Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

rzymo

Który ITX z myślą o serii 3xxx?

Rekomendowane odpowiedzi

Szybkie pytanie - którego ITXa się teraz kupuje pod Ryzeny? Taki Biostar X370GTN za ~400 będzie ok, czy lepiej coś innego/nowszego?

W zasadzie jedyne wymaganie to wyjście optyczne (Toslink). Wifi obojętne, ledy czy gejmingowe osłony im mniej tym lepiej.

 

Docelowo 6/12 z serii 3xxx i zostanie na dłuuuugo, nic więcej nie będzie tu wkładane (nie widzę sensu większej liczby wątków w zastosowaniach typowo domowych).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szklana kula prawdę Ci powie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, szklana kula mi powie która z obecnych płyt ma np. lepszą sekcję zasilania, czy jakieś bolączki UEFI.

 

Weź już nic nie pisz dla dobra ogółu... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biostar byłby ok, tyle że jest słaby w OC RAMu, jeśli zależy Ci na OC. Ma 4 fazy zasilania dla vcore(informacja). Ogólnie jak nie przeszperasz internetu, to za dużo praktycznych informacji nie znajdziesz, bo mało ludzi ma te płyty.

Odnośnie innych płyt ITX, tu jest fajna opcja od MSI:

B450I Gaming Plus (AC) - 6 faz zasilania i dobrze sobie radzi z OC i XMP.

Gigabyte też wydał fajną propozycję:

B450I Aorus Pro WiFi

Co prawda sekcja 4+2, ale na innych mosfetach niż reszta badziewia w ich portfolio, IR3556 o mocy 50A. Ale ludzie narzekają generalnie na Gigabyte odnośnie ich BIOSu, nie tak jak na BIOS ASRocka oczywiście(ASRock siedzi na 3 fazach..)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RAM - masz na myśli kręcenie ponad 3200, czy po prostu ustawienie więcej niż XMP? :)

Chcę włożyć G.Skill Aegis na Hynixach, 3000 w standardzie, robią 3200 16-18-18 (testowałem krótko, nie sprawdzałem czy da się lepiej).

 

Propozycje ciekawe, jednak wyjście optyczne chciałbym mieć - niestety Gaming Plus i Aorus go nie mają. Ogólnie coraz bardziej skłaniam się ku temu Biostarowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RAM - masz na myśli kręcenie ponad 3200, czy po prostu ustawienie więcej niż XMP? :)

Chcę włożyć G.Skill Aegis na Hynixach, 3000 w standardzie, robią 3200 16-18-18 (testowałem krótko, nie sprawdzałem czy da się lepiej).

 

Propozycje ciekawe, jednak wyjście optyczne chciałbym mieć - niestety Gaming Plus i Aorus go nie mają. Ogólnie coraz bardziej skłaniam się ku temu Biostarowi.

XMP to profil OC, DDR4 jest nominalnie taktowany 2133mhz ;), także nie ma znaczenia, czy ustawisz profil/ czy ustawisz ręcznie dane z profilu(no chyba, że płyta coś sama zmienia na źle). Jak kupisz RAM z profilem 3333/3466mhz/3600mhz ciężko mi powiedzieć z jakim prawdopodobieństwem będzie on działał na jakiejkolwiek płycie pod Ryzena, bardziej to zależy od loterii sylikonowej, Biostar ponoć ma niedopracowane dzielniki powyżej 3200mhz.

Aegisy 3000mhz cl16, powinny raczej śmigać bez problemu i jak sam zauważyłeś, są na Hynixach, raczej nie spodziewałbym się więcej jak 3200mhz + wyższe napięcie i obniżenie timingów ile się da, bo standardowe timingi 16.18.18.18.36 są bardzo luźne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...