Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

wszystko sie zgadza, ludzie zbyt ufaja w www ale fakt jest jeden i ten sam jak wrzucam szesciopak do bagaznika to wiem ze on tam jest prawda....

 

tak samo jak otwieram ryzena to ufam temu co na pudle czy spocie reklamowym jest prawda :hmm:

 

w sumie to Roman ma racje bo przez glupi marketing wzrasta tylko cayfra rma i zwrotow bo tak jak intel nauczyl uzytkownikow sloganu jest x45 i tyle widac nie tylko przez ulamek sekund? i to dziala a u AMD chyba bede musial sam do kufra zagladnac :P czy wszystko sie zgadza

Teraz jeszcze autem napinka szczerbaty.gif Tego jeszcze tutaj nie grali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większej foty nie dało dowalić Andrzeju? :mad:

jestem na urlopie wiec przepraszam za big foty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większej foty nie dało dowalić Andrzeju? :mad:

 

Nie prowokuj go :lol2:

Co do Ryzenów, to jestem zmartwiony, bo miałem ochotę na powrót do korzeni :(

Może za dwa lata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We wtorek będzie kolejny Ryzen w domu, mama skarżyła sie na jej starego ProBooka (Ivy i5) to kupiłem jej Lenovo z R7 3700U, 16GB RAMu i Vegą 10...był w promocji, cena praktycznie taka sama jak 8250U, 8GB RAM, Intel UHD i 128GB SSD.

Trzeba będzie przetestować jak to lata i czy można mu podbić TDP jak u Intela w XTU.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie prowokuj go

bo zrobi zdjecie badaznina :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@BlindObserver: Z nVidią pamiętam że Hardware Unboxed mieli na pieńku. Z intelem to właśnie der bauer.

Edytowane przez Grom23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mi MSI nie ogarnie tego PCIE to kupię za 275 zł mobka co ma DjXbeat i z czaszki...

 

Gigabyte B450M DS3H - na tym budżecie wszystko od strzała chodzi, od premiery :lol2:8:E

 

A nie ma tam throttlingu? mam wrażenie że właśnie te starsze modele są bardziej kompatybilniejsze albo może po prostu mniej osób je ma to nie ma skarg, sam myślałem na x370 Prime Pro.

 

https://www.youtube.com/watch?v=x03FyPQ3a3E

Polecam, szczególnie największym fanbojom. Poruszono w tym filmie m.in. kwestię reklamowania przez AMD swoich procesorów wymyślonymi zegarami Boost i tym wideo z Hallockiem, gdzie według niego jakiś Ryzen ma robić 4,75 GHz. I ciekawa jest to, że w niemieckiej wersji tego filmu jest jedno istotne dopowiedzenie. Jako, że der8auer robi dla Caseking i sprzedaje te proce, to przez marketing AMD i ich lanie wody klienci do nich dzwonią i pytają, dlaczego proce nie dobijają do wyznaczonego Turbo. I to sklep na takim czymś traci, bo taki zwykły użytkownik najpewniej nie wie, co sobie myślał marketingowiec AMD wymyślając swoje bzdurki.

W filmie jest też coś, o czym wiedzą ludzie z branży i czego część fanbojstwa nie może do tej pory ogarnąć rozumem. AMD dużo częściej niż Intel/NV ma z jakimś materiałem problem. Dość powiedzieć, że przez wszystkie lata pracy dostałem od NV może dwa maile z prośbą o doprecyzowanie/sprostowanie i żadnego żądania zdjęcia materiału. Od Intela nie dostałem takiego maila nigdy. Od AMD nie będę nawet próbował zliczyć, ale ostatni przyszedł przed premierą Ryzenów 3. gen. :E No i Intel oraz NV nie straszą banami na sprzęt :lol2:

 

Dziwi mnie, że to w ogóle legalne by promować proca że ma x boosta w rzeczywistości to gówno prawda, już za mniejsze pierdoły producenci bekali typu reklamowanie napoju jako soku czy margaryny jako masła, tak samo z ramami - w opisie masz 4000+ a w rzeczywistości to jest wartość podkręcania która nie koniecznie wskoczy i nawet słyszałem że jak się przyznasz przy reklamacji do odpalania XMP to jest po gwarancji.

Edytowane przez Kayoshi111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby jednak ten boost coś dawał w 3900X...Tak to wygląda w Port Royalu:

l7KlCl4.png

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Grom23

Z tego co ja pamiętam, to Hardware Unboxed płakało nie o to, że NV im nie wysłało, tylko że wysłało im za późno (w dniu premiery, czy tam po niej). To tak jak u nas z GeForce GTX 1650, gdzie NV stwierdziło, że udostępni wszystko w dniu rynkowego debiutu. To nie jest ban. Ban jest, gdy nic nie możesz dostać i takie coś mieliśmy z AMD zarówno my, jak i Pure. A der8auer to sam mówi, że ma to w tyłku, bo przecież on może sobie te podzespoły sam ogarnąć (i większość właśnie ogarnia) - ma w końcu do tego idealne źródło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@BlindObserver

U nas sampelka na premierę potrafi przygarnąć trupie IN4.pl, co najlepiej pokazuje skalę patologii ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dogonie Ryzenem 3900X wykręconego 9900K w Port Royalu ale jest blisko: https://www.3dmark.com/compare/pr/123894/pr/97034

Troche za cieplo na benchmarki a nie chce wariować z wkładaniem radiatora do wiadra z lodem :E

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlSnie nie wiemy wszystkiego jak i o ryzenach tak i o wiekszosci rzeczy i tez nie wiemy ze przy 5% akku nie dziala latarka na samsungach i tez tego nie ma w insrukcji.

 

jak jauz bedziemy wszystko ogarniac to nie beda premiery juz tak straszne dala nas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze kisne z tego filmiku...NANI?!?! :E Podbijałem już napięcia na GPU i VMEM ale jest po prostu za ciepło i GPU zaczyna już w połowie testu zbijać zegary.

Muszę się pobawić pamięciami czy zejde poniżej 3733 C16.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@eagle

@MarcoSimone

 

A w drugim slocie grafika w ogóle działa?

 

 

Powinna dzialac. U mnie dziala.

Co wiecej w plytach Gigabyte masz mozliwosc wyboru ktora ma byc uzywana jako podstawowa, wiec bedzie dzialac nawet jak zainstalujesz tam 2 karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kanałów - wśród tych, które NV i Intel poblokowały, jest jakiś warty uwagi? I czy one są jakieś duże? Bo brak wysyłek sprzętu do małych twórców w ogóle mnie nie dziwi. Tak jest, było i będzie zawsze.

HardOCP zrobiło materiały o aferze z programem Nvidii i płakali, że nie dostaną sampli, a NV im je dostarczyło. Wcześniej ten sam portal jechał wielokrotnie po AMD i mieli chyba 3-letniego bana na sprzęt. I to nie był jakiś youtube'owy kanał, a całkiem duży, często cytowany serwis. Ale Bennett im nie pasował, bo mówił wprost o tym, co było uwalone.

 

Każdy ma coś na sumieniu. Np Hardware Unboxed dostali bana od nvidii, bo im się ich recenzje nie podobały.

Od tamtego czasu musieli załatwiać wszystkie sample od MSI, dopiero przy ostatniej recenzji Super nvidii przeszło i wysłali im karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma coś na sumieniu. Np Hardware Unboxed dostali bana od nvidii, bo im się ich recenzje nie podobały.

Od tamtego czasu musieli załatwiać wszystkie sample od MSI, dopiero przy ostatniej recenzji Super nvidii przeszło i wysłali im karty.

Jak dostaniesz bana to nie załatwisz sobie sampla od nikogo. Nvidia nie miała referencyjnych modeli Turingów GTX, to jak mieli im je wysłać? Jeśli masz kartę na premierę (a oni mieli) i jej nie kupiłeś/załatwiłeś z nieznanego źródła, to nie masz bana, bo tak NV, jak i AMD, wymuszają właśnie na partnerach, byś sprzętu nie otrzymał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już za mniejsze pierdoły producenci bekali typu reklamowanie napoju jako soku czy margaryny jako masła,

Taki sam przykład jest z ciasteczkami maślanymi,gdzie masła w nich jest uwaga.....12%

Śmiech na sali :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy BIOS od MSI to kolejna porażka, widać że chce postować, monitor się włącza a tu 02 VGA ERROR i monitor się wyłącza. Na V1.2 tego nie było.

10/10 stronk programmink blyat.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ludzie płacą za beta testy sprzętu? Gry jeszcze zrozumiem, ale sprzęt?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dostaniesz bana to nie załatwisz sobie sampla od nikogo. Nvidia nie miała referencyjnych modeli Turingów GTX, to jak mieli im je wysłać? Jeśli masz kartę na premierę (a oni mieli) i jej nie kupiłeś/załatwiłeś z nieznanego źródła, to nie masz bana, bo tak NV, jak i AMD, wymuszają właśnie na partnerach, byś sprzętu nie otrzymał.

Kyle nie podpisal NDA, karty kupil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to że lepiej wywalić PBO na MSI?! R15:

 

- PBO i limit max, auto OC + 200 bla bla bla = 189 single

- PBO off = 203 single

- PBO Auto = 200 single

 

W multi wynik taki sam.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@czolgista778

 

A ja nadal nie mam procka i żadnej informacji o dokładnym terminie...

 

Czytając wszystko dookoła właśnie wychodzę z założenia, że na 3900X nie warto za bardzo kombinować tylko zostawić procka na Stock + dobrze ustawić pamięci.

 

Wszystko postaram się przetestować u siebie mając na względzie odczyty z watomierza.

 

Przyrosty wydajności mogą się pojawić z czasem, jak platforma będzie już dopracowana (identycznie było w przypadku pierwszej generacji Ryzenów).

 

Testowałeś u siebie ustawienie Stock vs 4.3GHz na sztywno?

 

Ile Twoja sztuka wymaga do 4.3GHz All Core stable?

 

Single Core delikatnie straci, ale w multi powinno być już bardzo przyjemnie.

 

Zastanawiam się właśnie nad takim profilem wydajności u siebie: Stock na co dzień, 4.3GHz rendery + obróbka wideo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowalem 4.3 1.39V i w p95 robil twardy reset.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak lipa...

 

A coś w okolicach 1.35V?

 

Da radę powyżej 4.2GHz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...