Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Shaun

Ryzen 5 2600 @4GHz - warto podbijać?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Bawił się ktoś w porównanie wydajności w grach na Ryzenie 2600? Ustawienia 1080p/1440p, napięcie stabilnie na 1.3V(może mógłbym zejść jeszcze trochę niżej) w Biosie, płyta podbija do ~1.31V, temperatury w OCCT po 20min nie przkraczają/ledwo dobijają do 70 stopni

Ram Corsair Vengeance na 3000MHz cl 16-20-20-38 na 1.35, dzisiaj będę się bawił w OC, na pewno są stabilne na 3133, zamierzam podbić napięcie do 1.4 i zobaczymy czy wejdą na 3200+ mniejsze timingi. Karta RTX 2060, płyta MSI B450 Tomahawk, chłodzenie Fortis 3 HE1425 v2. Warto próbować podbić taktowanie procka na 4.1/4.2 i ryzykować wyższymi temperaturami czy nie ma sensu przy takiej karcie/ramach? Komputer przeznaczony do grania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz sobie podkręcić przetestować i potem wrócić do poprzedniego stanu. Myślę, że bez problemu możesz spróbować :)

Na OCCT będziesz mógł sprawdzić jak z temperaturami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie nie ma sensu, skup się na pamięciach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miedzy 1.35 a 1.3 nie mialem zbytniej roznicy temperatur, max 4-5 stopni, sprobuje w takim razie do tego napiecia cos ugrac, jesli nie wyjdzie do wracam do 4GHz i 1.3V, a reszte wolnego czasu spedze na zabawe z pamieciami. W/w testy+prime95 na 2h bedzie wystarczajace czy puscic je na troche dluzej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym próbował ile wlezie poświęcił trochę czasu 4.2 jak ci się uda to fajnie, OCCT jest właśnie dobre sam go używam do sprawdzania stabilności zwykła opcja CPU test bo fajnie dociąża proca ale nie daje sztucznego obciążenia jak prime czy intel burn test którego nigdy nie uświadczysz nigdzie. Jak trafila ci sie dobra sztuka to 4.2 na sensownym napięciu może ustabilizujesz następnie pobaw się pamięciami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy podbiciu taktowania na 4.1GHz i napięcia na ~1,34(płyta podbijała do ~1.35) w OCCT na linpacku były freezy, czasami 10s, czasami 30s, a czasami musiałem zrestartować PCta, więc zostaje przy 4.0/1.3, szczególnie, że temperatury na tym teście dochodziły już do 72 stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy podbiciu taktowania na 4.1GHz i napięcia na ~1,34(płyta podbijała do ~1.35) w OCCT na linpacku były freezy, czasami 10s, czasami 30s, a czasami musiałem zrestartować PCta, więc zostaje przy 4.0/1.3, szczególnie, że temperatury na tym teście dochodziły już do 72 stopni

To nie jest duża temperatura tym bardziej jak na linpack, masz jeszcze zapas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy podbiciu taktowania na 4.1GHz i napięcia na ~1,34(płyta podbijała do ~1.35) w OCCT na linpacku były freezy, czasami 10s, czasami 30s, a czasami musiałem zrestartować PCta, więc zostaje przy 4.0/1.3, szczególnie, że temperatury na tym teście dochodziły już do 72 stopni

Jeśli w grach Ci nie wywala, to kręć. Linpack i inne takie to przy używaniu pro się sprawdzają. Pamięci oczywiście że się opłaca, sam mam te same pamięci, ale nie chcą się mnie słuchać :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w grach Ci nie wywala, to kręć. Linpack i inne takie to przy używaniu pro się sprawdzają. Pamięci oczywiście że się opłaca, sam mam te same pamięci, ale nie chcą się mnie słuchać :(

Dokładnie, jak chcesz sprawdzić stabilność to puść OCCT CPU test zwyczajny bez AVX i linpacków... dla mnie to jest najlepszy test bo w miarę bliski realnemu 100 procentowemu obciążeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...