Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Przecieki Adoreda były jak zwykle do dupy. Tak tylko mówię ;)

Nie należy ufać żadnym przeciekom,nawet jak z dużą dozą prawdopodobieństwa się sprawdzają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tego nie tłumacz. Wytłumacz to tym, którzy wierzą we wszystko co powie czerwony guru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecieki Adoreda były jak zwykle do dupy. Tak tylko mówię ;)

A jakieś przecieki czy warto oglądać to w nocy czy inne przecieki mają racje i nie będzie nic ciekawego dzisiaj :P?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen 16/32 jednak istnieje i bierze 300W z gniazda, chłodzenie minimum CLC 280mm. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen 16/32 jednak istnieje i bierze 300W z gniazda, chłodzenie minimum CLC 280mm. :E

300w dla 16 rdzeni to aż tak dużo? Wystarczy sobie przypomnieć ile brał ośmiordzeniowy 5960x :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ciekawe co to będzie. Jak przy tych samych cenach będzie + 20% wydajności i niższe zużycie prądu to będzie :thumbup:

Jutro i tak tego nie powiedzą, dopiero za dwa tygodnie na E3, jeżeli Steve nie kłamał.

300w dla 16 rdzeni to aż tak dużo? Wystarczy sobie przypomnieć ile brał ośmiordzeniowy 5960x :)

No ale to było 22nm, a tutaj mamy podobno 7? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale to było 22nm, a tutaj mamy podobno 7? :E

Właśnie "podobno" to słowo klucz. Radeon VII tez jest w 7nm a jak u niego z poborem prądu? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może się jeszcze okazać że po oc Ryzen przebije magiczne 500W. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Może się jeszcze okazać że po oc Ryzen przebije magiczne 500W. :lol2:

Jak już gadacie o plotkach to chociaż ich nie przeinaczajcie:

 

300W to wartość po OC.

Edytowane przez Mackay22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Były magiczne ploty o Ryzen 3600 8/16 i tu zonk, nagle wszyscy zaprzeczają i się wymigują od tej informacji. Ach, ten hype train...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

300w dla 16 rdzeni to aż tak dużo?

To popatrz na to ile biorą takie karty graficzne typu R9 290X/GTX 690 (fakt 28nm) bądź z procków i9-7980XE,on potrafi nawet wziąć po OC 500W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Były magiczne ploty o Ryzen 3600 8/16 i tu zonk, nagle wszyscy zaprzeczają i się wymigują od tej informacji. Ach, ten hype train...

Ploty podał Adored, wszystkie info powielane przez media były jego autorstwa. I żadna z podanych przez niego informacji o Ryzenach 3000 nie jest prawdziwa. Nawet teraz próbuje wciskać ciemnotę u siebie na Twitterze. Może przypadek tej premiery w końcu uświadomi jego fanom, że większość z tego, co on podaje, jest zupełnie oderwane od rzeczywistości. Jeszcze gość pisze, że ma info pod NDA. Ciekawe z jaką inną firmą niż AMD on to NDA podpisywał, że według niego jego dane są poprawne :E

Takie osoby jak on bardziej szkodzą niż pomagają AMD. Swoją drogą, jestem w stanie sobie wyobrazić, jakim debilnym argumentem będzie próbował się bronić, gdy już wszystko nowej serii zostanie wyłożone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ploty podał Adored, wszystkie info powielane przez media były jego autorstwa. I żadna z podanych przez niego informacji o Ryzenach 3000 nie jest prawdziwa. Nawet teraz próbuje wciskać ciemnotę u siebie na Twitterze. Może przypadek tej premiery w końcu uświadomi jego fanom, że większość z tego, co on podaje, jest zupełnie oderwane od rzeczywistości. Jeszcze gość pisze, że ma info pod NDA. Ciekawe z jaką inną firmą niż AMD on to NDA podpisywał, że według niego jego dane są poprawne :E

Takie osoby jak on bardziej szkodzą niż pomagają AMD. Swoją drogą, jestem w stanie sobie wyobrazić, jakim debilnym argumentem będzie próbował się bronić, gdy już wszystko nowej serii zostanie wyłożone.

 

Nie byłem pewien, ile było źródeł tego hype traina, więc rzuciłem w liczbie mnogiej. Pisałem powyższy komentarz właśnie po przeczytaniu wynurzeń Adoreda, który nagle próbuje zatrzymać hype train, który sam rozpędził. To jest zwyczajnie niepoważne.

 

Jednak zgadzam się w pełni, tacy ludzie na pewno szkodzą i zaufanie, którym ludzie go darzą jest niestety naiwne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Takie osoby jak on bardziej szkodzą niż pomagają AMD.

Jakby pójść w stronę teorii spiskowej, to można by przyjąć, że może zatrudnił go Intel, po to, aby nakręcał spiralę oczekiwań zupełnie zresztą absurdalnych.

Przypomina mi się ten 3600G - 8-rdzeniowe APU z Navi mającym 20 CU i to wszystko za 199 dolarów.

Już abstrahując od faktu, że Picasso jest na Zen+ a nie Zen 2, to jak ten pajac wyobrażałby sobie "nakarmienie" takiego GPU za pomocą standardowego, dwukanałowego kontrolera DDR4?

Cena też jest zresztą z innej bajki, jeśli przypomnieć sobie, że wprowadzony w lutym zeszłego roku 2400G kosztował 169 dolarów za quada+SMT i 11 CU na bazie Vegi.

Edytowane przez rainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Picasso jest na Zen+

I już wystarczy że z APU będzie prawdopodobnie R3 3200G i R5 3400G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest absurdalna teoria, bo on jest po prostu fanbojem, każdy kto choć trochę interesował się jego życiorysem wie, że kiedyś był prawdziwym "rebeliantem". Do tego gość kręci materiały o UFO i spiskach (też są na jego kanale), także to, że on zdobył tak dużą publikę wśród fanów AMD jest dość zastanawiające. On bardzo dobrze stoi z AMD, jak poszukasz to nawet Lisa Su na swoim oficjalnym Twitterze mu dziękowała za jakiś tam materiał :D A u Intela ma bana na sprzęt :E

 

Edyta: A twierdzenia Jezusa z Gamers Nexus, że AMD nic nie pokaże są wyssane z palca. GN nie ma podpisanego NDA, co sami ujawnili na Twitterze, więc nie mają też żadnych konkretnych danych.

 

Aha, i dla przypomnienia, to jest ta lista ze specyfikacja procków według Adoreda. Jak pisałem, dosłownie nic się z niej nie sprawdziło, o czym się zresztą sami przekonacie.

 

vwlolMN.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz się zaczyna

Transmisja:

Szczerze to powiem że niezłą muzykę puszczali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czas na konferencje Panowie i Panie ;)

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Będzie się działo :)

 

Jedziemy... :D

 

EDIT:

 

Na głównym kompie leci Computex 2019, a obok właśnie testuje się Ryzen 7 1700 @ 3.9GHz @ 1.28v...

 

:E

 

Ryzen everywhere :D

Edytowane przez RemiKo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

wyciek juz był

6 core 12 t 3700x 28% szybszy od 9700k w cinebench

 

tak 6 12 vs 8/8t

 

6/12t 320$

8c/16t 399$

12c/24t 499$

Edytowane przez Smogsmok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstałem bez budzika, o godzinie 3.56 , ponieważ potrzeba fizjologiczna wezwała, przypadek ;x ? Nie miałem w planach oglądać, wolałem przeczytać, ale jak już wstałem to dołączyłem do streama . Już jakieś info czytałem , że niby 12/24 max w tym roku za 500dolcow, ciekawe czy kolejne niepotwierdzone info czy prawda ;x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wstałem bez budzika, o godzinie 3.56 , ponieważ potrzeba fizjologiczna wezwała, przypadek ;x ? Nie miałem w planach oglądać, wolałem przeczytać, ale jak już wstałem to dołączyłem do streama . Już jakieś info czytałem , że niby 12/24 max w tym roku za 500dolcow, ciekawe czy kolejne niepotwierdzone info czy prawda ;x

tak, oficialny wyciek ze strima o godzinie 3 30 rano

 

Intel zmiażdżony

Edytowane przez Smogsmok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Na chwilę obecną jest dużo "tremendous" :E

 

Ile tam było punktów w CB20?

Edytowane przez RemiKo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Plotki o 16 rdzeniowych prockach na chwilę obecną nieaktualne

 

Ryzen 7 3700X 3,6 GHz Base 4,4GHz Boost TDP 65W 8R/16W $329

Ryzen 7 3800X 3,9 GHz Base 4,5GHz Boost TDP 105W 8R/16W $399

 

Karty Radeon Navi mają mieć nazewnictwo Radeon RX 5000 Series,co plotki o nazwie RX 3000 również się nie sprawdziły

 

Edit.

Ryzen 9 3900X 3,8GHz Base 4,6GHz Boost TDP 105W 12R/24W $499

Edytowane przez Splendor_97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No i mamy Ryzen 9 ;)

 

Podsumowując

Ryzen 3700X 8/16 3.6/4.4Ghz 65W 329$

Ryzen 3800X 8/16 3.9/4.5Ghz 105W 399$

Ryzen 3900X 12/24 3.8/4.6Ghz 105W 499$

 

wyciek juz był

6 core 12 t 3700x 28% szybszy od 9700k w cinebench

 

tak 6 12 vs 8/8t

 

6/12t 320$

8c/16t 399$

12c/24t 499$

Coś słaby ten wyciek bo 3700X to 8/16 ;)

Edytowane przez DjXbeat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...