Skocz do zawartości
Xaxaos

Nowa zmywarka bezawaryjnam jakiej firmy?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Po raz pierwszy w życiu kupuję zmywarkę.

  • szerokość 60 cm
  • do zabudowy

Trochę czytam o różnych zmywarkach i dość często posiadacze narzekają na awaryjność Boscha i Siemensa, że po 2-4 latach przecieka jakaś uszczelka i gromadzi się woda na dolnej płycie, albo pompa przestaje działać, a naprawa to koszt 600-700 zł, bo układ jest zintegrowany i nie da się wymienić jednej części. Chciałem kupić Boscha, ale teraz to już nie wiem jak się tak poczyta opinie. Przeraża mnie, że obecnie sprzęty są takie awaryjne.

 

Mieliśmy w 2009 r. nową pralkę whirpool, 3 miesiące po 2-letniej gwarancji zepsuła się, koszt naprawy 600 zł. Kupiłem nową Samsunga za 1600 zł i działa bez awarii już 6 lat, a pierzemy codziennie. Ale widzę, że Samsung nie produkuje zmywarek :(

 

Szukam opinii posiadaczy, czego unikać, co warto kupić.

 

Zmywarka, którą chciałem kupić jest za 1600 zł. W tej kwocie szukam zmywarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Bosch/Siemens (dokładnie to samo) najpolularniejsze to się najwięcej info o usterkach. Wszystko się może zepsuć.

U rodziców Bosch działa od 12 lat bezawaryjnie (modelu nie pamiętam) wcześniejszy Bosch działał też dobre kilkanaście lat (przywieziony jeszcze od wujostwa z RFNu :P )

U teściów Bosch wytrzymał z 7.

W domu mamy Siemens SN636X03ME - kupionego za 1499 zł, działa dobrze, myje super, ale jest też względnie nowa.

W mieszkaniu które wynajmujemy stoi jakiś stary Elektrolux (na oko to ma pod 15-20 lat) i też działa dobrze.

 

Co jest fajne to szuflada na sztućce - dużo praktyczniejsze niż koszyk. Warto też zwracać uwagę, aby dno zmywarki było też z kwasiaka a nie z tworzywa.

 

 

Czego nie kupisz może Ci się szybko popsuć albo nie. Historie jednostkowe takie jak przytoczone powyżej są bez znaczenia.

Edytowane przez iwanme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda dno z kwasiaka, a tworzywa?

 

Czym to się różni z wyglądu?

 

 

Chciałem kupić TĄ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak wygląda dno z kwasiaka, a tworzywa?

No stalowe jest stalowe, a z tworzywa jest plastikowe :)

Tańsze Bosche mają nieraz plastikowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

u mnie WHIRPOOL, juz z 5 lat będzie, działa bezawaryjnie (odpukać) jakiś średni model ~1900zł płaciłem, tak jak pisał kolega wyżej odrębna tacka na sztuce jest wygodniejszym rozwiązaniem od koszyka,

Edytowane przez szuldek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tak apropo wrzucę sobie moje zdanie bo muszę autora poprawić że Samsung produkuje zmywarki... np. Mój link

Sam mam w domu zmywarkę samsung kilka lat temu kupioną i chodzi cichutko nadal.

Edytowane przez marpyx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej nie mam pojęcia, którą zmywarkę kupić, tego jest za dużo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po poszukiwaniach na razie zdecydowałem się na: siemens sn636x03me.

 

Ale szczerze, to szkoda, że nie ma testów zmywarek jak np. cpu czy gpu. Zakup zmywarki mimo wszystko dokonuje się po części w ciemno. Ktoś ma może tą zmywarkę i jest zadowolony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Siemensa SN636X03ME od września i jak na razie jestem bardzo zadowolony. Nie ma się do czego przyczepić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też byłem ze swojego Siemensa zadowolony.

Szkoda że tydzień temu przepaliła się grzałka. W sumie 5 lat popracowała.

Do mojego modelu niedostępna. Trzeba wymienić całą pompę, koszt 550 zł i robocizna.

 

Kupuję nową.

 

Poza tym polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U siebie mam boscha dobre 10 lat i do tej pory o dziwo bezawaryjnie. no ale przez tyle czasu to się może wiele zmienić.

Edytowane przez DyndaS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie już od jakiś 6 lat Electrolux, jestem bardzo zadowolony, jak dotąd, odpukać, bez awarii nie licząc popękanych kółeczek na prowadnicach, który zdążyły się w tym czasie wyrobić i spaczyć, niemniej nie uniemożliwia to dalszej eksploatacji. Zobacz sobie taki model Electrolux ESL75208LO wg mnie dobry współczynnik cena/jakość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam dialog potrzebuje dobrej zmywarki 60/80 do 2000. Używana będzie 3-5 razy dziennie. Wnętrze najlepiej z kwasowki. Proszę o info na prędce(24h). Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Hotpoint. Mam podstawowy model lst216, 45cm od 6 lat ponad i bezawaryjnie działa i po 2-3 razy dziennie. Tania, bezawaryjna, niedrogi ew serwis. Czego chcieć więcej? I jak się popsuje to nie bedzie jej tak szkoda jak 2x droższą a wcale nie lepszą ;)

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hotpoint to Ariston/Indesit, włoski szajs...

 

U mnie już od wielu lat jest Bosch i działa bez problemu. Nie zawsze domywa, ale to może być problem zabrudzeń, a nie zmywarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hotpoint to Ariston/Indesit, włoski szajs...

 

U mnie już od wielu lat jest Bosch i działa bez problemu. Nie zawsze domywa, ale to może być problem zabrudzeń, a nie zmywarki.

 

przynależność do grupy kapitałowej, czy też bycie własnością danej marki niekoniecznie ma odzwierciedlenie w jakości. Indesit i ariston tak, bym nie kupił. Ale HP już tak. I szajsem na pewno bym tego nie nazwał, bo w moim otoczeniu sprzęty HP trzymają się lepiej niż B/S czy Electrolux.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zmywarke Amica od 8 lat, działa bez zarzutu. Rodzice Beko też zadowoleni, obie ładnie myją/czyszczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amica obecnie to największy chłam.

To nie to samo co było 8 lat temu.

Od siebie też mogę polecić Boscha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat, co myślicie o electroluxie? Zastanawia mnie ten model quick select, to niby polega na tym, że nie ma programów tylko nastawiasz sobie konkretny czas w jakim zmywarka ma zrobić mycie np. pół godziny, godzina itp. i zmywarka sama dopasowuje ustawienia żeby się w tym czasie wyrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

I ja się podepnę.

 

 

Stoje przed wyborem nowej zmywarki (naprawa 9 letniego Siemensa za ok 900 zł raczej sensu nie ma). Mam takie pytanko: szuflada na sztućce czy koszyk? Waham się...

 

Czytam, że szuflada wygodniejsza, bardziej funkcjonalna, oszczędza miejsce w zmywarce, ale w koszyczku ponoć sztućce są bardziej domyte. Nie jest to moja opinia, a jedynie coś co kilkukrotnie wyczytałem na internecie.

 

Co Panie/Panowie myślą?

 

Najpewniej wezmę coś boscha/siemensa 60 cm. Mój mechanik stwierdził, że jak chodzi o markę, to w tym momencie wszystko jedno. Wszystko to taki sam szmelc.

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...