Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

wychylylybym

Jaki telefon do ~1500zł

Który telefon wybrać  

4 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który telefon wybrać

    • Huawei P20
      1
    • Xiaomi Mi 8
      3


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Poszukuję po prostu bardzo dobrego/szybkiego telefonu do codziennego użytkowania:

 

1.Ma być szybki!!! ale raczej nie do gier (przeglądanie internetu, wiele aplikacji)

2.Ma mieć NFC (ważne, bo Xiaomi nie mają :/) - czy na prawdę warto odrzucać xiaomi?

3.Ekran do 6 cali, a najlepiej ~5,5' jestem wzrostu poniżej średniej więc dłonie i kieszenie nie za duże :)

4.DUAL SIM - korzystam służbowo i prywatnie, muszę mieć 2 katy sim żeby nie używać 2 telefonów

5.Aparat mnie nie interesuje, wystarczy że mogę zrobić zdjęcie do aukcji internetowej czy fotografować jakieś dokumenty.

6.Duża bateria to spory atut ale nie jest priorytetem, zwłaszcza jeśli będzie mieć szybkie ładowanie

7.DOBRY ZASIĘG! Sporo rozmawiam służbowo i jest to dla mnie bardzo istotne, zwłaszcza po doświadczeniach z np. Xiaomi Redmi 3

8.Nie słucham muzyki z telefonu, więc ten aspekt nie jest dla mnie istotny.

 

Czy w związku z tym, że nie poszukuję dobrego aparatu i wysokiej wydajności w grach, warto w ogóle kupować telefon za 1500zł?

Może lepiej coś za 1000zł jak Huawei Mate 10/Nokia 5.1?

 

Na chwilę obecną rozważam ZenFone 5, LG G6, P20 Lite i parę innych ale ciężko się zdecydować :/

 

Strasznie podoba mi się Pocophone F1 ze względu na super wydajność i 6GB RAM - czy warto poświęcać NFC i wygodę (duży telefon) dla tych parametrów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu kupiłem ASUS'a Zenfone Max Pro M2 - czysty system i 6GB ramu wraz z prockiem Snap 660 dają świetne efekty - telefon jest bardzo szybki. Ma wszystko co powinien mieć (NFC, jacka, slot SD, DUAL SIM z dwoma slotami dedykowanymi) oraz baterię 5000 mAh (starcza na dwa dni normalnego użytkowania). Jedyna wada (dla mnie mało istotna) to brak USB typ C. Cena nówki z allegro z normalnego sklepu (nie krzaka typu Bestcena) to 1299 zł. Ja jestem bardzo zadowolony.

 

Moim zdaniem pocofon jest bez sensu - kastrat z silnikiem ferrari.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu kupiłem ASUS'a Zenfone Max Pro M2 - czysty system i 6GB ramu wraz z prockiem Snap 660 dają świetne efekty - telefon jest bardzo szybki. Ma wszystko co powinien mieć (NFC, jacka, slot SD, DUAL SIM z dwoma slotami dedykowanymi) oraz baterię 5000 mAh (starcza na dwa dni normalnego użytkowania). Jedyna wada (dla mnie mało istotna) to brak USB typ C. Cena nówki z allegro z normalnego sklepu (nie krzaka typu Bestcena) to 1299 zł. Ja jestem bardzo zadowolony.

 

Moim zdaniem pocofon jest bez sensu - kastrat z silnikiem ferrari.

Bardzo fajna propozycja ale telefon jest ogromny :/ 6,3 cala to już telefon w stylu Note

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna propozycja ale telefon jest ogromny :/ 6,3 cala to już telefon w stylu Note

Otóż nie jest ogromny - jest o 1mm węższy niż moja poprzednia Moto Z Play z 5,5" ekranem, i tylko niecałe 2 mm od niej wyższy. Różnica jest taka, że prawie cały przód zajmuje ekran, a w Motce na dole i górze było "lotnisko". Poza tym jest kwestia proporcji - telefony ze "starymi" proporcjami 16:9 są większe niż nowe mają 19+:9. Zresztą wymiary ma prawie identyczne co Poco, nad którym się zastanawiałeś: Asus 157.9 x 75.5 x 8.5 mm, Poco 155.5 x 75.3 x 8.8 mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz odrzucać Xiaomi ogólnie, bo nie wszystkie modele są pozbawione NFC, a same Xiaomi wydają się dobrym rozwiązaniem, jeżeli na pierwszym miejscu stawiasz wydajność. Zobacz sobie Xiaomi Mi8 znajdziesz za 1650 zł - 8-rdzeniowy Snap 845 + 6GB RAM, będzie fruwał, do tego ekran Super AMOLED. Bateria to 3400 mAh, ale posiada szybkie ładowanie, niemniej wytrzyma nawet najbardziej intensywny dzień. Nie zrażaj się rozmiarem wyświetlacza, ogólnie nowe smartfony +6" są świetnie zagospodarowane i wcale nie są tak nieporęczne jak mogłoby się to wydawać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz coś mniejszego z NFC to jeszcze Motorola One. Oprócz średniej jakości wyświetlacza o rozdzielczości HD+ to porządny fon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus Max pro m2 i tyle w temacie.

 

Aktualnie 6" jest w rozmiarze dawnych, rankowych 5,5"

 

Mate 10 lite ma żona, odradzam po stokroć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G6 to fajny no ale już trochę starszy model. Mimo to spełniłby powyższe warunki. W F1 raczej bym nie wchodził, dosyć średnie wykonanie.

Z alternatyw, tak jak napisał przedmówca warto sprawdzić M8 sprzęt jest wydajny i dobrze zoptymalizowany. Pod względem baterii wypada podobnie do w/w.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi 8 trzyma 50% dłużej na baterii od g6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz odrzucać Xiaomi ogólnie, bo nie wszystkie modele są pozbawione NFC, a same Xiaomi wydają się dobrym rozwiązaniem, jeżeli na pierwszym miejscu stawiasz wydajność. Zobacz sobie Xiaomi Mi8 znajdziesz za 1650 zł - 8-rdzeniowy Snap 845 + 6GB RAM, będzie fruwał, do tego ekran Super AMOLED. Bateria to 3400 mAh, ale posiada szybkie ładowanie, niemniej wytrzyma nawet najbardziej intensywny dzień. Nie zrażaj się rozmiarem wyświetlacza, ogólnie nowe smartfony +6" są świetnie zagospodarowane i wcale nie są tak nieporęczne jak mogłoby się to wydawać.

 

Świetna propozycja ALE dzisiaj byłem galerii oglądać telefony i ten Huawei P20 jest rozmiarami idealny, a Xiaomi Mi 8 jest już tak duży (a nawet większy) niż Samsung A7 którego widziałem i jest dla mnie zbyt duży :/

Tutaj porównanie wielkości:

https://www.mgsm.pl/pl/miarka/16309/10145/ - xiaomi vs A7

https://www.mgsm.pl/pl/miarka/15795/16004/ - P20 vs Xiaomi Mi 8

https://www.mgsm.pl/pl/miarka/15795/16556/ - P20 vs Asus Max Pro M2

 

Wbrew pozorom, dla osoby z niedużymi dłońmi, te 4mm szerokości jest dosyć dużą różnicą :/

 

PS. szkoda że nie miałem okazji pobawić się tym Xiaomi na żywa, przyznam szczerze, że ta wydajność i ekran AMOLED są mega kuszące, zwłaszcza, że można nabyć go już za 1500zł (P20 za 1550zł)

Jeszcze pomyślę :)

 

@Petru23 - jak widać powyżej, Asus to już 4,5mm różnicy :(

 

Otóż nie jest ogromny - jest o 1mm węższy niż moja poprzednia Moto Z Play z 5,5" ekranem, i tylko niecałe 2 mm od niej wyższy. Różnica jest taka, że prawie cały przód zajmuje ekran, a w Motce na dole i górze było "lotnisko". Poza tym jest kwestia proporcji - telefony ze "starymi" proporcjami 16:9 są większe niż nowe mają 19+:9. Zresztą wymiary ma prawie identyczne co Poco, nad którym się zastanawiałeś: Asus 157.9 x 75.5 x 8.5 mm, Poco 155.5 x 75.3 x 8.8 mm.

 

Jak już wyżej pisałem, dzisiaj poszedłem sprawdzać wielkośći telefonów i telefony w rozmiarze Samsunga A7 są zbyt duże

https://www.mgsm.pl/pl/miarka/16556/10145/

 

Czy jeśli nie chciałbym telefonu większego niż Huawei P20, jest jakaś alternatywa z lepszym wyświetlaczem/osiągami w podobnej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P20 jest poręczny i spełnia wszystkie wymogi. Jego ekran też jest dobry oficjalnie niby nie ma HDR ale na YT można takie filmy z tym trybem odpalic. Jedynie kwestia zasiegu jest dyskusyjna bo czasem radził sobie gorzej u mnie jak Moto X4 czy Zenfone 5. Generalnie do Twoich wymagań dobry telefon .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P20 jest poręczny i spełnia wszystkie wymogi. Jego ekran też jest dobry oficjalnie niby nie ma HDR ale na YT można takie filmy z tym trybem odpalic. Jedynie kwestia zasiegu jest dyskusyjna bo czasem radził sobie gorzej u mnie jak Moto X4 czy Zenfone 5. Generalnie do Twoich wymagań dobry telefon .

 

Dzięki za opinię. Powiesz coś więcej o tym zasięgu? Jest to dla mnie bardzo ważna kwestia.

 

Znalazłem właśnie jeszcze Honor 10, który to jest na prawdę podobny do P20 (no i sama firma równiez należy do Huawei), a przy tym kosztuje ~1300zł

Widziałem jednak opinię, że można go ładować tylko dedykowanym kablem USB-C - czy to prawda?

 

EDIT:

Xiaomi Mi 8 za 1500zł z FV 23% - czy jeśli zaakceptuję wielkość, to będzie to najlepszy wybór w tej cenie?

https://aleshop.pl/telefony-i-akcesoria/621-xiaomi-mi-8-664gb-czarny.html

Irytuje jedynie ten skaner linii na tyle obudowy - w przypadku używania uchwytu przy nawigacji musi być to strasznie irytujące :/

 

Walka finalnie toczy się między Huawei P20 a Xiaomi Mi 8, chyba dodam sondę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na P20 nie miałem problemu z zasięgiem Play ale z Orange już tak . Ale s mojej okolicy słabo działa orange . Fakt jednak na Asus i moto lepiej łapie ale to nie bierz tak do serca bo myślę że to ciężkie do oceniania.

 

Honor 10 ma gorszy aparat od P20 ale ma złącze jack . Osobiście wolałbym Mi 8 a najbardziej LG V30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na P20 nie miałem problemu z zasięgiem Play ale z Orange już tak . Ale s mojej okolicy słabo działa orange . Fakt jednak na Asus i moto lepiej łapie ale to nie bierz tak do serca bo myślę że to ciężkie do oceniania.

 

Honor 10 ma gorszy aparat od P20 ale ma złącze jack . Osobiście wolałbym Mi 8 a najbardziej LG V30

 

Dzięki za rady.

 

V30 jest super ale nie ma dual SIM a nie mam zamiaru nosić 2 telefonów.

Jest za to minimalnie krótszy od Xiaomi

https://www.mgsm.pl/pl/miarka/16004/14953/

 

Możesz powiedzieć, czemu akurat V30?

Wydaje się być gorszy pod wieloma względami (procesor, RAM, technologia szybkiego ładowania itp.)

https://komorkomania.pl/vs/25632,lg-v30,26594,xiaomi-mi-8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady.

 

V30 jest super ale nie ma dual SIM a nie mam zamiaru nosić 2 telefonów.

Jest za to minimalnie krótszy od Xiaomi

https://www.mgsm.pl/...ka/16004/14953/

 

Możesz powiedzieć, czemu akurat V30?

Wydaje się być gorszy pod wieloma względami (procesor, RAM, technologia szybkiego ładowania itp.)

https://komorkomania.pl/vs/25632,lg-v30,26594,xiaomi-mi-8

 

zaproponowałem bo wybierajac miedzy nim a P20 na pewno wybrałbym LG.

 

Do Twoich zastosowań pasują jednak bardziej mocne konstrukcje . Jakbyś przebolał NFC to pocophone oferuje wiele za nie wiele , dopiero mi mix 2s i zenfone 5z dogonia go wydajnoscia i mają NFC ale to dopłata 300-400zł .

 

Osobiście posiadam Zenfone 5 i za 1100zł jak najbardziej jest ok , bateria trzyma 1,5 do 2 dni . Wydajność mnie wystarczy , nic nie tnie nie laguje ale widomo do pocophone nie ma startu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym przebolal 500zl i dolozyl do mi9. Masz najnowszego snapa i nfc i amoled + czytnik lini w ekranie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym przebolal 500zl i dolozyl do mi9. Masz najnowszego snapa i nfc i amoled + czytnik lini w ekranie.

 

Tak można bez końca...

 

Mi 8 na pewno wystarczyłby do moich potrzeb, tak samo jak P20 - tylko tutaj właśnie pojawia się kwestia "przyszłościowa" ale z drugiej strony, po co martwić się "przyszlością" skoro to tylko telefon, który po prostu będę mógł wymienić za 2 lata, ewentualnie 3 jeśli będzie się dobrze sprawować.

 

Tylko co mi po Mi 8 skoro przy wzroście 164cm będzie mi się go na co dzień po prostu źle używać...

 

Wybiorę więc chyba tego P20, pomimo gorszych parametrów i wyższej ceny :/ szkoda, że produkują teraz telefony z szerokością nie mniejszą niż 74mm :/

 

Ewentualnie mogę wziąć sobie iPhone 7 ale jakoś nie mam parcia na apple ale to już poczytam jutro czy warto... brat ma od premiery i jest mega zadowolony (wcześniej nie miał apple a teraz mówi że na nic by nie zamienił).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz tańszy i szybki telefon to masz jeszcze Xperie XZ1 za 1100zł .

 

P20 nie jest zly i nie traktuj tego jako gorszy wybór , ma inne atuty i wady względem mi 8. Fakt jest to jeden z najporęczniejszych smartfonow i roznica miedzy 70mm a 75mm szerokosci to duzo wiem po mialem nie dawno P20 a teraz mam Zenfone 5.

 

Z porecznych jeszcze masz Samsung A8 2018 , z tym że nie bedzie taki szybki jak wymienione tu telefony ale ma super ekran i długo trzyma na baterii. Ma ten sam wymiar co P20.

 

Jeszcze masz Honora 10 za 1500zł , to to samo co P20 z ciut gorszym aparatem i ma zlacze jack : https://www.euro.com.pl/telefony-komorkowe/honor-10-phantom-blue.bhtml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi9 Se ma NFC.

 

338 euro.

Xiao mi mi 9 SE 6 GB RAM 64 GB ROM Smartphone mi 9 SE Snapdragon 712

 

 

63f09ad73a64.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi9 Se ma NFC.

 

338 euro.

Xiao mi mi 9 SE 6 GB RAM 64 GB ROM Smartphone mi 9 SE Snapdragon 712

 

 

63f09ad73a64.jpg

 

Ten MI 9 SE niezły wypas jeśli chodzi o ekran AMOLED i ratio ale w Polsce pewnie jeszcze długo nie bęzie dostępny :(

 

jak chcesz tańszy i szybki telefon to masz jeszcze Xperie XZ1 za 1100zł .

 

P20 nie jest zly i nie traktuj tego jako gorszy wybór , ma inne atuty i wady względem mi 8. Fakt jest to jeden z najporęczniejszych smartfonow i roznica miedzy 70mm a 75mm szerokosci to duzo wiem po mialem nie dawno P20 a teraz mam Zenfone 5.

 

Z porecznych jeszcze masz Samsung A8 2018 , z tym że nie bedzie taki szybki jak wymienione tu telefony ale ma super ekran i długo trzyma na baterii. Ma ten sam wymiar co P20.

 

Jeszcze masz Honora 10 za 1500zł , to to samo co P20 z ciut gorszym aparatem i ma zlacze jack : https://www.euro.com.pl/telefony-komorkowe/honor-10-phantom-blue.bhtml

 

Dzięki za odpowiedź.

 

Zdecydowałem się na P20 bo wersja 128GB kosztuje tyle samo co Honor 128GB, do tego P20 zwyczajnie bardziej mi się podoba :)

 

Mi 9 SE wygląda jeszcze lepiej i ma świetne wymiary ale niestety nie mam zamiaru czekać aż łaskawie pojawi się wersja tego telefonu w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma małe dłonie to w rzeczywistości rozmiar telefonu nie na tak dużego znaczenia. Telefon obsługuje się używając dwóch dłoni tak czy inaczej niezależnie od tego czy to jest 5.8 cala czy 7 cali. W praktyce wygodna obsługa jedną ręką skończyła się na telefonach wielkości iPhona 6/7/8.

 

Ja mam ustawione bardzo niskie dpi i praktycznie nie zdarza mi się obsługiwać telefonu jedną ręką chociaż nie mam małych rąk ale jest to niewygodne a precyzja obsługi kciukiem wymagałaby ustawienia standardowej wielkości interfejsu ze względu na niewielką precyzję. Dla mnie standardowe dpi ustawiane przez producentów wygląda jakby telefon był dla niedowidzącego emeryta i mieści zbyt mało informacji przez co ekran o wysokiej rozdzielczości zwyczajnie się marnuje.

 

Mi 8 trzyma 50% dłużej na baterii od g6

 

Wnikając w przyczyny tej rewelacyjnej energooszczędności może się okazać, że dla części osób taka'optymalizacja' systemu jest przekleństwem i największą (dyskwalifikująca) wadą tego telefonu. Ja zdecydowanie wolę jak telefon żre więcej prądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Może wyjaśnij ostatni akapit, bo nie każdy może załapać.

Bo wychodzi ma to, że lubisz często podpinać telefon do ładowarki. Z różnych, niekiedy dziwnych przyczyn ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Irytuje jedynie ten skaner linii na tyle obudowy - w przypadku używania uchwytu przy nawigacji musi być to strasznie irytujące :/

 

Walka finalnie toczy się między Huawei P20 a Xiaomi Mi 8, chyba dodam sondę :)

 

Jak masz w miarę nowy samochód to możesz ustawić smartlock tak aby telefon był odblokowany kiedy połączy się przez bt z samochodem i nie ma problemu. Na miui były problemy z trusted location ale podobno problem został rozwiązany. Generalnie Kelly uchwyt nie zakrywa czytnika to nawet łatwiej złapać dłonią telefon w uchwycie i odblokować niż próbować trafić w czytnik z przodu więc dla mnie nie byłby to problem ale rozumiem, że dla niektórych to niewygodne.

 

@up

Może wyjaśnij ostatni akapit, bo nie każdy może załapać.

Bo wychodzi ma to, że lubisz często podpinać telefon do ładowarki. Z różnych, niekiedy dziwnych przyczyn ;)

 

Wolę jak telefon nie ubija aplikacji i usług w tle niezależnie od tego jak wpływa to na zużycie energii. Praktycznie każdy współczesny smartfon wytrzyma mi do wieczora na baterii więc nie widzę powodu aby system agresywnie oszczędzał energię kosztem upierdliwego ubijania usług w tle. U siebie mam nawet wyłączone przez adb doze i usypianie rzadko używanych aplikacji czyli wszystkie funkcje odpowiedzialne za oszczędzanie energii. Zdecydowanie poprawia to wrażenia z użytkowania i ogólną użyteczność telefonu. Eliminuje to problem opóźnionych powiadomień, aplikacji które jeśli nie są używane przestają się na bieżąco synchronizować i chociażby eliminuje problem z niezbyt dokładnym rejestrowaniem przebytej trasy widoczny jako proste linie na mapie. To tylko przykłady, dodatkowo wreszcie można w pełni wykorzystać ram i chociażby łączyć się z urządzeniem bt natychmiast zamiast np. po 30-40 sekundach, kiedy oczywiście zawsze ktoś zadzwoni, a telefon jest w torbie albo płaszczu na tylnym siedzeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...