Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli użyłeś pasty Noctua NT-H1 to jej nie trzeba wygrzewać, nakładasz i swoje właściwości oddaje od razu.

 

Czemu używacie stabilnej wersji HWInfo, skoro w becie są nowe poprawki pod Ryzeny 3000.

 

Nowy patent na problemy ze startem na Tomahawkach prosto z forum msi:

 

Go into bios and enable the ErP setting. Since doing that I have not encountered any cold boot problems. My PC boots evertime from overnight, either from a complete shut off or from hibernation.
Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, czy kryonaut'a trzeba rozprowadzać, czy standardowa metoda z dociskaniem przez chłodzenie też zda egzamin? Dużo osób pisało, że rozprowadzało i, że pasta ma jakieś elementy metalu, więc zacząłem się zastanawiać.

Edytowane przez badboy141

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozprowadzałem i dociekałem, nie było żadnych różnic. Fakt, że chłodzeniem nocrua nh-d15, jeśli masz słabszy mechanizm docisku może być inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po latach z intelem zakupiłem swój zestaw gigabyte x570 aorus elite + 3700x + 2x8gb Ballistix Sport LT 3200mhz cl16 na słynnych micronach e-die prosto z Mexico

 

...

teraz kilka pytań do posiadaczy takiego lub podobnego zestawu:

pamięci śmigały na intelu na 3600mhz cl 14 na domyślnym napięciu prosiłbym o screeny z timingami i ewentualnie co ustawić (zależy mnie raczej na stabilności niż kręceniu wyników w aida)

jak macie szanowni użytkownicy ustawione napięcia na procesorze na sztywno czy auto (wolałbym nie mieć skoków pod 1.5v)

 

Mam identyczną maszynę. Skoki na pulpicie max do 1.47.

Pamięci są na granicy stabilności, jakakolwiek próba przebicia się ponad to co jest w XMP powoduje albo brak stabilności albo spadek wydajności.

Temperatury na pulpicie max 37 a w stresie raczej nie przebija 70 (chłodzenie to Fortis 3)

 

Na większości kabli DP są jakieś przebicia na płycie głównej (ten temat).

 

Niby teraz działa stabilnie. Ale mam jakiś niesmak do tej płyty. Potrzebna specjalnego kabla DP żeby w ogóle komp działał. Brak możliwości OC w tak drogiej płycie. Zastanawiam nad wymianą płyty na coś innego.

Edytowane przez Meme777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ustawiacie napiecie dla procka na MSI x570 ACE?

 

Są tam 3 opcje i nie wiem która jest najlepsza.

Overdrive, Offset, AMD Overclocking?

 

Na razie ustawiłem Overdrive na ok. 1,34v.

A może offset jest lepszy żeby napięcie spadało jak nic nie robie?

Ktoś bawił się offsetem?

Edytowane przez lysyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam mam na AUTO napięcie procka, póki nie wyjdą jakieś końcowe BIOSy, to na razie odpuszczam podkręcanie na sztywno,

napięcia zrzuca w idle, boostuje do tego 4,5 na jednym rdzeniu... oprócz temperatur to nie mogę narzekać,

z ciekawości zamówiłem lepszy blok WC na procka, ale pewnie nie będzie większej różnicy na nim...

 

na AUTO też napięcie spada do 0.9V jak nic nie robisz

Edytowane przez shalafi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale masz włączone AMD Cool'n'Quiet?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakies jeszcze opcje się włącza przy oszczędzaniu?

PS. A którą pozycje masz włączoną przy Cool'n'Quiet. 0, 1, 2? Ja narzazie 0 włączyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tomahawka nie wgrywajcie beta biosu. U mnie już wiem czemu ram działa tylko na xmp. Fclk powyżej 1600 wysypuje mi pc ... wracam do wcześniejszego biosu, tam jednak pc był trochę stabilniejszy i fclk mogłem normalnie ustawić nawet 1800 i nie robiło problemów

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam unikam beta biosów jak ognia, ci ludzie z MSI nie ogarniają "stable" a co dopiero beta... :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cofnąłem bios do ostatniego stabilnego , ustawiłem ram 3466cl14 , włączyłem tą opcje erp , na razie pc się włącza, zobaczymy co dalej.

Ps. Czemu płyta mi wymusza CR2 mimo , że ręcznie wybrałem cr1 ? hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asrock wypuścił beta bios z agesa 1.0.0.3 ABB i to samo, wszystko niestabilne. Nawet na profilu xmp idealnie nie było, bo po pewnym czasie memtest wysypywał błędy. Tydzień później ten sam bios tylko już na oficialu i wszystko stabilne. Nic tylko czekać, ale to MSI widzę nieźle się ociąga. Ktoś kiedyś pisał, że przy wybraniu cr1 wybierało mu cr2, przy cr2 - cr2 a przy auto cr1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem tryb gear down mode i przerzuciło na cr1 . Czekam na oficjalne biosy , bo ten ram cieniutko przędzie względem ryzena 1600 :E .

3466cl14 opoznienie 71ns , odczyt 46tys .

ram ustawiony 3466mhz 14.16.14.14.28.52 cr1 trfc 520 i parę timingów podciągnietych ręcznie .

 

 

37593a4b1e3194c7.jpg

 

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy SMT w nowych Ryzenach w grach

Pan Testing Games jak zwykle "testuje" sprzęt, którego nawet na oczy nie widział. SMT także przy ośmiu rdzeniach w wielu grach daje zysk, a u niego nawet tam, gdzie powinna być różnica (Asasyn, Watch Dogs 2), jest tak samo :E Że Wam się jeszcze nie znudziło wrzucanie "testów" z tego kanału :hmm:

Edytowane przez tomcug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem tryb gear down mode i przerzuciło na cr1 . Czekam na oficjalne biosy , bo ten ram cieniutko przędzie względem ryzena 1600 :E .

3466cl14 opoznienie 71ns , odczyt 46tys .

ram ustawiony 3466mhz 14.16.14.14.28.52 cr1 trfc 520 i parę timingów podciągnietych ręcznie .

 

 

37593a4b1e3194c7.jpg

 

mam takie same kostki tyle że na płycie gigabyte x570, spróbuj załadować profil xmp i zapodać 3600mhz na pamięci nic nie zmieniaj w timingach i zobacz czy odpali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Giguś jest kozak, napięcie na ramach 1.45 i wstaje na auto na 4400MHz

 

2.png

 

Atakujcie 3800MHz jeśli IF na to pozwoli.

 

Porównanie 3600 vs 3800

cachemem.png

 

3800.png

 

3600 było niestabilne.

Pamięci BALLISTIX Sport LT 16GB 3000MHz CL15

BLS2K8G4D30AESBK

Edytowane przez warrior666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na auto mówisz, to zobacz teraz proszę co się stało z timingami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałem xmp i zmiana na 3600. Pc nie wstaje 3x głośnik systemowy piszczy . To ręcznie na 3800cl14 normalnie się uruchamia do czasu ładowania systemu , wtedy się resetuje i tak w kółko. Memory try it też nie wstaje powyżej 3466mhz :)

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ps. Czemu płyta mi wymusza CR2 mimo , że ręcznie wybrałem cr1?

Tego nie wiem ale u mnie na stabilnym BIOSie było domyślnie CR2, obecnie na nowej Becie mam CR1 z automatu więc lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro ram nie chce po dobroci iść na 3800cl14 to pocisnę timingi niżej na 3466 ;). trdrdscl i twrwrscl z 4t zmieniłem na 3t , oto efekt :

 

560bd905f6767b17.jpg

 

Edit: Sory widzę , że piszę w dziale o cpu a nie o ramie .

Na chwilę obecną jeśli chodzi o ryzena 3600+ b450 tomahawk , wydaje się wszystko Oki. Temat temperatur został ogarnięty, temat bootowania odpukac, na razie też. Jedyny problem na chwilę obecną to niskie oc ramu, mam nadzieję że kolejne biosy to naprawia

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpuść sobie syntetyk w Aida64 i sprawdź realną wydajność w grach i programach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Panowie co lepiej brać r7 2700 czy r5 3600? który na dłużej styknie? Wiem ze testów dużo ale może jakis konkret po naszemu który lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Panowie co lepiej brać r7 2700 czy r5 3600? który na dłużej styknie? Wiem ze testów dużo ale może jakis konkret po naszemu który lepszy.

Konkret? a prosze Cie bardzo - 3600 spoooro lepiej trzyma minimalny FPS w grach, tak poza tym faktem to oba są spoko, ciut lepszy ten nowszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konkret? a prosze Cie bardzo - 3600 spoooro lepiej trzyma minimalny FPS w grach, tak poza tym faktem to oba są spoko, ciut lepszy ten nowszy

Pod warunkiem , że ma kartę rtx2060+ do słabszej karty starczy ryzen 2600 nawet. Chyba że ciśnie po 144fps w grach lub 240 , to ryzen 3600 odrobi straty.

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...