Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Raizo

i7 czy i9 do MSI Z390 GAMING EDGE AC?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Posiadam plyte glowna MSI Z390 GAMING EDGE AC i zastanawiam sie czy bedzie dobra do OC i9 9900k czy moze lepiej i7 9700k? Roznica w cenie tych prockow jest bardzo mala wiec kwestia czy sekcja zasilania wyrobi zeby i9 podbic do 4,8-5 GHz? Komp do gier wiec pewnie i5 9600k spokojnie dalby rade ale planuje potrzymac tego kompa dluzej wiec mysle nad lepszymi jednostkami.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8700K z allegro po 1400-1500zl używki lub 1600-1700zl nowe.

 

W sklepach najlepiej wychodzi i7 8700 bez K. Do tego za oszczędzona kasę możesz brać lepszy ram 3200CL14 i wykręcić na jakieś 4000Mhz z dobrymi timingami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RAM mam Corsair Vengence Pro RGB 16gb wiec brakuje tylko procka. Wole celować w najnowsze rozwiązania teraz bo kompa przez ladne kilka lat nie planuje wymieniac. Wiec raczej celuje w wersje refresh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Corsair Vengence Pro RGB 16GB ? Dużo mi to mówi ;D 2133Mhz? czy 4266MHz?

 

 

Jak chcesz komputer na lata to weź i9-9900K. Będzie działać z MSI. Jak przesadzisz z watami najwyżej sekcja będzie throtlować.

 

Oczywiście sens zakupu procesora za i płyty za 3500zl na lata jest średni. Dużo lepiej pewnie wyszłaby regularna zmiana sprzętu z wykorzystaniem tego budżetu w czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RAM ma 3200MHz ale bede podkrecal wiec pewnie 4000 wycisne. Komputer ktory mam teraz smiga juz 6 lat i dalej daje sobie rade wiec ten ktory kupie teraz posluzy mi tyle samo jak sie nic nie spartoli :) roznica 300 zl miedzy i7 a i9 to groszowe sprawy wiec jesli ta plyta da sobie rade to zainwestuje w i9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RAM ma 3200MHz ale bede podkrecal wiec pewnie 4000 wycisne. Komputer ktory mam teraz smiga juz 6 lat i dalej daje sobie rade wiec ten ktory kupie teraz posluzy mi tyle samo jak sie nic nie spartoli :) roznica 300 zl miedzy i7 a i9 to groszowe sprawy wiec jesli ta plyta da sobie rade to zainwestuje w i9.

 

4k :D chyba na CL30 ;d

raczej bym nie liczył na 4000 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak 300 zł to groszowa sprawa to proste, że weź i9. 2 razy więcej wątków będzie się wolniej starzeć, płyta też da sobie radę o ile nie będziesz żyłował sekcji dla tych 200 mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...