Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Nie no, u mnie proponuje CL22, także do kitu z tym :E

To rzeczywiście grubo :) u mnie 3733 CL16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To rzeczywiście grubo :) u mnie 3733 CL16

 

Nawet przy 3200 proponuje CL22, straszne głupoty wychodzą. Jakby Typhoon źle czytał opóźnienia.

 

EDIT: Odpaliłem XMP enhancer, tutaj są inne opóźnienia, proponuje już "ludzkie" timingi.

Edytowane przez galakty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzić jakiego rodzaju mam kość? W sensie b-die czy e-die etc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany, to jak to w końcu jest? Twórcy zapewniali, że poprawili w tych Ryzenach obsługę pamięci powyżej 3200 Mhz, a tutaj z tego co czytam wychodzi na to, że nadal maks to 3200 Mhz bo dalej same problemy...

 

Kurde co tu robić... w Intelach coraz to więcej dziur znajdują, coś tam łatają ale wydajność spada i za chwilę wydajność będzie na poziomie mojego 4590k lub mniejsza :E

A w Ryzenach same problemy z pamięciami, temperaturami i biosami...

Edytowane przez Crew 900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany, to jak to w końcu jest? Twórcy zapewniali, że poprawili w tych Ryzenach obsługę pamięci powyżej 3200 Mhz, a tutaj z tego co czytam wychodzi na to, że nadal maks to 3200 Mhz bo dalej same problemy...

Wszystko zależy do danego producenta i biosu.

Ja mam płytę Gigabyte B450M DS3H i ram działa stabilnie na 3800Mhz 14-16-14-28 1T. Na R7 1700 miałem problem zrobić 3466Mhz

Edytowane przez DjXbeat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taktowania które pokazuje RM mają związek z wykorzystaniem rdzeni.

rm.jpg

4.35GHz@ 1.43V na sztywno.

Co do zabawy w kręcenie rdzeni osobno, to nie ma to sensu.

Pozostałe rdzenie w CCXie drastycznie obniżają taktowania.

Edytowane przez warrior666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak to jest że dram calculator pokazuje mi 3733mhz CL 14 a mi na CL 16 wywala po minucie gierke?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany, to jak to w końcu jest? Twórcy zapewniali, że poprawili w tych Ryzenach obsługę pamięci powyżej 3200 Mhz, a tutaj z tego co czytam wychodzi na to, że nadal maks to 3200 Mhz bo dalej same problemy...

U mnie na Tomahawku B450 Patrioty 3733CL17@3800CL16 działają bez problemu. Tak w ogóle to od premiery nie miałem problemów na tym Tomahawku - BIOS v18 wgrany przez sklep Xtreem, wszystko ruszyło z marszu (również na innych pamięciach).

Edytowane przez dario_t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryszardzie, szkoda że ryzen ma nadal tyle problemów... i trzeba mieć dobry ram. Dodatkowo... Jak ktoś idzie w 64gb ram to ryzen jest słabym wyborem. Chyba że TR.

 

Sry, ale jeszcze nie czas na ryzena niestety. Szkoda bo bardzo mi chodził po głowie 3900x, ale niestety może za rok jak naprawią wszystko i będzie wyższy single core...

 

Karta graficzna także lepiej sobie radzi na intelu, niż na AMD.

Edytowane przez SoonTM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R9 3900X @ Stock + 3600MHz CL14 Dual Rank + Perf BIAS CB11.5

 

Nie jest źle:

 

r20stockbiasv7ko0.png

 

r15stockbiasvij3b.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to ten CB11.5 BIAS, jakaś magiczna technologia ASUSa? U mnie nigdy nie widziałem więcej jak ~201pkt na 3900X, na obu X570 i nie ważne jaki cooler. Możesz sprawdzić w Ryzen Masterze jakie zegary masz w singlu?

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to ten CB11.5 BIAS, jakaś magiczna technologia ASUSa? U mnie nigdy nie widziałem więcej jak ~201pkt na 3900X, na obu X570 i nie ważne jaki cooler. Możesz sprawdzić w Ryzen Masterze jakie zegary masz w singlu?

Też nie spodziewałem się, że BIAS tak ładnie zadziała na nowych Ryzenach, dlatego w ubiegłym tygodniu miałem go cały czas na Auto.

 

Na zagranicznych forach ludzie trzymają tego Ryzena na BIAS=CB15, ale u siebie sprawdziłem i CB11.5 daje minimalnie lepszego kopa.

 

W singlu zegar praktycznie cały czas leci na 4575MHz przeskakując pomiędzy pierwszymi trzema rdzeniami.

 

4.6GHz nie widziałem ani razu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurde, mierz mu szybko napięcie jak masz punkty pomiarowe bo to brzmi jak katowanie procesora co ASUS wręcz uwielbia robić na ROGach. Jeśli on faktycznie ma 4575 w singlu to znaczy że ładuje mu ponad 1.50V realnie w rdzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurde, mierz mu szybko napięcie jak masz punkty pomiarowe bo to brzmi jak katowanie procesora co ASUS wręcz uwielbia robić na ROGach. Jeśli on faktycznie ma 4575 w singlu to znaczy że ładuje mu ponad 1.50V realnie w rdzeń.

Spokojnie, napięcie oczywiście sprawdzałem i waha się w okolicach 1.470-1.495V pod obciążeniem Cinebench R20 Single, czyli w miarę poprawnie. Niekiedy wskoczy na chwilę 1.505V, ale tuż po tym jest 1.48V.

 

Nie mam niestety miernika True RMS, więc odczyty pewnie nie są dokładne.

 

Na co dzień i tak zamierzam lecieć na sztywnych 1.2375V i 4.35GHz/4.2GHz.

 

 

 

Przy okazji małe porównanie Performance BIAS na Auto vs CB11.5:

 

Cinebench R20 BIAS=Auto:

 

 

r206pikso.png

 

 

 

Cinebench R20 BIAS=CB11.5:

 

 

r204200bias26k7t.png

 

 

 

Cinebench R15 BIAS=Auto:

 

 

r153vpjo7.png

 

 

 

Cinebench R15 BIAS=CB11.5:

 

 

r154200biasjyjne.png

 

 

 

 

 

A na koniec parę dzisiejszych przelotów na 4.5GHz/4.35GHz @ 1.35V i BIAS=CB11.5:

 

4500435036zk1u.png

 

r153ugjj2.png

 

spy1rgj1k.png

 

pt1nzk9p.png

 

 

Niestety z tego co zauważyłem Performance BIAS nie daje już wszędzie tak fajnych rezultatów jak na R7 1700, bo przykładowo Blender Benchmark odnotowuje gorszy czas na CB15/CB11.5 niż na Auto o całe 6 sekund (ustawienia 4.35GHz/4.2GHz).

 

Będę to jeszcze sprawdzał na dniach, w których miejscach jest lepiej, a w których gorzej.

 

Jak już pewnie mogliście zauważyć na screenach porównawczych, w testach CPU-Z Bench Multi za każdym razem jest około 10 punktów mniej przy BIAS CB11.5 vs Auto.

 

Biorąc pod uwagę Blender'a oraz test CPU-Z, osoby które nie mają tej opcji w BIOSie praktycznie niczego nie tracą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na Tomahawku B450 Patrioty 3733CL17@3800CL16 działają bez problemu. Tak w ogóle to od premiery nie miałem problemów na tym Tomahawku - BIOS v18 wgrany przez sklep Xtreem, wszystko ruszyło z marszu (również na innych pamięciach).

 

fajnie masz. U mnie nie działają 3733CL17 na tej samej płycie a o OC to w ogóle nie chcę wspominać. Siedzę na 3600-16.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to możliwe że mam takiego pecha do pamięci, stabilnie mam tylko na 3466mhz, natomiast 3600 CL 16 18 18 36 już sypie błędami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to możliwe że mam takiego pecha do pamięci, stabilnie mam tylko na 3466mhz, natomiast 3600 CL 16 18 18 36 już sypie błędami?

 

Możliwe, ja swoich CJR nie mogę ustabilizować na CL16, po prostu się nie da. Dopiero CL18 działa (co jest gorsze niż CL16 na 3466).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurde, mierz mu szybko napięcie jak masz punkty pomiarowe bo to brzmi jak katowanie procesora co ASUS wręcz uwielbia robić na ROGach. Jeśli on faktycznie ma 4575 w singlu to znaczy że ładuje mu ponad 1.50V realnie w rdzeń.

No zgadza sie, mnie Asus prawdopodobnie uwalił Ryzena 3700X.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...