Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli ten nowy Hwinfo pokazuje rzeczywiste zegary, to patrzcie jaki zegar mi trzyma procek podczas gry w cs go ...

 

d4fd56ac04b518c6.jpg

 

Tester stabilności w tej dolnej tabeli wrzuca z automatu 4100mhz na każdym rdzeniu (efektywnie)

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak rdzeń czeka na dane to się usypia, te czasy oczekiwania mają wpływ na to co pokazuje RM i HWinfo.

Jak ma co liczyć to działa z pełną prędkością, tylko programy potrafią wykorzystać rdzenie w 100%, kilka gier też może ładnie docisnąć procka.

Jakbyś zmniejszył taktowanie do 3.8GHz to efektywne zegary spadną w HWinfo i RM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko lece na fps max 0 , dropy fps są a 4100 nigdzie nie widać :E . Więc co w tym momencie robią te rdzenie, na urlopie są :D ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko lece na fps max 0 , dropy fps są a 4100 nigdzie nie widać :E . Więc co w tym momencie robią te rdzenie, na urlopie są :D ?

Jeden rdzeń czeka na wynik z innego rdzenia, dlatego się nudzi, a jak się nudzi to śpi.

Cs go nie jest w stanie obciążyć procka na 100% dlatego są takie zegary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I Tak mnie to niepokoi , wystarczy zobaczyć jaki zegar "Średnio" był utrzymany, dropy do 280fps , a zegary jakby niewybudzone ze snu. Dziwne są te nowe ryzeny. Idę zobaczyć w apexie na 240fps jak się to ma .

Bawiłem się różnymi planami zasilania, nic się nie zmieniło :P.

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z 500 skacze do 280 na najniższych A zegary na wakacjach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z 500 skacze do 280 na najniższych A zegary na wakacjach :)

Ale skąd wiesz że to wina cpu a nie np gpu? Albo że Windows czegoś nie robi w tym czasie w tle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rtx2060 na niskich sie nudzi w csie. Akurat o windowsie się nie wypowiem, bo on ma swój świat i swoje kredki. Mimo wstrzymanych aktualizacji, i tak sobie je ściąga kiedy chce ... Musiałbym go odchudzić, tak jak miałem to na ryzenie 2600, i w cs go miałem minimalnie niższe dropy fps jak na ryzenie 3600 , wtedy miałem gtx1070 . W apexie minimalnie lepiej fps_max 0 przez większość czasu mam 300+ fps o0 , zegary minimalnie wyższej poszły niż na csie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnożnik jaki ustawia proc jest wyznacznikiem prędkości.

Efektywne taktowanie rdzenia pokazuje czy rdzeń pracował cały czas.

Jak jest np 3.8 GHz to nie znaczy że tyle bostował, tylko że miał okres że się usypiał.

Nawet na 600MHz nie mam wykorzystania wszystkich rdzeni, a niżej proca już nie ustawię.

rrrrrr.jpg

Edytowane przez warrior666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo Twój ryzen się nudzi jak odpalasz csa. A jeśli chodzi O Windowsa to wystarczy że zbierał jakieś dane do telemetrii. Ja mam u siebie na wirtualce wszystko powylaczane...

Edytowane przez Belliash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem procek na auto + wczytałem profil d.o... czyli xmp na asusie , apex zamarzł po jednej rozgrywce. Najpierw znikł dźwięk, potem gra zamarzła, wisiała tak z 3 minuty po czym udało mi się wyjść do pulpitu. Uwalony procek ?

Tak ryzen 3600 się żywi u mnie na automacie:

I ktoś mi powie, że zostawienie procka na auto, jest zdrowsze niż ustawienie na sztywno na 1.35v :D ? Taką temp to ja mam w occt avx2 na sztywnym nastawie z oc ramu ...

 

9f44c4640693a1fa.jpg

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięcia, temperatury i taktowanie wygląda raczej ok z tego co widzę na telefonie na szybko. A jak włączysz XMP i ustawisz ręcznie pamięci tak jak robi to automatycznie płyta? Może dobiera źle suby? Na wartościach z jedec też tak masz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przeklepałem wszystko ręcznie, nie ruszałem tylko procodt i cadów , napięcie ram ustawiłem ręcznie 1.35v reszta auto. Na 2400mhz nie próbowałem, jak mi znowu grę wysypię to chyba skontaktuję się z amd i go na rma wysyłam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apex z ilu rdzeni korzysta? Nie grywam, więc nie wiem, chyba sporo jak ponad 80W wyciska:P. Ale to napięcie 1.475v to ja mam jak odpalę PBO i AutoOC, bo na stocku/auto HWinfo notuje maks 1.4v ale w grach tego nie widzę. (teraz po ok 1.5h użytkowaniu twitcha, firefoxa, hwinfo zanotowało 1.306v)

 

Dziwne wartości, szkoda, że nie ma innego procka by sprawdzić, czy tak działa bios Asusa czy proc ma jakiś cyrk sam ze sobą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz najpierw na jedec. Może bios źle ustawia pamięć. A Ty ręcznie wpisujesz to samo co bios ustawi, więc w sumie to żadna różnica. Profil XMP nie zawiera wszystkich timingow. Część z nich płyta ustawia. Dlatego zobacz na 2400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@novi masz coś totalnie nie tak z temperaturą, u mnie na stocku i ten sam cooler - o 10 stopni mniej, a napięcie szczytowe też mam 1.475V na stocku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta wiem, że peak(max), u mnie tak się nie zachowuje proc, nie dobija powyżej 1.4v. No ale to PC, więc u jednego działa tak u innego tak. Na reddit jest cała masa tematów odnośnie Ryzena i skrajnych problemów, czy nawet tematów gdzie ludzie chwalą.

 

Kolega @novi ma z tym procem od początku jakieś problemy, wygląda jak felerna sztuka :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie napięcie tak skoczyło po aktualizacji ABBA, wcześniej miałem szczytowo 1.450V więc mnie to zdziwiło na początku ale uznałem, że poprawka dla boosta tego wymagała, zresztą kto wie jak to naprawdę jest - do ~1.5V szczytowo bezpiecznie, zobaczymy co się będzie działo przy ABBA 1.0.0.4 niebawem i moim zdaniem nie ma co panikować na zapas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w CS go była inna przypadłość otóż 300fps bez znacznych dropów a gra scierwika jak nie wiem co pomogło ręczne ustawienie fps max na 200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...