z płyty głównej.

Dalej testowałem i pamięci na 3 i 4 slocie działają normalnie, jednak jak odpalam windowsa to mam blue screena z "Critical Process Died". Jeszce nie próbowałem przeinstalowywać windowsa po starym setup'ie, może to pomoże.

 

Co mi doradzicie, zwrot płyty głównej do sklepu? Od razu mówię, że piny na sockecie są prościutkie.

Doradzę trochę się wysilić i poczytać w instrukcji w jakich slotach mają być kości ... Sprzęt za taką kasę i takie pytania, ehhh

post-594452-15518232498221_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem.

Testowałem komputer na kombinacjach:

1-2, 1-3, 1-4, 2-2,2-3,2-4, 3-3,4-4

 

I komp odpala się jedynie na kombinacji 3-4, nawet single channel przy 1-2 nie działa.

Mam takie beepnięcia jak koleś tutaj na filmiku :

Komp się odpala, brak obrazu, brak USB i po jakimś czasie tylko te beepnięcia na wszystkich kombinacjach oprócz właśnie 3-4.

Powinienem coś zmienić w BIOS?

Piny w sockecie tak jak mówiłem - są proste.

 

@EDIT

Okazuje się że w sockecie Ramu nie ma pinu.

http://imgur.com/gallery/wnDxrnQ

Teraz zwrot 14 dniowy czy co? Kupowałem w morele.net

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...