Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Dobre 100gb wrzuciłem na dysk i mi się nie chce tak serio ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótko i na temat . Rozumiem jakieś zajawki na b450 ale nie na x570, to niby płyty gotowe pod nowe ryzeny, ale jednak nie są?

Nie miałem starszej agesy pod tą płyta na Windowsie 1709 pc jak złoto, przyszło 1903 i problemy:( . Nie zdziwię się jak sam majkroszrot powoduje problemy a nie nic innego

 

To jest możliwe, jest też jeszcze inne wytłumaczenie. Programiści AMD podsyłają czasem patche na jądro linuksa, na szczęście są często hamowani ze swoimi pomysłami (vide amd_cpufreq). Może MS wrzuca z zamkniętymi oczami co mu AMD podeśle.

Edytowane przez Jenot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótko i na temat . Rozumiem jakieś zajawki na b450 ale nie na x570, to niby płyty gotowe pod nowe ryzeny, ale jednak nie są?

Nie miałem starszej agesy pod tą płyta na Windowsie 1709 pc jak złoto, przyszło 1903 i problemy:( . Nie zdziwię się jak sam majkroszrot powoduje problemy a nie nic innego

 

Obstawiam że masz również trafionego cpu ja wgrywalem dziś specjalnie najnowsza wersję 10 stabilnie jak skała nie ważne czy wszystko default czy zabawy w biosie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to wystarczy jedna poprawka aby wszystko się zepsuło albo inna wersja sterowników od AMD. Czysty system po świeżej instalacji też potrafi się inaczej zachowywać niż po aktualizacji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam że masz również trafionego cpu ja wgrywalem dziś specjalnie najnowsza wersję 10 stabilnie jak skała nie ważne czy wszystko default czy zabawy w biosie

A ja właśnie nie do końca. Wtedy raczej pod obciążeniem też by się wieszal i to moim zdaniem częściej i gesciej niż w idle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej, jak to pięciu. sześciu, ja naliczyłem trzech?! (ty, Reddzik i adif)

W poniedziałek z samego rana odsyłam wszystko z powrotem do Proshop i X-kom! :E

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toś Ty taki cykor, polecam się odstresować, złóż to jutro i nie masz problemu :thumbup:

Polecam przejechać się skylyne 800hp+ to odwaga sama przyjdzie :E .

To tylko komputer a nie ułożenie sobie życia ...

Apropo skyline, nie polecam kolegi wschodniego pochodzenia, w okolicach Sztokholmu, nerka,wątroba czy inny narząd przy starcie, cofa się do gardła, a gość startuję z dymem z 4rech butów :E . To jest przeżycie, a nie posiadanie ryzena i martwienie się czy będzie problem :D

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

3600 ma lepszy rdzeń, wydajniejszy. Więc w AC Odyssey/Origins jest jego przewaga, nawet na tle 2700x. Szczególnie te spadki nie powinny doskwierać na Ryzenie 3600.

 

Gram w te AC, w Origins aktualnie jestem w dodatku Hidden Ones, tam nie ma dużego miasta jak Aleksandria, i mam ok 45-55% użycie CPU, zegar nie spada=4.2ghz, raz czy dwa razy miałem dziwny skok na 70%+ i 80%+ taki dziwny skok w czasie przebieżki, nazwę to anomalie.

Na co dzień gram w zablokowanych 70fps, teraz odblokowałem to miałem ponad 80+. Detale Głębia OFF, Cienie i szczegóły środowiska b.wysokie, reszta maks. plus pole widzenia(FOV) 110.

 

Nawet w Aleksandrii nie miałem 70%+. proc jeszcze da radę, zanim gry będą korzystać w pełni 8/16 to trochu minie, jeszcze nie ma nowej konsoli, gier pod nowe konsole, za 3 lata może być, że 6/12 będzie miał problemy, ale wtedy też te wątki mogą się przydać, na pewno dłużej pożyje taki proc niż 6/6 Intela, i ten nowy Ryzen 6/6.

 

To tak na szybko coś wyskrobałem:P

 

W AC Origins w benchmarku mam dokładnie taki sam wynik na 2700X i 3600X, przy czym na 3600X ramy są 200Mhz szybsze (3800Mhz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątek sprzed 3 miechów, tak serio albo składaj tego pc, albo zamów sobie intela, bo takie siedzenie pomiędzy młotem a kowadłem nic nie daję. Ja stawiam, że Twój stuff będzie dobrze śmigał, ale to moja opinia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umie ktoś na asusach podkręcać tak, żeby w idle napięcie spadało? Ciężko coś wykopać w tym temacie już :P A te 1,47V na stocku to trochę straszne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen 3xxx teoretycznie zawsze zrzuca zegary i napięcie jak nic nie robisz, nawet jak go ustawisz na sztywno i wyłączasz cstate. Takty pokazuję RM i hwinfo. Rm tylko pokazuje skaczące napięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj przecież wiadomo, ze złożę, skoro już kupiłem i się naszukałem, i niby uznałem, że ma być dobrze.

Pożartować nie można? Trochę rozrywki w sobotę wieczorem nie zaszkodzi. :E

Co najwyżej jutro skończą się śmichy-chichy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen 3xxx teoretycznie zawsze zrzuca zegary i napięcie jak nic nie robisz, nawet jak go ustawisz na sztywno i wyłączasz cstate. Takty pokazuję RM i hwinfo. Rm tylko pokazuje skaczące napięcie.

No to teoria kończy się tam gdzie zaczyna praktyka, jak wpiszę ręcznie to napięcia nie spadają i mam 50 stopni na cpu w idle.

 

Edit: za drugim razem zaskoczyło jak powinno i temp na pulpicie normalne :E I bądź tu mądry.

Edytowane przez Mackay22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnie bywa, zdarzają się tacy zawodnicy, że by się odgórnie pozbyli zestawu, więc niekoniecznie można odebrać Twoje słowa jako żart :P.

Zawsze można, ale nieraz sobota, późnym popołudniem/wieczorem przynosi odwrotne skutki :).

Nie skończą się, zadasz z 5 pytań co jak ustawić, i zapomnisz o pclabie.

 

No to teoria kończy się tam gdzie zaczyna praktyka, jak wpiszę ręcznie to napięcia nie spadają i mam 50 stopni na cpu w idle.

 

 

Jaka pasta pod chłodzeniem i jakie chłodzenie ? Ja mam wszystko na sztywno, opcje oszczędzania energii off , wentylatory w pasywie na procku i mam 30-46* na pulpicie, od 50 startują mi wentylatory na cpu.

 

Ryzeny nowej generacji mogą mieć momentalny skok do 50* to normalne, mała powierzchnia oddawania ciepła i potrzebuję chwili by radator zaczął odbierać to ciepło. Ja miałem skoki do 60* , zmieniłem pastę na topowego niedźwiedzia , i mam nawet na pasywie skoki poniżej 60* .

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś daje w ogóle to ustawianie na sztywno? Zdaje mi się, że to jest tak wyżyłowane, że najlepiej radzi sobie auto? (i to jest też stanowisko AMD)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, dlaczego na sztywno? Ja bym tylko chciał sufit napięcia obniżyć. Na Mugenie 5 leci teraz rog bench na 1.35V 4150mhz i mam 68 stopni. Takie coś by mi pasowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś daje w ogóle to ustawianie na sztywno? Zdaje mi się, że to jest tak wyżyłowane, że najlepiej radzi sobie auto? (i to jest też stanowisko AMD)

 

Wyższy zegar + u mnie możliwość oc ram.

W grach na auto mi trzyma 3950-4100mhz , z średnim wskazaniem na 4025mhz , napięcie 1.4v , więc wole go trzymać na 1.35v i mieć wyższy zegar. Dlatego ten procek u mnie siedzi na sztywno. I druga sprawa, pojawiają się momentowe skoki napięcia do 1.5v , co dla mnie nie jest zdrowe i rozsądne.

 

Skoro masz teraz takie tempy, to nie ma co panikować, na pulpicie możesz go czymś obciążać , np duża ilość programów w autostarcie? I momentalnie żyłuje coś jeden rdzeń pod 100% i temp musi podskoczyć. Ja mam czysty autostart , i w przeglądarce bez wentylatorów mam poniżej 50*, nie ważne czy YT leci czy pclaba przeglądam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nic nie panikuje, ale 50+ stopni na pulpicie w porównaniu do 35-40 wcześniej oznaczało wyższy pobór w idle, czyli nie schodzenie z napięciem. A skoro można tego uniknąć to czemu nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, od jakich timingów poza głównymi zaczynać ich zacieśnianie? Od trfc na przykład?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj przecież wiadomo, ze złożę, skoro już kupiłem i się naszukałem, i niby uznałem, że ma być dobrze.

Pożartować nie można? Trochę rozrywki w sobotę wieczorem nie zaszkodzi. :E

Co najwyżej jutro skończą się śmichy-chichy :D

Jakbyś żartował to byś go złożył w sobotę wieczorem. Więc przestań pitolic i składaj kompa. Będzie Pan zadowolony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To normalne, że jak ustawia się napięcie w biosie to wszystkie odczyty w Windowsie (Ryzen Master, hwinfo) zawieszają się na 1,099V :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...