Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Jest. Mój i7 8700 z sygnaturki już nieaktualny :E Przesiadłem się na Ryża 2600 i Asus X470 Prime-Pro. Po oc na 4.1GHz na napięciu 1.38 temperatura sekcji zasilania nie przekracza 71C po kilkugodzinnym katowaniu OCCT Linpack z filmem 4k w tle i youtubem puszczonym na autoodtwarzanie. Generalnie bdb płyta za 600zł. Porządny VRM, dobra dźwiękówka, radiator na m2 i generalnie nie ma do czego się przyczepić. W temacie przewijały się wpisy, że sekcja się grzeje, bo gdzieś w jakimś teście to wykazali. Skoro u mnie po takim katowaniu na dość wysokim napięciu się nie grzeje, bo wg. mnie 71C po kilku h katowania to nie dużo, to i z Zen2 sobie spokojnie poradzi. Ja na premierę przytulam 3700X albo 3800X, w zależności od tego, czy będą się mocno różnić możliwościami OC, bo generalnie wyglądają na to samo.

edit: Jeszcze apropos płyty, jestem zaskoczony na plus, bo pamięci kręcą się lepiej niż na intelu, a właśnie o pamięci bałem się najbardziej, bo dużo się czyta o problemach z kompatybilnością. Na intelu było 3200@3400 15-15-16-38, na AMD jest 3200@3466 14-15-15-15-28, stabilne jak skała. Napięcie podbite z 1,35 na 1,375.

 

 

wydajność w grach mocno spadła po przejściu z 8700k ?

 

Ps 6 rdzeniowe razyn nie grzeje tak sekcji. Na 1600x 1.37v miałem na sekcji ponad 60stopni na 2700 i 1.37 ponad 90 stopni :lol2:

Edytowane przez zlotnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby to się na gry przełożyło...rozmarzyłem się :P

Mój proc zrobił na 4,8 Ghz tyle samo punktów co Ryzen na stocku, więc byłoby pięknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16-rdzeniowy Ryż w Geekbenchu

http://browser.geekbench.com/v4/cpu/13495867

 

dla porównania 16-rdzeniowy Core i9-9960X

http://browser.geekbench.com/v4/cpu/11346608

 

 

Pisze ze zegar 3.3 ale pewnie 3.5 boost all core. Myślę że o/c max 4.1 przy kosmicznym poborze prądu (300W) wtedy zrobi pewnie 70tyś nie no zapowiada się super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

amd_ryzen_3000_horizon_next_e3_2019_020.jpg

Wait... what? :E AMD ma wyższą sprawność energetyczną? piekło zamarzło.

Poważnie, albo 7 lipca wyjdzie "AMD z worka" że sporo było naciągane albo AMD zrobi to z Intelem

(nasz "hipek" to rodzina Ryzen3000, reszta "hipków" którym nasz "hipek" robi z tyłków "jesień średniowiecza" to procesory Intel)

Porównywalna wydajność (czasami nawet wyższa od Inteli), znacznie niższa cena... i jeszcze wyższa sprawność energetyczna? tu się odgrywa jakiś koszmar Intela, to tylko zły sen... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw my cięliśmy żyletkami intele, teraz intel sam będzie się ciachał. szczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze 5800 single core w geekbenchu jest realne bo nie oszukujmy się ale to jest przy taktowaniu 4.3ghz wiec blisko kresu układu 16 rdzeniowego ( amd zawsze boost singe core ustawia na max) ryzen 2700x miał coś koło 5000 w single core przy 4.3ghz czyli wychodzi 15% jak obiecywali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze 5800 single core w geekbenchu jest realne bo nie oszukujmy się ale to jest przy taktowaniu 4.3ghz wiec blisko kresu układu 16 rdzeniowego ( amd zawsze boost singe core ustawia na max) ryzen 2700x miał coś koło 5000 w single core przy 4.3ghz czyli wychodzi 15% jak obiecywali

~5K jest to wykręcenia w Single nawet przy 4GHz i to na starym Ryzenie:

 

https://browser.geekbench.com/v4/cpu/13386552

 

Tak, wiem, że spamię moim wynikiem już trzeci raz w tym wątku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest. Mój i7 8700 z sygnaturki już nieaktualny :E Przesiadłem się na Ryża 2600 i Asus X470 Prime-Pro. Po oc na 4.1GHz na napięciu 1.38 temperatura sekcji zasilania nie przekracza 71C po kilkugodzinnym katowaniu OCCT Linpack z filmem 4k w tle i youtubem puszczonym na autoodtwarzanie. Generalnie bdb płyta za 600zł. Porządny VRM, dobra dźwiękówka, radiator na m2 i generalnie nie ma do czego się przyczepić. W temacie przewijały się wpisy, że sekcja się grzeje, bo gdzieś w jakimś teście to wykazali. Skoro u mnie po takim katowaniu na dość wysokim napięciu się nie grzeje, bo wg. mnie 71C po kilku h katowania to nie dużo, to i z Zen2 sobie spokojnie poradzi. Ja na premierę przytulam 3700X albo 3800X, w zależności od tego, czy będą się mocno różnić możliwościami OC, bo generalnie wyglądają na to samo.

edit: Jeszcze apropos płyty, jestem zaskoczony na plus, bo pamięci kręcą się lepiej niż na intelu, a właśnie o pamięci bałem się najbardziej, bo dużo się czyta o problemach z kompatybilnością. Na intelu było 3200@3400 15-15-16-38, na AMD jest 3200@3466 14-15-15-15-28, stabilne jak skała. Napięcie podbite z 1,35 na 1,375.

 

Aktualne ceny Ryzenów są tak niskie że ciężko wytrzymać do Zen2.

R2700 za ok. 500 zł

R1600 za 429

R1500X za 339

ja pękłem i odebrałem właśnie 2700. Za parę miesięcy sprzedam pewnie z względnie niedużą stratą, może nie większą niż spadek cen Zen2 od premiery to nie będzie źle :) W single 3600 pewnie będzie lepszy, ale jest szansa że multi gorsze nie będzie za sporo jednak niższą cenę

Edytowane przez _rdk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A za ile kupiłeś tego 2700? Jak tak beda lecieć z ceny jak 1 gen to nie wiem czy tak odsprzedaż z małą stratą zwłaszcza po premierze Ryśka2. Widać że Ryzeny strasznie tracą na wartości im dalej od premiery. Z "trójką" zapewne będzie to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem zestaw z x-kom za 759 zł, czyli sam CPU wyszedł mi jakieś 500. Optymistycznie, jeśli sprzedam go po kilku miesiącach za 400 a ceny R3000 spadną w tym czasie np o 200 to wyjdę na tym 100 do przodu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

~5K jest to wykręcenia w Single nawet przy 4GHz i to na starym Ryzenie:

 

https://browser.geekbench.com/v4/cpu/13386552

 

Tak, wiem, że spamię moim wynikiem już trzeci raz w tym wątku ;)

 

Masz wynik w kosmos lepszy ode mnie ,a mam 2700 4.0ghz mam 4700 i 28000

 

Jak była premiera w wszystkich portalach gdzie testowali było pokazane że zen+ jest wyraźnie szybszy a jak mamy je w domu wychodzi na to że to jest identyczny proc nie różni się niczym od zen. Ktoś tu walił w kule

 

Trzeba dodać że chyba nikt nie zauważył ale te 5800 pkt 16 rdzeniowego ryzena było robione na ramie 4100mhz :o :o i do tego x470

 

Czyli faktycznie mocno poprawili obsługę wysoko taktowanych ramów. Ale widać też że geekbench jest wrażliwy na taktowanie ramu wiec te 5800 to w większości zasługa szybkiego ramu

Edytowane przez zlotnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednym wiatr w żagle inny w oczy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi ta aktualizacja powiała wiatrem w oczy , ale stawiam że się nie powiodła , stąd mam problemy. Tak z czapy zjadła mi 60gb miejsca na dysku , miałem około 100gb wolnego mam 40 ;x. Jutro będę miał szybszego neta to zrobię formata na najnowszej wersji systemu i przetestuję. Jednak coś z windowsem , zainstalowałem aktualizację i wyskakuję błąd windowsa, że nie może uruchomić ponownie komputera ;x. "Wystąpił problem podczas ponownego uruchamiania w celu zakończenia instalacji. Spróbuj ponownie za chwilę. Jeśli ten problem będzie nadal występować, przeszukaj Internet lub skontaktuj się z pomocą techniczną w celu uzyskania pomocy. Przydatny może być kod błędu: (0x80070005)" , czytałem już o tym problemie i mam dodane moje konto do pełnych uprawnień folderu microsoftu :/.

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak jak zawsze - z dużej chmury mały deszcz szczerbaty.gif Przyrost minimalny. Dobrze że jestem sceptyczny czytając że do 15% wzrostu wydajności. Niektórzy to chyba powinni nieco inaczej podchodzić do takich rewelacji bo już słyszałem opinie o sporym wzroście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi w grach zjadło wydajność i bsody na stabilnym oc kompa , zszedlem do 3400 na ramie i 3800 na procku i niby jest Oki ale cs go ma stuttering i mniej fps. Mam najnowsze sterowniki do wszystkiego więc tu problem nie leży . Jutro zrobię format i zobaczę czy będzie Oki , jak nie będzie poprawy to wracam do 1803.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowszy test, w 3dmark jest różnica, ale w grach żadna. Do tego trzeba będzie mieć nową wersję sterowników do chipsetu AMD.

https://www.youtube.com/watch?v=5XMWS0_9gNo

 

 

W tym filmiku najciekawsze jest to jakiego kopa daje przejście z 2600x na 2700x w hitmanie jestem w szoku. Ale nie ma jak pisać do gier starczy 6 rdzeni :lol2: :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ten moment z tym updatem to śmiech na sali, choć podobno dopiero po zainstalowaniu lipcowego chipset drv od AMD, ma być skok wydajnościowy, przynajmniej takie info podaje HU:

 

"Windows Scheduler 1903 update needs a new chipset driver from AMD to see performance gains

News

This new chipset update is said to be released by AMD when Ryzen 3000 launches in July. Without this update, the vast majority of programs will see no improvement from scheduling fixes updating to Windows 10 1903."

 

Ale wątpie żeby faktycznie miało to przełożenie na gry.

Edytowane przez olek83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym filmiku najciekawsze jest to jakiego kopa daje przejście z 2600x na 2700x w hitmanie jestem w szoku. Ale nie ma jak pisać do gier starczy 6 rdzeni  :lol2: :lol2:

 

Ciekawe czy lepszy procesor do gier r2600 od r1700 dalej byłby lepszy ? :)

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie poza cs go i gier typowo procesorowych (korzystających z małej liczby rdzeni) r7 1700 bedzie podobnie wydajny do ryzena 2600 lub wydajniejszy . Zależy jeszcze jakie taktowanie się osiągnie na takim ryzenie 1700 . Z rx570 nie odczułem zadnej różnicy w grach , jedyna gra to cs go gdzie jednak minimalny fps spadł o około 40-50 fps, tylko nie można zapominać że porównuje r5 1600 3 9ghz 3600mhz cl16 do r5 2600 4.0 i ramem 3466cl14 na ciasnych timingach , po zastosowaniu cruciali z ryzenem 2600 może różnica w cs go byłaby mniejszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi ta aktualizacja powiała wiatrem w oczy , ale stawiam że się nie powiodła , stąd mam problemy. Tak z czapy zjadła mi 60gb miejsca na dysku , miałem około 100gb wolnego mam 40 ;x.

 

Po każdej dużej aktualizacji trzeba odpalać narzędzie oczyszczania dysku i czyścić pliki systemowe - Win10 robi kopie całego systemu i jest kilkanaście GB do wywalenia zawsze ;) U mnie po majowej aktualizacji:

cleanmgr_AcTahs33W1.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak jak zawsze - z dużej chmury mały deszcz szczerbaty.gif Przyrost minimalny. Dobrze że jestem sceptyczny czytając że do 15% wzrostu wydajności. Niektórzy to chyba powinni nieco inaczej podchodzić do takich rewelacji bo już słyszałem opinie o sporym wzroście.

Ważne, że 3DMark przyspieszył :lol2: Ale podejrzewam, że znajdą się nieliczne testy rzeczywiste, gdzie będzie jakaś poprawa. Przykładowo Crysis 3 na mapkach nietrawkowych bardzo kiepsko hula na Ryzenach przy dwóch aktywnych CCX pod Windowsem 10, w porównaniu do Siódemki, i tutaj może być różnica. Na razie nie sprawdzam, nawet mi się nie chce ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...