Skocz do zawartości
CiekawePytanie

Gry+streaming r7 1700 vs r5 5 2600

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem że r5 2600 jest lepszy w grach ale jak to się ma przy jednoczesnym graniu i streamowaniu/nagrywaniu ? Dodam też że różnica w cenie nie ma znaczenia bo to ok. 80 zł. Które boxowe chłodzenie jest lepsze tak z ciekawości bardziej pytam. No i jak ten procek działa z płytami b450 bo wiem że nowszy procek może być na starszej płycie ale czy na odwrót też to działa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1700 bardziej przyszłościowy 4 wątki wiecej. Na Twojej płycie i ten i ten będzie działał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że r5 2600 jest lepszy w grach ale jak to się ma przy jednoczesnym graniu i streamowaniu/nagrywaniu ? Dodam też że różnica w cenie nie ma znaczenia bo to ok. 80 zł. Które boxowe chłodzenie jest lepsze tak z ciekawości bardziej pytam. No i jak ten procek działa z płytami b450 bo wiem że nowszy procek może być na starszej płycie ale czy na odwrót też to działa?

1700 ma lepsze chłodzenie. W sferisie jeszcze promocja jest. Więcej wątków/rdzeni zawsze lepsze, tym bardziej ze to ta sama architektura, tylko ram sobie dobry kup 3000MHz i kręć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.x-kom.pl/lista/og4csn744 - przykładowy zestaw

Właśnie też mi się wydaje że z czasem ten procek powinien dostać "kopa" zwłaszcza jak wyjdą nowe konsole co prawda na nowszej architekturze zen2 no ale liczba rdzeni i wątków identyczna. A co do ramów to te będą spoko ?

https://www.x-kom.pl/p/340079-pamiec-ram-ddr4-gskill-16gb-3000mhz-aegis-cl16-2x8gb.html takie najtańsze mają niestety końcówkę "B" to ponać najgorszy sort ale nie wiem dokładnie w jakim sensie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tak enkodujesz na karcie a nie na procesorze, enkodowanie na procesorze juz sie nie opłaca więc bez znaczenia jaki on jest, 2600 bedzie szybszy w obecnych grach, ale z racji ze 1700 ma 8 rdzeni i jest tanszy bralbym wlasnie niego ze wzgledu na przyszlosciowosc, za 2-3 lata w związku z premierą nowych konsol wzrosnie zapotrzebowanie na procesor a nowe silniki graficzne sa projektowane na coraz wiecej rdzeni wiec 1700 zapewni wyższy i bardziej stabilny fps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.x-kom.pl/lista/og4csn744 - przykładowy zestaw

Właśnie też mi się wydaje że z czasem ten procek powinien dostać "kopa" zwłaszcza jak wyjdą nowe konsole co prawda na nowszej architekturze zen2 no ale liczba rdzeni i wątków identyczna. A co do ramów to te będą spoko ?

https://www.x-kom.pl/p/340079-pamiec-ram-ddr4-gskill-16gb-3000mhz-aegis-cl16-2x8gb.html takie najtańsze mają niestety końcówkę "B" to ponać najgorszy sort ale nie wiem dokładnie w jakim sensie.

Wejdz na SFERIS.pl I zobacz za ile tam dostaniesz CPU, a nie 100zł drożej na xkomie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

i tak enkodujesz na karcie a nie na procesorze, enkodowanie na procesorze juz sie nie opłaca więc bez znaczenia jaki on jest, 2600 bedzie szybszy w obecnych grach, ale z racji ze 1700 ma 8 rdzeni i jest tanszy bralbym wlasnie niego ze wzgledu na przyszlosciowosc, za 2-3 lata w związku z premierą nowych konsol wzrosnie zapotrzebowanie na procesor a nowe silniki graficzne sa projektowane na coraz wiecej rdzeni wiec 1700 zapewni wyższy i bardziej stabilny fps

No nie wiem mi enkodując przy karcie stasznie lagowało transmisje a prockiem już nie. Zresztą po co obiążać karte skoro ta i tak chodzi w 99% a procek powiedzmy przy 40%?

Lepiej przez proca bo karta mniej dostaje a procek jest bardziej użyty powiedzmy w 80%.

 

Wejdz na SFERIS.pl I zobacz za ile tam dostaniesz CPU, a nie 100zł drożej na xkomie :D

Taaaa wiem dlatego zastanawiam się nad r7, gdyby nie promka to nawet bym go pod uwagę nie brał. A co do tych ramów to będą śmigać czy nie wiadomo bo te ryzen 1 gen to wybredne są oraz czy ten ram jest nawet git pomimo tej końcówki "B".

Edytowane przez CiekawePytanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...