Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

No dobrze, zyskałeś kilka punktów w CB.

A ile FPS przybyło w grach? Czy mniej widoczne są spadki wydajności gdy scena wymaga od CPU większej mocy obliczeniowej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, nie mam w żadnej grze spadków grając 3440x1440 120Hz. GPU zawsze powyżej 90% zużycia. Wynik wrzucam tylko dla porównania.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może instalował ten ostatni Bios na X570 MSI Gaming Plus ? Sugerowaliście żeby siedzieć na jak najnowszym Biosie, zainstalowałem ten 7C37vA3 i napięcie w Ryzen Master cały czas jest w okolicach 1,46V i zegar dziwnie skacze 400-2500MHz.

Na 7C37vA2 z lipca którego niektórzy odradzają że to wręcz bios alpha, zegar spadał do 200-300MHz i napięcie do 0,5V, chyba jednak wrócę do tego starego Biosu skoro najnowszy nie Beta robi takie jaja.

 

https://pl.msi.com/Motherboard/support/MPG-X570-GAMING-PLUS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie u mnie na x470 najnowszy bios pięknie boostuje ponad 4200mhz. Dałem offset na -0.05 i napięcia koło 1.40. chyba już nie będę nic kombinował i na stałe zostanę przy tym biosie. Poprzednie biosy nie boostowal nawet koło 4200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd bierzecie najnowsze Biosy dla MSI X570 ? Bo chyba ten 7C37vA3 z ich strony najnowszy nie jest https://pl.msi.com/Motherboard/support/MPG-X570-GAMING-PLUS

Znowu na tej stronie co kiedyś linkowaliście, nie ma już tych Biosów https://forum-en.msi.com/index.php?topic=323855.0

 

@edit

 

Dzięki caleb59 :thumbup:

Edytowane przez skunRace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od chinoli jakieś przecieki nieoficjalne są dostępne:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Wiedźmina 3 - wszystko na MAX coś się, UBER, wszytko włączone, klatki nieograniczone :) FULLHD.

Ile powinienem mieć klatek na sek? Wcześniej na i7 6700K łapałem 90-100 klatek też na UBER wszystko... hmm być może jakaś opcja była ustawiona "niżej" ale to może mieć aż taki wpływ, 30 FPS? Teraz już nie pamiętam ale UBER był też... ale może jakieś wygładzanie tak ogranicza klatki?

ktoś mi napisał, (że moje 65-75 FPS) to nie wina Ryzena... czyli co? Karta za słaba?

 

Od chinoli jakieś przecieki nieoficjalne są dostępne:

 

Ktoś aktualizował bios na płycie MSI x570 Gaming Pro Carbon WIFI ?

Edytowane przez fryy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od chinoli jakieś przecieki nieoficjalne są dostępne:

Dzięki caleb59 :thumbup: Można coś schrzanić instalując takie Biosy :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można spalić albo zbrickować sobie sprzęt bo nie wiadomo skąd są te BIOSy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki caleb59 :thumbup: Można coś schrzanić instalując takie Biosy :hmm:

 

ja się boję że Chiński wywiad szpiegowski przejmie kontrolę nad moim PC i dzięki niemu zwycięży w wyścigu zbrojeń :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jest ok. Ustaw FSB manualnie na 101 MHz i bedzie boostowal do 4400 w single ;)

 

Właściwie jakie są negatywne konsekwencje podniesienia FSB na 101 Mhz przy pozostawieniu reszty ustawień CPU na AUTO, ewentualnie na PBO? :hmm:

 

Z ciekawości ustawiłem BIOS w ten sposób. Maksymalne napięcie CPU nadal jest na poziomie 1,45V, ale boostuje na pojedynczym rdzeniu do 4242 Mhz.

Pamięci też troszkę lepiej wyglądają i chyba działają stabilnie przy dotychczasowych ustawieniach, ale muszę to dłużej przetestować, również w innych programach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co sie dzieje, stary spec nie jest juz stabilny. RAM grzeje się jak porąbany nawet na 1.4V...okazuje się że chłodzenie RAMu DDR4 to mega problem bo nie ma po prostu czym. Airflow spod chłodzenia CPU nic nie daje.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki caleb59 :thumbup: Można coś schrzanić instalując takie Biosy :hmm:

Nic się nie powinno złego stać. Ja jednak olewam i czekam na oficjalne źródło bo do tego czasu jeszcze kilka poprawek MSI może upchnąć do BIOSu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fryy

 

Widzę że masz x570 pro carbon od MSI, testowałeś te płytę w trudniejszych warunkach, sprawdzając jakie temperatury osiąga na sekcji?

 

Bo nigdzie nie mogę znaleźć w necie testów tej płyty, są testy wszystkich płyt od MSI za wyjątkiem tej chyba.

 

 

v41vtfrvxkk31.png

 

 

Generalnie na temat płyt MSI słyszałem takie zdanie, że w przypadku ich płyt warte uwagi są tyle te od ACE w górę, bo pozostałe mają słabą sekcję jak na ten chipset. x570 pro carbon to tylko 1 model niżej od ACE no i ciekaw jestem o ile gorszy.

 

I jak z biosami na MSI (x570) jest obecnie? Bo na początku były jaja nie tylko na b450, ale nawet na x570, nawet na goodlike (czołgista miał).

 

Bo MSI jak jedyne płyty z chipsetem x570 (no i może jeszcze nieliczne modele Gigabyta) mają najlepiej umiejscowiony wentylator chipsetu i bardzo dobry tryb półpasywny. Pytanie tylko co z Biosami. Bo sekcje mają słabe, za wyjątkiem Ace i Goodlike. Nie wiem jak jest na pro carbon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fryy

 

Widzę że masz x570 pro carbon od MSI, testowałeś te płytę w trudniejszych warunkach, sprawdzając jakie temperatury osiąga na sekcji?

 

Bo nigdzie nie mogę znaleźć w necie testów tej płyty, są testy wszystkich płyt od MSI za wyjątkiem tej chyba.

 

 

v41vtfrvxkk31.png

 

 

Generalnie na temat płyt MSI słyszałem takie zdanie, że w przypadku ich płyt warte uwagi są tyle te od ACE w górę, bo pozostałe mają słabą sekcję jak na ten chipset. x570 pro carbon to tylko 1 model niżej od ACE no i ciekaw jestem o ile gorszy.

 

I jak z biosami na MSI (x570) jest obecnie? Bo na początku były jaja nie tylko na b450, ale nawet na x570, nawet na goodlike (czołgista miał).

 

Bo MSI jak jedyne płyty z chipsetem x570 (no i może jeszcze nieliczne modele Gigabyta) mają najlepiej umiejscowiony wentylator chipsetu i bardzo dobry tryb półpasywny. Pytanie tylko co z Biosami. Bo sekcje mają słabe, za wyjątkiem Ace i Goodlike. Nie wiem jak jest na pro carbon.

 

Ja jestem bardzo zadowolony z zestawu (CPU+MOBO), nie podkręcam bo nie umiem i podobno to gra nie wart świeczki :)

BIOS zaktualizowałem, do wersji (obecnie przedostatnia ze strony MSI) i wszystko działa. RAM bez problemów działa na 3200 CL16 (stock), podobno idzie na 3600 bez zmiany napięć i CL ale nie sprawdzałem (e-Die Microna).

Temp sprawdzałem, wentylator Chipsetu półpasywny, na pulpicie/internecie się nie kręci :) Aktualnie gram w Wieśka i jest elegancko wszystko. Zero Bluescreenów i innych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale gunwo na tej nowej AGESA, już się odbija od TJmaxa...ram po 52*C paranoja.

i984AwO.png

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fryy

 

Widzę że masz x570 pro carbon od MSI, testowałeś te płytę w trudniejszych warunkach, sprawdzając jakie temperatury osiąga na sekcji?

 

Też mam X570 Pro Carbon i według HW Info na odczycie VR MOS to nie miałem więcej jak 69 stopni, a to wszystko w upalne lato w pokoju ponad 30 stopni, a na grafice 88-90 (290X to wiadomo) a i procesor to 3700X.

Z tego co pamiętam to na OC3D była recenzja X570 Pro Carbon a Tom robi bardzo dobre recenzje mobasów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Z tego co pamiętam to na OC3D była recenzja X570 Pro Carbon a Tom robi bardzo dobre recenzje mobasów

 

Tak, widziałem. Ale nie znalazłem tam żadnych wykresów dotyczących temperatur sekcji, a to mnie interesuje najbardziej.

 

https://www.overclock3d.net/reviews/cpu_mainboard/msi_mpg_x570_gaming_pro_carbon_wifi_review/1

Edytowane przez parcu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, widziałem. Ale nie znalazłem tam żadnych wykresów dotyczących temperatur sekcji, a to mnie interesuje najbardziej.

 

https://www.overclock3d.net/reviews/cpu_mainboard/msi_mpg_x570_gaming_pro_carbon_wifi_review/1

Teraz przy normalnej temperaturze za oknem, według HW Info VR MOS to równo 50 stopni temperatura, myślę że dla takiego 3700X taki Carbon to spokojnie i bez strachu o temperatury VRM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VR MOS po ponad godzinie grania w Wiedźmina 3 -na Full UBER wszystko MAX :D miałem max 57 stopni.

System - to cyba chipset ? 48 stopni.

Chipset - 64 stopni.

VR Loop1 - 55 stopni

VR Loop2 - 66 stopni.

Wentylator chodził sobie na 700 RPM, tryb balacne w BIOS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale gunwo na tej nowej AGESA, już się odbija od TJmaxa...ram po 52*C paranoja.

i984AwO.png

 

Ja mam odwrotne spostrzeżenia co do nowej AGESA ;) Wydajność nieco wzrosła a tempki chyba bez większych zmian, może nieco spadły. Proc na stocku z UV -0.108V

 

15 minutowy test w realbenchu (Max mocy z CPU + GPU):

F5a: max 90.5 stopni

f4: max 96 stopni

 

Różnice wynikają raczej z różnych temperatur otoczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ani 90 ani 96 nie sa normalnymi temperaturami dla CPU, szczegolnie z takim chlodzeniem i bez OC.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wina tej budy (gladius m35), że się robi piekarnik jeśli daję wycisk całej platformie. Przy obciążaniu samego proca odnotowuję nie więcej niż 82.

Edytowane przez kamil093c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie max 82 stopnie w prime95 small. W grach 79. Boostuje mi do prawie 4300mhz, offset -0.05. hwmonitor pokazał mi max 1.42v podczas grania w GTA5 przez 3h.

Edytowane przez bartoszzz77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jaką temperaturę macie na 3700x 3800x pod Prime95 na teście maksimum ?

 

Teraz testowałem Blendera i on jednak potrafi uzyskać prawie takie same temperatury jak Prime95 wiec wcale nie jest z niego taki kat.

 

@fryy

 

Ja robiłem ostatnio u siebie testy W3 ale nie na GTX 1070 tylko GTX 1080 i wyniki były dziwne, większość znanych tytułów które porównywałem zgadzało się a W3 nie, oznacza to że zostały tak wykonane sterowniki od GPU lub jakaś aktualizacja W10, tego nie wiem.

Edytowane przez ciastolina35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...