Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Hmmm Niecałe 1.3v przy 4.2 ghz?

może tym razem trafiła się dobra sztuka 1.45v i brak stabilności na 4.4 ghz :/

 

x5A2rqD.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, a mogłem kupić Intela i mieć spokój.

Pewnie trafię uszkodzony CPU, POST będzie trwał 40 s. dysk SSD Corsaira będzie się sypał, a napięcia będą skakać do 1,5V.

 

Czerwona propaganda w internecie mnie omamiła. :(

Jakie 1,5V, u mnie stock wali tylko 1,47 :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idle, grałem trochu w AC Origins, oglądam od 15.30 meczyki na necie, wpierw Bayern a teraz BVB, więc większość danych to idle.

U mnie maks 1.4v :P

 

G0xRwtw.png

 

 

 

edit:

 

BVB-M'Gladbach 1-0 po 83min :):thumbup:

Edytowane przez Reddzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dosyć wypadłem z wątku :E

Widzę,że problemy z Zen 2,płytami i biosami jak były,to są nadal.

Obawiam się,że z Zen 3 może być taka sama męka

Edytowane przez Splendor_97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, że TUF to niewypał. GPU tak blokuje wentylatorek, że chipset łapie 75 stopni i 4k rpm. A co będzie latem w upały :E

 

W przyszłym roku sprzedaje i biorę intela...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, że TUF to niewypał. GPU tak blokuje wentylatorek, że chipset łapie 75 stopni i 4k rpm. A co będzie latem w upały :E

 

W przyszłym roku sprzedaje i biorę intela...

 

u mnie na szczęście 66 stopni :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A, zapomniałem jeszcze o moim Xonarze, który będzie się wieszał :E

Gdzie sprawdzacie rewizję? Można to wyczytać z pudełka czy tylko w sofcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie, nie siedź Pan na PClabie, tylko kompa składaj :lol2: nie będzie tak źle, bez przesady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze nie zainstalowaną płytę Strix Gaming-E. Nie mam procka, żeby to uruchomić, ale po tym co piszecie, rozwialiście moje wątpliwości. Płyta idzie na zwrot i podziękuję platformie od AMD. Za dużo bugów i niedoróbek, żeby się z tym bawić.

W przyszłym roku kupuję 10 gen intela 8/16. Tam powinno wszystko pyknąć od pierwszego strzału.

Edytowane przez stanko11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opłaca się zmieniać R5 2600 na 2700x myśląc przyszłościowo ? Początkowo chciałem jakoś po nowym roku chciałem zainwestować w 3700x ale z tymi procesorami, biosami i płytami to loteria a ja nie chcę się meczyc, tym bardziej że 2700x kosztuje teraz poniżej 800 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opłaca się zmieniać R5 2600 na 2700x myśląc przyszłościowo ?

 

Nie - poczekaj na ryzeny 4000 na tym, co masz. Trochę ludzi na platformach AM przybyło i docelowo będą chcieli zamienić na topowego Ryzena, więc topowy model 4000 powinien trzymać dobrze cenę w najbliższych latach, a jeśli Ryzen 5000 będzie już tylko na DDR5, to R4000 będzie bardzo dobrym wyborem, bo oprócz tych, którym nie chce się zmieniać mobo dojdą ci, którym nie będzie się opłacało płacić za nowy RAM (wszystko podniesie koszt używek R4000 docelowo).

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze nie zainstalowaną płytę Strix Gaming-E. Nie mam procka, żeby to uruchomić, ale po tym co piszecie, rozwialiście moje wątpliwości. Płyta idzie na zwrot i podziękuję platformie od AMD. Za dużo bugów i niedoróbek, żeby się z tym bawić.

W przyszłym roku kupuję 10 gen intela 8/16. Tam powinno wszystko pyknąć od pierwszego strzału.

 

Rób jak uważasz. Nic na siłę i wbrew sobie.

 

PS. I serio życzę tobie by faktycznie ten Intel 10 gen chodził bezproblemowo od samego początku. Naprawdę. Szczerzę życzę (bez żadnych podtekstów z mojej strony)

Edytowane przez addept

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No ja tam zadowolony z 2700X bardziej niż 3600X, a jak widzę takie AC Origins, że dobija na 6 rdzeniowcu do 70% użycia CPU to modlę się, by zaraz nie brakło tych 6 rdzeni do gier. Do aplikacji i tak lepszy niż 3600.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja tam zadowolony z 2700X bardziej niż 3600X, a jak widzę takie AC Origins, że dobija na 6 rdzeniowcu do 70% użycia CPU to modlę się, by zaraz nie brakło tych 6 rdzeni do gier. Do aplikacji i tak lepszy niż 3600.

 

Co Ci da 8r/16w jak one nie będą potrafiły dobić do 100% użycia i będą miały mniejszą wydajność niż na tym 6r/12w ? Nie przesadzajmy, 5 trefnych sztuk na całego pclaba się trafiło, jedna osoba z trefnym asusem , co pizdzik wyje po 4k na pulpicie i ma 70* , i już paranoja jakaś wychodzi. Mi pizdzik nie łapie 70* podczas długiej sesji grania, i nie kręci powyżej 3300rpm , i go nie słychać ... Zapytajcie Rsneo jak to wygląda, ma pasywnego kompa i płytę asusa . A to że jestem 6 nieszczęsliwcem nowej platformy i mam wadliwego procka, no cóż, tak to jest w pierwszych rewizjach, jak popyt jest wyższy niż ilość sztuk z fabryki.

 

Odpuszczę na razie temu prockowi, kupie nvme , żeby nie mieć błędów w podglądzie zdarzeń, wgram nowy bios, będą problemy odsyłam procka na gwarę, na ten czas złoże jakiegoś cepa na z370 na przeczekanie, i zobaczę jak się to potoczy, odeślę 2 razy i przed 3 razem idę do radcy prawnego , żeby wywalczyć niewadliwą sztukę, jeśli moja taka jest. Nie dam się wpuścić w maliny , kupiłem cpu ze sklepu z gwarancją, a nie taniej u cygana na targu, żeby się bujać z gwarancją .

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem wcale przekonany że to wina cpu. Może trafiła się gorsza sztuka która nie radzi sobie z OC procka lub pamięci. Generalnie mówienie że coś działa niestabilne kiedy robi się OC lub UV do mnie nie przemawia.

 

Ja też myślałem że mam problem z cpu a jednak po zmianie płyty działa ok. Tylko u mnie problemy były nawet na domyślnych wartościach i pamięciach wg jedec. W końcu XMP to także OC pamięci. A powyżej 3000MHz to także OC infinity fabric.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4.2GHz wcale nie potrzebuje 1.4V (3600X, mam procka lepszego sortu :E )

U mnie działa na 1.33V

Jakby płyta potrafiła utrzymać napięcie to 1.3V by wystarczyło.

Niestety nie mam ustawien LLC

Wyżej zaczynają się schody bo box nie wyrabia :E

Bez-tytu-u.jpg

Edytowane przez warrior666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą, ale skoro mogę puścić na 24h occt avx2 to jest niestabilnie? Nie miałem tak z żadnym procem, jak u mnie przechodziło testy stabilności to było stabilne, a nie nagle w jeden dzień przychodzi zajawka i ciśnie bsody co 10-15 minut , jak z karabinu , zresetuję bios i wszystko wraca do normy, ale jak zaznaczyłem, nie mogę wybrać nawet xmp, które jest ustalone na takim samym poziomie, co zapewnienie przez amd stabilności kontrolera ... Ja też wymieniłem, mam kupić x590 której nie ma , żeby ten procek działał ;x ? Przerobiłem przez 10lat z 50-70 zestawów na różnych płytach wszystko śmigało, przychodzi ryzen 3600 i człowiek zaczyna wątpić w swoje umiejętności . Ryzen 3600 zapewnia oc ram do 3200 oficjalnie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja tam zadowolony z 2700X bardziej niż 3600X, a jak widzę takie AC Origins, że dobija na 6 rdzeniowcu do 70% użycia CPU to modlę się, by zaraz nie brakło tych 6 rdzeni do gier. Do aplikacji i tak lepszy niż 3600.

3600 ma lepszy rdzeń, wydajniejszy. Więc w AC Odyssey/Origins jest jego przewaga, nawet na tle 2700x. Szczególnie te spadki nie powinny doskwierać na Ryzenie 3600.

 

Gram w te AC, w Origins aktualnie jestem w dodatku Hidden Ones, tam nie ma dużego miasta jak Aleksandria, i mam ok 45-55% użycie CPU, zegar nie spada=4.2ghz, raz czy dwa razy miałem dziwny skok na 70%+ i 80%+ taki dziwny skok w czasie przebieżki, nazwę to anomalie.

Na co dzień gram w zablokowanych 70fps, teraz odblokowałem to miałem ponad 80+. Detale Głębia OFF, Cienie i szczegóły środowiska b.wysokie, reszta maks. plus pole widzenia(FOV) 110.

 

Nawet w Aleksandrii nie miałem 70%+. proc jeszcze da radę, zanim gry będą korzystać w pełni 8/16 to trochu minie, jeszcze nie ma nowej konsoli, gier pod nowe konsole, za 3 lata może być, że 6/12 będzie miał problemy, ale wtedy też te wątki mogą się przydać, na pewno dłużej pożyje taki proc niż 6/6 Intela, i ten nowy Ryzen 6/6.

 

To tak na szybko coś wyskrobałem:P

Edytowane przez Reddzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Ci da 8r/16w jak one nie będą potrafiły dobić do 100% użycia i będą miały mniejszą wydajność niż na tym 6r/12w ? Nie przesadzajmy, 5 trefnych sztuk na całego pclaba się trafiło, jedna osoba z trefnym asusem , co pizdzik wyje po 4k na pulpicie i ma 70* , i już paranoja jakaś wychodzi. Mi pizdzik nie łapie 70* podczas długiej sesji grania, i nie kręci powyżej 3300rpm , i go nie słychać ... Zapytajcie Rsneo jak to wygląda, ma pasywnego kompa i płytę asusa . A to że jestem 6 nieszczęsliwcem nowej platformy i mam wadliwego procka, no cóż, tak to jest w pierwszych rewizjach, jak popyt jest wyższy niż ilość sztuk z fabryki.

70 stopni i 4k rpm łapie w czasie grania, nie na pulpicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wytłumaczysz moje problemy? Miałem b450 Aorus Elite i na agesa 1.0.0.2 wszystko chodziło pięknie a na nowszych były problemy. Mogłem grać, testować pamięć, renderować video, kompilować soft i nie potrafiłem go zawiesić. A leciały błędu z RCU i schedulera kiedy komp nic nie robił, albo leciał tylko YouTube. Zainstalowałem Windowsa i tam podobnie. OCCT leciało godzinami, a wieszal się na pulpicie. Nie było BSODow prostu się wieszal...

 

Nie brzmi odrobinę podobnie do Twoich problemów? Płytę oddałem z rękojmi. Dostałem kasę i kupiłem X570. Miałem 14 dni na zwrot gdyby się okazało że nadal będzie się wieszal. Miałem wtedy reklamować procesor. Tylko ten... Nie wiesza się. Złożyłem kompa, przez Q-Flash + wgrałem najnowszy i działa. Później wgrałem jeszcze nowszy z overclock.net i odpukać jest ok.

 

Dlatego nie wiem, czy ta agesa nie jest zwalona. A nie uwierzę że jest identyczna w X570 i pozostałych, skoro AMD zablokowalo na jej poziomie pcie 4.0. Bo dlaczego na starszej wersji działało? Dlaczego tak starej agesy nie ma na X570? Pozostawiam to do przemyślenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okres spędzony z 3700x oraz MSI x470 to był dramat. Po zmianie na x570 i 3900x jest tak samo stabilnie jak i bez problemowo jak na 9900k. z tym że znacznie mniej ciepłego powietrza wydobywa się z budy.

Czy wrócił bym do 9900k? Nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może nowa agesa 1.0.0.4 coś poprawi na starszych płytach, ale ciężko prorokowac. Nie oszukujmy się, ale wsparcie starszych płyt nie jest raczej producentom na rękę. Każdy woli sprzedać nowy produkt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okres spędzony z 3700x oraz MSI x470 to był dramat. Po zmianie na x570 i 3900x jest tak samo stabilnie jak i bez problemowo jak na 9900k. z tym że znacznie mniej ciepłego powietrza wydobywa się z budy.

Czy wrócił bym do 9900k? Nie.

 

Krótko i na temat . Rozumiem jakieś zajawki na b450 ale nie na x570, to niby płyty gotowe pod nowe ryzeny, ale jednak nie są?

Nie miałem starszej agesy pod tą płyta na Windowsie 1709 pc jak złoto, przyszło 1903 i problemy:( . Nie zdziwię się jak sam majkroszrot powoduje problemy a nie nic innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...