Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie 1.0.0.4. AMD zapowiedzialo przeciez poprawki dla RdRand (problem z Destiny 2 i Linuksem) oraz usuniecie PCI-E 4.0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości - na nowych ryzenach downcore jest w pełni konfigurowany?

 

Zarówno symetryczne (X+X) jak i asymetryczne wyłączanie rdzeni (X+0)?

Wyłączenie całego CCD na ryśku 3900 jest możliwe?

 

Wyłaczenie CCD jest możliwe dla 3900X (i 3950X) ale konfiguracja downcore tylko symentrycznie na zen2 w przeciwieństwie do zen i zen+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nową, czyli w jakiej wersji? Albo względem jakiej wersji?

Względem obecnej :E Najnowsza teraz to chyba 1.0.0.3ab, czy coś takiego. W tej nowej będzie blokada PCIe 4.0 na starszych płytach + te poprawki dla Destiny 2 i Linuksa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwna sprawa, na sprzęcie z sygnaturki (3900X) podczas Cinebench R20 zmierzyłem gniazdkowym miernikiem pobór pradu

i wyszlo 425W ... jak to mozliwe?

A jaki masz zasilacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie 1.0.0.4. AMD zapowiedzialo przeciez poprawki dla RdRand (problem z Destiny 2 i Linuksem) oraz usuniecie PCI-E 4.0.

 

poprawka już jest w wersji 1.0.0.3aba - nawet gość z gigabyte pisał, że ją dostali ale przy okazji poprawek dla randoma skopali coś innego i tej wersji nie wypuszczą

 

czyli trzeba czekać na 1.0.0.3abaa 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłaczenie CCD jest możliwe dla 3900X (i 3950X) ale konfiguracja downcore tylko symentrycznie na zen2 w przeciwieństwie do zen i zen+

No to szkoda.

Opcja niesymetrycznego downcore by się przydała do empirycznego potwierdzenia zapewnień AMD, że zapis przycięty do połowy na łączu dla CCD faktycznie nie ma wpływu na realne zastosowania.

Wtedy by się porównało 3700x/3800x z 3950x skonfigurowanym do (4+0)+(4+0).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to szkoda.

Opcja niesymetrycznego downcore by się przydała do empirycznego potwierdzenia zapewnień AMD, że zapis przycięty do połowy na łączu dla CCD faktycznie nie ma wpływu na realne zastosowania.

Wtedy by się porównało 3700x/3800x z 3950x skonfigurowanym do (4+0)+(4+0).

 

No niestety, też miałem taki chytry plan, aby uskutecznić tą konfigurację na 3900X, ale nic z tego :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

by się przydała do empirycznego potwierdzenia zapewnień AMD, że zapis przycięty do połowy na łączu dla CCD faktycznie nie ma wpływu na realne zastosowania

Zgrabne stwierdzenie - i tak nikt nie sprawdzi, chociaż jakaś strata na pewno jest, bo cudów nie ma ;) Zresztą nawet symetryczne wyłączenie jednego CCX nie dałoby pełnej odpowiedzi, bo dwa chiplety z połowicznym zapisem to nie to samo co jeden z pełnym (chociaż i tak lepiej niż jeden z połowicznym).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz zasilacz?

 

Corsair RM550x ...niby porządny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tomcug

 

Jasne, ale wciąż coś :D

 

 

Jestem ciekaw, jak ta kwestia będzie wyglądać na TR4. Tam jest quad channel - a więc dobrze by było, gdyby każdy CCD miał przepustowość odpowiadającą quadowi na odczyt i przynajmniej dualowi na zapis. A na SP3 to już w ogóle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tomcug

 

Jasne, ale wciąż coś :D

 

 

Jestem ciekaw, jak ta kwestia będzie wyglądać na TR4. Tam jest quad channel - a więc dobrze by było, gdyby każdy CCD miał przepustowość odpowiadającą quadowi na odczyt i przynajmniej dualowi na zapis. A na SP3 to już w ogóle...

 

Teoretycznie im więcej chipletów tym więcej linii, więc powinno się to wyrobić, ale czas pokaże, ten ścięty zapis w konfiguracjach z 1 chipletem jest mało zachęcający, ale przynajmniej już wiemy po co tyle kaszy L3 wrzucili, w przeciwnym razie przepustowość i opóźnienia by zarżnęły wydajność. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce ktoś kupić 3900x? :E oddaje do sklepu a wiadomo że dostępność na razie jest do dupy więc można przygarnac szybko proca. Cena 2350 najlepiej Głogów/Wrocław

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce ktoś kupić 3900x? :E oddaje do sklepu a wiadomo że dostępność na razie jest do dupy więc można przygarnac szybko proca. Cena 2350 najlepiej Głogów/Wrocław

 

Aż tak dał Ci w kość że masz go dosyć po kilku dniach? 8:E

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce ktoś kupić 3900x? :E oddaje do sklepu a wiadomo że dostępność na razie jest do dupy więc można przygarnac szybko proca. Cena 2350 najlepiej Głogów/Wrocław

 

Jakby to byl 3700X, to bym wzial. OFC nie w tej cenie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W proline wlecialo kilka sztuk 3700X.

 

Chce ktoś kupić 3900x? :E oddaje do sklepu a wiadomo że dostępność na razie jest do dupy więc można przygarnac szybko proca. Cena 2350 najlepiej Głogów/Wrocław

Nie sprawdzil sie? Co wrzucasz po nim ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż tak dał Ci w kość że masz go dosyć po kilku dniach? 8:E

 

Kupiłem i9 9900k w promocji a jakoś specjalnie z tego ryzena nie jestem zadowolony.. Niby poradziłem sobie ze wszystkimi problemami łącznie ze spadkami klatek (winny okazał się stary sterownik do chipsetu) ale jakoś nie widzę tego procka typowo do gier :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce ktoś kupić 3900x? :E oddaje do sklepu a wiadomo że dostępność na razie jest do dupy więc można przygarnac szybko proca. Cena 2350 najlepiej Głogów/Wrocław

Podobnie jak ty, mam Hero VII i czekam na 3900X, więc pytanie z mojej strony: co poszło nie tak?

 

EDIT: Nevermind. Odpisałeś już wyżej. Mnie na szczęście gry nie interesują. :-)

Edytowane przez b00n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Sferis podali mi informacje, że 3900x spodziewają się dopiero od połowy sierpnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem i9 9900k w promocji a jakoś specjalnie z tego ryzena nie jestem zadowolony.. Niby poradziłem sobie ze wszystkimi problemami łącznie ze spadkami klatek (winny okazał się stary sterownik do chipsetu) ale jakoś nie widzę tego procka typowo do gier :)

 

Jakieś kosmicznej różnicy między 9900k a 3900x w grach nie ma. Często około 10% przewagi Intela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem i9 9900k w promocji a jakoś specjalnie z tego ryzena nie jestem zadowolony.. Niby poradziłem sobie ze wszystkimi problemami łącznie ze spadkami klatek (winny okazał się stary sterownik do chipsetu) ale jakoś nie widzę tego procka typowo do gier :)

 

Uwolnie Cie od tego beznadziejnego 3900X, poszlo PB :)

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Sferis podali mi informacje, że 3900x spodziewają się dopiero od połowy sierpnia

O, to grubo. Chciałem składać nowy zestaw w tym tygodniu (urlop), ale brak CPU mnie wstrzymuje. Jeśli trzeba będzie czekać aż miesiąc, to trochę szkoda, no ale może w tym czasie dopracują BIOSy i nie trzeba będzie borykać się z problemami, które poruszane są w tym temacie. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chcę złożyć kompa głównie pod autocada i revita. Wcześniej myślałem nad 9900k ale premiera amd sprawiła, że złożyłem zamówienie w xkom na 3900x. Niestety nie mogę tak długo czekać :/ więc chyba wracam do intela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Mam na do oddania zamówienie 3900x" oznacza zatkana skrzynkę odbiorcza tysiącem wiadomości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

huh a ja mam problemy z moim zestawem,

bo przy katowaniu zestawu po podkręcaniu pamięci się... wylacza

ale patrzac na odczyty ile zasilacz bierze to może jest jakiś wadliwy

Edytowane przez shalafi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

huh a ja mam problemy z moim zestawem,

bo przy katowaniu zestawu po podkręcaniu pamięci się... wylacza

ale patrzac na odczyty ile zasilacz bierze to może jest jakiś wadliwy

 

Przy R20 wyciągam max 240W z gniazdka, wierząc wskazaniom zasilacza i ICUE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...