Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

No i co mam ich policzyć i zestawić z ilością sprzedanych procesorów? Masz takie dane? Premiera jest udana bo jest popyt. Procesory się sprzedają a wyższych modeli jest brak. Jeśli masz inne dane to jest pokaż to zrewiduje swoje stanowisko.

[/size]

Nawet w tym wątku są osoby które tego nie zaobserwowały więc nie dotyczy każdego. A już nie wspominam o zwykłym zjadaczu chleba nie patrzy na wskazania hw-info.

 

A Ty masz dane o sprzedaży, że mówisz, że jest udana? Jesteś w stanie określić, jak jest udana, na podstawie danych, których nie masz? :lol2: To Ty jesteś odpowiedzialny za udowodnienie swojej tezy. Stosujesz za to rozwiązanie w stylu - powiem sobie coś bez żadnej wiedzy o tym, o czym mówię i udowodnij mi, że się mylę. Nie pierwszy zresztą raz, więc nic zaskakującego.

Wyprzedanie czegoś, gdy się tego wyprodukowało mało, nie jest żadnym osiągnięciem.

To super, że nie dotyczy każdego, bo nigdzie nie napisałem, że dotyczy. :E Ty natomiast twierdzisz, że chodzi o jakaś wyimaginowaną, niewielką grupę entuzjastów (ułamek :lol2: ), a na potwierdzenie swojego zdania przytaczasz fakt, że "nawet w tym wątku są osoby, które tego nie zaobserwowały". Jak masz mi takie argumenty przedstawiać, to daruj sobie, bo szkoda mojego czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Ty masz dane o sprzedaży, że mówisz, że jest udana? Jesteś w stanie określić, jak jest udana, na podstawie danych, których nie masz? :lol2: To Ty jesteś odpowiedzialny za udowodnienie swojej tezy. Stosujesz za to rozwiązanie w stylu - powiem sobie coś bez żadnej wiedzy o tym, o czym mówię i udowodnij mi, że się mylę. Nie pierwszy zresztą raz, więc nic zaskakującego. Wyprzedanie czegoś, gdy się tego wyprodukowało mało, nie jest żadnym osiągnięciem.

A skąd wiesz jak mało wyprodukowali. Może dla odmiany Ty coś udowodnisz bo zgrywasz guru, inni się mają miotać i coś udowadniać a twoje słowo jak proce bez SMT w konsolach to prawda objawiona. Seria 3 jest w najlepiej sprzedających się procesorach np. w Amazonie. To chyba świadczy o dobrej sprzedaży czy nie? Wystarczy?

amazon-cpu-bestseller.jpg

 

 

 

 

 

 

To super, że nie dotyczy każdego, bo nigdzie nie napisałem, że dotyczy. :E Ty natomiast twierdzisz, że chodzi o jakaś wyimaginowaną, niewielką grupę entuzjastów (ułamek :lol2: ), a na potwierdzenie swojego zdania przytaczasz fakt, że "nawet w tym wątku są osoby, które tego nie zaobserwowały". Jak masz mi takie argumenty przedstawiać, to daruj sobie, bo szkoda mojego czasu.

Nie a to czego dotyczy?

Jak komp nie chce bootować, PCIe nie działa poprawnie, a temperatura proca skacze z dupy co kilka sekund, to nie dotyczy tylko entuzjastów, ale każdego.

I fajnie manipulujesz już po raz n-ty moimi słowami. Stwierdziłeś wyraźnie że dotyczy każdego wiec Ci wykazałem że nie. I tak - szkoda czasu ale mojego. Nie musisz się ze mną zgadzać ale skończ już zgrywać alfę i omegę.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam uznałem że takie skoki temperatury, nawet z czapy jak się nic nie dzieje to coś normalnego dla tego proca "ten typ tak ma". jeżeli zmieniam napięcia, plan zasilania i temperatura dalej potrafi tak sobie skakać w zakresie niemal +/-15 stopni, no to tak musi być.

 

Zresztą to samo ludzie z AMD pisali żeby się nie przejmować te skoki to coś normalnego, tak samo jak skoki pomiarów VID, zresztą ludzie patrzą nie tam gdzie trzeba w HWInfo nie w VID, tylko SV12 to pokazuje jakie procesor dostaje napięcie, a Ryzen Master i jego wskazania to już całkiem nowa bajka :E .

 

U mnie zazwyczaj w idle procesor skacze w zakresie 40-50 z okazjonalnymi szczytami do 56, na cale szczęście wentylator pracuje dość równo więc żadnych zrywów nie doświadczam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 3700x na b450 gaming pro carbon AC wszystko odpalało zgodnie z „procedurami”. Żadnych problemów z aktualizacją BIOS, żadnych z instalacją systemu, żadnych z włączaniem PC, ale.....zachwalane chłodzenie wraith prism polecam wymienić ;) w grach multi, na 1440p i ultra temperatura procka wskakuje do 85stopni, ale hałas przy tym produkowany jest na tyle duży, że chyba tylko to chłodzenie słychać w pomieszczeniu. Na początku był problem ze stabilnością, ale kolega z forum trochę pomógł i jest lepiej teraz pracuje głównie ma 4275mhz :)

RAMy ballistix sports 3200mhz cl16 pracują wg cpu-z na 1600mhz- czyli 3200

Na podkręcaniu się nie znam, niestety. Chociaż przydałaby się wiedza jak dopasować taktowanie albo wgl cała prace komputera do wykonywanych aktualnie czynności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd wiesz jak mało wyprodukowali.

No skoro płyną informację z dużych sklepów, że np. 3900X dostali tyle sztuk, że można na palcach jednej ręki policzyć, a kolejne dostawy są przewidywane na za miesiąc albo później to chyba to nie świadczy o tym, że naprodukowali dużo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby zaczęli od AGESY 1003 to nie byłoby wielu z tych problemów które ludzie raportowali, wszystko wreszcie chodzi tak jak powinno, jestem całkiem zadowolony w tym momencie. :E

A tak naprawdę to przegapiłem moment zwrotu 14 dniowego więc już nie mogę oddać. :D

Ale po szybkim oc pamięci wyniki naprawdę dobre, i na razie wszystko stabilne.

 

2140241.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd wiesz jak mało wyprodukowali. Może dla odmiany Ty coś udowodnisz bo zgrywasz guru, inni się mają miotać i coś udowadniać a twoje słowo jak proce bez SMT w konsolach to prawda objawiona. Seria 3 jest w najlepiej sprzedających się procesorach np. w Amazonie. To chyba świadczy o dobrej sprzedaży czy nie? Wystarczy?

amazon-cpu-bestseller.jpg

 

Nie a to czego dotyczy?

 

I fajnie manipulujesz już po raz n-ty moimi słowami. Stwierdziłeś wyraźnie że dotyczy każdego wiec Ci wykazałem że nie. I tak - szkoda czasu ale mojego. Nie musisz się ze mną zgadzać ale skończ już zgrywać alfę i omegę.

 

Jest w najlepiej sprzedających się razem z Ryzenami 2. gen i procesorami Intela, które przecież sprzedają się słabo. Nie jesteś w stanie przedstawić jednostkowej sprzedaży. A samo to, że coś jest udane odnosi się do całej premiery, a nie wyłącznie do sprzedaży. A cała premiera jest przygotowana jak na AMD przystało.

 

Kontekst był jasny, skoro odpowiadałem Ci bezpośrednio na Twój wymyślony "ułamek entuzjastów". Dotyczy każdego, w sensie każdego użytkownika PC, a nie TYLKO ułamka entuzjastów, jak Ty wciskasz w tym wątku. Dotyczy tak samo osoby, która na kompie się nie zna w ogóle, jak i mnie, który trochę się zna. To, że ktoś nie zajrzy do HWInfo magicznie nie rozwiązuje np. tego, że mu komp nie bootuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No skoro płyną informację z dużych sklepów, że np. 3900X dostali tyle sztuk, że można na palcach jednej ręki policzyć, a kolejne dostawy są przewidywane na za miesiąc albo później to chyba to nie świadczy o tym, że naprodukowali dużo?

3900 tak a co z resztą? Nie ma dostępnych 3600 czy 3700x? Przecież masz je od ręki i info że dostawa na jutro.

Edytowane przez ediz4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest w najlepiej sprzedających się razem z Ryzenami 2. gen i procesorami Intela, które przecież sprzedają się słabo. Nie jesteś w stanie przedstawić jednostkowej sprzedaży. A samo to, że coś jest udane odnosi się do całej premiery, a nie wyłącznie do sprzedaży. A cała premiera jest przygotowana jak na AMD przystało.

Sprzedają się słabo? Skąd info że Ryzeny serii 2xxx sprzedają się słabo?  MindFactory temu zaprzecza. 

xOYe7rx.png

 

 

 

 

 

3700x jest najlepiej sprzedającym się CPU w danym okresie czasu. Nie jestem w stanie Ci podać ilości sztuk i nie zamierzam. Mi takie zestawienie wystarczy bo mam porównanie do konkurencji cenowej. Na siłę nikogo nie muszę przekonywać. Dla Ciebie sprzedaż może być kiepska.

Kontekst był jasny, skoro odpowiadałem Ci bezpośrednio na Twój wymyślony "ułamek entuzjastów". Dotyczy każdego, w sensie każdego użytkownika PC, a nie TYLKO ułamka entuzjastów, jak Ty wciskasz w tym wątku. Dotyczy tak samo osoby, która na kompie się nie zna w ogóle, jak i mnie, która trochę się zna. To, że ktoś nie zajrzy do HWInfo magicznie nie rozwiązuje np. tego, że mu komp nie bootuje.

No wybacz ale każdy użytkownik by zauważył że komputer mu nie bootuje i by to napisał zamiast - "u mnie wszystko działa".

Edytowane przez ediz4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słabo odnosi się do procesorów Intela...

 

Te wykresy znam, bo co miesiąc publikuję z nimi newsa. I w każdym z tych newsów piszę, że sprzedaż procesorów AMD jest bardzo dobra :lol2:

 

Tak, dokładnie, każdy by to zauważył. I nie potrzeba być do tego entuzjastą, należącym do "ułamka entuzjastów". Więc jeszcze raz - problemy z platformą AMD występują nie tylko u entuzjastów, co Ty twierdzisz, a u każdego ( ;) ) użytkownika, niezależnie od tego, jaki ma poziom wiedzy. A częstotliwość i losowość ich występowania to zupełnie inny temat. Dlatego powiedziałem, byś sprawdził, co się dzieje na podforach redditowych MSI i Asusa, gdzie wielu newbie pyta, dlaczego im sprzęt nie działa poprawnie i kiedy będą nowe biosy, które poprawią sytuację. Myślę, że wyczerpałem temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo prawda jest taka że seria 3000 działa, o ile jako działanie uznamy możliwość korzystania z komputera.

Natomiast ma całą masę problemów, po pierwsze na AGESA poniżej 1002 pamięci nie szły wyżej jak 3200, z kolei na 1003 niektórzy mają problemy z działaniem planów zasilania.

Najlepsza jest podobno 1003AB (a przynajmniej AMD tak twierdziło), z kolei następna 1003ABA to już kupa gówna gdzie nie działa nic.

Do tego trzeba dodać problemy z PCI-E jakie miewają niektórzy, i kupę drobniejszych bugów które może nie utrudniają korzystania ze sprzętu ale za to wkurzają.

Czyli typowa premiera AMD, wywalamy na rynek w połowie dopracowany produkt żeby udziałowcy się cieszyli, a później się zobaczy.

Edytowane przez Mar_S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słabo odnosi się do procesorów Intela...

 

Te wykresy znam, bo co miesiąc publikuję z nimi newsa. I w każdym z tych newsów piszę, że sprzedaż procesorów AMD jest bardzo dobra  :lol2:

 

 

Aha

 

Jest w najlepiej sprzedających się razem z Ryzenami 2. gen i procesorami Intela, które przecież sprzedają się słabo

 

@Mar_S

Bo prawda jest taka że seria 3000 działa, o ile jako działanie uznamy możliwość korzystania z komputera.

No i o tym właśnie mówię. Nie dość że błędy występują losowo na danych konfiguracjach to często są niezauważane. Ile osób będzie Hw- info obserwować czy mu temp. wzrosła czy nie albo patrzeć czy błędy Whea się pojawiły skoro komputer działa normalnie. Tutaj co niektórzy tworzą wrażenie że nie da się korzystać z platformy bez zauważenia bugów.

 

Bo prawda jest taka że seria 3000 działa, o ile jako działanie uznamy możliwość korzystania z komputera.

To zdanie raczej jest prawdziwe przy premierze nowych architektur. Nie przypominam sobie aby przy seri 2xxx tak było ale w sumie ją nieco przespałem.

Edytowane przez ediz4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile osób będzie Hw- info obserwować czy mu temp. wzrosła czy nie albo patrzeć czy błędy Whea się pojawiły skoro komputer działa normalnie.

To teraz zobacz ile osób jeszcze nie napisało o problemach ;)

Plany zasilania są skopane i nikomu nie działają prawidłowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie przed zakupem i poleceniem znajomym zakupu AMD powstrzymywały zawsze dwie rzeczy:

 

1. Problemy z kompatybilnością pamięci RAM

2. Problemy ze stabilnością działania.

 

I nikt mnie nie przekona że to nie są bardzo ważne argumenty przemawiające za tym że łatwiejszym i pewniejszym wyborem jest Intel. Przyznaję to z żalem ale nie pamiętam kiedy ostatni raz składałem jakiegoś kompa na AMD, ostatni raz były to chyba czasy s.939 i VENICE.

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na teraz nikomu nie polecę serii 3xxx bo problemy nie zostały rozwiązane a robiłbym za serwisanta. Serię 2xxx polecam z czystym sumieniem.

Edytowane przez ediz4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mar_S

No i o tym właśnie mówię. Nie dość że błędy występują losowo na danych konfiguracjach to często są niezauważane. Ile osób będzie Hw- info obserwować czy mu temp. wzrosła czy nie albo patrzeć czy błędy Whea się pojawiły skoro komputer działa normalnie. Tutaj co niektórzy tworzą wrażenie że nie da się korzystać z platformy bez zauważenia bugów.

[/size]

To zdanie raczej jest prawdziwe przy premierze nowych architektur. Nie przypominam sobie aby przy seri 2xxx tak było ale w sumie ją nieco przespałem.

Ale Ryzen 2000 w ogóle nie różnił się od serii 1000, dlatego problemów nie należało się raczej spodziewać. ;)

A co do losowości błędów to trzeba jeszcze pamiętać że sama AGESA nie rozwiąże problemów, producenci płyt też potrafią zdrowo skopać to i owo.

 

To teraz zobacz ile osób jeszcze nie napisało o problemach ;)

Plany zasilania są skopane i nikomu nie działają prawidłowo.

U mnie działają raczej dobrze, a przynajmniej nie zauważyłem jakichś strasznych problemów. ;)

 

Aha, jeszcze jeden plus nowej AGESY, przestało mi pierdzieć z głośników przy połączeniu przez DP. :E

Edytowane przez Mar_S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No skoro płyną informację z dużych sklepów, że np. 3900X dostali tyle sztuk, że można na palcach jednej ręki policzyć,

 

 

https://www.mindfactory.de/product_info.php/AMD-Ryzen-9-3900X-12x-3-80GHz-So-AM4-BOX_1313647.html

 

1300 szt. na jednej ręce policzyć? :lol2:

jest takie powiedzenie - psy szczekają, karawana jedzie dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na teraz nikomu nie polecę serii 3xxx bo problemy nie zostały rozwiązane a robiłbym za serwisanta. Serię 2xxx polecam z czystym sumieniem.

Dlatego ja czekam na 4.gen Ryzenów :D

Zapewne do tego czasu większość błędów poprawią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja czekam na 4.gen Ryzenów :D

Zapewne do tego czasu większość błędów poprawią

Można by poczekać ale czy będzie wsparcie na starych płytach to już ciężko powiedzieć - jak nie to zabije cały sens modernizacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zdziwię się jak nie będzie na X370/B350, zwyczajnie zabraknie miejsca, no chyba że nowy bios wywali obsługę wszystkiego poniżej Ryzena 3000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.mindfact...OX_1313647.html

 

1300 szt. na jednej ręce policzyć? :lol2:

jest takie powiedzenie - psy szczekają, karawana jedzie dalej.

 

Jak jest to się do niego zastosuj. X-Kom ma prawie 250 zamówień, procesor otrzymało.. zgadnij. Nie braknie rąk. I tutaj jest dokładnie tak samo. Może być tam i 10 000. Co z tego jak przynajmniej do połowy sierpnia produkt jest niedostępny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha

 

No aha, procesorami Intela, które przecież sprzedają się słabo, no aha. Skoro piszę newsy na podstawie wykresu, który mi wrzuciłeś, by pokazać mi coś, co wiem, to raczej trudno, bym twierdził, że Ryzeny 2. generacji sprzedają się słabo. Ale po Twojej reakcji na "każdego" to było do przewidzenia.

 

No na teraz nikomu nie polecę serii 3xxx bo problemy nie zostały rozwiązane a robiłbym za serwisanta. Serię 2xxx polecam z czystym sumieniem.

Ale jakie problemy? Przecież problemy ma tylko "ułamek entuzjastów", a właściwie to pewnie nie problemy, bo kto patrzy w HWInfo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jakie problemy? Przecież problemy ma tylko "ułamek entuzjastów", a właściwie to pewnie nie problemy, bo kto patrzy w HWInfo.

Hue hue 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie przed zakupem i poleceniem znajomym zakupu AMD powstrzymywały zawsze dwie rzeczy:

 

1. Problemy z kompatybilnością pamięci RAM

2. Problemy ze stabilnością działania.

 

I nikt mnie nie przekona że to nie są bardzo ważne argumenty przemawiające za tym że łatwiejszym i pewniejszym wyborem jest Intel. Przyznaję to z żalem ale nie pamiętam kiedy ostatni raz składałem jakiegoś kompa na AMD, ostatni raz były to chyba czasy s.939 i VENICE.

 

Ryzen 2000 i memki do tego nie stanowią problemu. Także nie tylko Intel jest do wyboru. Nikt nie musi brać najnowszego.

Do niedawna siedziałem na 2600 + memeki 3533 cl14 z GTX 1070 i byłem zadowolony. Zero problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.mindfactory.de/product_info.php/AMD-Ryzen-9-3900X-12x-3-80GHz-So-AM4-BOX_1313647.html

 

1300 szt. na jednej ręce policzyć? :lol2:

jest takie powiedzenie - psy szczekają, karawana jedzie dalej.

Sprzedanych nie dostarczonych. Zobacz na niemieckich forach jak to realnie wygląda :E

 

Zdecydowana większość z tych osób mimo, że kupiła nie dostała procka, a najbliższa planowana dostawa to 14.08 :E i pewnie znowu dostaną z 100-200 sztuk na magazyn :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Hej, totalnie nie jestem na czasie w temacie sprzętowym i szukam lapka do programowania (Visual Studio, Dockery itp.) w cenie ~15k. Okazjonalnie do pogrania, ale ekran nie ma totalnie żadnego znaczenia, bo będzie podłączony do monitora, więc nie potrzebuję wodotrysków typu 240Hz ekran, 4K rozdzielczość itp. (FHD i 60Hz starczy ). Aktualnie pracowałem na firmowym ZBooku Fury 16 G9 z i7-12850HX, 32GB RAMu i RTX A1000 i było OK (w grach nie szalał, ale od grania jest PS, tutaj jak wspomniałem okazjonalnie), ale czuję że mogłoby być lepiej. Co do RAMu zależy mi na ten moment min. 32GB z możliwością rozbudowy (najlepiej jako wolne sloty).
    • No i nawet teraz widać to np. po Ruskich. Zakaz importu i leżą. Nie mają technologii itd. Gdyby im Chińczycy nie pomogli bez importu już by ich pewnie nie było. Ludzie chcą towarów i konsumpcji a nie eksportu. Eksport jest tylko jednym ze sposobów na osiągnięcie celu.
    • Ja podczas bitki nie uzywam nigdy jendej broni, dlatego mala ilosc strzal a jest ich 15 nie robi mi to klopotu. W sumie to łuku prawie wgl nie uzywam
    • Może ktoś chce komputer pod magazyn danych, 6x sata, z wyjściem hdmi 2.0 z HDR wymienić za miniPC z N100? Jednak dyski zewnętrzne i magazyn danych w głównym PC mi wystarczą   Komplet zawiera: -athlon 200ge i chłodzenie spire -Asus b450m A II, nówka z amazona i właśnie myślę nad odesłaniem https://www.amazon.pl/dp/B08K91L574?smid=A2R2221NX79QZP&tag=egcplpepper2-21&ascsubtag=551695792 -ram 2x4gb 3000mhz, CORSAIR Vengeance LPX -obudowa chieftec bravo CS-03B-U3 z miejscem na 3x dyski 3.5 cala 1x 2.5 cala oraz slot 5.25 na napęd https://www.chieftec.eu/products-detail/pl/416/CS-03B-U3 -2 wentylatory 1x50mm oraz 1x80mm -zasilacz chieftec SFX-350BS MiniPC może być bez dysku, interesuje mnie coś z N100 lub podobne z tej serii. Ewentualnie sama płyta główna na N100 z przynajmniej 2x sata, ale z dopłatą. LUB mogę przyjąć coś innego, choćby płytę na LGA1151 pod pentium g5600, prawie nową. Mogę wysłać bez obudowy i zasilacza, jak ktoś tak woli.
    • My nie żyjemy w tamtych czasach tylko w czasach, gdzie gospodarką rządzi twarda waluta. I słowo kluczowe - jak masz hajs. Co gwoli dopowiedzenia - hajs, który respektuje druga strona. Co było z Hrywną dwa lata temu to chyba każdy wie. Mogłeś mieć Hrywien w bród ale na zagraniczną walutę nie dało się wymienić (łatwo).
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...