Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ogrodnik

AM4 mATX z min. 6x SATA + RAM

Rekomendowane odpowiedzi

AM4 mATX z min. 6x SATA w budżecie +/- 400 zł, będzie pod Ryzen 7 1700 + 2x8GB (tutaj też poprosiłbym o wskazanie pamięci)

System nie będzie kręcony (jesli już to delikatnie), przesiadam się z 4590 - więc będzie odpowidni przyrost mocy.

Zależy mi bardziej na ciszy, spokojniej pracy niż wyżyłowanych osiągach. Dobrze jakby miał jeszcze dźwięk lepszy niż ALC892 ;)

 

dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Msi b450 a pro, tylko z dźwiękiem może być problem, jak Ci bardzo zależy to szukaj czegoś z chipstetem x370 ale ciężko będzie do 400zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI B450 a-pro/Tomahawk/gaming plus

RAM 2x8gb Aegis 3000mhz cl16/ Hyperxy 3000/3200mhz.

Jak chcesz coś lepszego niż integra, to polecam kartę dźwiękową na pci-e/ ew. na usb. Nie pchaj się w podrasowanego Realteka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki nie doczytałem, może ta?

www.morele.net/plyta-glowna-asus-tuf-b450m-pro-gaming-5625273/

Ma 6 portów sata i trochę lepszy VRM niż reszta ASUSów, ale nie wiem jak się ma radiator do tego na tej płycie, czy daje rade po OC.

BTW po zamontowaniu SSD M.2, 5 i 6 port SATA są nieaktywne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Qwertypp10 dzięki, tak będę musiał zrobić - Asus TUF, znalazłem również coś takiego:

 

Biostar B450GT3 w Morele.

 

https: //www.morele.net/plyta-glowna-biostar-b450gt3-5625282/

 

ale nie wiem jak ze wsparciem tego.

 

EDIT:

a teraz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko asrock b450m pro 4 z mATX

 

4x SATA3, 1x Ultra M.2 (PCIe Gen3 x4), 1x M.2 (SATA3)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biostar nie ma IMO wystarczającej sekcji zasilania pod 8 rdzeni.

ASRocka nie polecam ze względu na słaby BIOS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wersja mATX płyty MSI B450 Gaming Plus poza ilością gniazd różni się od wersji ATX? Chodzi mi o sekcję zasilania i radiatory.

I pytanie drugie : nie wiecie czy AMD zapowiedziało wsparcie płyt z układem B350 dla 3 generacji Ryzenów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, różnica jest na poziomie złączy i wersja mATX nie ma radiatora dla SOC i na oko mniejszy radiator dla VRM, same mosfety, ilość faz zasilania, jest taka sama.

Wszystkie płyty AM4 mają mieć wsparcie do 2020 z Ryzenami 3gen i płytami 1gen łącznie, według AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie płyty AM4 mają mieć wsparcie do 2020 z Ryzenami 3gen i płytami 1gen łącznie, według AMD.

Czyli po 2020 nie dostanie UEfi żadnej aktualizacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie. Myślę, że chodzi w tym po prostu o to, że nie będą wypuszczać po 2020r nowych procesorów na podstawkę AM4. Natomiast aktualizacje UEFI leżą raczej w kwestii samych producentów płyt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to tak. Od samego początku zapowiadali wsparcie dla 3 generacji do 2020r ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli następna generacja procesorów Ryzen, która mogłaby się ukazać w 2020 roku, korzystałaby już z nowej podstawki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można przypuszczać że "AM4+" jak to AMD ma w zwyczaju ale czy będzie wstecznie kompatybilna z AM4 to czas pokaże

w zasadzie to mieli 5 lat na projektowanie AM4 a Ryzeny się dobrze sprzedały wiec czemu mieli by ja porzucić?!

puki nie upowszechnią się DDR5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...