Skocz do zawartości
Kumalajs

Windows zawiesza się przy wymianie procesora

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wymieniłem właśnie procesor wraz z chłodzeniem który był w zestawie.

Z AMD Athlon X2 370K na AMD Athlon X4 870K

Pasta nałożona.

Reset BIOSU (Bateryjka).

Odinstalowałem stare sterowniki procesora w trybie awaryjnym (przy starym procku).

BIOS zaktualizowany.

 

Mój sprzęt:

Karta graficzna: ASUS Radeon HD5450

Procesor: AMD Athlon X4 870K

Płyta główna: ASUS A55BM-E

RAM: HYPER DDR3 - 1600 CL10 240 - Pin UDIMM Kit (2x4GB)

Zasilacz: FSP400-60HLN

 

I zatrzymuje się przy ładowaniu Windowsa 10

 

Przy którymś uruchamianiu był bluescreen oraz inny błąd z zasilaniem w Biosie

 

https://drive.google.com/file/d/1ePI0rJH6LRtFS9pxmjCsqlonujW88Yp9/view?usp=drivesdk

 

https://drive.google.com/file/d/1EbfBmd6W-B3gkA6-k-8DicqFiRh13EFq/view?usp=drivesdk

 

Czyżby to wina zasilacza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie zasilacza skoro do biosu się chyba da wejść,po prostu postaw system na nowo bo nie zawsze się uda bez tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej jakiejś funkcji zarządzania zasilaniem, niż zasilacza

jak możesz, odpal linuxa z pendrive i zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

próbowałeś odpalić system w trybie awaryjnym? Możliwe że trzeba było wywalić sterownik od CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

próbowałeś odpalić system w trybie awaryjnym? Możliwe że trzeba było wywalić sterownik od CPU.

To już zrobiłem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie zasilacza skoro do biosu się chyba da wejść,po prostu postaw system na nowo bo nie zawsze się uda bez tego.

Zainstalowałem system na nowo i dalej zawiesza się przy logo Windows :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Upewnij się, że po wymianie procesora ustawienia BIOS'u są takie jak powinny być (zaleca się "Load Defaults" i ustawienie wszystkiego na nowo).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem Windows 7 i nadal to samo (zamraża się przy logo windowsa)

 

Upewnij się, że po wymianie procesora ustawienia BIOS'u są takie jak powinny być (zaleca się "Load Defaults" i ustawienie wszystkiego na nowo).

Nie wystarczy wyjąc baterii z płyty głównej na kilka minut?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmontuj,sprawdź piny czy czasem nie pogięte,jeśli nowszy bios jest to wgraj,sprawdź pamięci czy włożone w odpowiednie sloty według instrukcji,dysk na błędy a na końcu napięcie na zasilaczu.

Edytowane przez amp41

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmontuj,sprawdź piny czy czasem nie pogięte,jeśli nowszy bios jest to wgraj,sprawdź pamięci czy włożone w odpowiednie sloty według instrukcji,dysk na błędy a na końcu napięcie na zasilaczu.

 

Piny na nowym procesorze ok.

BIOS najnowszy.

Pamięć ok.

Skanowanie dysku? ma to sens, gdy zamontuje stary procesor to wszystko działa?

A gdy zamontuje nowy to znowu to samo hmmm...

Nowy procesor wymaga 95W a stary 65W więc nie wiem czy po prostu nie warto zainwestować w nowy procesor :/ a chciałbym to sprawdzić odłączając kartę graficzną i przełączyć się na zintegrowaną, ale to nie działa, bo po wyjęciu karty i podpięciu się na zintegrowaną jest czarny ekran i nic nawet BIOSu nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro jednak nie ma problemu ze starym prockiem i wszystko działa to może być nawet procesor...ale warto by podłączyć mocniejszy zasilacz bo może ten być na styk.Funkcja ASUS Anti-Surge włączona jest w celu ochrony systemu przed niestabilnym zasilaniem,możesz wyłączyć ale radzę jednak podmienić na inny zasilacz i sprawdzić może ten ma swoje lata i dogorywa.Może nie miałeś jej nawet włączonej a po resecie biosu z automatu się włączyła.Nie miałeś jakichś skoków napięcia w sieci...masz przez listwę podpiętego kompa? to zabezpieczenie asusa jest wrażliwe.Co do integry to trzeba ustawić w biosie,jeśli miałeś wyłączoną przed odpięciem drugiej to nie będzie działać,trzeba sprawdzić w biosie.

Edytowane przez amp41

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro jednak nie ma problemu ze starym prockiem i wszystko działa to może być nawet procesor...ale warto by podłączyć mocniejszy zasilacz bo może ten być na styk.Funkcja ASUS Anti-Surge włączona jest w celu ochrony systemu przed niestabilnym zasilaniem,możesz wyłączyć ale radzę jednak podmienić na inny zasilacz i sprawdzić może ten ma swoje lata i dogorywa.Może nie miałeś jej nawet włączonej a po resecie biosu z automatu się włączyła.Nie miałeś jakichś skoków napięcia w sieci...masz przez listwę podpiętego kompa? to zabezpieczenie asusa jest wrażliwe.Co do integry to trzeba ustawić w biosie,jeśli miałeś wyłączoną przed odpięciem drugiej to nie będzie działać,trzeba sprawdzić w biosie.

Czy taki zasilacz byłby spoko pod przyszłą rozbudowę? https://www.morele.net/zasilacz-silentiumpc-vero-l2-600w-spc165-977143/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

próbuj odpalić jeszcze liveboota linuksowego, może po prostu procek do sprzedaży trafił z defektem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że będzie ten zasilacz ale zamiast wydawać kasę najpierw sprawdź,może pożycz od kogoś nawet jakiś no-name dla sprawdzenia...wyłączyłeś tę funkcję asusa w biosie i dalej to samo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

próbuj odpalić jeszcze liveboota linuksowego, może po prostu procek do sprzedaży trafił z defektem.

 

 

Oczywiście że będzie ten zasilacz ale zamiast wydawać kasę najpierw sprawdź,może pożycz od kogoś nawet jakiś no-name dla sprawdzenia...wyłączyłeś tę funkcję asusa w biosie i dalej to samo?

 

Wyciągnąłem jeden RAM i wszystko działa, ale przy dwóch zatrzymuje się przy wszystkim nawet przy linuxie live

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom zrób mu +0.1 albo +0.2 od nominalnego i zobacz czy się zmieni.

 

Może uwaliłeś jedną kość podczas montażu.

Edytowane przez mefisto777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo ma procka z uwalonym kontrolerem, sprawdź obydwie kości w tym samym slocie co działa.

 

Później pozostaje podbicie napięcia dla NB 0.1 i ramu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś ram memtestem,tak z parę godzin?Wyłączyłeś tę opcję w biosie jak pisałem?

Edytowane przez amp41

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom zrób mu +0.1 albo +0.2 od nominalnego i zobacz czy się zmieni.

 

Może uwaliłeś jedną kość podczas montażu.

 

A da się to zmienić?

d25acm9so1g8_t.jpg

 

Sprawdzałeś ram memtestem,tak z parę godzin?Wyłączyłeś tę opcję w biosie jak pisałem?

 

RAM mogę sprawdzić tylko czy jest sens jeśli przy starym procku działają oba?

Opcję w BIOSie wyłączyłem ten Anti... i dalej to samo przy tych dwóch kościach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo ma procka z uwalonym kontrolerem, sprawdź obydwie kości w tym samym slocie co działa.

 

Później pozostaje podbicie napięcia dla NB 0.1 i ramu

 

Sprawdziłem każdą kość RAM osobno w każdym slocie i wszystko działa

 

Zrobiłem zdjęcie BIOS'u i na to wygląda że RAM jest na MAX (co to NB?)

Edytowane przez Kumalajs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...