Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

slavedriver

Nowe płyty na socket 2011 z Polski

Rekomendowane odpowiedzi

Heja,

 

Myślałem o wymianie mojego starego, wysłużonego zestawu z Xeonem S771 przerobionym na S775 na coś konkretniejszego. Wszędzie polecają Ryzena, ale ja zawsze lubiłem pod prąd. Jakiś czas temu natknąłem się na info o chińskich płytach X79, aż tu nagle na allegro znalzłem sklep z chyba podobnymi płytami socket 2011 pod Xeony E5. Co prawda platforma niedzisiejsza, ale jednak wydajność przyzwoita (przynajmniej wg yt), a cena zestawu powala. Jak patrzyłem to za te 600-700 zł da rade skleić bazę pod jakąś przyzwoitą grafikę.

 

Pytanie czy macie jakieś doświadczenia z tymi konstrukcjami opartymi o te płyty. Niby strach, bo chinczyk, ale szczerze mowiac stary ASUS P5B tez "made in china". Gwarancja jest w PL to może w sumie czemu by nie spróbować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej unikać płyt gł nieznanych chińskich producentów. Na YT jeden Rosjanin kupił płytę niby s2011, niby chipset x79, a jak się okazało to był tam q77, niby cztery sloty na RAM niby quad channel a czego dwa sloty to tylko atrapy. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chińskie płyty x79 to totalna porażka (wsadzali tam co im pod rękę podeszło) Szukaj raczej płyty dobrego producenta ewentualnie komputera HP, DELL, LENOVO pod socket s.2011.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co innego "chińczyk" od ASUSa, a co innego cholera wie jakiej firmy. Moim zdaniem w tych pieniądzach lepiej zainwestować w coś pewniejszego, nawet lekko mniej wydajnego, ale nowego, niż bawić się w takie wynalazki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale macie jakieś źródła? Pamietam jak Asrocki weszly na polski rynek to dokladnie takie same hasla szly, a jendak okazlao sie, ze firma podbyla rynek plyt. OEMy na 1155 jakos schodza i sie maja dobrze.

 

Sprzedawca wyraznie pisze, ze plyta jest na Q65, a X79-E5V to oznaczenie modelu, daje gwarancje: https://allegro.pl/oferta/plyta-glowna-oem-x79-lga2011-q65-pod-xeon-e5-i7-7869332578

 

Znalazlem tez niezla stronke poswiecoma takim platformom: https://translate.google.com/translate?hl=en&sl=auto&tl=en&u=https://xeon-e5450.ru/socket-2011/aktualnye-sborki-na-2011-sokete/ jest recka zestawu: https://ithardware.pl/testyirecenzje/test_zestawu_z_chin_intel_xeon_e5_1650_v2_i_plyta_glowna_huanan_x79-7694.html

I chyba najfajniejszy film porownawczy:

(testy w grach od 6:40)

 

edit: dziwie sie tym zgola sceptycznym opiniom tym bardziej, ze jestem elektronikiem wyksztalcenia i z zawodu, z wieloletnim doswiadczeniem. i szczerze mowiac, jak platforma jest stabilna, to jest stabilna, bo co sie ma zepsuc? rezystorki sie wypala? trza dbac o to zeby nie bylo za cieplo i kompy chodza latami. jak plyta pada to albo od pioruna czy innego spiecia albo od glupoty ludzkiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to po co zakładasz ten temat skoro wiesz lepiej. Kupuj! Twoje pieniądze, twój wybór.

Tak jeszcze odnośnie kart graficznych z Chin

:E

Jeśli już miałbym coś kupować z chińskich płyt gł to tylko firmy "Huanan" Jest to producent na ich wewnętrzny rynek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idiotyczne porownanie, karta z Chin gdzie ewidentnie widac po cenie, ze to wal i mobo z Polski, gdzie masz gware... Wiadomo, ze nieznany towar to strach troche jest, ale wlasnie dlatego wrzucam temat, żeby zrówic uwagę na to, że plyty pojawily sie w PL. Chyba bezpiczeniej kupic z Polski towar, ktory jesli mi nie przypasi w ciagu 14 dni, to moge bez problemu zwrocic, bez podawania przyczyny? a jak zostanie i sie spieprzy potem, to jest jeszcze gwarancja.

 

jak masz konkretne info, ze plyty padaja masowo, to zalinkuj, jak nie, to nie wrzucaj porownan od czapy

 

Huanan fakt ma z tego co widze najwieksze wziecie na AliExpress, ale to tez byloby z Chin i bez jakiejkolwiek deklaracji konkretnej gwary, no i ryzyko VAT

 

Chyba sie zdecyduje, bo na rozruch platformy do testow mozna ogarnac procek za 30 zeta (e5-2609) + ram za 25 (4gb ddr3 ecc). Wiec nawet jesli plyte bym kupil, to w razie czego w 14 dni oddam, a ewentualnie te 55 zeta za cpu i ram to nie majatek, moze i sie odsprzeda potem za wartosc flaszki. A platforme na rysku za te pieniadze to nie ma najmnijeszych szans.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
POMIAR TEMPERATURY UKŁADÓW SCALONYCH PŁYTY ZOSTAŁ PRZEPROWADZONY PRZEZ WYKFALIFIKOWANĄ OSOBĘ! NIE NALEŻY PRZEPROWADZAĆ TEGO TYPU CZYNNOŚCI SAMODZIELNIE!

Co znaczy mniej więcej:

"Prosimy nie weryfikować informacji które tutaj przedstawiamy"

:lol2:

 

I to jeszcze testowane w wieśku, gdzie procek nigdy nie jest wyciskany do oporu, bo gra sporo dociąża podsystem pamięci.

 

Już prędzej bawiłbym się w crystal well'e (np. 4980HQ...) adaptowane na socket 1150, i brał do tego tanią płytę (nie gigabyte). Podbić mnożniki można na każdej detalicznej płycie, a eDRAM w procesorze kompensuje straty z tytułu nisko taktowanego ramu, i daje taki efekt, jak w przypadku 5775c.

 

Najpierw warto sobie odpowiedzieć do czego ma być ten komputer. Jak głównie gry, to wspomniane 1150 będzie lepsze. Jak bardziej ogólne zastosowania, to może być to "x79", bo można wsadzić 6+ rdzeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co znaczy mniej więcej:

"Prosimy nie weryfikować informacji które tutaj przedstawiamy"

A może po prostu napisał tak, żeby nikt sobie krzywdy nie zrobił? Robię w elektronice i w zasadzie to prawidłowo podszedł do tematu. Imo dobrze, ze sprzedawca wrzucil film z pomiaru temperatury. Tym bardziej, że zrobił to przyzwoicie. Dobry termometr, chyba wzorcowany, dobrej firmy pasta. Mógł może trochę dłużej jesczze to przytrzymać, ale w zasadzie wskazania na termometrze też już się zatrzymały. Jakikolwiek sprzedawca huanana wrzucilby cos podobnego?

 

Nie pasi w3 to moze niech kolega chociaz pofatyguje sie przejrzec recke, ktora juz raz wkleilem? Wydajnosc jest ok i na gry i na robote multi-core, w tej cenie nie ma szans na cokolwiek bardziej oplacalnego.

 

Najbardziej mnie interesuje to czy są może jacys posiadacze tego X79-E5V, huanana lub podobnych i czy ma jakieś info jakoby płyty miały być same z siebie niestabilne. Ale jakoś na yt poki co nie zauważyłem, żeby ktos zgłaszał takie historie.

 

Jutro zadzwonie do firmy i zapytam czy bedzie można to obejrzec, bo w sumie w weekend bede niedaleko Łodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może po prostu napisał tak, żeby nikt sobie krzywdy nie zrobił? Robię w elektronice i w zasadzie to prawidłowo podszedł do tematu.

 

A jak ktoś by sobie miał krzywdę zrobić? Przecież na płycie gł nie masz napięcia sieciowego, bo takie masz tylko na wejściu w zasilaczu. Jedynie co to może sobie paluchy oparzyć dotykając sekcję zasilania procesora przy obciążeniu :E Nie wiem czy tu na forum kogoś znajdziesz kto ma i użytkuje taką płytę gł. W Polsce jest to towar bardzo niszowy.

Najlepiej jakbyś zapytał na jakimś rosyjskim forum IT, Na wschodzie sprowadzanie płyt z Chin jest dość popularne. (Możesz zapytać w języku Angielskim, odpowiedzą)

 

Samej firmie to bym nie wierzył, zawsze będą zachwalać aby sprzedać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak ktoś by sobie miał krzywdę zrobić?

aha, wsadz sondę termometru, ktora jest przewodnikiem, do pracującego urządzenia. zrob zwarcie, niech przy okazji wydymi zasilacz i cala reszta prosto na twoja reke. o konsekwencjach ewentualnego pożaru nie wspominając. konczmy offtop.

 

Samej firmie to bym nie wierzył, zawsze będą zachwalać aby sprzedać.
a to kupujesz u takich sprzedawcow, co mowia "sorry, ale produkt, ktory sprzedajemy jest ch***wy" ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha, wsadz sondę termometru, ktora jest przewodnikiem, do pracującego urządzenia. zrob zwarcie, niech przy okazji wydymi zasilacz i cala reszta prosto na twoja reke. o konsekwencjach ewentualnego pożaru nie wspominając. konczmy offtop.

Proszę cię. To już trzeba być konkretną Amebą umysłową. Są termometry bezkontaktowe, na podczerwień.

Co to za zasilacz gdzie w przypadku zwarcia na wyjściach wybuchnie. Chyba jakiś "Gigabajt" albo inne No Name. Od tego są zabezpieczenia, na wejściu - Nadmiarowe. Na wyjściach - anty przeciążeniowe.

 

 

a to kupujesz u takich sprzedawcow, co mowia "sorry, ale produkt, ktory sprzedajemy jest ch***wy" ??

 

Dlatego warto zasięgnąć opinii o produkcie gdzie indziej. Przykład ci podałem we wcześniejszym poście gdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale macie jakieś źródła? Pamietam jak Asrocki weszly na polski rynek to dokladnie takie same hasla szly, a jendak okazlao sie, ze firma podbyla rynek plyt. OEMy na 1155 jakos schodza i sie maja dobrze.

 

Sprzedawca wyraznie pisze, ze plyta jest na Q65, a X79-E5V to oznaczenie modelu, daje gwarancje: https://allegro.pl/oferta/plyta-glowna-oem-x79-lga2011-q65-pod-xeon-e5-i7-7869332578

 

Znalazlem tez niezla stronke poswiecoma takim platformom: https://translate.google.com/translate?hl=en&sl=auto&tl=en&u=https://xeon-e5450.ru/socket-2011/aktualnye-sborki-na-2011-sokete/ jest recka zestawu: https://ithardware.pl/testyirecenzje/test_zestawu_z_chin_intel_xeon_e5_1650_v2_i_plyta_glowna_huanan_x79-7694.html

I chyba najfajniejszy film porownawczy:

(testy w grach od 6:40)

 

edit: dziwie sie tym zgola sceptycznym opiniom tym bardziej, ze jestem elektronikiem wyksztalcenia i z zawodu, z wieloletnim doswiadczeniem. i szczerze mowiac, jak platforma jest stabilna, to jest stabilna, bo co sie ma zepsuc? rezystorki sie wypala? trza dbac o to zeby nie bylo za cieplo i kompy chodza latami. jak plyta pada to albo od pioruna czy innego spiecia albo od glupoty ludzkiej

Te płyty z Allegro to takie "frankensteiny". Chipset Q65 (stworzony pod LGA155), pamięci dual channel (procesory mają quad channel - najwidoczniej producent chciał oszczędzić na wyprowadzeniach i warstwach PCB). Poza tym akurat X79 i X99 to bardzo delikatne i kapryśne platformy, więc jest wiele elementów, które Chińczyk mógł zepsuć.

 

Ja akurat nie zniechęcam. Kup to, przetestuj, napisz opinię na forum. Sam też lubię tego typu ciekawostki. W razie czego masz rękojmię, a jak sprzedający okazałby się nieuczciwy to masz parę opcji obrony (chargeback, POK PayU).

 

Choć jeśli lubisz sprzęt alternatywny i stary highend, a do tego jednak nie jesteś aż takim hazardzistą, poleciłbym LGA1366. Za 400-500 zł dostaniesz 6-rdzeniowy procesor z markową płytą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem na jutro ustawiony ze sprzedawca na testy u niego. zobaczymy co i jak i dam znac.

a jak bedzie ok to moze wroce do domu z plytka, to wtedy bedzie opcja zeby cos wiecej napisac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że sensowni ludzie to testowali i oceny są raczej ok. To się może opłacać pod warunkiem, że w okazyjnej cenie kupisz pamięci (a ECC Registered da się kupić tanio). Choć jednak bardziej opłaca się Ryzen 1700 w obecnej promocji, chińskie pseudo-X79 to jednak sprzęt dla zwolenników "alternatywnych rozwiązań".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie na szybko powiem tyle, że płytki wyglądają i chodzą super. Wziąłem od razu z prockiem e5 2640 6c/12t I 16GB Ramu ECC, rok gwarancji na wszystko. Zapłaciłem w sumie 550 zł i jestem mega zadowolony. Jutro ogarniam deala na używane 1080 jak się dogadam to w taki oto sposób zmontuje za 1700 zł zestaw, za który ludzie płacą 3k+ ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki model płyty gł wziąłeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jakie pomięci? Coś lepszego niż 1333 MHz?

 

W tej cenie to faktycznie okazja, choć jednak wydajność jednowątkowa trochę kulawa biorąc pod uwagę zegar Xeona i brak możliwości oc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem ten model płyty X79-E5V, na chipsecie B65. Ram Samsung 2x8GB ECC 12800R 1600 MHz.

 

Sprzedawca ma plyty na Q65 i B65. Obie wersje wystawia na allegro. Do sprawdzenia wzielismy B65 i na koniec chcialem B65, wlasnie ten konkretny sprawdzany egzemplarz. Osobiscie nie sledzilem tych chipsetow ale sprzedawca mowi ze, to B65 i Q65 sa prawie identyczne (pokazywal specyfikacje PDF prawie 1000 stron ze strony intela). Różnica taka, że B65 mialo tylko mniej portow USB 2.0 na rzecz jednego natywnego USB 3.0, ale tutaj i tak USB 3.0 realizuje kontroler VIA, tak wiec jeden pies. Obie wersje chipsetu w rewizji B3. Funkcjonalnosc, wg zapewnien sprzedawcy, bez wzgledu na to czy to B65 czy Q65, plytki maja dokladnie taka sama.

 

Odnosnie testow w grach obczajalismy W3, Civ6, Metro Exodus. Procek E5-2640 @2.5 GHz, ten, ktorego kupilem po sprawdzeniu. Grafike wsadzil RX580 4GB. Lepszej na stanie nie bylo, a tych RX-ów parę ma (chyba po koparce).

 

Civ6: 1440p, ULTRA, FPS 65+

W3: 1080p ULTRA, HW OFF, FPS 55-65 (w Novigradzie jakies 10 mniej)

Metro: 1080p HIGH, HW OFF Avg FPS 40-50 (w jednej scenie gdzie bylo duzo postaci w bunkrze trochę mniej, ale caly czas plynnie)

 

Pomiary z MSI Afterburner. Najcieżej bylo oczywiscie na Metro, ale inne gierki też daly popalić. GPU caly czas 100%, a CPU w zasadzie nie dobijal do 70%, poza jednym watkiem, ktory sporadycznie dochodzil do 75-80%. Ewidentnie nie domagała karta. Szkoda, ze nie bylo nic lepszego do testow, ale tak czy inaczej wyszlo mega przyzwoicie jak na platforme w okolicach 1100-1200 zł.

 

Odnosnie wrazen n/t sprzedawcy: firma nieduza, mloda, przydomowa. Widac, ze gosciowi bardzo zalezy, zeby rozkrecic wlasny biznes na dobre. Sporo zainwetsowal energii w temat i hajsu w towar, ktory sprzedaje. Odnosnie gwarancji i supportu - naprawde wyglada na to, ze dobrze to ogarnal od strony technicznej - pokazywal mi historie negocjacji z producentem, jak dopytywal o wszystkie szczegoly dot. plytek (podobno ta rewizja ma znacznie poprawiona sekcje zasilania w stosunku do poprzednich). Ma kontakt z inzynierami z fabryki odnosnie aspektow technicznych. Do napraw drobnych uszkodzen ogarnal na wszelki wypadek lokalnie firme z Lodzi, ktora lutuje bga w laptopach. Sam ma nawet troche podstawowego sprzetu do diagnostyki (tester linii ram-cpu, programator bios). Z google translatorem pokazywal mi kilka ruskich stronek na ktorych jest duzo dobrego o tych plytach i też sporo rozwiazan ewentualnych problemow, ktore ludzie mieli. Gosc czyta tez aktywnie forum overclockers.ru. Watek o tych plytach ma prawie 500 stron.

 

Jesli chodzi o dostawy ramu i cpu, to ma dostawce refurbishy z niemieckich firm obslugujacych serwerownie. Wygladaja na bardzo profesjonalnie przygotowane i zapakowane. PRocek w dedykowanym pudelku, zamykanym na taki fajny klips, wsadzony w plastickowy socket i zawiniety w folie, zabezpieczoną zolta naklejka. Wyglada to naprawde ladnie i nie ma sie wcale wrazenia, ze to towar uzywany. Raczej wyglada jak lezak sklepowy.

 

Odnosnie gwarancji, jest papier, jest faktura imienna lub na firme jak ktos chce. Nie wystawia paragonu, bo jeszcze nei wszedl na kase i VAT (firma mloda jak pisalem), ale mowil, ze chyba wejdzie niedlugo, bo bedzie ma zamiar uderzac z tematem do innych malych firm, takze jako platforme pod stacje robocze i serwery.

 

Na koniec jeszcze pokazal mi 1650v2 @4.1GHz w akcji z ramem 1866 MHz 4x16gb. Te procki e5-16xx maja odblokowany mnoznik. Platforma na ustawieniu x41 wstala bez zajakniecia, a aida64 na odczycie pamieci pokazala wynik powyzej 71k. Mowil tylko, ze jedyny minus, to brak quad channel, ale w tej cenie to raczej nie ma co wybrzydzac, a w gierkach czy coddziennej pracy i tak sie za bardzo nie odczuje. A ten wynik z aidy w dualu to i tak wyglada na przyzwoity. Jakby nie patrzeć platforma za 370 zł z prockiem za 450zł dogonila i7-8700K na Z370. Zrobilem fotke telefonem wiec wrzucam: https://ibb.co/KWNvYTm

 

Powiem tak. Nie przypominam sobie, żebym w jakimkolwiek sklepie (zwlaszcza internetowym) mial okazje tak bezposrednio i konkretnie spotkac sie ze sprzedawca, pogadac, potestowac, pojarac sie tematem. Gosc jakies 5 lat starszy ode mnie (sam mam praiwe trzy dychy na karku), w kompach siedzi od czasow C64 i amigi. Poczulem sie jak za dawnych lat jak sie za mlodu z kumplami spotykalo i kombinowalo, cielo w wowa czy cs'a source. Na sam koniec spotkania przy finalizacji zakupu dostalem rabat. Na pewno gorąco polecam każdemu zainteresowanemu zarowno towar jak i sprzedawce i zlego slowa nie moge powiedziec.

 

P.S. Jak ogarne już kompletna platforme z 1080 i pare lepszych gierek, to podrzuce cos jeszcze z moimi testami.

P.S.2. Jako wisienke na torcie dodam, ze podobno idzie na tym zbudowac hackintosha :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę tak, ale temat ciekawy, więc mimo wszystko można pociągnąć ;) Jeśli to powyższe to prawda to mimo wszystko można liczyć na lepszą obsługę pozakupową niż od zwykłego "klikacza" z Aliexpress.

 

Co do meritum to ten screen z AIDA nie dotyczy wcale odczytu pamięci, ale benchmarka obliczeniowego CPU Queen. Jestem dość mocno przekonany, że na pamięciach 1866 w dualu odczyt wyszedłby w okolicy 20k (zwłaszcza, że te płyty ponoć nie pozwalają na optymalizację timingów). Szkoda, że te płyty z Allegro nie obsługują quad-channel, model testowany na ITHardware obsługiwał.

 

Wrzuć proszę wynik z nowego Cinebencha na swoim sprzęcie:

https://www.microsoft.com/pl-pl/p/cinebench/9pgzkjc81q7j?activetab=pivot:overviewtab

A jakbyś wrzucał gry to sugerowałbym benchmarki (wbudowane w gry jak np. Metro albo seria Forza albo do osobnego pobrania, np. Final Fantasy XV, Monster Hunter Online, WoT enCore). Pozwoli to na łatwe porównania z innymi platformami.

 

Swoją drogą jeśli gość jest takim pasjonatem to możesz zasugerować mu obejście części ograniczeń platformy od strony płyty (wgrywanie programatorem "ruskich biosów" lub hex editor wg tutoriali) albo od strony pamięci (program Thaiphoon Burner pozwalający na edycję SPD). Dałoby to sporego kopa tej platformie.

 

A generalnie uważam, że te płyty mogłyby sporo zamieszać na rynku, ale tak z rok temu albo wcześniej. Teraz, w dobie tanich Ryzenów 6c/8c to jednak tylko ciekawostka (jedynie wariant najtańszy, ten za 550 zł z RAM-em i prockiem 6c, jest rzeczywiście opłacalny).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie lepsza opcja to krajowa z170(pewnie z gwarancją, rękojmią) + ES Skylake i7(QHQF z odblokowanym mnożnikiem) z Chin. Wyjdzie podobna kwota(~700zł), a do tej z170 w przyszłości można wpakować(coffee time) 8700(k) lub 9900K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie wrazen n/t sprzedawcy: firma nieduza, mloda, przydomowa. Widac, ze gosciowi bardzo zalezy, zeby rozkrecic wlasny biznes na dobre. Sporo zainwetsowal energii w temat i hajsu w towar, ktory sprzedaje. Odnosnie gwarancji i supportu - naprawde wyglada na to, ze dobrze to ogarnal od strony technicznej - pokazywal mi historie negocjacji z producentem, jak dopytywal o wszystkie szczegoly dot. plytek (podobno ta rewizja ma znacznie poprawiona sekcje zasilania w stosunku do poprzednich). Ma kontakt z inzynierami z fabryki odnosnie aspektow technicznych. Do napraw drobnych uszkodzen ogarnal na wszelki wypadek lokalnie firme z Lodzi, ktora lutuje bga w laptopach. Sam ma nawet troche podstawowego sprzetu do diagnostyki (tester linii ram-cpu, programator bios). Z google translatorem pokazywal mi kilka ruskich stronek na ktorych jest duzo dobrego o tych plytach i też sporo rozwiazan ewentualnych problemow, ktore ludzie mieli. Gosc czyta tez aktywnie forum overclockers.ru. Watek o tych plytach ma prawie 500 stron.

 

Jesli chodzi o dostawy ramu i cpu, to ma dostawce refurbishy z niemieckich firm obslugujacych serwerownie. Wygladaja na bardzo profesjonalnie przygotowane i zapakowane. PRocek w dedykowanym pudelku, zamykanym na taki fajny klips, wsadzony w plastickowy socket i zawiniety w folie, zabezpieczoną zolta naklejka. Wyglada to naprawde ladnie i nie ma sie wcale wrazenia, ze to towar uzywany. Raczej wyglada jak lezak sklepowy.

 

Odnosnie gwarancji, jest papier, jest faktura imienna lub na firme jak ktos chce. Nie wystawia paragonu, bo jeszcze nei wszedl na kase i VAT (firma mloda jak pisalem), ale mowil, ze chyba wejdzie niedlugo, bo bedzie ma zamiar uderzac z tematem do innych malych firm, takze jako platforme pod stacje robocze i serwery.

(...)

Powiem tak. Nie przypominam sobie, żebym w jakimkolwiek sklepie (zwlaszcza internetowym) mial okazje tak bezposrednio i konkretnie spotkac sie ze sprzedawca, pogadac, potestowac, pojarac sie tematem. Gosc jakies 5 lat starszy ode mnie (sam mam praiwe trzy dychy na karku), w kompach siedzi od czasow C64 i amigi. Poczulem sie jak za dawnych lat jak sie za mlodu z kumplami spotykalo i kombinowalo, cielo w wowa czy cs'a source. Na sam koniec spotkania przy finalizacji zakupu dostalem rabat. Na pewno gorąco polecam każdemu zainteresowanemu zarowno towar jak i sprzedawce i zlego slowa nie moge powiedziec.

Czytając ten post oraz opis aukcji: https://allegro.pl/o...5-i7-7869332578 wcale a wcale nie widać że jest to autopromocja. : - )

 

Co nie zmienia faktu że pomysł ciekawy pod warunkiem że ktoś akceptuje wszystkie wady jakby nie patrzeć już 8-letniej platformy.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Gdyby rozumiał co to oznacza, rozumiałby także, że masowe zalesienie spowodowałoby lokalnie wygładzenie zmian, pogodowych, a nie ich nasilenie. Nie, on najwyraźniej uważa, że od lasów wody przybywa. Ma niesłychanego niefarta, bo akurat ubywa.
    • Poczekaj na wypowiedź Senda w sprawie ewentualnego terkotania w poziomie do góry nogami. Sickeflow nie terkocze, mam u siebie dwa na chłodnicy i można je używać w każdej dowolnej pozycji montażowej. Nie wiem tylko od jakiego napięcia kręci ten Sickeflow
    • Zgadza się, w tej rozdzielczości większej różnicy nie będzie. Na upartego można wziąć tego Intela, źle nie będzie, ale zamykasz sobie pole do dalszej rozbudowy w przyszłosci - podstawka LGA 1700 jest już martwa, podczas gdy na AM5 jeszcze pewnie z 2-3 serie przynajmniej wyjdą.     Można też taniej na AM5, czyli zamiast 7800X3D dać Ryzen 7 7700 (~ 1100 zł). Wydajnościowo będzie bliżej i5-tki, za to taniej, a no i w twojej rozdziałce tak samo - bez wielkich różnic. Do tego 7700 jest chłodny, więc nawet Freezer 36 za 120 zł go schłodzi z powodzeniem. Pod 7800X3D już warto dać AIO, bo ta pamięć 3DV-Cache się mocno grzeje. I wtedy np za 2-3 lata sobie zmienić procka na lepszego.
    • to "pokrycie" pieniądza dzisiaj jest trochę tajemnicze - co to w praktyce oznacza? to pojęcie pokrycia wzięło się z początków większego handlu w Europie, gdzieś z 14-15 wieku, kiedy powstały w większych miastach europejskich banki i tzw "banknoty", czyli dokładnie tłumacząc papierowe noty bankowe poświadczające złożenie w banku jakiegoś kruszcu, z reguły złota, w depozycie, o wartości odpowiadającej wartości tych wydanych not - wtedy pokrycie było dosłowne; wydane banknoty służyły do operacji handlowych zamiast złota, bo oczywiście handel, zwłaszcza na dalekich trasach, był wtedy b. ryzykowny i targanie ze sobą dużych ilości cennego kruszcu albo pieniądza z niego było obarczone zbyt dużym ryzykiem - nie trzeba chyba dodawać, że był to wielki postęp w handlu i przyczynił się decydująco do do rozwoju handlu i obrotu bankowego (zwłaszcza banków, bo złożone w depozycie złoto można było wykorzystać np do udzielenia pożyczek, też w papierach, nie kruszcu i inkasować z tego solidne procenty - tak chyba? powstała np fortuna Fuggerów); zresztą to chyba nie wynalazek europejski, bo niedawno czytałem, że np w Chinach, gdzie monetą zdawkową były pieniądze z miedzi a główną jednostką kruszcowy srebrny tael, powstało mnóstwo kantorów wymieniających te miedziane grosze na świstki papierowe z odpowiednim napisem, bo miedź jest ciężka i po prostu duża ilość tych drobniaków nawet obrywała kieszenie, dlatego papier powszechnie się przyjął - tutaj też oczywiście pokrycie jest dosłowne; nie muszę chyba dodawać, że kruszec czy w postaci sztabek,  czy wybitych monet był towarem jak każdy inny i jego stosunek do każdego innego towaru zależał od popytu i podaży, czyli był normalnym stosunkiem handlowym; jak np podaż kruszców po odkryciu Ameryki i uruchomieniu meksykańskich i boliwijskich kopalń srebra nagle gwałtownie się zwiększyła to wartość srebra spadła i ceny wszystkich towarów w nim wyrażone podskoczyły, co podobno spowodowało pierwsza większą inflację w Europie natomiast dzisiaj pieniędzy kruszcowych w dosłownym znaczeniu już praktycznie nie ma, bo tzw drobne to zupełny margines obrotu - zamiast prawdziwych pieniędzy mamy tzw "fiduciary money", czyli konwencjonalne pieniądze papierowe, których funkcjonowanie opiera się na zaufaniu (fiduciary od fiducia - zaufanie) do ich wydawcy, czyli państwa, bo wszędzie tylko państwo może je emitować - nie jestem znawcą historii finansów, ale to chyba dopiero 19 wiek, i to druga polowa, kiedy większość państw przechodziła na te konwencjonalne świstki - wiec co znaczy dziś "pokrycie" - może oznaczać tylko po 1- wymianę zużytych banknotów - nie zwiększa oczywiście ilości pieniędzy w obrocie, przynajmniej nie powinna, i 2 - dodruk pieniądza odpowiadający zwiększeniu się ilości towarów i wartości usług w obrocie gospodarczym - miernikiem jest chyba? prognoza wzrostu pkb, przy uwzględnieniu oczywiście inflacji, bo inflacja to dopust boży i nie da się jej wg obecnej wiedzy wyeliminować; jak wprowadza się te dodruki do obrotu - chyba przez pożyczki banku państwowego dla innych banków, które z kolei wprowadzają je do obrotu, itd?? - znaki zapytania, bo nie wiem, jaki jest dokładny mechanizm i jak to funkcjonuje; natomiast te nadmierne dodruki to chyba trochę mit, bo państwo by sobie samo strzelało w stopę napędzając inflację, itp - oczywiście wiem, że państwo dzisiaj zostało zawłaszczone przez prywatne kliki, tzw partie, więc w praktyce różnie z tym może być natomiast na pewno USA nie upadły po Nixonie i rezygnacji z parytetu złota, wprost przeciwnie - to po Nixonie np sama Kalifornia ma pkb przekraczające 2 biliony, więcej chyba niż np cała Rosja, więc informacje o agonii USA trochę przesadzone - w ogóle złoto to przesąd, który utrzymuje się wskutek wegetacji innych przedpotopowych przesądów jak np państwa narodowe, czy narodowo-plemienne, itp
    • 3.7 V dostaje po uruchomieniu. Jeśli ten arctic F12 się nadaje, o którym mówi kolega wyżej, to biorę.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...