Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Maluka

Problem z GTX 1080, czarny ekran

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pewien problem z kartą graficzną (GTX 1080 Palit JetStream). Mam PC-ta składanego w x-komie, przez pierwsze 3 miesiące wszystko śmigało idealnie, od ok. 2 miesięcy zdarzają mi się randomowo sytuacje, gdzie ekran robi się czarny (monitor traci sygnał), dźwięk pozostaje bez zmian, słychać dźwięk odłączanego urządzenia (taki jak wypina się np. mysz), a wentylatory karty graficznej zaczynają chodzić na maxa. Pomaga tylko reset PC. Czasem ta sytuacja zdarzy się raz na tydzień, a czasem i trzy na dzień... Nie bardzo wiem czego mogę próbować, rozważam reinstall sterowników, lub gwarancję, czego wolałabym uniknąć, bo to mój jedyny sprzęt. Temperatury na karcie nie skaczą jakoś szczególnie nawet przy maksymalnym obciążeniu, a crashe zdarzają się nawet podczas przeglądania chrome, czy "wiszenia" na pulpicie, więc to raczej nie jest spowodowane obciążeniami. Pełna specyfikacja PC poniżej:

karta: Palit GeForce GTX 1080 JetStream 8GB

płyta: MSI B450-A PRO

proc: Ryzen 5 2600

zasilacz: Seasonic 550W Focus Plus 80 Gold BOX

ram: G.SKILL 16GB 3200MHz Ripjaws V Black CL16 (2x8GB)

dyski: Toshiba 1TB i SSD GOODRAM 240GB

sys: Windows 10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki najnowsze? Karta ma najnowszy bios?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki najnowsze? Karta ma najnowszy bios?

Sterowniki instalowane 2 dni temu. Też rozważałam reakcje karty na różne aktualizacje grafy, bo bywało raz lepiej, raz gorzej. Wczoraj była aktualizacja, a dziś 3 razy się zepsuło :(. Czasem mam 2 tygodnie spokoju, a czasem mam codziennie crasha. Chciałabym w końcu zażegnać ten kryzys, bo strach grać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki monitor, sprawdz czy odlaczenie Monitora z sieci daje jakies skutki, zmien Port podlaczenia, mozliwe ze zasilacz monitora padl, jak update Sterow nic nie da i kombinacje z monitorem i jego podlaczeniem to mozliwe ze Karta lub przepiac karte w inny slot , a moze karta opadla w slocie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki monitor, sprawdz czy odlaczenie Monitora z sieci daje jakies skutki, zmien Port podlaczenia, mozliwe ze zasilacz monitora padl, jak update Sterow nic nie da i kombinacje z monitorem i jego podlaczeniem to mozliwe ze Karta lub przepiac karte w inny slot , a moze karta opadla w slocie ?

Hmmm, w sumie zmieniałam z HDMI na "ten drugi" :D, kiedyś tam, więc zmienię na najbliższy czas znowu na HDMI i zobaczę jaki będzie efekt. Monitor to Samsung CFG70, 27".

Co do przepiania karty, to absolutnie się na tym nie znam i szczerze średnio chciałabym próbować :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez dwa miesiące wszysyko chodziło ok, od około dwóch miesięcy coś się dzieje. Mind blow. Pclab w formie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez dwa miesiące wszysyko chodziło ok, od około dwóch miesięcy coś się dzieje. Mind blow. Pclab w formie

Emmm, może to dlatego, że mam pc od ok 5 miesięcy? Nie rozumiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem podobny problem. Problem wynikał z wadliwego kabla DisplayPort który jak się go czasem szturchnęło albo się wysunął trochę z karty graficznej/monitora to nie łączył. Spróbuj na HDMI podziałać i zobacz jak na nim będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...