Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Korzysta ktoś z tego storemi? Skuteczna jest ta funkcja czy to taki bardziej chwyt marketingowy i lepiej nie pchać się w hdd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Działa ale pamiętaj by HDD miał MAX. 1 TB inaczej dzieją się "cuda" :P [ sam przypadkiem to odkryłem ] bo mało gdzie jest ta

informacja.

 

SSD musi być o pojemności ≤ 256GB.

 

2. sprawa to rozparowanie HDD i SSD Sata trwa DŁUGO ! SSD Sata rozparowuje się nawet z kilka godzin 2-3 - u mnie przy próbie z SSD 240 GB.

 

SSD i HDD musi być 1 partycją logiczną StoreMi !

 

Jak byś coś zmotał , ja SSD "stawiałem do pionu" programikiem GPARTED z live cd linux-a ubuntu.

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mhm czyli taka toshiba 1tb + ssd 256gb i git ? A to rozparowywanie to można przeboleć zresztą prędko nie przewiduje rozparowywania. A co do tej partycji logicznej to mógłbyś szerzej to opisać? Jeszcze jedno im szybszy ssd to szybciej to będzie chodzić czy najtańszy brać i czy jest sens 2gb ramu dodać czy coś. Generalnie to przy zakupie nowego pc lepiej 256gb ssd + 1tb hdd bo to będzie wszystko jak jeden ssd chodziło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nic więcej nie doda? Czy ta funkcja jest tak mało popularna?

Edytowane przez CiekawePytanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam ze StoreMI od około 2 miesięcy i nie zauważyłem żadnych błędów, "cudów", czy zacięć... Jak już zrobisz to StoreMi przetestuj to HDTunem i zobacz w CrystalDiskMarku czy ma szybkość SSD...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mhm czyli ogólnie polecasz i działa to tak jak powinno? Czy jest sens dopłaty do np sx8200 pro względem bx500 i czy ten szybszy ssd przyśpieszy o tyle samo hdd czy lepej brać tańszego ssd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk HDD przyspieszasz do tylu Read&Write ile ma twój SSD. SSD na Sata napewno nie będą tak szybkie jak dyski na M2. Dla mnie to jest dobre jak masz 3 dyski, na 1 masz system, a dwa inne wpinasz w StoreMi...

A czy jest sens dopłaty... Oczywiście. Wtedy Robisz z 2 powierzchni jedną szybką.

 

Ale jeszcze lepiej jakbyś kupił tego Sx8200 pro i do tego jakiś tani SSD, np ten bx500. Wtedy na Adacie masz system i inne programy a reszte np. gry czy mniej ważne programy których używasz mało przerzucasz na StoreMi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mhm planowałem bx500 lub sx8200 pro + 1tb hdd od toshiby. Łącząc te 2 dyski otrzymam normalnie działający ssd i trochę przyślieszony hdd, czytałem że często używane pliki są jakoś przerzucane na tego ssd, przykładowo mam jakąś grę i jak będę w nią często grał to system/storemi przerzuci ją na ssd ? Nie dokońca wiem jak to działa, chciałbym ssd z hdd połączyć i jak zapcham ssd to bym z hdd korzystał, który powinien mieć o wiele szybszą prędkość.

Edytowane przez CiekawePytanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak połączysz 2 dyski w AMD StoreMi to nie masz 2 powierzchni tylko 1 powiększoną... Czyli np. 1TB HDD + 256GB SSD = 1.2TB AMD StoreMi zabiera troche powierzchni... U mnie to było 50GB.

I ta 1 powierzchnia połączona z tych 2 dysków ma szybkość dysku SSD...Chyba to nie jest trudne :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasadnicze pytanie - co się dzieje ze StoreMi, jeśli SSD padnie? Czy wszystkie dane są do odzyskania na HDD? Czy może z HDD da się odzyskać dane, ale trochę stare? Czy może można coś odzyskać z HDD ale nie za bardzo wiadomo co będzie stare a co w miarę aktualne? Czy w ogóle cokolwiek da się odzyskać z HDD i czy taki HDD będzie normalnie działał bez SSD?

 

Skoro rozparowywanie trwa kilka godzin, to mogę się domyślać, że może nie być tak dobrze z dostępem do danych na HDD, jeśli SSD zostanie odpięty na chama "z kabla"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy rozparowywanie nie trwa kilka godzin... To troche przesadzone... Jeśli jakiś dysk padnie to najprawdopodobniej to co jest na tej części na której był ten dysk który padł, przepadnie... No

raczej nie przerzuci wszystkiego na HDD... A co do odpięcia "chamsko" kabla z któregoś dysku to nie polecam :DD Nie wiadomo co się stanie nie próbowałem i raczej nie będę ale myślę że też część plików przepadnie ;p

Edytowane przez DudeeQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie interesuje mnie, czy zachowanie StoreMi jest sprecyzowane w jakiejś specyfikacji, co się stanie w przypadku padu SSD, żebyśmy nie musieli gdybać, co się stanie najprawdopodobniej.

 

Logicznie rzecz pojmując, powinno być tak, że dane bieżące StoreMi zapisuje na SSD, ale w okresach, kiedy dysk nie jest mocno używany, dane z SSD są kopiowane na HDD tak, żeby w miarę możliwości dążyć do tego, żeby na HDD był zawsze pełny komplet danych - wtedy jeśli SSD padnie w okresie małej aktywności dysku, to nie tracimy praktycznie niczego. Ale z tego, co tu czytam, to w StoreMi wielkość całego woluminu jest większa od HDD, więc pewnie dane są rozparcelowane na oba dyski i nie jest tak, że HDD ma zawsze pełny komplet danych. Ja szczerze mówiąc wolałbym tylko pojemność HDD, ale z większą łatwością odzyskania danych w razie awarii.

 

No ale z drugiej strony podejrzewam, że StoreMi nie zostało stworzone do zastosowań profesjonalnych, tylko raczej dla konsumentów, którzy chcą tanio przyspieszyć kompa, więc nie ma co za dużo wymagać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaa ok to w takim razie kupno ssd 1tb nie ma sensu.

 

Chcesz kupić SSD 1TB do przyspieszenia dysku HDD 1TB ?

 

Dobrze rozumiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz kupić SSD 1TB do przyspieszenia dysku HDD 1TB ?

 

Dobrze rozumiem?

Nieeeeeee chodzi mi o to że ssd 240GB za 150 zł + hdd 1tb za 180zł da nam kwotę 330zł i przy użyciu storemi mamy 1240GB z wydajnością ssd, chodzi mi o to jaki jest sens płacić 600 zł za 1tb ssd jak za około 350zł mamy 1240GB prawie 2 razy taniej i troszkę większa pojemność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie tej samej wydajności. Będziesz miał wydajność hybrydy na koksie.

 

Do tego będzie głośniej, bo talerze się kręcić muszą.

 

Mx500 1tb na allegro w sklepie są za 520zl.

 

Są też NVME OPTANE za 30zl 16gb. Może da się to zaprzegnac do Store mi? Mógłbyś sobie za grosze przetestować.

 

Albo zapoznaj się z testami.. Teraz pewnie będziesz widział różnice nawet bez zakupów.

 

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=%23&ved=2ahUKEwj58OnpnIvhAhVpwosKHaRSDQYQwqsBMAR6BAgKEAo&usg=AOvVaw0VTJzWxrN8ZFOD4xbU2nov

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minciu nie prawda... Szybkość masz SSD... Robiłem testy samego dysku HDD, samego dysku SSD jak i StoreMi. HDD no jak wiadomo jest wolny ale SSD i StoreMi mają praktycznie identyczną szybkość z lekkim wskazaniem na SSD ale to kwestia max 5MB/s. I wcale nie jest głośniej... Jest tak samo jakbyś używał normalnie HDD... Mi StoreMi służy bardzo dobrze i nie wiem czemu ludzie są tak pesymistycznie nastawieni do tego...

 

A co do NVME Optane to nie byłbym taki pewny co do tego czy będzie działało w pełni sprawnie na sprzęcie od czerwonych... W sensie płyta pod AMD i sam procek...

 

To są testy StoreMi, a dysk mam ADATA Su900 256GB czyli 560/520...

https://imgur.com/a/mqLuF8i

Edytowane przez DudeeQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się wrzucić całego HDD na SSD. Hybryda będzie zawsze hybryda. Więc wydajność w różnych warunkach będzie raz lepsza raz gorsza. Mając kesza rozmiarów 1/4 dysku HDD powinno działać to całkiem fajnie. Jak pisałem hybryda na koksie.

 

Ale to ciągle hybryda.

 

Różnica między SSD plus HDD w głośności jest spora, kiedy alternatywa jest sam SSD. Autor pytał o różnice między HDD plus SSD A samym SSD.

 

 

Do tego żywotność SSD 1TB jest 4 razy większa niż SSD 250GB. Żywotność SSD jako kesz prawdopodobnie może być jeszcze bardziej ograniczona przez nieustanne podmienianie keszowanych danych. Takie są różnice. Cenowo 1TB SSD to 420zl. Mix HDD i SSD to 330zl. Różnica 90zl za 4 razy większy SSD to nie dwukrotnosc ceny jak podawał autor. A dysk można kupić sobie już fajny. Sensowny. Na lata. Za jakiś czas drugi taki i w RAID mamy magazyn 2TB na gry fajnej prędkości.

 

Ps. Autor coś pisał o dodaniu 2GB ramu.. czyli pewnie ma max 8GB? Będzie co keszować na sap file..

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to nawet pc nie mam i przy wybieraniu dysków nasuwa się pytanie ssd+hdd ok. 330zł czy za 300zł 500gb ssd.

Ps gdzie mogę kupić 1tb ssd za 420zł tylko żeby to nie był jakiś najtańszy szajs.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Allegro crucial mx500 1TB oferta jakiegoś sklepu. Nowy nie używany z gwarancją.

420pln. Jeśli chcesz dobry, duży SSD to jest to jeden z lepszych dysków na rynku. Do tego w bardzo dobrej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Link? Tak czy siak wolałbym kupić wszystko w jednym skelpie.

Bx500+Toshiba p300 i połączyć to storemi? Czy faktycznie dużo lepiej zrobię dopłacając do 1tb ssd?

Ps czy ten dysk jest spoko Dysk SSD Silicon Power Ace A55 256GB SATA3 (SP256GBSS3A55S25) na owocowym, w opisie jest że ma NCQ co o 10% przyśpiesza dysk talerzowy.

Edytowane przez CiekawePytanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym wyborem według mnie wnioskując na to że nie masz zbyt dużo pieniędzy będzie to co napisałeś BX500 + Toshiba P300...

Aczkolwiek pewniejszym sposobem byłoby dopłacenie do takiej np. Adaty SU800 1TB...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój błąd, 520zl a nie 420zl :D

https://allegro.pl/oferta/dysk-crucial-mx500-1tb-sata3-2-5-560-510-mb-s-7762761457

 

stówę zjadłem po drodze :D

 

Możesz ewentualnie zacząć sobie przygodę z komputerem z dyskiem SSD 500GB. Jak stwierdzisz, że nie są warte uwagi i przereklamowane to dokupisz sobie talerze.

 

Ewentualnie jak spodoba Ci się SSD, to będziesz mógł dokupić np drugi taki sam i wziąć go w RAID ze starym. Albo kupisz sobie jakieś może nawet NVME na system a 500gb będzie na magazyn pod gry ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę dołożyć ale nie ukrywam że chcem to zrobić najniższym kosztem, skoro to storemi działa jak należy to raczej zdecyduję się na ssd+hdd bo podobna wydajność co duży ssd a jednak taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...