Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

poorgentleman

Mostkowanie karty sieciowej w VirtualBoxie

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, próbuje skonfigurować połączenie internetowe na VM Oracle, na którym mam zainstalowanego Linuxa. W przypadku konfiguracji NAT mam dostęp do internetu, lecz gdy zmienię na mostkowanie karty sieciowej nie mam dostępu do sieci. Jeżeli chodzi o przydzielanie adresu to wszystko działa w porządku, router przydziela IP dla wirtualnej maszyny. Przeglądałem mnóstwo tematów na forach i nigdzie nie mogę znaleźć rozwiązania. Korzystam z połączenia WiFi, dystrybucja Linuxa to Kali oraz w konfiguracji NetworkManager dla managed ustawiłem wartość true.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mostek standardowo jest przełączany po ip'kach. Obecnie masz sytuację że twój AP ma dwa ip'ki przypisane do jednego adresu mac (hosta). AP standardowo odrzuca pakiety od klientów którzy się w nim nie uwierzytelnili, dlatego na wirtualce nie masz neta (lub masz szczątkowo). Paradoksem jest że im lepszy router tym bardziej to nie działa.

 

Jak host to linux, to możesz poszukać o ebtables, który robi przełączanie po adresach mac i powinno to śmigać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety host to Windows, czyli trzeba bawić się w ustawieniach AP, żeby umożliwić przełączanie IP? Jeszcze dodatkowe soft AP jest od producenta, więc bez instalacji Linuxa się nie obejdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w AP nic nie ustawisz, nie ma takiej opcji. Jedyna opcja to instalacja linuxa+ebtables na hoscie. Albo kup sobie jakiś tani laptop i postaw tam natywnie tego Kali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dhcp rozdaje ip-ki to przecież na mostku maszyna powinna dostać adres z dhcp-a czy się mylę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...