Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież 3900x to potwór.

Po co go kręcić ?

Ja bym go na razie ustawił na x40 i próbował opanować pamięci.

Jak wyjdą poprawione biosy, to wtedy można pomyśleć o x43 lub OC.

 

Wygląda na to, że mobasy na x570 działają gorzej (jeżeli w ogóle) niż na x470 :E

Masakra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem dlaczego ktoś kto posiada 3900X ma go ograniczać mnożnikiem 40x? Jeżeli nie działa na 43x to trzeba szmelc oddać do sklepu jako produkt nie zgodny z umową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka drobna uwaga z mojej strony odnośnie wyższych wyników np. Cinebench na Agesie 1.0.0.3 w trybie PBO AUTO względem Agesy 1.0.0.2

W Cinebenchu z racji dużego obciążenia procesor od razu zbija taktowanie i leci na limicie PPT.

Na Agesie 1.0.0.2 poniżej 3200Mhz na pamięci ram kontroler z automatu ustawia napięcie 1.1v a powyżej 3200Mhz ustawia 1.2v. W przypadku Agesy 1.0.0.3 kontroler powyżej 3200Mhz na pamięci ram ustawa sobie 1.1v. Ta drobna różnica w napięciu jest powodem uzyskiwania lepszych wyników na 1.0.0.3.

Nie wiem jak na innych płytach ale u mnie tak to działa.

Procesor z kontrolerem 1.1v w dalszym ciągu przekracza limit PPT i jedzie na zmniejszonym taktowaniu ale to taktowanie jest nieco wyższe niż w przypadku Agesy 1.0.0.2 kontroler

Ustawiając ręcznie napięcie kontrolera na 1.2 wyniki w PBO AUTO są już takie same. I na koniec najlepsze...

Najlepsze wyniki w Cinebench R20 w trybie PBO Auto (czyli tak jak po wyjęciu z pudełka) notuje na zresetowanym biosie gdzie ram śmiga na 2400 16-16-16 a kontroler ma 1v. Znacznie mniejszy pobór skutkuje wyższym taktowaniem nawet w limicie PPT :E:E:E

Edytowane przez DjXbeat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza pcie x8 platforma na Ryzen działa. 5700 XT ma problemy ze sterownikiem ale też w miarę...choć nie jest to to samo co na NV.

 

Miewałem chwilę, że bym to jebnął i wyjechał w Bieszczady...a potem kupił Intel + NV :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy czasem to 8x to nie jest błędny odczyt programu? Śmiem wątpić w prawidłowość wyświetlanych informacji przez gpuz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie patrzyłem w GPU-Z tylko w zakładce bus -> upstream...tam jest pokazane x8.

GPU-Z pokazuje x16

 

 

GRpRO4q.png

 

Edytowane przez MarcoSimone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem dlaczego ktoś kto posiada 3900X ma go ograniczać mnożnikiem 40x? Jeżeli nie działa na 43x to trzeba szmelc oddać do sklepu jako produkt nie zgodny z umową.

 

A co tutaj rozumieć ? :E

Ludzie zainwestowali pieniądze i muszą teraz jakoś z tym żyć.

wysyłanie na reklamację nic nie da, bo i tak nie otrzyma nic lepszego, a komputer będzie stać bez procesora ?

Już lepiej obniżyć troszkę wydajność i czekać na lepsze biosy.

 

Poza tym jak czytam temat i tak procesory zbijają taktowania poniżej 4.0GHZ pod obciążeniem.

Obniżenie na x40 i obniżenie Vcore.

Jeszcze się okaże, że wyniki będą lepsze od żyłowania na siłę :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś polski portal podjął się porównania 3600 z 3700x? Czy jest to zakazane przez amd.

 

Tak czytam ostatnio to dużo osób poleca cpu AMD pomijając ich wydajność w grach w stosunku do Intela. Kiedyś była bardzo duża grupa graczy, a teraz wszyscy stali się streamerami grafikami itp. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś polski portal podjął się porównania 3600 z 3700x? Czy jest to zakazane przez amd.

 

 

Polski chyba nie. Ale masz bdb porównanie z gamersnexus. Do gier tylko 3600 ma sens na ten moment.

 

Tak czytam ostatnio to dużo osób poleca cpu AMD pomijając ich wydajność w grach w stosunku do Intela. Kiedyś była bardzo duża grupa graczy, a teraz wszyscy stali się streamerami grafikami itp. ?

 

Streaming staje się coraz bardziej popularny, a przeglądarki które sporo osób ma otwarte w tle - zasobożerne :P

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego mają nie polecać? Wydajnościowo nie mają startu do intela w grach czy jak? Pomijając biosy jest nieźle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gskill Flare X 3200mhz 14CL zdążył przez te 2 tygodnie od premiery ryzena podrożeć z ~600 zł do 900zł :E wiara się rzuciła na nowe kompy?

 

swoją drogą żałośnie to wypada w porównaniu z tym 3733/17 od Patriota za 4 paczki cenowo - 2x większa ponad cena? :o

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po weekendowych testach zdecydowałem, że oddaje 3700x.

2700x ma większe TDP a jest chłodniejszy do tego platforma z tym procesorem jest stabilniejsza.

Pewnie kiedyś dopracują BIOS-y ale ja poczekam do następnej generacji...

Edytowane przez McKay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś polski portal podjął się porównania 3600 z 3700x? Czy jest to zakazane przez amd.

 

Tak czytam ostatnio to dużo osób poleca cpu AMD pomijając ich wydajność w grach w stosunku do Intela. Kiedyś była bardzo duża grupa graczy, a teraz wszyscy stali się streamerami grafikami itp. ?

Na PPC były testy obu procesorów. Możesz tam sobie porównać wyniki. Nie wiem czemu na PClab nie ma testu 3600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gskill Flare X 3200mhz 14CL zdążył przez te 2 tygodnie od premiery ryzena podrożeć z ~600 zł do 900zł :E wiara się rzuciła na nowe kompy?

Zwróć uwagę na to,że FlareX to kości Samsung B-die,a Samsung kości B-die już nie produkuje :E

Edytowane przez Splendor_97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gskill Flare X 3200mhz 14CL zdążył przez te 2 tygodnie od premiery ryzena podrożeć z ~600 zł do 900zł :E wiara się rzuciła na nowe kompy?

 

swoją drogą żałośnie to wypada w porównaniu z tym 3733/17 od Patriota za 4 paczki cenowo - 2x większa ponad cena? :o

Za 600 to był dobry deal ale teraz to ich pogrzało z tą ceną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co teraz Samsung produkuje? sorki, nie jestem na czasie ewidentnie ;)

 

McKay a rozsmarowałeś pastę po procku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie kiedyś dopracują BIOS-y ale ja poczekam do następnej generacji...

Też stwierdziłem po analizie wszystkich za i przeciw,że ze złożeniem nowego kompa poczekam,jak wyjdzie 4.gen Ryzenów

 

A co teraz Samsung produkuje?

Ponoć moduły C-die,ale niech bardziej doświadczeni to potwierdzą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung ma teraz robić modułu A-Die. Ponoć jakościowo jak B-Die ale 2 razy większe.

 

Czyli chyba jako ciekawostkę dla graczy, bo sens zakupu tego będzie żaden.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung miał rozpocząć produkcję A-die jako następcę B-die, ale nie wiem czy są już dostępne na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę się pobawić pamięciami czy zejde poniżej 3733 C16.

Zanim zaczniesz kombinować z timingami sprawdź ile możesz jeszcze podkręcić IF.

Na 1900MHz ludziska cisną, a kto wie może będziesz w elitarnym klubie 2000mhz.

Jak nie masz wiadra z lodem to dwie szt. sprężonego powietrza na chłodnicę i jazda :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po weekendowych testach zdecydowałem, że oddaje 3700x.

2700x ma większe TDP a jest chłodniejszy do tego platforma z tym procesorem jest stabilniejsza.

Pewnie kiedyś dopracują BIOS-y ale ja poczekam do następnej generacji...

 

wg. mnie nikt normalny nie zamienia 2700 na 3700. Ja zrobilem tak ze kupilem 3600 a za rok, albo dwa jak gry zaczna wykorzystywac 16 watkow to kupie zen+ 4700x. :) Tylko roznica miedzy nami taka ze ja w ogole kompa nie mialem własnie i musialem coś zbudować. a moja płytka ma bardzo dobrą sekcje więc bez problemu pociagnie 4gen ryzenów . ps. dobrze zrobiłeś odsyłając 3700x. strata kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dostaniesz bana to nie załatwisz sobie sampla od nikogo. Nvidia nie miała referencyjnych modeli Turingów GTX, to jak mieli im je wysłać? Jeśli masz kartę na premierę (a oni mieli) i jej nie kupiłeś/załatwiłeś z nieznanego źródła, to nie masz bana, bo tak NV, jak i AMD, wymuszają właśnie na partnerach, byś sprzętu nie otrzymał.

 

OK, nazwij to jak chcesz, w każdym razie zadbali o to, żeby recenzja 2060 się u nich na premierę nie pojawiła. W filmiku mówi jeszcze o innych krzywych akcjach z ich strony. Także to nie jest tak, że tylko AMD złe, a Intel i nvidia to gołąbki pokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja widzę że na tej premierze wiele rzeczy zostało zamiecionych pod dywan:

- bardzo mało testów zawierających zarówno 3600 i 3700x

- całkowicie przemilczany problem z temperaturami i stabilnością

- całkowicie przemilczane problemy z biosem, pamięciami...

etc.

 

Nie uwierzę w to że recenzenci nie widzieli tych problemów pisząc recenzje. Tym bardziej że to dotyczy praktycznie wszystkich recenzji na dzień premiery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co teraz Samsung produkuje? sorki, nie jestem na czasie ewidentnie ;)

 

McKay a rozsmarowałeś pastę po procku?

 

Odkąd zaopatrzyłem się w Thermal Grizzly za każdym razem rozsmarowuję po całym IHS-ie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jest łatwy sposób na odpalenie Ryzena 3xxx na B450, gdy macie starszego Ryzena. Ustawiacie memory change na disabled, ale także luzujecie mocno timingi i wyłączacie XMP. Potem dopiero montujecie Ryzena 3xxx i ustawiacie RAM stopniowo zwiększając taktowania i poprawiając timingi aż do stabilnych.

 

Można też napięcia manualnie wprowadzić, jeśli ten sposób nie działa, a może nawet samo taktowanie procesora, ale to możliwe, że się resetuje. Nie miałem okazji sprawdzić.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...