Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Niech najpierw sprawdzi ram na 2400MHz. To że procesor zachowuje się trochę inaczej nie znaczy że jest uszkodzony. Każdy jest inny bo jest wycięty z innego fragmentu wafla.

 

Przecież wysłanie czegoś na RMA skończy się tak że będzie testowane na domyślnych wartościach z byle pamięciami puszczonymi z SPD. XMP to także OC i żaden producent nie gwarantuje poprawnego działania tak na prawdę.

Edytowane przez Belliash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen 3600 stock + ram 3200 wybrany ręcznie zamiast xmp, apex zaczyna pływać, dużo nie brakuje żeby wyrzucilo gre/resnelo pc . Ryzen 3600 ma kontroler 3200mhz , więc się nie wywyina od wymiany, skoro nie działa na domyślnych ustawieniach, mam dowody na posiadanie 3 płyt głównych, które będzie u mnie argumentowane . Nie będę za 800zl trzymał podstawki pod kieliszek , skoro nie działa na auto poprawnie, to jest tu coś nie tak . Jeszcze jakbym posiadał płytę inną niż x570 to by mogli się czepiać, ale tu mają 0 szansę od wywinięcia się od wymiany procka.

 

Jeśli jednak nic nie da się ugrać, to będę musiał zostać oszustem i go sprzedać dalej, albo zamówić drugiego i ten egzemplarz oddac na 14 dniowy zwrot. Kupić coś w dobrej wierze, i potem siedzieć jak na szpilkach , czy jednak rękojmia przejdzie czy nie .

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ale Ryzeny 2 mają dokładnie to samo. U mnie jak włączę PBO i reszta auto to na 2700X potrafi zapodać 1.52V. To jest strasznie bolesne :E lepiej nie patrzeć na wykresy i monitoring.

 

Zresztą i tak mi nie boostuje do 4350Mhz, a częściej 4250, więc bezsens i wolałem sobie ustawić manualnie.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem na 99.9% przekonany że mam wadliwego procka . Zostawiłem pc włączonego na dłuższy czas , stock + 3200mhz ram, zaczęły się zakłócenia audio znane z tomahawka . Strzelanie w słuchawkach, zamulony i zniekształcony dźwięk, pc się przycinać zaczął... apexa mi zamrozilo podczas wchodzenia do poczekalni . Na ustawieniu jak z sygnaturki Nie mam takich zajawek. Podejmę kroki w sprawie reklamacji, jeszcze parę dni się będę męczył, kupię jakiś tani cpu 8generacji intela , przy okazji przetestuje płytę która naprawiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Probowales RAM na 2400MHz puscic? Najlepiej zresetuj CMOS i sprawdz jak sie bedzie zachowywal na domyslnych ustawieniach. Najwyzej sobie Boot Order zmien.

Edytowane przez Belliash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios po zworce, gram i mimo wysokiego fps miewam takie jakby lagi w grze , łącze mam Oki, chociaż popisalem z kolega po fachu, i mówi, żebym podmienil zasilacz, bo mu to wygląda na wadę zasilacza . Nie zawsze mam bsod, nieraz pc zamarza i się uruchomi ponownie bez żadnych bsodow. W podglądzie zdarzeń pojawia się błąd kernel 61 jak dobrze pamiętam (gdy jest ten reset)

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy komus hwinfo "sypie" bledami?

Mój link

 

Odpalony komp i na dzien dobry 2, komp ogolnie dziala ok, nic sie nie wiesza, ale cos sie gryzie w tle i chcialbym to rozwiazac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Novi ustaw procka na sztywno na 1V i sprawdź w czy jest stabilny na 3.5 GHz.

To mniej więcej jest tyle ile proc dostaje jak nic nie robi.

Jak nie jest stabilny to pozostaje trzymać go na sztywno na wyższym napięciu lub ustawić plan high performance.

Mi to wygląda na uwalonego procka niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję jeszcze wyłączyć smt wyczytałem na zagranicznym forum, że może to pomóc jak jest uwalony procek

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios po zworce, gram i mimo wysokiego fps miewam takie jakby lagi w grze , łącze mam Oki, chociaż popisalem z kolega po fachu, i mówi, żebym podmienil zasilacz, bo mu to wygląda na wadę zasilacza . Nie zawsze mam bsod, nieraz pc zamarza i się uruchomi ponownie bez żadnych bsodow. W podglądzie zdarzeń pojawia się błąd kernel 61 jak dobrze pamiętam (gdy jest ten reset)

 

Nie pisales wczesniej nic o restartach, albo ja nie doczytalem.

Tak wiec, na poczatek polecam:

1) wlaczyc opcje "Power Loading" w BIOSie.

2) opcje "Power Supply Idle Control" ustawic na "Typical Current Idle"

 

Jesli to nie pomoze, to faktycznie sprobuj z innym zasilaczem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy komus hwinfo "sypie" bledami?

Mój link

 

Odpalony komp i na dzien dobry 2, komp ogolnie dziala ok, nic sie nie wiesza, ale cos sie gryzie w tle i chcialbym to rozwiazac.

Dobrze nie widzę na screenie, bo za mało się powiększa. Ale na dzień dobry to miałem odnośnie gtx'a usb c i audio hd. Rozwiązałem problemy z WHEA aktualizacją biosu, co już Tobie pisałem na streamie.

Najlepiej wkleić w google ten cały ciąg znaków PCI\.... i do czego się odnosi. To będzie wiadomo z czym problem.

 

Jak nie używasz audio z grafy, możesz w menedżerze urządzeń wyłączyć te 2 opcje odnośnie audio.

Edytowane przez Reddzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z ciekawości, bo trochę testów sobie pooglądałem i jeśli chodzi o gry to praktycznie zawsze ryzen 3600 generuje kilka fpsów więcej niż np. 3700/3800 itp. No i dlaczego tak jest? Przecież te droższe procki mają wyższego boosta, więc idąc na logikę powinny być wydajniejsze, a tak nie jest... O co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej w menadżerze urządzeń miałem brak sterow do czegos na pci, wyszlo ze to od portu usb-c w grafie, przeinstalowalem je z tym sterem i tam jest juz ok.

Teraz wypiałem grafe, włożyłem ponownie, obecnie bledow jest na 0, pogralem chwile i wyglada ok, zobacze jeszcze czy cos bedzie sie dzialo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede mna dość długą sesja na totalnym stocku , 237-240fps i miewam takie ścinki jakbym miał znaczny skok pingu, z łączem wszystko Oki. Pojawiało się to randomowo , biegne np wchodzę do budynku , za 2 sek cofa mi postać przed budynek . Grałem w apexa, on oznacza u góry ikona jak jest jakiś problem z moim netem i serwerem , nie pokazywalo nic A ścinki są. Jest jakiś test co dowali mocno prockowi/ if / cache itp? Aida stres i wybrać wszystko łącznie z ramem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw ramy na stock, chyba ze masz 100% pewnosc ze sa stabilne, mnostwo osob kreci tu memy i uwaza za stabilne a nawet memtesta nie wrzuci na noc w celu weryfikacji.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam ustawiony totalnie stock bios , ram 2400mhz , procek auto, nic totalnie nie ruszalem. W grze jak wspomniałem wyżej, miałem dziwne ścinki, procesor stock ram xmp, po dłuższym czasie mam zakłócenia audio , i komputer łapie zadyszke, zamarzla gra podczas włączania. Na tych ustawieniach obu co podałem nie miałem resetu/bsoda . Ale to żaden wyznacznik bo , resety miewam raz na parę dni, i trwa do do póki nie cofne biosu zworka , po cofnięciu i wczytataniu od razu profilu resety są dalej . Pogram z 2-3h na stocku, wczytam profil i pc śmiga znów parę dni jak złoto. I potem znowu historia się powtarza.

 

 

Nie pisales wczesniej nic o restartach, albo ja nie doczytalem.

Tak wiec, na poczatek polecam:

1) wlaczyc opcje "Power Loading" w BIOSie.

2) opcje "Power Supply Idle Control" ustawic na "Typical Current Idle"

 

Jesli to nie pomoze, to faktycznie sprobuj z innym zasilaczem.

 

Hmm nie mogę zlokalizować tego Power loading u mnie w biosie .

 

 

Na noc puściłem kolejny raz memtest dang wang, niech sprawdzi stabilność ramu z sygnaturki

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Power loading powinien być tam gdzie ERP, wzbudzanie za pomocą USB, sieci itp.... Generalnie w opcjach zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Memtest 1100% zapetlenia bez błędu na ramie 3733mhz...

d4ae107241f343a3.jpg

 

 

Coś takiego mam tam gdzie erp.

d2ddc826fdefd529.jpg

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź, czy Twój zasilacz jest ErP ready, jeśli nie to wyłącz to w biosie. Niby dotyczy to trybu stand-by, ale ChGW czy nie powoduje jakichś problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włączyłem to, bo prawdopodobnie na disabled miałem resety pc w idle. Wedle specyfikacji erp ma mój zasilacz

"Zabezpieczenia:

OVP (zabezpieczenie przed zbyt wysokim napięciem)

UVP (zabezpieczenie przed zbyt niskim napięciem na liniach wyjściowych)

SCP (zabezpieczenie przeciwzwarciowe)

OTP (zabezpieczenie termiczne)

OPP (zabezpieczenie przeciążeniowe)

Certyfikaty:

80 PLUS Gold

CE

CB

TUV

FCC

CUL

IRAM

CCC

BSMI

KC

RCM

C-TICK

A-TICK

ENERGY STAR

ErP Lot 6

WEEE

RoHS"

 

 

Ale zdziwienie, wczoraj od około 18 miałem już pc totalnie stock ustawiony, ram 2400mhz procesor stock, a w podglądzie zdarzeń pojawił się ten sam błąd, który pojawia się po samoczynnym resecie pc. Ale nie miałem resetu hmm:

 

f542332edc827a58.jpg

 

Co do testów stabilności, to tak jak wspominałem wyżej, mogę go katować memtestami/prime/occt wszystko przechodzi bezbłędnie, przychodzi moment i zaczyna się resetować/ pluć bsodami z nieznanej mi przyczyny :( . Jak miałem tomahawka i problemy z audio, podmieniałem zasilacz na vero m2 600w i nadal miałem te same problemy z zakłóceniami ... Obecny zasilacz ma niecałe pół roku , był kupowany totalnie nowy w sklepie.

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam widze jeszcze bledy WHEA. Jaki masz BIOS ze jeszcze u CIebie wystepuja? Po 1.0.0.3ABB bodajze nie powinno juz byc takich bledow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam bios 1201 1.0.0.3abba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...