Skocz do zawartości
sajdz

Sekundowe ścinki podczas gry w GTA V

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam, mam problem podczas grania w GTA V. Mianowicie może zacznę od początku. Kupiłem nowy komputer, ma on około 4 dni. Zainstalowałem GTA V i ku mojemu zdziwieniu ma on małe 1s ale często dosyć ścinki. Postarałem uwiecznić ten problem na materiale wideo, który dorzucam na dole postu.

 

Mój sprzęt to:

~ Karta graficzna MSI GeForce RTX 2060 GAMING Z 6GB

~ Pamięć Corsair Vengeance RGB PRO, DDR4, 16 GB,3200MHz, CL16

~ Płyta główna MSI MPG Z390 GAMING PRO CARBON AC

~ Procesor Intel Core i5-9600K

~ Zasilacz SeaSonic Focus Plus Gold 550W

~ Chłodzenie wodne Corsair H100i Platinum

 

Procesor podkręcony na 4,7Ghz przy maksymalnej temperaturze 60 Stopni celsjusza a Pamięć ram na 3600 Mhz z opóźnieniami 17-19-19-38. Proszę panowie o pomoc, bo komputer nowy a takie rzeczy się dzieją. :(

 

Dodam, że podczas grania wydobywa się dźwięk ze skrzynki jakby pomba z chłodzenia i adekwatne do ścinki staje się niesłyszalna. Mianowicie gdy podczas grania 10s jest płynna gra to słychać jej pracę a jak się zatnie na 1s to i pompy na 1s nie słychać. I ten proces jest oczywiście zapętlony.

 

Problem występuję tylko podczas grania w GTA V. Przy Fortnite i CSGO nie zauważyłem takich przycinek.

[video=youtube]

EDIT: Moim zdaniem problem mam z kartą graficzną, gdyż chodzi ona dosyć głośno i przycina. Dodam, że każda przycinka słyszalna na dodanym filmiku pod spodem skutkuje również przycinką w grze.

 

[video=youtube]

Edytowane przez sajdz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja bym zaczął od przywrócenia peceta do ustawień fabrycznych w tym przywrócenie procka do normalnego taktowania bo może ktoś się za bardzo rozpędził przy podkręcaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dźwięk dobiegający z karty graficznej to cewki i normalne jest to ,że jak się przytnie gra to i karta na tą sekundę dwie ucichnie dlatego ,że spada obciążenie. Tak jak pisze powyższy użytkownik zacznij od underclockingu, jeśli nie pomoże to sterowniki, aktualizacja systemu. Możesz sprawdzić dyski programami.

Edytowane przez Iri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przycinki masz ogromne . Jak pc się spisuje w innych grach obciazajacych grafikę? Może podczas gry włącz msi afterburner z ustawionym osd i popatrz co tam się wyprawia podczas gry . Dvr w Windowsie wyłączone? Nie korzystasz np z nvidia experience, nie ustawiasz game Mode w nim ? Może zainstaluj trochę starszy sterownik graficzny i zobacz co się będzie działo. Wielkość pliku stronnicowania ustaw np na 12000mb , chociaż w Twojej konfiguracji nie powinno brakować ramu do gra 5 , na 8gb to ustawienie polepszalo rozgrywkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Z góry przepraszam za odgrzewanie tematu, który ma już ponad rok, ale mam dokładnie ten sam problem co autor tematu, a rozwiązania nie widać.

 

Posiadany przeze mnie sprzęt:

 

Proc: Intel Core i7-6700K (bazowy nie podkręcany)

RAM: 16GB DDR4 GSkill 3200 MHz w dwóch kościach (dokładnie nie pamiętam jaki model, ale to chyba nie ma znaczenia)

Karta: GIGABYTE GAMING G1 GeForce GTX 1080

Płyta: ASUS Z170 PRO GAMING

Zasilacz: Corsair HX750i Platinum PLUS

Chłodzenie: SilentiumPC Grandis (model pierwszy, a nie ten co teraz jest w sprzedaży)

 

Grę obecnie mam zainstalowaną na trzech różnych partycjach i na każdej jest to samo. Pierwsza partycja systemowa to dysk SSD na WD Black SN750 500GB PCIe x4 NVMe Maks. prędkość odczytu / zapisu 3470 MB/s / 2600 MB/s. Druga partycja to pojedynczy dysk SSD 480GB na SATA od firmy PATRIOT BLAST. Trzecia partycja to 3 dyski SSD połączone w RAID0 2x SanDisk SDSSDA240G i 1x KINGSTON SH103S3240G. Jeszcze dodam, że na RAIDowej partycji gra jest zainstalowana z EPIC GAMES STORE, na pozostałych dwóch ze STEAM.

 

Co próbowałem:

 

- Wyłączenie/Włączenie Synchronizacji Pionowej

- Wyłączenie/Włączenie Wygładzania Krawędzi

- Zmiejszenie dystansu renderowania cieni na minimum

- Uruchomienie gry jako Administrator i wyłącz optymalizacje pełnoekranowe

- Aktualizacja sterowników NVIDIA do najnowszych z GeForce Experience, a także ktoś podpowiadał by zainstalować stare sterowniki (tak też robiłem)

- NVIDIA Streamer Service - nie odnotowałem w systemie, więc można uznać jako wyłączone.

- Rozdzielczość 1080p jak i 720p

- Reinstalacja gry raczej nie ma tutaj znaczenia bo została zainstalowana i pobrana z osobna na każdej z trzech partycji

- Gra działa z FPS w granicach 70-90, a mimo to tnie

- zapuściłem też wbudowany w grę benchmark by gra sama wybrała sobie ustawienia graficzne i ustawiła wszystko na bardzo wysokie w 1080p

- powyłączałem wszystkie inne programy w trakcie gry i wyłączyłem wszystkie możliwe aplikacje, które uruchamiają się z systemem

 

Dodam jeszcze, że grałem w grę już wcześniej około 2 lata temu i przegrałem w nią 639h na Steamie, wbiłem 180 poziom i nie miałem takich problemów. Teraz po czasie postanowiłem odpalić grę ponownie ze względu na rozdawnictwo z Epic Games Store i łatwa kasa dla wszystkich. Oczywiście system wciąż ten sam, nie reinstalowany, sprzęt ten sam nie zmieniany. Wszystkie inne gry działają bez zarzutów (w tym nawet nowinki jak Metro Exodus czy Borderlands 3 czy najnowsze Call of Duty, Battlefield itd.), tylko i wyłącznie z GTAV jest problem. Macie jeszcze jakieś pomysły co mógłbym zrobić? Proszę o wsparcie przed 26 maja, bo do 27 maja jest obecne rozdawnictwo w GTA Online.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 3 dniach walki problem rozwiązany. Wystarczyło odinstalować dwa programy Razer Surrond oraz Razer Surrounds SDK. Zostawiam rozwiązanie dla potomnych. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Po 3 dniach walki problem rozwiązany. Wystarczyło odinstalować dwa programy Razer Surrond oraz Razer Surrounds SDK. Zostawiam rozwiązanie dla potomnych. ?

 

Razer - i wszystko jasne. :lol2: :lol2: :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...