Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Musiala byc dostawa bo w Holandii 3-4 sklepy miały je na stanie i po normalnej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mi to może wytłumaczyć? Leci sobie w OCCT Ryzen na 70w w temperaturze 62 stopni i taktowaniu 4,1GHZ i wtedy nadchodzi natychmiastowy wzrost do 90W i temperatura skaczę w pół sekundy do 75 stopni, a taktowanie spada do 3,9GHZ. O co tu chodzi? To w ogóle możliwe? Jakieś większe obciążenie czy coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmienia instrukcje / typ testu. Prime95 robi to samo, dopiero gdzies po 15-30 minutach w blendzie wchodza smallFFT i zaczyna sie wypalarka.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak podejrzewałem, że o instrukcje tu chodzi. Ale nie mogę zrozumieć dlaczego tak słabo jest z niego odprowadzane ciepło. Między krzywymi ustawionymi tak, że huczy w całym pokoju, a trybem cichym (ręczne ustawienia) jest niecałe 5 stopni różnicy. Oczywiście to 5 stopni ma pewnie znaczenie, bo tempy dochodzą do 80-85 obecnie w gierkach. A chłodzenie fortis 3. Ja już nie wiem czy to przypadłość tej serii czy może mam egzemplarz z uszkodzonym lutem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R9 3900X @ 1.325V

 

4.45GHz/4.3GHz

 

Ale mój stary Mugen II już raczej tego nie utrzyma na 24/7 (dobija do 78 Stopni w Blenderze). Pora na zmianę chłodzenia, bo ustawienia wydają się być stabilne.

 

r20838jwx.png

 

r1540djxg.png

 

spy2vdju9.png

 

 

Jakimś cudem spadło latency pamięci przy okazji:

 

 

 

3600c14302kui.png

 

queen2gejrf.png

 

photow3b7krk.png

 

 

 

 

EDIT:

 

Blender Benchmark oraz reszta zabawy przy 1.325V:

 

bb5cyj89.png

 

 

It's Over 9000!!!

 

over9000llksu.png

 

r2011uwkur.png

 

r1561gkkx.png

Edytowane przez RemiKo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no pogratulować procka,

mi niestety póki co zostaje 4.3 4.3 4.1 4.1 przy 1.35V (może coś tam jeszcze ale to delikatnie podciągne)

tylko problem mam taki, że po obciążeniu w sekunde od razu z tych 40-50c skacze na 85c temperatura, przy katowaniu dochodzi do tych 95c

no i to trochę dużo,

oczywiście na chłodzeniu wodnym :|

 

także Twoje temp. 78c to totalna abstrakcja dla mnie... ciekawe czemu

Edytowane przez shalafi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no pogratulować procka,

mi niestety póki co zostaje 4.3 4.3 4.1 4.1 przy 1.35V (może coś tam jeszcze ale to delikatnie podciągne)

tylko problem mam taki, że po obciążeniu w sekunde od razu z tych 40-50c skacze na 85c temperatura, przy katowaniu dochodzi do tych 95c

no i to trochę dużo,

oczywiście na chłodzeniu wodnym :|

 

także Twoje temp. 78c to totalna obstrakcja dla mnie... ciekawe czemu

 

U mnie jest to samo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Black Friday zdążą wyprzedać te pierwsze nieudane sztuki co nastukali na premierę i same top chiplety będą pakować nawet do R5 3600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, chyba po prostu mój WC blok jest zbyt skromny jak na takiego potwora,

zamawiam mega blok Bykski'ego i zobaczymy co będzie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem jakim cudem 12/24 u Remiko na starym Scythe ma 78C, kiedy mój ma 67C ale chłodzony jest 2x 480 :o

 

@ Remiko

 

Pojedynczy test w Blenderze tyle Ci zajął czy komplecik?

 

97bSSuq.png

Edytowane przez MarcoSimone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu dzisiejszym minął tydzień posiadania 3600X i to co mogę powiedzieć po tym okresie to: WOW, ale...! Nie będę przytaczać żadnych wyników z popularnych gier czy benchmarków, bo tego w necie jest na pęczki. Zostawię tylko coś, co nie zawsze jest podkreślane a w moim odczuciu jest istotne:

 

 

Zatem po zmianie z 1600 na bohatera posta, w komplecie z Vega 56, 16 GB 3000 Mhz 16CL, na ASRock X370 Gaming 4K i 8 dyskami (6 na sata, dwa na m2, WSZYSTKIE porty USB zajęte):

 

1) minimalny FPS wystrzelił w górę, dema grupy scenowej still, asd, farbrauch lub adapt które uprzednio potrafił momentami działać na granicy płynności (20-30 fps) zasuwają po korek Vegi (z 30 robi się 70 klatek)

2) reponsywność systemu - bez zmian

3) temperatura na NH-D15 z 2 wentylami, w wielkiej budzie Thermaltake F51 (3 wentyle 14 cm na górze, przód i tył standard) - maks 80 stopni, średnio 55. Wkurzające duże skoki temperatury w krótkim czasie i brak możliwości ustawienia opóźnienia reakcji na temp w biosie, powoduje że czasem całość zawyje przy odpalaniu zdjęcia lub notatnika :-]. To jest śmieszne bo maszyna uruchamiając edytor tekstowy wskakuje na 100 % możliwości CPU i rozkręca wentyle. Zatem kultura pracy na minus w stosunku do 1600.

4) nie ma znaczenia jak ustawie CPU jeśli chodzi o szynę czy częstotliwość - najlepsza wydajność jest na domyślnych ustawieniach. Jedyny widoczny wpływ na szybkość działania ma ram (a szczególnie jego opóźnienia)

5) wszystko działa od strzała, żadnych kombinacji, żadnych problemów, niekompatybilnych tytułów, aplikacji itp

6) wydajność dysków: działające na M2 - trochę szybciej, HDD na SATA wolniej. Ogólnie bez zmian.

7) zużycie prądu całej platformy - bez zmian (100 W pulpit, 300-350 W obciążenie).

8) pierwszy bios 5.40 - niby więcej Mhz - tak raportują aplikacje (4.4 boost to norma, "OC" do 4.6), a wyniki takie same jak na nowszym, tj 5.50 przy zegarach 4.2 - boost do 4.35. Wygląda to na błędne wskazania (ale, które są prawdziwe zatem?).

 

Tyla. Jak ktoś che testów czegoś konkretnego to dajcie znać, czwartek mogę poświęcić  na zabawę w końcu :-)

Edytowane przez Klynton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyla. Jak ktoś che testów czegoś konkretnego to dajcie znać, czwartek mogę poświęcić na zabawę w końcu :-)

Może jakieś emulatory - oczywiście te bardziej wymagające, RPCS3, CEMU, ew. PCem v15? Sam celuję w 3600/3600X (ale kupię dopiero jak platforma okrzepnie bo będzie do zastosowań pro) i chodzi mi po głowie tania Vega 56 (mam dojścia za granicą i za grosze mogę "upolować" z drugiej ręki), więc ciekaw jestem jak sprawi się w takich "niestandardowych" zastosowaniach taki zestawik :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jakieś emulatory - oczywiście te bardziej wymagające, RPCS3, CEMU, ew. PCem v15? Sam celuję w 3600/3600X (ale kupię dopiero jak platforma okrzepnie bo będzie do zastosowań pro) i chodzi mi po głowie tania Vega 56 (mam dojścia za granicą i za grosze mogę "upolować" z drugiej ręki), więc ciekaw jestem jak sprawi się w takich "niestandardowych" zastosowaniach taki zestawik :).

Chętnie, ale muszę mieć dostęp do gier z tych platform, a na żadną nie posiadam. Zatem jak podzielisz się linkami do dem, lub pełnych wersji które można pobrać, to z chęcią się pobawię.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym sprawdzacie maksymalny boost bo w ryzen master pokazuje tylko aktualny

Hwinfo nie powoduje wzrostow napiecia poprzez wybudzanie uspionych rdzeni?

Edytowane przez mariusz85x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko Ryzen Master, HWinfo pokazuje bzdury. Ten processor nigdy nie ma wiecej jak ~4.25GHz podczas faktycznego obciazenia. Max boosty to chyba tylko dobre do popisu na forach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko Ryzen Master, HWinfo pokazuje bzdury. Ten processor nigdy nie ma wiecej jak ~4.25GHz podczas faktycznego obciazenia. Max boosty to chyba tylko dobre do popisu na forach.

Zwiększałeś jakieś limity na boksowym chłodzeniu? Na razie mam tylko takie ponieważ czekam na zapinkę am4 od phanteksa i nie wiem czy opłaca się coś grzebać na boksowym chłodzeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko PBO które samo zwieksza limity, na 3600 i 3700X widać różnicę, na 3900X skalowało się negatywnie mimo dużego chłodzenia.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie Panowie,

A jakby brać top procesor na jak najdłuższą przyszłość ale głównie do gier i zwykłej pracy typu excel outlook przeglądarka

Mając 3600x

Jest sens brać 3900x? bo mam go zamówionego opłaconego ale z tego co widzę, to nie wykorzystam obecnie ani w grach specjalnie potencjału ani tym bardziej w innych zastosowaniach

Nie jaraja mnie specjalnie granie w benchmarki i podniecanie się tym, że 5gb archiwum rozpakuje się w 30 sek zamiast 40 sek.

Kwestie finansowe pomińmy, załóżmy że budżet jest. Coraz bardziej przekonuję się, że to będzie przerost formy nad treścią.

Edytowane przez bugstweete

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie Panowie,

A jakby brać top procesor na jak najdłuższą przyszłość ale głównie do gier i zwykłej pracy typu excel outlook przeglądarka

Mając 3600x

Jest sens brać 3900x? bo mam go zamówionego opłaconego ale z tego co widzę, to nie wykorzystam obecnie ani w grach specjalnie potencjału ani tym bardziej w innych zastosowaniach

Nie jaraja mnie specjalnie granie w benchmarki i podniecanie się tym, że 5gb archiwum rozpakuje się w 30 sek zamiast 40 sek.

Kwestie finansowe pomińmy, załóżmy że budżet jest. Coraz bardziej przekonuję się, że to będzie przerost formy nad treścią.

 

Zostaw 3600X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest sens brać 3900x?

 

do tego co napisałeś "excel outlook przeglądarka" 3900x jest jak atomówka na dzikusów z dzidami. zostaw sobie 3600 (x) i olej temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma pomysł dlaczego przy teście cinebench wywala mi komputer? W ryzen master nic nie ruszane jedynie pamięci na xmp1 trident z 3600 cl16 płyta msi x570 ACE i ryzen 3900x

Edytowane przez mariusz85x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

standardowe pytanie, podpięte masz obie wtyczki zasilania CPU 12V (4+4) do płyty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1x8 pin wystarcza z palcem w nosie, są podłączone równolegle. Jeśli wejdziesz do BIOSu, dasz "setup defaults" a w Windowsie pod Cinebenchem dalej się wywali to masz coś ze sterownikami, temperaturą lub coś jest uszkodzone.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Tzn? Jak wbijesz na kogoś profil to nie widać, chyba że jest to jakaś ukryta opcja  ale na swoim widać kolorowo  
    • pewnie że wole niestety kosmici w komputroniku tylko pracują a na to nie mam wpływu tak jak i na to że zasilacz 1600 w jest niedostępny więc bedzie musiał wystarczyć 1300 w tak dokładnie wydaje po to 26 tys by "chapnąć" 2600 i kupic najtańszy tv 55 cali cholera trafił mi sie myśliciel i wizjoner a jak pomógł swoim mądrym postem cholera od teraz moje życie sie zmieni
    • @up Skill to w moim przypadku za dużo powiedziane. RL1 to w dużym stopniu przedsięwzięcie strategiczno-logistyczne, a nie tylko poznawanie movesetu przeciwników. Kluczem do walki z Malenią było ogarnięcie właściwego buildu i taktyki, bo jak chciałem po prostu wszystko wydodge'ować, to miałem poważne problemy z przejściem nawet pierwszej fazy. Dla zainteresowanych:
    • Chce pan tanio i szybko? To ma pan tanio, szybko i ekologicznie   To wyżej to taka robota na boku bo zmieniałem ram z 16 GB na 32 GB i eksmitowałem 5800x3d i na powrót dałem 5700G. Koszt zmiany ramu to jakieś 70 - 80 złotych o ile poprzednie g.skille pójdą za 120  - 130 zł. Tak, te klevvy kupiłem nówki za 101 zł za komplet  Fajnie, że mają czujnik temperatury.   
    • Pewny jesteś nazwy płyty? Według Google to MSI. Co do pytania to raczej nie warto bo praktycznie nic to nie zmieni. Chyba, że o ile dobrze rozumiem, to pamięci z i5 działają na 2666 MHz a z i7 oraz i9 na 2933 MHz. Wtedy za około 200 zł dojdą 4 wątki, trochę szybszy zegar i szybciej działające pamięci.  https://allegro.pl/oferta/procesor-intel-core-i7-10700f-2-90ghz-lga1200-15372094649?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr_2&utm_campaign=a87648d1-a282-4a5a-bbdf-1f1e1cd28cc4&utm_content=4ac103486af9#  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...