Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Xeanix

Nowy telefon za około 1300 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Stoję przed wyborem NOWEGO telefonu za mniej więcej 1300zł. Zależy mi głównie na jakości wykonania, nfc, przyzwoitej baterii oraz jakimś tam wsparciu. Póki co na oku mam:

- Nokia 7 Plus (android one, fajne wykonanie)

- Honor Play (boję się o aktualizacje ze strony honora, bo zapewne telefon oleją jak każdy inny)

- Asus ZenFone Max Pro M2 (jakoś średnio mogę zaufać tej marce, notch)

- Moto G6 Plus (Najtańszy z nich wszystkich, fajnie wykonany)

 

Xperii nie chcę, xiaomi nie mają nfc i nie chcę kupować 2-3 letnich flagowców. Co polecacie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A oppo rx17 neo? 1500 to okolo 1300? ;)

M2 i g6 plus fajnie się przedstawiają. W tej klasie, bez parcia na aparat to jest kilka równych sobie, gdzie wybór zależy od preferencji co do wymiaru, wyglądu itp.

 

I honor olewa aktualizacje? Mate 10 lite żony niedawno dostał dwie spore. Kilka dni temu nawet jakąś miał. Olewa to htc puszczając jedna, dwie do roku i do dwóch updateów wersji andka, gdzie inni co miesiąc coś poprawiają, usprawniają, naprawiają ;)

 

BTW, nie wszystkie ksiołmi nie mają nfc.

 

Zenfone 5 jest dobra opcja. Aktualizacje idą dosyć często, wsparcie jest. Masz wątek o nim na forum. Bdb fon za 1100zl nawet pomijając bdb aparat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oppo za drogi. A jakbyś porównał te telefony i który ty byś kupił? g6 plus vs nokia 7 plus vs m2 vs honor play vs zenfone 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

honor play wydaje sie najsensowniejszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czemu moto G6 plus a nie g7 plus ? W sumie pewnie chodzi o 400zl różnicy w cenie :P

 

Ja bym wybieral między zefone 5 który ma świetną jakość wykonania a Honor Play który jest wydajniejszy Nokia ma z tego co słyszałem różne dziwne problemu m.i z rozliczającym się wifi.

 

Widziałem już Moto G6 plus po 950zl więc za tą kasę bardzo fajny wybór o ile gabaryty Ci nie przeszkadzają bo jest wyraźnie większy od chocoazby zenfone 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod Twoje wymagania tj:przyzwoitej baterii oraz jakimś tam wsparciu - najbardziej pasuje Honor Play, M2 lub N7 Plus. Nokia jeszcze na pewno dostanie android Q i potem poprawki zabezpieczeń. W Honorze Play trudno przewidzieć, aczkolwiek myślę iż jest to telefon na tyle 'unikatowy', że powinien. Co do Asusa to trudno tutaj wróżyć jak to będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm kurde a jakbym tak do zestawienia dorzucił motorole g7 plus? co o niej sądzicie? byłby to najlepszy wybór?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, bo ma przeciętną baterię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a pomijając baterie? tak w ogóle ma ona szybkie ładowanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oppo za drogi. A jakbyś porównał te telefony i który ty byś kupił? g6 plus vs nokia 7 plus vs m2 vs honor play vs zenfone 5

 

Między asusami. Najpierw zamówił bym przez net m2, wygrał mu jedyną słuszną i właściwą apke do zdjęć, sprawdził, i jeśli by mnie nie zadowalaly fotki to bym odesłał i zamówił zenfone 5. Bo dla mnie aparat jest istotny. Bez tego aspektu - m2.

Mam zenfone 3, bardzo dobry telefon, który wciąż dostaje aktualizacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a pomijając baterie? tak w ogóle ma ona szybkie ładowanie?

 

bateria jest na maks 1 dzień ale ma bardzo szybkie ładowanie 27W , w 30 min załadujesz telefon na 70-80% wiec jak ktos ma dostep do gniazdka to mozna szybko sobie podładować. Poza tym bardzo fajny , szybki telefon z bardzo dobrym aparatem i audio tylko moim zdaniem o 200zl ZA DROGI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mate 20 lite jest już poniżej 1300pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm no to teraz mi namieszaliście tymi asusami!

Byłbym przekonany kupić nokie, ale niestety ten problem z wifi olewany przez nokie mnie kompletnie odrzuca + problemy z "zacinającym" się wyświetlaczem. Zostaje mi w takim razie do wyboru:

- Honor Play (z tego co widzę to każdy go olewa tutaj na rzecz asusa, czemu?)

- Moto G7 Plus (niby słaba bateria ale to też nie jest jakiś mega priorytet, fajne wykonanie, "czysty android", niedawno była premiera także fajnie, bo telefon "nowy")

- Asus ZenFone 5 (sam nie wiem co o nim sądzić, ale nie biorąc pod uwagi aparatu raczej M2 jest lepszy, prawda?)

- Asus ZenFone Max Pro M2 (brak usb typu c i szybkiego ładowania przy tak dużej baterii to trochę słabo chyba, co?)

 

Sam nie wiem co sądzić o tych asusach bo nie miałem z nimi nigdy do czynienia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie z tej listy i tak całościowo najlepszy jest Honor Play.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie z tej listy i tak całościowo najlepszy jest Honor Play.

 

Dlaczego? Ogólnie to bardzo mi się podoba ta motka. Może nie ma jakiś super wydajnych bebechów, ale według opinii motorole z czystym androidem działają super i na tym mi właśnie zależy.

Co do tego Mi 9 SE to gdzie go mogę kupić? Aktualnie mieszkam w Niemczech i tutaj telefon będę kupował i nie chcę także bawić się w coś pokroju alliexpress

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi9 powinien sie pojawić na ebay.de w następnym tygodniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm no to teraz mi namieszaliście tymi asusami!

Byłbym przekonany kupić nokie, ale niestety ten problem z wifi olewany przez nokie mnie kompletnie odrzuca + problemy z "zacinającym" się wyświetlaczem. Zostaje mi w takim razie do wyboru:

- Honor Play (z tego co widzę to każdy go olewa tutaj na rzecz asusa, czemu?)

- Moto G7 Plus (niby słaba bateria ale to też nie jest jakiś mega priorytet, fajne wykonanie, "czysty android", niedawno była premiera także fajnie, bo telefon "nowy")

- Asus ZenFone 5 (sam nie wiem co o nim sądzić, ale nie biorąc pod uwagi aparatu raczej M2 jest lepszy, prawda?)

- Asus ZenFone Max Pro M2 (brak usb typu c i szybkiego ładowania przy tak dużej baterii to trochę słabo chyba, co?)

 

Sam nie wiem co sądzić o tych asusach bo nie miałem z nimi nigdy do czynienia...

Honor play bardzo dobra bateria i wydajność . Słaby aparat i audio .

 

Moto g7 plus dobra wydajność, bardzo dobry aparat i audio , bardzo szybkie ładowanie

 

Zenfone 5 bardzo dobry ekran , dobra wydajność, bardzo dobry aparat i audio , niezła bateria lepsza jak w Moto .

 

M2 pro bardzo dobra wydajność i znakomita bateria . Aparat na pewno gorszy od zenfone 5 (brak OIS , gorsza optyka), audio też gorsze od zenfone 5.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądam właśnie recki Zenfona 5 z czerwca i sporo narzekań na samą responsywność i optymalizacje systemu? Poprawiono to od tamtej pory?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm no to teraz mi namieszaliście tymi asusami!

Byłbym przekonany kupić nokie, ale niestety ten problem z wifi olewany przez nokie mnie kompletnie odrzuca + problemy z "zacinającym" się wyświetlaczem. Zostaje mi w takim razie do wyboru:

- Honor Play (z tego co widzę to każdy go olewa tutaj na rzecz asusa, czemu?)

- Moto G7 Plus (niby słaba bateria ale to też nie jest jakiś mega priorytet, fajne wykonanie, "czysty android", niedawno była premiera także fajnie, bo telefon "nowy")

- Asus ZenFone 5 (sam nie wiem co o nim sądzić, ale nie biorąc pod uwagi aparatu raczej M2 jest lepszy, prawda?)

- Asus ZenFone Max Pro M2 (brak usb typu c i szybkiego ładowania przy tak dużej baterii to trochę słabo chyba, co?)

 

Sam nie wiem co sądzić o tych asusach bo nie miałem z nimi nigdy do czynienia...

 

Co do honora play, to honor sobie wymyślił, że w średniej klasy sprzęt wsadzi topowego procka na wzór xiaomi i poco f1. F1 ma wyraźnie odczuwalne kompromisy (plastikowy plastik - a da się wykorzystać plastik i oszukać innych, że to metal lub szkło, ale w f1 nasew tego zabrakło, do tego ekran w f1).

Honor wziął takiego honora 10, ujął troszkę z istotnych kwestii jak audio, aparat i wypuścił mocnego przecietniaka w sensownych pieniadzach. I jak ktoś szuka wydajności, nie zależy mu głównie na aparacie i amoledach-sredach to taki honor play złym wyborem nie jest

A czemu jest pomijany ma rzecz asusa? Bo większość z nas na forum nawet w podświadomości ma parcie na aparat. I chcąc nie chcąc nim się kieruje w znacznym stopniu, czego przykład masz np w mojej osobie, o czym pisałem wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądam właśnie recki Zenfona 5 z czerwca i sporo narzekań na samą responsywność i optymalizacje systemu? Poprawiono to od tamtej pory?

 

Tak zostało to poprawione telefon działa szybko i nie widzę aby łapał jakiekolwiek zwiechy . Aparat od recenzji też został poprawiony , ciężko za tą kasę na coś narzekać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie aparat jest najmniej ważny, ale za to chciałbym mieć w miarę nowy telefon na co najmniej te 2 lata. Tutaj fajnie wypada ta motka, bo wydaję mi się że będzie chyba przez ten czas najlepiej działała, ale ciągle gdzieś mam jakieś 'ale' i sam nie wiem co wybrać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak aparat mniej ważny to moim zdaniem lepszy od Motoroli będzie Asus M2 pro wyżej wspominany . Dlatego że ma snapdragona 660 i 6GB Ram a tego Motorola software nie przeskoczy .

 

Można by jeszcze pomyśleć o pocophone F1 wydajnościowo miazdzy w tej cenie ale ciężko powiedzieć jak długo będą aktualizacje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zgadzam się tylko o motkach czytam, że mają na tyle zoptymalizowany system, że wcale nie ma potrzeby ładować nie wiadomo jakich bebechów, a telefony fajnie działają. W tym asusie przeraża mnie trochę brak szybkiego ładowania przy tak dużej baterii.

Co do pocophone to z góry odpada za samą jakość wykonania

 

///

Tak ogólnie to dziękuje wszystkim za odpowiedzi i wiem że jestem mega wybredny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...