Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Za 4h jest livestream MSI na temat Ryzenów 3. gen i obsługi na ich mobasach. Może będą jakieś nowe informacje o biosach, a jak nie, to będzie można się chociaż pośmiać z hejtu na czacie.

Czat pewnie wyłączony będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI obiecuje nowego biosa na koniec tygodnia (v20) do tomhahołków, które ma ogarnąć niedziałające XMP. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a producenci do swoich płyt wsadzają kości 16MB zamiast 32MB.AMD do swoich AGESA już zaleca kości 32MB.

Nawet niektóre z X570 mają kości 16MB :E

Nie wiesz które X570 konkretnie ? I które X470 mają 32MB ?

 

Kiedyś ktoś linkował stronę, gdzie była cała lista płyt i jakie kości mają, gdyby ktoś jeszcze podesłał to z góry dzięki.

 

 

Za 4h jest livestream MSI na temat Ryzenów 3. gen i obsługi na ich mobasach. Może będą jakieś nowe informacje o biosach, a jak nie, to będzie można się chociaż pośmiać z hejtu na czacie.

Śmiesznie to brzmi "How to use 3rd Gen Ryzen on your 300 or 400 series MSI AM4 motherboard" :E

 

https://www.youtube.com/watch?v=C_elcRHeVjI

Edytowane przez skunRace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiesz które X570 konkretnie ? I które X470 mają 32MB ?

 

Kiedyś ktoś linkował stronę, gdzie była cała lista płyt i jakie kości mają, gdyby ktoś jeszcze podesłał to z góry dzięki.

Masz

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1wmsTYK9Z3-jUX5LGRoFnsZYZiW1pfiDZnKCjaXyzd1o/edit?fbclid=IwAR26PDPHKWTfifFZlgKPYyT-entQpWcO4nxW2fMGm2dOYTtI_kzHU2odwZc#gid=2112472504

Bardzo szczegółowa baza danych dot.wszystkich płyt X570/X470/X370/B450/B350/A320

Edytowane przez Splendor_97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, świetny link :thumbup:

Ten link akurat pierwszy znalazł Lipton,i go na swoim fanpage udostępnił ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez tragedii ta temperatura, na lepszym chłodzeniu miałbyś raczej ciszę.

 

ja mam w idle 40 stopni na 4790k...

.. po delidzie, na custom loopie. :E

 

Temperatury może i nie najgorsze, ale mam wrażenie, że procesor chce na booscie pracować cały czas :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.youtube.com/watch?v=kU5h0MYpmfg

 

Adored się obraził na AMD, bo go oszukali (w sumie przykład na to jest całkiem sensowny) i po trzech latach fanbojowania zorientował się, że AMD wciska kit :E Nie będzie więcej filmów na YT na temat analizy produktów czerwonych, bo Adored już nie wierzy Lisie (głupi, bo wcześniej wierzył). No i przykłady na to, że AMD kłamało, co wiedziały właściwie wszystkie serwisy, które Adored za to cisnął. Piękny koniec wielkiego analityka. Nawet jego bożek się na niego wypiął. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z takich wizualnych rzeczy... mam podłączone wraith prism do gniazda JRGB na płycie tak, żeby działało przez Mystic light od MSI- wszystko działa jak powinno, ale pierścień na chłodzeniu(nie wiatrak) swieci się swoimi prawami... próbowałem pobrać Appke AMD do sterowania podświetleniem, ale okazuje się, że musiałbym podpinać pod kolejne gniazdo jeszcze więcej kabli.... wiecie coś o tym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.youtube....h?v=kU5h0MYpmfg

 

Adored się obraził na AMD, bo go oszukali (w sumie przykład na to jest całkiem sensowny) i po trzech latach fanbojowania zorientował się, że AMD wciska kit :E Nie będzie więcej filmów na YT na temat analizy produktów czerwonych, bo Adored już nie wierzy Lisie (głupi, bo wcześniej wierzył). No i przykłady na to, że AMD kłamało, co wiedziały właściwie wszystkie serwisy, które Adored za to cisnął. Piękny koniec wielkiego analityka. Nawet jego bożek się na niego wypiął. :E

 

IgnorantHappygoluckyAlpaca-size_restricted.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, facet był zawsze kompletnie niewiarygodny, ale te filmy z wyrzutami zrobiły już z niego czystej krwi pajaca.

Edytowane przez Mar_S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On w tym filmie przyrównuje się w pewnym momencie do der8auera, który ostatnio robił film o fanbojach i wciskaniu kitu przez AMD. Problem w tym, że der8auer to gość, który jest wiarygodny, konsekwentny, bazuje na swoich obserwacjach i nie jest bliżej żadnej z firm. Adored to natomiast obrażony fanboy, który kilka lat temu wyzywał ludzi na forum Anandtecha, broniąc w ten sposób AMD, a gdy po trzech latach robienia za ich darmową tubę propagandową wyszło, że jednak wierzył i przekazywał opowieści dziwnej treści, naszła go taka refleksja: już nie tylko Nvidia i Intel, ale też i AMD kłamie. Może za 2 lata odkryje, że woda jest mokra.

 

Ale na jego obronę (hehe), muszę dać jeden przykład tego, co AMD zrobiło, by on uwierzył w swoje pierdololo.

Tu macie twitta Lisy Su pod jego filmem z bzdurami o taktowaniu Ryzenów 3000. Na moje to w materiale nie było nic, co by usprawiedliwiało taki komentarz CEO AMD. Lisa pomogła mu uwierzyć, że ma rację tworząc gównomateriały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy poczytać niektóre komentarze pod tym tłitem żeby dojść do wniosku że to praktycznie sekta była. :E

 

our goddess has spoken. adoredtv is the messiah!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz z perspektywy czasu widać że próbki inżynieryjne (4.2Ghz) miały bardzo zbliżone zegary do finalnych procków. Właściwie to jest jak kiedyś pisałem tutaj że finalny Zen2 to będzie zegar próbki inżynieryjnej * 1.1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen nie wstaje po manualnym OC, zaswiecaja sie ledy na RAMie, potem kod 40 i shutdown.

BIOS gr8 m8.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy poczytać niektóre komentarze pod tym tłitem żeby dojść do wniosku że to praktycznie sekta była. :E

 

our goddess has spoken. adoredtv is the messiah!

 

Ty lepiej poczytaj, co się dzieje na reddicie AMD pod wrzutką z tym najnowszym wideo :D Wyrzuty większe niż Adoreda. Przez 3 lata mieli go za boga, nawet jak się mylił, to go bronili, a teraz śmiał stwierdzić, że AMD w czymś kłamało (pomijam cały płacz z tego filmu, bo on jest dla niego typowy), więc jest śmieciem :lol2: Fanbase AMD niezmiennie bawi. Przypomina mi się sprawa z Rają, który do chwili odejścia z AMD był spoko, ale jak przeszedł do Intela, to już najgorszy inżynier w historii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swój 3700x zwróciłem.

Może późniejsze rewizje będą dobijać do tych 4,4GHz przy pełnym obciążeniu...?

Ogólnie proc całkiem spoko szkoda tylko, że AMD trochę nagięło rzeczywistość swoim marketingiem.

I tak tańsza platforma stała się tą droższą... szkoda bo konsumencie z sentymentu kredytowali AMD wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem, twierdzą że dostał jakieś przecieki ale nie potrafił ich przeanalizować bo brak mu wiedzy, wcześniej im to jakoś nie przeszkadzało. :E

 

Taka baza "fanów" to tragedia dla firmy, ludzie zaślepieni marką i plotący jakieś totalne bzdety które nie mają szansy być prawdą.

AMD w ostatnich latach wypuszcza naprawdę całkiem przyzwoite produkty, ale mają one swoją niszę rynkową i próba udowodnienia na siłę że są one najlepsiejsze na świecie musi skończyć się fiaskiem, i na pewno nie działa to korzystnie dla wizerunku firmy.

Również ten tegoroczny atak na segment premium jest moim zdaniem przedwczesny i tylko wnerwił ludzi, bo jaki sens brać płytę za 3 koła żeby podkręcić proca o 100 Mhz?

Edytowane przez Mar_S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia jedna sprawa, skoro ryzen 3000 ma problem nie z ilością ciepła, a z jego oddawaniem, to znaczy ze podczas pracy cooler jest chłodny, a procek gorący? Może w takim wypadku warto obniżyć rpm wentylatora i nie zmieni to zbytnio temp procka, a poprawi się kultura pracy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adored i tak długo się utrzymał :lol2: Ciekawe czy się psychicznie pozbiera do kupy :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie teraz tylko najbardziej ciekawi jak będzie z prockami desktop intela w niższym procesie, czy nie będą mieć jeszcze większych problemów z odprowadzeniem ciepła i z maksymalnymi zegarami.

 

Ciekawe również jakie zegary base i boost będą mieć konsolowe zen2.

 

Pewno dadzą max 1v. i boost do 3.2-3.3GHz skoro tak ciężko odprowadzać ciepło z procesora.

 

Wychodzi na to że były pewne plotki które okazały się prawdą o zen2, ale mało kto dawał im wiarę, że żadnych 5GHz nie będzie, a maksymalnie zegar wzrośnie o 100-200MHz w porównaniu do zen+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen nie wstaje po manualnym OC, zaswiecaja sie ledy na RAMie, potem kod 40 i shutdown.

BIOS gr8 m8.

A kogo to wina że OC Ci nie działa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty lepiej poczytaj, co się dzieje na reddicie AMD pod wrzutką z tym najnowszym wideo :D Wyrzuty większe niż Adoreda. Przez 3 lata mieli go za boga, nawet jak się mylił, to go bronili, a teraz śmiał stwierdzić, że AMD w czymś kłamało (pomijam cały płacz z tego filmu, bo on jest dla niego typowy), więc jest śmieciem :lol2: Fanbase AMD niezmiennie bawi. Przypomina mi się sprawa z Rają, który do chwili odejścia z AMD był spoko, ale jak przeszedł do Intela, to już najgorszy inżynier w historii.

A ty nadal będziesz bajeczki wciskał że konsole nie dostaną SMT?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy MSI Afterburner rozwiązał jedyny problem, jaki mi doskwierał, mianowicie wersja 4.6.2. beta pokazuje mi odczyt temperatur ze wszystkich rdzeni ;) Tym sposobem nie mam już żadnych problemów na obecnym biosie, pamięci kręcą się doskonale, procesor jest w 100% stabilny, nie mam żadnych zwiech itp. i w końcu widzę, ile mam C na poszczególnym rdzeniu. Asus Prime x470 Pro. Na minus - do stabilnych 4,3GHz muszę walić 1.425V i temperatury skaczą w okolice 70C :E Zostaję na PBO i 1.2750V. Procesor boostuje do 4211MHz z okazjonalnymi spadkami do 4163MHz. Podnoszenie napięcia, żeby mieć 4.3GHz nie jest warte świeczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia jedna sprawa, skoro ryzen 3000 ma problem nie z ilością ciepła, a z jego oddawaniem, to znaczy ze podczas pracy cooler jest chłodny, a procek gorący? Może w takim wypadku warto obniżyć rpm wentylatora i nie zmieni to zbytnio temp procka, a poprawi się kultura pracy?

Zapewne tak, podobnie było na 4-rdzeniowych Intelach w 14 nm z "glutem" (choć nie raz czytałem herezje, że wręcz przeciwnie, wymagają one "kosmicznego" chłodzenia). Oczywiście chłodzenie musi mieć jakąś tam minimalna wydajność. Obecnie mam zamontowany na R5 3600 Wraith Spire (ten lepszy z miedzianym rdzeniem, od R7 1700) i o ile przy niższych obciążeniach typu 1-4 rdzenie jest chłodniej niż na LC (i procesor boostuje o ~50 MHz wyżej) to już przy obciążeniu wszystkich rdzeni zamiast 3900-3925 MHz mam 3800 MHz "z groszami". W Prime95 oczywiście jeszcze gorzej. A na LC jest gorąco w spoczynku i przy lekkim obciążeniu (bo płyn jest ciepły przez jedną tylko chłodnice i 300-watową Vegę), ale przy dużym obciążeniu jest już lepiej dzięki znacznie większej powierzchni radiatora.

 

Podsumowując - na LC problemem jest odbieranie ciepła i wysoka temperatura początkowa, a na słabym chłodzeniu powietrznym Wraith po prostu brakuje pojemności cieplnej. Sprawdzę jeszcze AIO Aseteka jak przyjdzie zapinka (a ostatecznie zapewne wrócę do customLC z 2 chłodnicami).

 

Oczywiście moje spostrzeżenia dla 3600 nie musza sie pokrywac z 3900.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...