Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Fado365

Ryzen 7 1700 RGB

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

mam problem z ustawieniem RGB na swoim Ryzen 7 1700. Zamontowałem go dzisiaj do zestawu, płyta główna MSI B450 Gaming Plus. Podpiąłem cooler i drugi kabel 4 pin do JRGB1. Testowałem już każdy program, Mystic Light , CoolerMaster ( nie wykrywa urządzenia ) i nic. Cały czas ring LED świeci się na nieprzyjemny zielony kolor który ma się nijak do czerwonego sprzętu w środku. Jak zmienić kolor tego ringu? Będę wdzięczny za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odłącz ten dodatkowy kabel 4pin to się będzie świecić na czerwono :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie podłączyłeś kabla odwrotnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ghs jak odpiąłem kabel 4 pin i zostawiłem sam od wiatraka, to procesor nie świeci się w ogóle.

 

@Mar_S u mnie chyba nie da się podłączyć go odwrotnie. Wejscie na piny jest tak zrobione, że wtyczka pasuje tylko jednym sposobem. Same żeńskie wejścia nie są na środku wtyczki, tylko jakby pod grubszym plastikiem bardziej na dole.

 

Naprawdę pomóżcie, bo oszaleje z tym zielonym kolorem.

 

Dodam jeszcze, że w programie Mystic Light, jak zmieniam ustawienia płyty głównej na rozbłysk, oddychanie, ogólnie wszystkie efekty procesor wykrywa i ring LED świeci się tak jak chce, ale nie jest on w ogóle wykryty przez program Mystic Light. Jedyna pozycja w programie to płyta główna i jej światła, a procesor po prostu za nimi podąża. Nie da się tak czy siak zmienić koloru zielonego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem już cały internet i znalazłem jeszcze jedno rozwiązanie, tylko nie do końca wiem o co chodzi. Mowa o CoolerMaster RGB programie, tylko tam jest wszędzie napisane, żeby swoje RGB podpiąć nie przez 4 pin a przez USB? Poza kablem 4 pin nie miałem nic innego w opakowaniu po Ryzenie 7 1700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dotyczy kabla od Wraith Prism dołączanego do 2700X, on ma dwa różne kable i jeden odpowiada za kontrolę przez program CM, a drugi przez płytę główną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, w takim razie jakieś sugestie co tu można zrobić? Kupiłem te procesory też do komputerów, które montuje na sprzedaż. Tam również jest domyślnie zielony kolor.. Procki w pełni pracują, zero problemów, OC do 3.7 Ghz bez najmniejszego problemu, tylko ten kolor... Programy Mystic Light go nie wykrywają. U siebie płyta MSI B450 Gaming Plus, w pozostałych zestawach MSI B450M Mortar. Czy to MSI ma jakieś problemy z kolorami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doczytałem na jednym z forów, że w płytach MSI i Asus pojawiają się problemy z RGB, ze względu na to, że 4 pin kabel jest 12v/R/G/B a na płycie wejście jest 12V/G/R/B, i zawsze napięcie podawane jest z linii G, co daje zielony kolor. Czy faktycznie ktoś na MSI się spotkał z takim problemem, żeby ciągle świeciło na zielono? Dziwne dla mnie jest to, że program Mystic Light nie widzi w ogóle procesora, tylko Ledy z MB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na płycie MSI B350 Gaming Pro Carbon również miałem zielone światło na tym coolerze, gdy reszta była na czerwono. Program umożliwiał zmianę kolorów, lecz zawsze światło na coolerze było inne od reszty.

Pomogło wpięcie kabla odwrotnie o 180 stopni. Jesteś pewny, że wpinasz go w dobrym miejscu? To powinny być 4 luźne piny, bez żadnej blokady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kalafiorex mówisz o kablu który wpinasz do procesora, do coolera czy o kablu, który wpinasz na płytę główną?

 

PS : Podpiąłem pod MSI B450M Mortar, włączyłem Mystic Light. Kiedy ustawiam na statyczne - kolor zielony cały czas. Kiedy ustawiam na cykl kolorów, procesor miga na różne kolory, włącznie z czerwonym. Jednakże na stałe czerwonego nie moge uruchomić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując...

 

Po przewróceniu kabla od RGB na płycie głównej o 180 stopni, zaczęły działąć wszystkie kolory i procek zaczął reagować na Mystic Light, wszystkie kolory poza czerwonym... W tym celu chciałem wypiąć kable i zobaczyć o co chodzi z tym czerwonym, niestety źle szarpnąłem i kable zostały w ręce, a wtyczka w procesorze. Niestety, jest chyba jednorazowa i ponownie kable nie chcą wejść we wtyczkę... Także, chciałem mieć rgb czerwone a nie zielone, teraz nie mam żadnego :P Dlatego pytanie " CZY DA SIE KUPIĆ SAM TAKI KABEL RGB Z KOŃCÓWKĄ ŻEBY PASOWAŁA DO PROCESORA?"

 

W komputerze na sprzedaż zrobiłem tak samo, przewróciłem kabel o 180 stopni i tam już wszystko działa poprawnie. Wszystkie kolory itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując...

 

W tym celu chciałem wypiąć kable i zobaczyć o co chodzi z tym czerwonym, niestety źle szarpnąłem i kable zostały w ręce, a wtyczka w procesorze.

 

 

Niestety nie pomogę,ale nie dawno wróciłem styrany z roboty,czytam post, i to że składasz kompy na sprzedaż, potem to... normalnie ,,you make my day'' :lol2: :lol2: :lol2: sorry ..ale aż łypa mi się uśmiechnęła :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiesz jak to jest, " szewc w dziurawych butach chodzi ", po złożeniu dzisiaj 10 zestawów, ucierpiał delikatnie mój prywatny :) Nie mam ani jednej złej opinii od klientów, czasami każdemu się zdarzy po ciężkim dniu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no tak, wiem jak to bywa,nie miałem nic złego na myśli, po prostu fajnie to zabrzmiało :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...