Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

PannaNatalka

Przestroga przed serwisem Philipsa

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć koledzy :)

Jeśli ktoś nosi się z zamiarem zakupu Philipsa, przeczytajcie historię mojego znajomego.

Słów kilka o wsparciu technicznym Philipsa oraz jego serwisie.

 

https://www.wykop.pl/link/4836705/jak-philips-polska-i-ich-serwis-chce-drwic-i-droczyc-sie-z-przecietnego/?fbclid=IwAR0S17k8OrEDoqT41UXhjJ0-YZ0ohDMNaRStSKIAl2l-AHBTjN4JfEzncNw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem monitor Philipsa i również reklamowałem. Monitor odesłany z uszkodzonym wejściem HDMI... oczywiście usterki nie stwierdzono i monitor wrócił nienaprawiony. Dałem sobie spokój bo czekałem miesiąc za monitorem którego i tak nie naprawiono. Dodam ,że był reklamowany przez RTV EURO AGD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest rozwojowa z tego co wiem, także kolejne info będzie dodawane do tekstu na wykopie na bieżąco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na temat serwisu TV philips to można książki pisać. Na wielu forach są podobne tematy. Philips to dzisiaj największy badziew kijem bym tego nie tknął. Zostały już tylko 4 firmy w TV. Panas sony lg i samsung reszta to mega kupa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na temat serwisu TV philips to można książki pisać. Na wielu forach są podobne tematy. Philips to dzisiaj największy badziew kijem bym tego nie tknął.

Też nie dodam nic pozytywnego na temat serwisu Philipsa, no jest tragedia z nimi.

Zostały już tylko 4 firmy w TV. Panas sony lg i samsung reszta to mega kupa

Sporo Panasoniców to Turecki Vestel. Te Panasoniki-Vestelowe to masówka która nie różni się prawie niczym od tych innych marek które produkuje Vestel, a robi ich naprawdę sporo. Zdziwili by się niektórzy jakie marki lub rebrandy robi Vestel. Co do Vestela to znaczy tylko jedno, aktualny Vestel nie jest taki zły, poprawili znacznie jakość i ludzie łykają chociażby wspomniane Vestelowe-Panasonicki jakby to były stare "panie! Panasonic to jest DŻAPAN! jakość!" :) (zresztą Panasonic to nie jest jedyna DŻAPAN! ;) marka którą produkuje Vestel )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reklamowałem ostatnio monitor w philipsie. Po dwóch wymianach trzeci egzemplarz monitora ma wciąż wadę w postaci backlight bleeding.

Oczywiści philips odpisał że dwa pierwsze monitory które odesłałem były całkowicie sprawne.

Teraz nie wiem co zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też nie dodam nic pozytywnego na temat serwisu Philipsa, no jest tragedia z nimi.

 

Sporo Panasoniców to Turecki Vestel. Te Panasoniki-Vestelowe to masówka która nie różni się prawie niczym od tych innych marek które produkuje Vestel, a robi ich naprawdę sporo. Zdziwili by się niektórzy jakie marki lub rebrandy robi Vestel. Co do Vestela to znaczy tylko jedno, aktualny Vestel nie jest taki zły, poprawili znacznie jakość i ludzie łykają chociażby wspomniane Vestelowe-Panasonicki jakby to były stare "panie! Panasonic to jest DŻAPAN! jakość!" :) (zresztą Panasonic to nie jest jedyna DŻAPAN! ;) marka którą produkuje Vestel )

 

Z tego co mi wiadomo to vestel robi tylko niskie modele Panasa. Bodajże od serii 7 to już robi Panasonic. Ale fakt vestel to mega paździerz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to vestel robi tylko niskie modele Panasa. Bodajże od serii 7 to już robi Panasonic. Ale fakt vestel to mega paździerz

Tak, niższe modele.

Vestela to Ty mi tu nie obrażaj ;) bo oni zalali pół Europy tym paździerzem :E (niemieckie rtv markety [w tym ich polskie filie] jak również Lidle w Niemczech zatowarowane Vestelem do gwiazdki 2020).

Ma być tanio i klient jest zadowolony bo większość kupujących i tak nie dostrzega różnicy (no i interes się Vestelkowi kręci hehe)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak często wyglądają serwisy różnych firm w Polsce, chociaż za granicą często nie lepiej. Jak mi kiedyś samsung(dawno temu, CRT jeszcze to był ) wrócił z serwisu to nie dość, że wszystkiego nie naprawili to jeszcze wrócił z rysą na ekranie.

 

Reklamowałem ostatnio monitor w philipsie. Po dwóch wymianach trzeci egzemplarz monitora ma wciąż wadę w postaci backlight bleeding.

Oczywiści philips odpisał że dwa pierwsze monitory które odesłałem były całkowicie sprawne.

Teraz nie wiem co zrobić.

 

Nie pamiętam jak to wygląda, czy przypadkiem obecnie nie jest tak, że możesz skorzystać z rękojmi mimo, że korzystałeś już z gwarancji. Jak nie to sprzedawaj i próbuj coś innego, ale jak przyjdzie kiepska sztuka to nie popełniaj znowu głupoty reklamując, a po prostu odsyłasz w 14dniowym zwrocie i kupujesz kolejny.

 

Ja właśnie odsyłam drugi monitor i kupuję trzeci, znowu ten sam model (wszyscy producenci chyba pozbyli się działu kontroli jakości w zamian modyfikując gwarancję według której dopuszcza się bardzo dużo wad jako w pełni sprawny ). Jak to mówią do trzech razy sztuka, chociaż w przypadku monitorów to czasem trzeba więcej prób, takie dzisiaj są świetne linie produkcyjne matryc...

Jak kupowałem 10 lat temu LG to nie miałem żadnej wady (nawet ani jednego martwego piksela ). To samo było 5 lat temu - samsung bez jakichkolwiek wad. A obecnie wygląda to tak, że jedna sztuka zwracana srebrzyła na ciemnych tłach (kąty widzenia tak słabe, że centralnie siedząc góra i dół srebrzy ), a druga ma widoczne pasy na jasnych tłach (vertical banding ). Chyba obecnie łatwiej trafić na wadliwą sztukę niż w pełni sprawną (nawet dopuszczając kilka martwych pixeli ). Czemu tak dzisiaj wygląda produkcja monitorów? Chyba się kapnęli, że większość osób tych wad nie dostrzeże lub oleje, więc sobie mogą pozwolić na obniżanie kosztów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak często wyglądają serwisy różnych firm w Polsce, chociaż za granicą często nie lepiej. Jak mi kiedyś samsung(dawno temu, CRT jeszcze to był ) wrócił z serwisu to nie dość, że wszystkiego nie naprawili to jeszcze wrócił z rysą na ekranie.

 

 

 

Nie pamiętam jak to wygląda, czy przypadkiem obecnie nie jest tak, że możesz skorzystać z rękojmi mimo, że korzystałeś już z gwarancji. Jak nie to sprzedawaj i próbuj coś innego, ale jak przyjdzie kiepska sztuka to nie popełniaj znowu głupoty reklamując, a po prostu odsyłasz w 14dniowym zwrocie i kupujesz kolejny.

 

Ja właśnie odsyłam drugi monitor i kupuję trzeci, znowu ten sam model (wszyscy producenci chyba pozbyli się działu kontroli jakości w zamian modyfikując gwarancję według której dopuszcza się bardzo dużo wad jako w pełni sprawny ). Jak to mówią do trzech razy sztuka, chociaż w przypadku monitorów to czasem trzeba więcej prób, takie dzisiaj są świetne linie produkcyjne matryc...

Jak kupowałem 10 lat temu LG to nie miałem żadnej wady (nawet ani jednego martwego piksela ). To samo było 5 lat temu - samsung bez jakichkolwiek wad. A obecnie wygląda to tak, że jedna sztuka zwracana srebrzyła na ciemnych tłach (kąty widzenia tak słabe, że centralnie siedząc góra i dół srebrzy ), a druga ma widoczne pasy na jasnych tłach (vertical banding ). Chyba obecnie łatwiej trafić na wadliwą sztukę niż w pełni sprawną (nawet dopuszczając kilka martwych pixeli ). Czemu tak dzisiaj wygląda produkcja monitorów? Chyba się kapnęli, że większość osób tych wad nie dostrzeże lub oleje, więc sobie mogą pozwolić na obniżanie kosztów.

 

 

Byłem głupi że nie zwróciłem w czasie 14 dni do sprzedającego. Mogę skorzystać z rękojmi ale u sprzedającego; w tym przypadku x kom nie widzi problemu.

Największym bolączką jest wybór nowego monitora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem głupi że nie zwróciłem w czasie 14 dni do sprzedającego. Mogę skorzystać z rękojmi ale u sprzedającego; w tym przypadku x kom nie widzi problemu.

Największym bolączką jest wybór nowego monitora.

 

Możesz też spróbować dogadać się z xkom, żeby Ci wymienili na inny model. Ja osobiście kupując komuś, chyba ten sam model co Ty (246e9qdsb ) miałem farta za pierwszy razem. Chyba, że mam większy stopień tolerancji do backlight bleed - nieduży backlight bleed w jednym rogu to chyba nieźle jak na IPS i nie srebrzył. BLB przy 0 jasności naprawdę ledwo zauważalny. Dla mnie jasność 0 na tym monitorze to takie max tolerancji, na 0 jest chyba około 65-70cd/m2 (+-10) (pomiar organoleptyczny czyli oczyma :) ).

Na Twoim miejscu to już bym się nie bawił w IPS tylko brał coś na VA lub nawet TN. Np. VA - acer ed242qr lub samsung 24f390(chociaż niektóre komentarze mówią o cloudingu, więc i przy tej matrycy możesz mieć niefart ), a jak możesz kupić coś droższego to np. aoc 24g1 (na tym kolorki powinny być lepsze i smużenie nie powinno być zbyt widoczne ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprobuje w xkomie rękojmi. Ten backlight bleeding przeszkadza mi bardzo bo tam gdzie mogę używam ciemnego motywu aplikacji. Ten aoc w miarę chociaż jestem sceptycznie nastawiony do zakrzywionych monitorow. Poszukam jeszcze w przedziale do 900 zł. Może będzie coś ciekawego z va, głośnikami i regulacją wysokości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporo Panasoniców to Turecki Vestel. Te Panasoniki-Vestelowe to masówka która nie różni się prawie niczym od tych innych marek które produkuje Vestel, a robi ich naprawdę sporo.

 

O których modelach mówisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprobuje w xkomie rękojmi. Ten backlight bleeding przeszkadza mi bardzo bo tam gdzie mogę używam ciemnego motywu aplikacji. Ten aoc w miarę chociaż jestem sceptycznie nastawiony do zakrzywionych monitorow. Poszukam jeszcze w przedziale do 900 zł. Może będzie coś ciekawego z va, głośnikami i regulacją wysokości.

 

Co do głosników to lepsze rozwiązanie kupić sobie oddzielne nawet jakieś miniaturowe. Te zintegrowane w monitorze jakościowo to praktycznie zawsze padaka, więc imo nie ma co monitorów ograniczać do tych z głosnikami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do głosników to lepsze rozwiązanie kupić sobie oddzielne nawet jakieś miniaturowe. Te zintegrowane w monitorze jakościowo to praktycznie zawsze padaka, więc imo nie ma co monitorów ograniczać do tych z głosnikami.

 

 

Mam głośniki (Genius 5005) ale mieszkam w bloku więc odpalanie ich nie ma sensu (za głośno dla sąsiadów). Głośniki w monitorze są o tyle dobre że moc jest odpowiednia.

Niestety nie można mieć wszystkiego. 24-27 cali, regulowana wysokość, dobry obraz oraz pobór prądu na poziomie do 30 W. Te cechy chciałbym w monitorze do 900 zł. Głośniki mogę odpuścić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieliśmy ponad 100 monitorów philips u użytkowników. W ciągu roku że 30% reklamowanych z racji padnietej maturycy. Żadnych problemow z serwisem.

Lepsze jednak są nawet najtańsze aoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panas sony lg i samsung reszta to mega kupa

A Sharp, Toshiba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Sharp, Toshiba?

 

Miałam Tośkę, model 40RL838. Wysypała się 6 miesięcy po okresie obowiązywania gwarancji, naprawa nieopłacalna. Poszła na szrot. Zanim poszła na szrot też były z nią problemy, ciągłe zwiechy systemu, problemy z portami hdmi. Na tamtą chwilę nie kupiłabym drugi raz Toshiby, natomiast nie wiem jak teraz z ich jakością.

 

Kolejny epizod przygody z Philipsem koledzy.

https://www.wykop.pl/link/4836705/jak-philips-polska-i-ich-serwis-chce-drwic-i-droczyc-sie-z-przecietnego/

 

"Wymienili mi uszkodzony 49PUS6401/12 na 49PUS7503/12. Swoją drogą, w polskim internecie coś mało informacji dotyczących 49PUS7503/12. Czyżby to był aż tak słaby model? I wsadzili do niego matrycę VA, dla mnie słabo trochę.

Na oficjalnym polskim www Philipsa jest napisane, że toto już niedostępne jest na naszym rynku. Dziwne, bo na tabliczce znamionowej mam, że tv złożony w lutym 2019r. Za to ten model jest dostępny jeszcze między innymi w Wielkiej Brytanii i Holandii (za tamtejszymi www Philipsa) w dosyć wysokiej cenie (3500-4000 licząc w złotówkach). Kurde, jak dla mnie, to lepiej świecił 49PUS6401/12, oczywiście do chwili gdy był w pełni sprawny.

Jakby ktoś chciał parametry 49PUS7503/12 to macie porównanie w stosunku do 49PUS6401/12 - https://www.displayspecifications.com/en/comparison/cb95a9e3c

Ktoś z kolegów na forum użytkuje PUS7503/12?"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz oni przesadzili bo za dobry dali... Hehe :)

Moi starzy mają Philips 7502 z tym że 65 cali, zadowoleni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...