Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

szpic

Brak synchronizacji 1Gbps

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

 

Mam taki problem.

Mam aktualne pociągnięte 2 przewody. Obydwa Cat 5e. PC na obydwu kablach synchronizuje się tylko do 100Mbps

 

Laptop na jednym przewodzie na 1Gbps na drugim 100Mbps

 

 

Chwili przez srodek mieszkania przeciagnalem trzeci i na nim obydwa urządzenia mają 1Gbps.

 

 

Co może byc przyczyną? Kabel? Skoro on to dlaczego jedno urządzenie wyciąga 1Gbps a drugie tylko 100mbps? ( obydwa mają gigabitowe karty sieciowe)

urządzenia dzieli ok 10cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro trzeci kabel na obydwu ciągnie 1G, to raczej pozostałe kable są trefne (lub źle zarobione rj-45)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro trzeci kabel na obydwu ciągnie 1G, to raczej pozostałe kable są trefne (lub źle zarobione rj-45)

 

Co mam rozumieć poprzez zle zrobione? Ciąć ostatnie 10cm kabla i zacisnąć raz jeszcze? I to może tlumaczyc, ze w jednym urządzeniu jest 1Gbps a w drugim 100Mbps po tym samym przewodzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli coś gdzieś nie styka, to tak, może tak być.

skoro trzeci kabel obydwu urządzeniom pozwala na 1Gbps, to winę moim zdaniem ponoszą dwa pierwsze kable, a nie któreś z urządzeń ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie zwykly kabel cat6 będzie ok? Ten na ktorym testuję to jakis wypasiony z ekranowaniem i niestety nie mogę go zatrzymać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już kabel kategorii 5e zapewni połączenie gigabitowe. Tylko musi być dobrej jakości. Jeśli sam zarabiasz wtyczki, to pamiętaj o zachowaniu kolejności, np. 568B:

3489766400_1453147289.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak sprawdzić kategorię kabla? U mnie wszystkie 8 pinów działa (sprawdziłem je testerem), karta sieciowa oraz router są 1Gb/s, a synchronizacja robi się i tak tylko na 100Mb/s :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy kabel jest już fabrycznie gotowy (zalewane wtyczki) czy był zarabiany ręcznie? Jeśli to gotowy kabel, to jest kiepskiej jakości. Jeśli robiony ręcznie to czy na obu końcach tak samo zarobiony w standardzie 568A lub 568B? Kolejność ułożenia przewodów ma znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabel był zarabiany przez szwagra :E zaciskarką, nie wiem w którym ze standardów (A lub B), ale na pewno konsekwentnie.

Zaczyna mnie zastanawiać dodatkowa sprawa - dlaczego nie mogę wymusić na mojej karcie sieciowej synchronizacji 1Gbs. Pokazuję screena, widać na nim, że karta jest w standarcie Gigabit (tak sugeruje nazwa), ale w opcjacch Speed & Duplex pokazywane jest tylko 100 Mbit Half/Full Duplex.

 

0mvgGHj.png

 

Macie pomysł dlaczego? I co zrobić, żeby wśród opcji pojawiło się wymuszenie 1Gbit?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To weź wtyczkę kabla do ręki i zobacz czy kolory się zgadzają jak na obrazku w #6. I jak jest inaczej to napisz jak.

Ustaw Autonegocjację.

 

PS. Widzę że po francusku nie jest tak źle, po niemiecku to dopiero masakra :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest dokładnie tak jak na rysunku z postu #6.

s6iwnec.jpg

Przy autonegocjacji synchronizuje się na 100 Mbit :(

Nie wiem, może coś jednak z tą kartą sieciową na płycie głownej jest nie tak? Sprawdzę jeszcze na innej, jak od kogoś pożyczę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli na jednym kablu bez zmiany jakichkolwiek ustawień masz ten 1 Gbps to winne mogą być dwie rzeczy:

1. Pozostałe kable.

2. Zużyta wtyczka w karcie sieciowej przez którą końcówki nie dociskają się odpowiednio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli na jednym kablu bez zmiany jakichkolwiek ustawień masz ten 1 Gbps to winne mogą być dwie rzeczy:

1. Pozostałe kable.

2. Zużyta wtyczka w karcie sieciowej przez którą końcówki nie dociskają się odpowiednio.

3. Może być też zaciskarki. Miałem taki przypadek, żeza mocno zaciskała i nie łączyło, ale tylko w gnieździe switcha, bo w lapku działała poprawnie :)

 

Zdjęcie trochę nie wyraźne, ale nie wszystkie przewody przed zaciśnięciem doszły do końca dziurek... Ale skoro tester pokazywał ciągłość to OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabel był zarabiany przez szwagra :E zaciskarką, nie wiem w którym ze standardów (A lub B), ale na pewno konsekwentnie.

Zaczyna mnie zastanawiać dodatkowa sprawa - dlaczego nie mogę wymusić na mojej karcie sieciowej synchronizacji 1Gbs. Pokazuję screena, widać na nim, że karta jest w standarcie Gigabit (tak sugeruje nazwa), ale w opcjacch Speed & Duplex pokazywane jest tylko 100 Mbit Half/Full Duplex.

 

0mvgGHj.png

 

Macie pomysł dlaczego? I co zrobić, żeby wśród opcji pojawiło się wymuszenie 1Gbit?

A na drugim kablu pojawia Ci się tam opcja ustawienia "1.0 Gbps Full Duplex" ?

 

Jest dokładnie tak jak na rysunku z postu #6.

s6iwnec.jpg

Przy autonegocjacji synchronizuje się na 100 Mbit :(

Nie wiem, może coś jednak z tą kartą sieciową na płycie głownej jest nie tak? Sprawdzę jeszcze na innej, jak od kogoś pożyczę.

Nie podobają mi się piny we wtyczce. Wyglądają jakby były wciskane płaskim wkrętakiem a nie zaciskarką. Faktycznie tak wyglądają czy to jakieś cienie na zdjęciu?

Powinny być gładkie na całej długości i błyszczące. Końce każdego pinu (jakby 2 szpilki) muszą się przebijać na wylot żyły i lekko wystawać. Zobacz czy je widać z drugiej strony RJ45. Sama żyła musi dochodzić do końca RJ45 (nie może się kończyć wcześniej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skomplikuję jeszcze trochę sprawę :(

 

Zastanawiając się, czy to nie moja karta sieciowa jest problemem, przyniosłem z pracy laptopa z kartą 1Gbs.

Ku mojemu zdziwieniu router zsynchronizował się na 1000 Mb/s - przez chwilę więc myślałem, że jednak z kablem jest wszystko w porządku.

 

9Rc0svm.png

 

Po uruchomieniu speedtestu prędkość dochodziła jednak tylko do 100Mb/s - a więc "po staremu" :( Na krótkim kablu śmiga niemal 600 Mb/s (maksymalna prędkość od usługodawcy).

Biorę pod uwagę stratę przez odległość, ale czy to możliwe, że 40 metrów kabla ogranicza prędkość aż sześciokrotnie? :o

Z drugiej strony - gdyby kabel nie trzymał standardu, to czy zsynchronizowałby się na 1Gb/s ?

Dziwi mnie także, że ograniczenie jest takie równe - do 100 Mb/s, a nie powiedzmy 123 albo 267...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza sprawa.

W sterowniku w menadżerze, powinno Ci się pokazać 1000Mb/s do ręcznego wyboru.

Zacząłbym w tym wypadku od aktualizacji sterowników, a potem zajął się resztą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz teraz na myśli komputer pierwszy (w którym synchronizuje się na 100 Mb/s), czy laptop (na którym synchronizuje się na 1000 Mb/s, ale internet idzie z prędkością max 100 Mb/s) ? W obu jest włączona autonegocjacja, a w pierwszym (tak jak pokazywałem kilka postów wcześniej) nie można na sztywno ustawić 1 Gb/s bo nie ma takiej opcji w ogóle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, #1.

 

W drugim podejrzewam że to jest.

 

Zobacz czy transfer w sieci lokalnej uda Ci się na #2 uzyskać powyżej 100Mbps, jak ogarniesz #1 (choć raz mówiłeś że między nimi udało Ci się raz uzyskać 1Gb/s, też możesz wtedy sprawdzić, ale lepiej z routerem. Rozumiem że porty LANw routerze masz 1Gb/s a nie 100Mbps).

Może to tylko od Internetu, jeśli lokalnie uda się uzyskać 1Gb/s, najlepiej z routerem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...